Прескочи до съдържание

Фитнес и хранене


mary_shery

Препоръчани мнения

Аз също на 30 се научих да плувам 😂 преди това само си мислех, че мога да плувам и като отидохме в Шри Ланка на сърф училище , разбрах че всъщност не мога да плувам 😂  

Но според мен ако се пускат изследвания или се взимат медикаменти най-добре да се обсъди с ендокринолог.

Но за качването на килограми има много причини- не трябва да се забравят и недоспиването и стреса ( повишават нивата на кортизол).

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Да.Много е важен баланса.Личен и служебен живот,достатъчно сън и почивка и максимално игнориране на всичко,което носи стрес.Храната дава енергия, позитивното мислене също.А физическата активност,всеки както я предпочита,винаги помага.Важното е да носи удоволствие.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Още един глас за тренировките вкъщи. А за почитателите на колелото, аз карам и halfbike. Страшна тренировка е за цялото тяло, веднъж като му хванеш цаката 😅

IMG_20201011_133432.jpg

  • Харесвам 2
  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 2.03.2021 г. в 18:43, mary_shery каза:

Един въпрос към спортуващите хора тук. 🙂 Можете ли да ми препоръчате добър фитнес инструктор, работещ в София, който ви е помогнал да постигнете резултати? 

Не ми става ясно какви резултати трябва да бъдат постигнати 🤔 

Когато спрях да пуша, ми беше ясно, че ще наддам на мерки и килограми, неизбежно замествайки едно удоволствие с друго. Опитвах да се справя сама няколко месеца, не ми се получаваше, но не беше и драстично, само 5 кг в плюс. В търсене на решение попаднах на негови текстове и стигнах до сайта на Любомир Иванов - кинезитерапевт от НСА, диетолог, с шампионски титли по културизъм, фитнес инструктор и не знам какво още. https://lubomirivanov.com/. Той ми изготви индивидуален хранителен и двигателен режим за балансирано хранене, към който общо взето, към хранителния 😉 де, се придържам вече десет години. Двигателният определено ме затруднява, казах му още на първо виждане в офиса му, че съм мързелива, и зала не е моето... Мъчих упражненията с ластици и на база тежестта на тялото за у дома някоя и друга година и ги изоставих съвсем. Ежедневно ходя средно 6 км пеша, отделно редовно по връхчета, и толкова по отношение на движението. Той имаше и шега: Щом не си напълняла, значи постигаш резултати..

Анкетната карта, на базата на която изготвя режимите, е изключително подробна; минаха седмици, докато я попълня. Естествено започва с целта, която човек иска да постигне, минава през куп измервания, любими и нелюбими храни, заболявания... Избрах услугата с проследяване в продължение на 6 месеца. Ами доволна съм. Съпругата му пък, също кинезитерапевт по образование, има масажно студио на същия адрес -, от лечебни до антицелулитни, от последните съ също доволна.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.