Прескочи до съдържание

Фитнес и хранене


mary_shery

Препоръчани мнения

Един въпрос към спортуващите хора тук. 🙂 Можете ли да ми препоръчате добър фитнес инструктор, работещ в София, който ви е помогнал да постигнете резултати? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , mary_shery каза:

Един въпрос към спортуващите хора тук. 🙂 Можете ли да ми препоръчате добър фитнес инструктор, работещ в София, който ви е помогнал да постигнете резултати? 

Ти си перфектна, не ти трябва инструктор! 🌺 Малко ли ти е фитнеса по баирите с @master_of_germs 😉 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , oli_mali каза:

Ти си перфектна, не ти трябва инструктор! 🌺 Малко ли ти е фитнеса по баирите с @master_of_germs 😉 

Да, изглежда ми е малко, защото въпреки многото ходене, не спрях да качвам килограми през изминалата година и искам да спра това. Не става с ходене само през уикенда и 3 пъти в годината за повече дни. Но все пак благодаря! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, mary_shery каза:

Да, изглежда ми е малко, защото въпреки многото ходене, не спрях да качвам килограми през изминалата година и искам да спра това. Не става с ходене само през уикенда и 3 пъти в годината за повече дни. Но все пак благодаря! 🙂

Добре е първо да направиш малко изследвания. Понякога недостатъчното движение не е причината за качването на килограми. Говоря от личен опит - щитовидна жлеза, хормони, инсулинова резистентност и т.н. Ако всичко е нормално, тогава ограничаване на определени хранителни групи и повечко физ.натоварване, ще реши проблема. Но ако има промяна/изменение в работата на някой орган, само фитнес няма да помогне. Надявам се се да не се засегнеш! Както се казва - не питай старило, питай патило! 🤗

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
преди 3 часа, mary_shery каза:

Един въпрос към спортуващите хора тук. 🙂 Можете ли да ми препоръчате добър фитнес инструктор, работещ в София, който ви е помогнал да постигнете резултати? 

Ние посещавахме този преди първия локдаун: https://fitnessolymp.bg/fitnes-treniori/instruktor-ivan-bojinov/ В последствие установихме, че карането на колело е по-приятно, дори в София и едва ли има сила да ме навре обратно във фитнес зала 🙂 Нямам богата база за сравнение, да не кажа никаква, но Иван има добра визитка и като отношение беше супер. Не съм сигурен сега дали се занимава, тогава мераците му бяха май да се фокусира повече в тренировки на състезатели и състезателки. Фитнесът в Редута е малък, но приличен и не е пълен въобще с "батки" и "кифли", имаше доста дами, когато аз ходех. 

 

Добри неща съм чувал и за Юли: https://www.yulisgym.com/ Там фокусът мисля, че е основно кросфит, но каквото съм преглеждал като статии и информация, Юли ми изглежда доста научно ориентиран за разлика от многото псевдо специалисти като цяло в сферата на фитнеса и отслабването. 

 

А иначе може би огледай и тези фитнеси, които са ти удобни в околността, защото си е важно да елиминираш всякакви оправдания да пропускаш, а ако трябва да прекосиш София в час пик си е доста адекватно оправдание 🙂 И помисли за колело 🙂 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 28 минути , DaBo каза:

Добре е първо да направиш малко изследвания. Понякога недостатъчното движение не е причината за качването на килограми. Говоря от личен опит - щитовидна жлеза, хормони, инсулинова резистентност и т.н. Ако всичко е нормално, тогава ограничаване на определени хранителни групи и повечко физ.натоварване, ще реши проблема. Но ако има промяна/изменение в работата на някой орган, само фитнес няма да помогне. Надявам се се да не се засегнеш! Както се казва - не питай старило, питай патило! 🤗

Няма какво да се засяга. 🙂  Всички тези неща тя отдавна ги е направила. А колело на може да кара.

Ама виж, аз съм по-сложен да бъда убеден да се изследвам. Или пък да си променя режима. А трябва. 

Не знам какъв фитнес по баирите си представяте, че правим. Аз след КоВИД-а не съм в състояние дори и до Черни връх да се кача. Ама за сметка на това качих двуцифрено число килограми. 

  • Харесвам 3
  • Шок 5
Връзка към мнение

@mary_shery аз съм фен на кръговите тренировки, тип "женски фитнес" - 30 секунди на уред, 30 сек. без, има различни зали из София, трябва да видиш кое ти е най-удобно и уютно. Инструкторките сменят упражненията според желанията или проблемните зони на всяка клиентка. Ако си склонна да "скатаваш", може да ги молиш да те юркат, до сега не са ми отказвали никъде. 🙂 Обикновено ми отнемат около 40 мин със загрявка и разпускане = по-малко от една обедна почивка вместо в пицарията с колеги... Но пък според мен работи добре само, ако се прави всеки или почти всеки ден. Преди съм тренирала и в традиционни фитнеси и зали с инструктори, но е по-ангажиращо, някои са били супер, но мястото или часа (ако е групово занимание) - адски неудобно за мен. Важно е да ти е удобно мястото, за да приобщиш фитнеса в ежедневието си, иначе е цяла церемония по "ходя на... фитнес, кардио, т.н.", която стресира и натоварва.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

A, аз нищо не си представям, просто споделям личен опит. Ако причината е Ковид, то не бих могла да дам акъл. 🤗

Просто при жените качването на килограми често е свързано с промяна на хормоналния баланс или изменения във функционирането на щз. Ако случая е такъв, никакъв фитнес няма да помогне за намаляне на теглото.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Незнам държиш ли да ходиш на фитнес или ще имаш воля да тренираш в къщи.  Аз съм ползвала услугите на онлайн инструктор, който ми изготви хран. Режим и ми даде програма за изпълнение в домашни условия. Аз свалих за 2 месеца 6-7 кг, мъжът ми също свали 8. После забременях и след като родих отново с този режим за един месец бях във форма. Ако имаш интерес мога да ти кажа имейл адрес☺️

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, mary_shery каза:

Да, изглежда ми е малко, защото въпреки многото ходене, не спрях да качвам килограми през изминалата година и искам да спра това. Не става с ходене само през уикенда и 3 пъти в годината за повече дни. Но все пак благодаря! 🙂

А възможно ли е йога и пилатес да помогнат? И плуване, катерене... Знам ли, да е по-интересно за теб, пък и за тялото ти, заучавайки нови движения и усещания.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение

И в добавка - килограмите са едно, мускулния тонус - съвсем друго. Преди да забременея бях 56 кила, като родих бях кит към 75-80, дори не знам, нямам кантар у нас, мерех се тук-там в съблекалнята на басейна, половин година след като родих, бях станала 53 (стрес, депресия и т.н. безсънни нощи), но като си гледам старите снимки, слаба, но виснала. Пилатеса не е за отслабване, но е супер за стягане, аз ходя заради кръста ми на пилатес вече 12 години. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Един глас за Юли и от мен. Може би най-професионалния и знаещ треньор изобщо в България. Ако не ти се ходи на фитнес, Румяна Илиева www.fitnessinstructor.com прави много балансирани режими и тренировки за вкъщи. С много добри резултати. Честно казано, във фитнесите е доста трудно да попаднеш на читав треньор, а режимите, които дават... То всеки може да напише такъв, със сигурност имат резултат, ама са толкова плоски - протеини, протеини, някой и друг брокол/карфиол, 1 ч. Л. мазнина на ден, и една шепа сварен ориз. Берита. И марули. И краставици. 5 хранения на ден. Изобщо... Тъпня.

Иначе, Даво, тя Мери не консумира глутен например, също и почти без въглехидрати се храни, до колкото помня, и като й знам структурата, вероятността за инсулинова резистентност клони към 0. Макар в днешно време само който не е отишъл, не са го изкарали с този проблем. 

Абе Мастър, не съм се сетила да обвинявам Ковида за моите близнаци тази година. Не и пряко. Неговата Кожа, за всичко е виновен! 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Lindt каза:

А възможно ли е йога и пилатес да помогнат? И плуване, катерене... Знам ли, да е по-интересно за теб, пък и за тялото ти, заучавайки нови движения и усещания.

Стига да не са във фитнеси Pulse...  :girl_crazy:

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 3 часа, mary_shery каза:

Да, изглежда ми е малко, защото въпреки многото ходене, не спрях да качвам килограми през изминалата година и искам да спра това. Не става с ходене само през уикенда и 3 пъти в годината за повече дни. Но все пак благодаря! 🙂

Миналата година,горе-долу 2 месеца преди днешната дата(ако трябва да съм точен,около 20-ти януари),реших да пробвам режима на Лидия Ковачева...

Тежък е,но се справих!20 дни изкарах на плодове и билков чай-редуват се през 2 часа,после 10 дни захранване(включват се постепенно различни групи продукти)-резултатът беше 12 килограма надолу,като се надявах с настъпването на пролетта да започна да ритам(играя футбол един-два пъти седмично) и да ходя по планините,за да си запазя килограмите,но...натресоха ни домашен арест и други щуротии,спрях да следвам препоръчителното хранене (малко,но начесто),и резултата почти се изравни-10 килограма нагоре!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 36 минути , luba_rizova каза:

Един глас за Юли и от мен. Може би най-професионалния и знаещ треньор изобщо в България. Ако не ти се ходи на фитнес, Румяна Илиева www.fitnessinstructor.com прави много балансирани режими и тренировки за вкъщи. С много добри резултати. Честно казано, във фитнесите е доста трудно да попаднеш на читав треньор, а режимите, които дават... То всеки може да напише такъв, със сигурност имат резултат, ама са толкова плоски - протеини, протеини, някой и друг брокол/карфиол, 1 ч. Л. мазнина на ден, и една шепа сварен ориз. Берита. И марули. И краставици. 5 хранения на ден. Изобщо... Тъпня.

Иначе, Даво, тя Мери не консумира глутен например, също и почти без въглехидрати се храни, до колкото помня, и като й знам структурата, вероятността за инсулинова резистентност клони към 0. Макар в днешно време само който не е отишъл, не са го изкарали с този проблем. 

Абе Мастър, не съм се сетила да обвинявам Ковида за моите близнаци тази година. Не и пряко. Неговата Кожа, за всичко е виновен! 

МА, естествено, че КоВИД-ът е виновен за всичко 🙂 Мислех,че ти първа него ще обвиниш 😉 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Благодаря за съветите на всички! Изследванията ще ги направя скоро, исках с това да започна, за да изключа физиологична причина. 
Тренировките вкъщи не са за мен, нито ги правя правилно, причиняват ми болка, но не в мускулите и не водят до ефект. Пробвах Пилатес веднъж и беше пълна катастрофа, тотално се пързалях и не можеш да направя нито едно упражнение. Никога не съм спортувала активно каквото и да било, което прави задачата на инструктора много трудна. За мен също няма да е лесно, но мисля, че може да се постигне ефект без жестоките диети като тази на @Crazy Horse, че като ги спреш, всичко започна отначало. 
От груповите занимания ходя на зумба отново отскоро, но тя тренира главно краката, иначе много ми харесва. Около половин година тренирах и спининг, което също не е лошо, но пак коремните мускули например не участват. 
Плуването и истинското каране на колело не ги владея и ми се струват твърде страшни.

@Coo, интервални тренировки ли се нарича това, което описваш? Струва ми се интересно, но с тия хиляди наименования на спортове, леко се обърквам.😊

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@mary_shery За женските кръгови се сещам за тези, но сигурно има и още из града, по спомени на повечето места първата тренировка е безплатна, за да пробваш и решиш дали да вземеш карта, имат различни пакети, аз винаги вземам карти. Може би и с Мултиспорт работят, аз нямам такава карта от фирма-работодател и не съм се интересувала за условията за нея:

https://fitgirls.bg/
https://m.facebook.com/Fit.Fabulous.Sofia/
http://www.30minute-fitness.com/

 

С каквото и да започнеш, важното е да не ти пука как изглеждаш отстрани и да не си даваш зор да си топ. Мисли си така: правиш го за себе си и за личен кеф докато ти е кеф. При движението е като с апетита - идва с яденето. Ако не дойде, сменяш движението докато не намериш твоето нещо за дадения период от живота. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Съгласна съм с Coo, че ако намериш спорта, който ти харесва и правиш с удовлоствие, стимул с времето ще стане не само свалянето на килограми, а цялостният тонус и енергия.

Георги е открил колелото за него, Coo друг вид тренировки.

Така че пробвай и открит твоята тренировка. А щом нямаш опит, най-добре в началото с треньор.  

 

И редактирам за да допълня. Зумбата дори и да има фокус долната часто на тялото, пак тренира и коремните мускули. Но отслабването не става така както ние искаме. Обикновено проблемната ни зона отслабва последна. При мен е бедрата. Не зависимо как тренирам първо виждам плочки на корема (при мен става лесно, защото такава структура на тялото имам) и чак след това почвам да виждам някакъв резултат в бедрата.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А Милко Георгиев и неговия фитнес ползва ли го някой?
Аз от години, / поне 10/,  чета и рядко пиша във форума на Спайдър спорт , за НВ ВМХ.

 

http://spidersport.com/forum/

 

Там  има много хора, които се консултират с него, ходят на тренировки и си поддържат килограмите и формата.

Съветват се за хранителния режим, за натоварванията. Във форума има много информация, правят си дневници, за храна, за тренировки, за добавки, ако щеш.

@mary_shery, погледни, може да ти е полезно.

 

https://spidersport.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Травеолани
На 2.03.2021 г. в 12:20, Coo каза:

И в добавка - килограмите са едно, мускулния тонус - съвсем друго. Пилатеса не е за отслабване, но е супер за стягане, аз ходя заради кръста ми на пилатес вече 12 години. 🙂

А при мен точно от Пилатес започна да ме боли кръста и засега съм спряла. Не знам неправилно ли правя упражненията, core muscles ли са ми слаби и това да натоварва кръста 🤔
6 месеца правих Пилатес почти всеки ден и в един момент трябваше да спра. И за тези 6 месеца така и не можах да се изправя сама, без помощ от ръцете. Сега правя йога, балетни упражнения и barre. 
 

@DaBo - дай малко повече подробности за връзката между инсулиновата резистентност и качването на кг?

Връзка към мнение
преди 49 минути , Травеолани каза:

 

@DaBo - дай малко повече подробности за връзката между инсулиновата резистентност и качването на кг?

Затлъстяването, особено в определени части на тялото, е един от видимите симптоми на инсулиновата резистентност: https://www.diabetes.co.uk/insulin-resistance.html

плюс още доста други неща. Като напишеш в гугъл Insulin resistance или Metabolic syndrome (има лека разлика м/у двете) и само да имаш време да четеш. Ако имаш въпроси, пиши ми. По този път вървя от години.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Оо, @AlexandraKo, как Милко... Тази крайна сектантска форма на НВВМХ е изключително не полезна за жена, особено млада такава и без  проблеми. Моля ви, такива кайни варианти на хранене не са от полза за никого, освен може би при диабет, да речем, епилепсия, евентуално и така. То всеки си знае, ама на тази млада възраст, без никаква форма на затлъстяване, а от някакви естетически подбуди да искаш да свалиш 4 кг, които можеш всякак, дори и с елементарно броене на калории, а да се хвърлиш на тотално изключване на въглехидратите, не. Милко отдавна прехвърли границата. Ако става въпрос, Инес Субашка, която беше второто гуру на Нв ВМХ, след 3_4 или 5, не помня точно, години на супер крайно залитане в посока НвВМХ, й дойде акъла в главата и вече е далеч по-умерена и дори, балансирана. Който мисли, така прави. То, и Скот Юрек е веган и ултрамаратонец и не знам що, всеки решава, че като стане веган, хоп ще е автоматично ултрамаратонец, ама нещата са една идея по-различни. Не че помогнахме на Мери Шели, ма поне си почесохме езиците на тема хранене. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз в момента си търся някакво приложение, в което мога да си смятам колко калории има във всеки продукт и така горе-долу да си контролирам храненето. Защото не е важно само какво ядеш, а и какво количество, но аз съм все още тотално далеч от това да знам сама калорийното съдържание на продуктите, камо ли в нещо приготвено. Много хора препоръчват myfitnesspal, но в безплатната версия все ми излиза, ме даденото нещо не е достъпно. Някой има ли опит с това или друго приложение?

Връзка към мнение

@mary_shery, виж тези:/

 

 

https://www.mynetdiary.com/

 

https://www.fooducate.com/

 

https://bendingspoons.com/

 

преди 3 часа, luba_rizova каза:

Оо, @AlexandraKo, как Милко... Тази крайна сектантска форма на НВВМХ е изключително не полезна за жена, особено млада такава и без  проблеми. Моля ви, такива кайни варианти на хранене не са от полза за никого, освен може би при диабет, да речем, епилепсия, евентуално и така. То всеки си знае, ама на тази млада възраст, без никаква форма на затлъстяване, а от някакви естетически подбуди да искаш да свалиш 4 кг, които можеш всякак, дори и с елементарно броене на калории, а да се хвърлиш на тотално изключване на въглехидратите, не. Милко отдавна прехвърли границата. Ако става въпрос, Инес Субашка, която беше второто гуру на Нв ВМХ, след 3_4 или 5, не помня точно, години на супер крайно залитане в посока НвВМХ, й дойде акъла в главата и вече е далеч по-умерена и дори, балансирана. Който мисли, така прави. То, и Скот Юрек е веган и ултрамаратонец и не знам що, всеки решава, че като стане веган, хоп ще е автоматично ултрамаратонец, ама нещата са една идея по-различни. Не че помогнахме на Мери Шели, ма поне си почесохме езиците на тема хранене. 

 

Еее, ми тя ще си изчете във форума, пък ще си отсее, каквото и е интересно и полезно.

Там има много просветени млади  хора, с които може да се разговори, но истината е, че Милко пръв, популяризира този вид хранене, не оня Ат. Узунов, да ми се прави на гуру:))))

А може би, защото съм наясно, с много от видовете хранене, та са ми интересни всички гледни точки и не бих се залетяла ни в едната, ни в другата посока.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Оф, @AlexandraKo, не ми говори за А. УЗУНОВ, че се прищя. И най-лошото е, че има толкова много сляпи фанатизирани почитателки. И приятелки имам, на които им говорех, говорех, па престанах. Бяха полудели по неговите догми. Е, като им окапа косата и почти спря МЦ-то, перманентно кисели и недоволни, спряха да могат да спят повече от 4 часа на ден, им дойде акъла. Не, че си го признаха. 😅

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.