Прескочи до съдържание

МЕНАР 2021


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

За желаещите от чужбина, с прокси става, поне мога да платя, и изглежда че може да се гледа. Имам едно прокси на брат ми, но през него е бавна връзката за гледане, с безплатно прокси е добра. Добре е да се плати с нещо по-сигурно, еднократна виртуална карта или нещо такова. Ще видя кога ще намеря време да гледам нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 12 минути , neuromancer каза:

За желаещите от чужбина, с прокси става, поне мога да платя, и изглежда че може да се гледа. Имам едно прокси на брат ми, но през него е бавна връзката за гледане, с безплатно прокси е добра. Добре е да се плати с нещо по-сигурно, еднократна виртуална карта или нещо такова. Ще видя кога ще намеря време да гледам нещо.

Имаме един сигнал и от Германия, че гледат и оттам, и казаха, че връзката си е съвсем добре.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето и фаворита ми до момента "Разпит по съседски" - Силен филм, който показва много точно същността ни като хора, умело съчетан с добър хумор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вчера имах неблагоразумието да изгледам късно вечрта "На пълна луна". Така ме разтърси, че цялата нощ не успях да мигна. Филмът е направен по действителен случай. Препоръчвам го изцяло.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 46 минути , mililia каза:

Вчера имах неблагоразумието да изгледам късно вечрта "На пълна луна". Така ме разтърси, че цялата нощ не успях да мигна. Филмът е направен по действителен случай. Препоръчвам го изцяло.

 

Аз за този специално предупреждавах, само при предварителна подготовка за нещо доста тежко, пък ти преди лягане.

преди 1 час, MayaS каза:

Ето и фаворита ми до момента "Разпит по съседски" - Силен филм, който показва много точно същността ни като хора, умело съчетан с добър хумор.

Нали? Много добър портрет на съвременния човек. Мисля, че не всеки ще го оцени, но пък ако ти допадне, е много хубав експеримент с нисък бюджет и страхотен сценарий.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 минути , Здравко Ангел каза:

Аз за този специално предупреждавах, само при предварителна подготовка за нещо доста тежко, пък ти преди лягане.

Предупреждението явно ми е убягнало. Даже си бях легнала и реших да си доставя удоволствие с приятен филм.

Не знам защо бях с настройка за комични ситуации, а то се оказа покъртителна история. 

Още ме държи тягосното усещане и не мога да се съсредоточа. Положителното след такъв филм е, че човек става ужасно благодарен на съдбата си, имайки предвид какво се случва на хората на различни места по света. 

Филмът, обаче, трябва да се види и те кара да премисляш и още и още  видяното.

 

Невероятен фестивал!

А онлайн прожекциите са топ попадение. Дано да намерите вариант и вбъдеще за подобна възможност.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 55 минути , mililia каза:

Предупреждението явно ми е убягнало. Даже си бях легнала и реших да си доставя удоволствие с приятен филм.

Не знам защо бях с настройка за комични ситуации, а то се оказа покъртителна история. 

Още ме държи тягосното усещане и не мога да се съсредоточа. Положителното след такъв филм е, че човек става ужасно благодарен на съдбата си, имайки предвид какво се случва на хората на различни места по света. 

Филмът, обаче, трябва да се види и те кара да премисляш и още и още  видяното.

 

Невероятен фестивал!

А онлайн прожекциите са топ попадение. Дано да намерите вариант и вбъдеще за подобна възможност.

 

Онлайн прожекциите изненадаха и нас с толкова много положителни точки, че със сигурност ще искаме да ги задържим и занапред, дори да има прожекции в кината. Толкова много отзиви от познати и непознати хора досега не е имало. Зрителският кръг със сигурност много се е разширил благодарение на онлайн гледането.

  • Харесвам 3
  • Браво 4
Връзка към мнение

Досега не бях гледала ирански филм, който да не ми хареса, но за всичко има първи път - "Пълна каша" не само не успя да ме усмихне, ами беше голямо изпитание на търпението ми. Разбира се, проблемът може да е само в моя телевизор.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз съм много доволна от онлайн формата-за пръв имам възможност да видя толкова много от фестивала и гледам като невидяла:) Не че не ми липсва масовото ходене на кино с магеланци, но в предишни години смогвах най-много за 2-3 филма, сега за 4 дни съм изгледала 9.

Поздравления на Здравко и Ангел за селекцията, до момента от всичко изгледано само "Почти като на сцена " не беше моето -дойде ми твърде авангарден, ама го гледах в маратон след два много силни филма, та може и това да е причината. 

Личните ми фаворити до сега- "Цигански романс ", "Дневникът на рибаря", "Едва 6,5 милиона " и "Момичето и морето". Много са различни един от друг, но всички със силно послание и страхотна актьорска игра. Ако още не сте ги гледали, препоръчвам  :)

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 9 часа, Childish каза:

Досега не бях гледала ирански филм, който да не ми хареса, но за всичко има първи път - "Пълна каша" не само не успя да ме усмихне, ами беше голямо изпитание на търпението ми. Разбира се, проблемът може да е само в моя телевизор.

Лили, и мен в началото ме издразни, даже мислех да го спирам след 20-та минута, ама после му влязох в лежерния ритъм и го изгледах. Не ми е сред фаворитите, ама има хора, които много си го харесват.

преди 9 часа, lyusi каза:

И аз съм много доволна от онлайн формата-за пръв имам възможност да видя толкова много от фестивала и гледам като невидяла:) Не че не ми липсва масовото ходене на кино с магеланци, но в предишни години смогвах най-много за 2-3 филма, сега за 4 дни съм изгледала 9.

Поздравления на Здравко и Ангел за селекцията, до момента от всичко изгледано само "Почти като на сцена " не беше моето -дойде ми твърде авангарден, ама го гледах в маратон след два много силни филма, та може и това да е причината. 

Личните ми фаворити до сега- "Цигански романс ", "Дневникът на рибаря", "Едва 6,5 милиона " и "Момичето и морето". Много са различни един от друг, но всички със силно послание и страхотна актьорска игра. Ако още не сте ги гледали, препоръчвам  :)

 

Най-големият плюс на онлайн изданието е, че филмите се гледат много повече, отколкото в кината. Което си е огромно преимущество. Ето и ти си доказателство, че гледаш много повече от обикновеното, за което сме благодарни. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 23 минути , Здравко Ангел каза:

Лили, и мен в началото ме издразни, даже мислех да го спирам след 20-та минута, ама после му влязох в лежерния ритъм и го изгледах. Не ми е сред фаворитите, ама има хора, които много си го харесват.

Най-големият плюс на онлайн изданието е, че филмите се гледат много повече, отколкото в кината. Което си е огромно преимущество. Ето и ти си доказателство, че гледаш много повече от обикновеното, за което сме благодарни. 🙂

Да, проблемът може би е у мен с този филм.

Онлайн гледането не е като на кино, но физически е невъзможно да отидеш на всички филми, колкото и да опитваш, а сега имаме достъп до всеки един филм.

Аз се опитвам да се възползвам от това, но не мога да правя маратон. След филма имам нужда от време да си мисля за него и да продължа да му се наслаждавам.

При всички случаи съм ви много благодарна за този фестивал по принцип - на мен ми е любимият - и за сегашното му онлайн издание!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 3 часа, MayaS каза:

Снощи изгледах "Дневникът на рибаря" - много силен филм за една изключително силна жена. Препоръчвам.

Малко рискувахме с този филм, щото африканското кино никак не е познато у нас, ама се приема много добре и сме замислили да включваме и занапред заглавия извън Магреба.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Lindt и @Gentleman Basta цяла Африка обиколиха и не успяха да ми намерят язовец. А ето, че @Здравко Ангел правилно са се ориентирали, че на Курбан Байрам в Иран с биткойни можеш да си го вземеш даже и албинос!

 

В тоя трейлър толкова са внимавали да не изпуснат някой спойлер, че се създава впечатление, че филмът е скучен, плачлив и сополив.

Не! Интересен трилър е!
(Макар и с предвидим край)

 

 

 

 

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към мнение
На 18/01/2021 в 21:46, Здравко Ангел каза:

Имаме един сигнал и от Германия, че гледат и оттам, и казаха, че връзката си е съвсем добре.

 

С VPN ли гледат от Германия?

Мои приятели не успяха да го стартират досега... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 1 час, Polina каза:

С VPN ли гледат от Германия?

Мои приятели не успяха да го стартират досега... 

Полито, Деси Василева си гледа с VPN, не знам как точно, но всеки ден дава отчет какво е изгледала.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз още не съм почнал, но освен евентуално да е бавна връзката през проксито няма други пречки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите фаворити за сега са “Дневникът на рибаря", " Едва 6,5 милиона " , Писма на съдбата”, “Язовецът”, “ Животът ми във втори курс”, "Момичето и морето".

“Пълна каша” нещо не ме грабна, нито ме разсмя.

Все още не съм гледала “На пълна луна” и “Повярвай за да видиш”.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 7 часа, izida каза:

Моите фаворити за сега са “Дневникът на рибаря", " Едва 6,5 милиона " , Писма на съдбата”, “Язовецът”, “ Животът ми във втори курс”, "Момичето и морето".

“Пълна каша” нещо не ме грабна, нито ме разсмя.

Все още не съм гледала “На пълна луна” и “Повярвай за да видиш”.

 

"Пълна каша" е на двата полюса - или много го харесват, или изобщо. Препоръчвам ти да видиш и "Пазачът на затвора", за него няма нито един лош отзив. И трите филма на Ян Артюс-Бертран, ако вече не са гледани.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 3 часа, MayaS каза:

Две нови попълнения от снощи - "Крилете на Киргизстан" и "Пънк завинаги". Много ми харесаха и двата.

Направили сте си документална вечер. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.