Прескочи до съдържание

По-трудните визи


Препоръчани мнения

Колко време предварително трябва да се извади индийска виза, колко важи и кога трябва да влезеш в стараната?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Колко време предварително трябва да се извади индийска виза, колко важи и кога трябва да влезеш в стараната?

 

Около 2 седмици преди пътуването. Колко важи се определя спрямо самолетния ти билет - дават виза за точно конкретните дати и брой дни. В моя случай - ще седя 1 седмица и ми дадоха виза само за 1 седмица, важаща от 16 до 23 февруари.

 

Което значи, че предварително трябва да имаш абсолютно точен план за дати на влизане / излизане защото ако после промениш нещо ще трябва да си вадиш нова виза.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Около 2 седмици преди пътуването. Колко важи се определя спрямо самолетния ти билет - дават виза за точно конкретните дати и брой дни. В моя случай - ще седя 1 седмица и ми дадоха виза само за 1 седмица, важаща от 16 до 23 февруари.

 

Което значи, че предварително трябва да имаш абсолютно точен план за дати на влизане / излизане защото ако после промениш нещо ще трябва да си вадиш нова виза.

 

Корекция. Днес си взех паспорта и в крайна сметка индийците са ми дали едномесечна виза - важи от датата на издаване (днес) до 04 март.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тия па :blink: :blink: :blink: Сакъъъън да :blink: :blink: :blink: не емигрираш в оная цигания ли? :blink: Някой да е чул за емиграция нататък?

Индия е на 10-то място в света по брой на Имигранти. Иначе, нека да уважаваме другите и да ги третираме по начина, по който искаме и те да се отнасят към нас.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Индия е на 10-то място в света по брой на Имигранти. Иначе, нека да уважаваме другите и да ги третираме по начина, по който искаме и те да се отнасят към нас.

Точно. Искаме чужденците да ни уважават, нека уважаваме другите. Аз лично с удоволствие бих имигрирал в Гоа или някой друг рай по индоокеанското крайбрежие. Свят пъстър, хора разни. Да се отнасяме с уважение към другите народи, както иска е да се отнасят с нас. Никоя държава или култура не заслужава да бъде подценена. Особено индийската култура, една от най-богатите.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Да се уважаваме хубаво, но ми се иска държавите, към които няма интерес за емиграция, да преминат от идеята за виза към идеята за такса влизане, за да не им спрат постъпленията и да не ни занимават с излишна бумащина и формални интервюта.

Изобщо идеята за интервюто като борба срещу 'емиграцията' ми се вижда дълбоко сбъркана, тя си е само за 'престиж'.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Да се уважаваме хубаво, но ми се иска държавите, към които няма интерес за емиграция, да преминат от идеята за виза към идеята за такса влизане, за да не им спрат постъпленията и да не ни занимават с излишна бумащина и формални интервюта.

Изобщо идеята за интервюто като борба срещу 'емиграцията' ми се вижда дълбоко сбъркана, тя си е само за 'престиж'.

 

Визите не са само инструмент за ограничване на емиграция. Различните държави си имат различни мотиви да налагат ограничения. Някои (Екваториална Гвинея) са параноични да не им спретнеш държавен преврат, други (Русия) да не им шпионираш заводите за москвичи, трети (Южна Африка) да не извършваш криминални престъпления и т.н., и т.н. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Причини за отказ на Виза могат да бъдат всякакви и не винаги те са свързани с конкретния кандидат. САЩ например, когато не искат да вкарат дадена държава в списъка за безвизово пътуване, се позовават, че отказите за виза са били над 5-10-15% и т.н. Отказите обаче зависят изцяло от служителите на посолството и когато няма достатъчно съмнителни кандидати за виза, отказват и на хора, които нямат никакви незаконни намерения.

 

Конкретен пример с мен. Бях прясно завършил студент, без работа, имот, кола, деца и т.н. Единственото което имах бяха едни сравнително високи спестявани за студент не работил никъде (Парите бяха изкарани от спекула с акции). Без проблем получих виза за 10 години.

В същия ден когато получих визата на едно 10 годишно момиче беше отказана виза за САЩ. Родителите искаха да я пратят за лятната ваканция при чичо си в САЩ за да научи малко английски. Отговорът на служителят в посолството беше, че не вижда гаранция, че 10 годишното момиче ще се върне при родителите си! WTF!?

 

Идийците са другата крайност! Те са просто бюрократи! Няма никаква логика да искат от европейците доказателство, че имат достатъчно пари, но го правят. Трудно мога да си представя, че може да има европеец, който може да си плати относително скъпия билет до Индия, но не може да си финансира там престоя и ще почне нелагално да работи или да проси на улицата :)

Друг пример за бюрократщината им е, че когато самолетът ми поради мъгла вместо в Делхи, кацна в Мумбай ми взеха паспорта и не ми разрешиха официално да влеза в Индия. Обяснение беше, че след като оригиналният ми полет е бил до Делхи няма как да ме допуснат да влеза в Индия през Мумбай, въпреки че във визата нямаше никакви ограничения през кой граничен пункт трябва да мина. Бях принуден да изчакам служителите на Ер франс да си починат 24 часа докато могат да закарат самолета до Делхи. В същото време през час имаше самолети за Делхи, но не ми разрешиха да си купя билет и да спестя един ден закъснение в програмата.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Визите не са само инструмент за ограничване на емиграция. Различните държави си имат различни мотиви да налагат ограничения. Някои (Екваториална Гвинея) са параноични да не им спретнеш държавен преврат, други (Русия) да не им шпионираш заводите за москвичи, трети (Южна Африка) да не извършваш криминални престъпления и т.н., и т.н.

 

Кaто гледaм и едните, и другите, и третите колко сa се предпaзили зa товa, че имaт визови режими, от "злините", които си изредил, пaк ми се виждa силно неефективен метод изисквaнето зa визи. В Русия ли нямa шпиони (бъкaно е), в РЮA ли сa секнaли криминaлите престъпления (не вярвaм, aмa ти ще знaеш по-добре), зa Еквaториaлнa Гвинея причините зa визa не ме вълнувaт особено, но им желaя откaкто изисквaт визи, повече нито един бългaрин дa не е нaпрaвил дори и опит дa им нaложи държaвен преврaт, че инaче язък им зa визовaтa бюрокрaщинa :D Не че преди товa сa били десетки нaшенците тaм, рaзкрити в тaкивa опити, aмa знaм ли...

Тa лично aз продължaвaм дa смятaм, че визовият режим е сaмо зa попълвaне нa хaзнaтa от тaксите (с товa съм ОК), и криворaзбрaното придaвaне нa изкуствено поддържaн имидж (дaлеч не винaги положителен, дaже нaпротив - лично зa мен отблъсквaщо ненужен). Още повече кaто знaм що "контингент" се изнесе 90-те към щaтите, продължaвaм дa не рaзбирaм зa кaкво си я придaвaт тaзи "вaжност". Някой, решил дa зaмине зa тaм, случaйно точно визaтa дa го е спрялa? Сигурно имa и тaкивa, нaй-вероятно няколко стотин мургaви необрaзовaни цигaни, решили дa отидaт дa си пробвaт късметa, които сa били отрязaни нa интервюто. Инaче хорa, които с чисти нaмерения дa обиколят, и дa рaзгледaт някой пaрк, сa десетки хиляди с откaзите.

 

Все се зaричaм дa не пишa в тaзи темa, но колкото и дa се стaрaя, не могa дa го проумея товa нелепо недорaзумение с визите кaквa точно функция изпълнявa? От световен глaд ли предпaзвa, престъплениятa срещу човечеството ли прекрaтявa, Доброто победи ли в крaйнa сметкa Злото? Чудя се...

 

И, от тук естествено, зa мен Ошко е прaвият :) Инaче дa си държaт визите, все ми е тaя.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ние изискваме визи за някои народи, строим огради по границите, ловим "престъпници" нарушили незаконно границите ни, инвестираме в кораби (особено по Средиземноморието) и гранични войски... Нормално е другите държави да правят същото. Всяка държава суверенно решава кой да допусне на територията си и кой не. На мен не ми е проблем лично, харесва ми да си колекционирам визи в паспорта.

 

Що се отнася до Екваториална Гвинея, ако сте искали да ходите и ви е спирала визата, сега е момента - заради Африканската купа на нациите, която се играе там може и да поразхлабят малко контрола и да се поотпуснат с визи :-)

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Милиони непалци , пакита и бангладеш мечтаят да емигрират в Индия  :)

Много европейци и други бледолики пък живеят с месеци и години преподавайки английски отнемайки работата на местни учители т.н.

Със сигурност маса народ от републиките на СССР иска да емигрира към Русия , а то и в момента сигурно са милиони.

 

На пръв поглед за нас е смешно някой да желае да емигрира към такива държави  , но това е повърхностно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Изискването за визи и паспорти удря по личното достойнство на хората и нарушава грубо фундаменталното човешко право за свободно придвижване по майката Земя, което прави тяхното съществуване повече от абсурдно в една ера, която се смята за напредничава и цивилизована. Но не това е най-страшното. Най-страшното е, че сякаш всички са се примирили малодушно с това ненормално положение, защото "така трябвало да бъде за наша сигурност". Не трябва да бъде така! 

 

Сигурен съм, че след 200 години ще сочат тази малоумна практика като пример за тоталната изостаналост на нашия мрачен период от човешката история, подобно на това как в момента ние сочим средновековните практики с кладите и лова на вещици. И с право! 

 

:mellow:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако навремето траките , индиаците и аборигените искаха визи светът барабар с нас щеше да е много различен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колкото и да споделям идеята за премахване на визи и граници по принцип е редно да уточним, че нямаме фундаментално човешко право на свободно придвижване из целия свят. Такова право съществува в рамките на ЕС, главно за граждани на ЕС и определени категории граждани на трети страни.

 

Всеобщата декларация за правата на човека съдържа правото на свободно придвижване в рамките на една държава, както и правото на всеки човек да напусне всяка страна, включително и своята, и да се връща в страната си.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Е то не винаги в имало всеобща декларация за правата на човека и прочие. Свободно придвижване е било възможно в течение на векове и след установяването на държавните разделения.

Не е като да се връщаме в свободното придвижване по време на родовообщинния строй :)

Връзка към мнение

И много други неща са били възможни да ти се случат по време на това придвижване, при това безнаказано.

 

С увеличаването на възможностите за пътуване се увеличава и броя на хората, които желаят (или са принудени) и имат възможност да напуснат страните си. Колкото и да са били развити транспортните връзки преди да бъдат наложени съответните ограничения, не можем да ги сравняваме с днешните. Така че, за съжаление, политически няма как да се случи да бъдат вдигнати.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

...Все пак едно е девет дена път с камили/талиги/коне/пеш от Brundisium до Roma по Via Appia, друго е Лондон-Токио за няма и денонощие с една камара авиокомпании :)

А и траките ако бяха турили визи едно време, сега можеше още да ги има ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте ,случайно попаднах на тзи сайт.Както и да е да видим дали може някой да ми помогне с имформация за Фиджи, интерсува ме как мога да се сдобия с постоянна виза(статут на постоянно пребиваващ),като за начало може и временна :).Благодаря предварително

Връзка към мнение

Извадена виза за Южна  Африка :) Отдавна не бях висяла на такива опашки. Сега остава да вържа бюджета, но това е друга бира :huh: . За първи път видях една камара хора да плачат пред гишето за виза, акъла ми се взе! Не беше за туристическа виза - имаше за доброволци, за учебни цели и още какво ли не, но като цяло усещането беше за сериозна бариера... 

Връзка към мнение

Здравейте ,случайно попаднах на тзи сайт.Както и да е да видим дали може някой да ми помогне с имформация за Фиджи, интерсува ме как мога да се сдобия с постоянна виза(статут на постоянно пребиваващ),като за начало може и временна :).Благодаря предварително

 

Така поне както разбирам от този сайт: http://fijiconsulategeneral.org.au/visas/ няма визи за българи, или по-точно ти дават нормална виза за посетител като пристигнеш на място и предоставиш необходимите документи (хотелски резервации, банково извлечение и т.н.). След това имаш 14 дни да кандидатстваш за постоянна, ама там вече как я дават и какви са изискванията нямам идея. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам сериозна травма за южноафриканската виза, Рейни. Толкова зор и несигурност... заради нея няма да си върна паспорта, ще си я пазя до живот. 

Връзка към мнение

Здравейте ,случайно попаднах на тзи сайт.Както и да е да видим дали може някой да ми помогне с имформация за Фиджи, интерсува ме как мога да се сдобия с постоянна виза(статут на постоянно пребиваващ),като за начало може и временна :).Благодаря предварително

По принцип, постоянните визи за повечето държави са свързани с оппеделени гаранции и застраховки, че няма да си в тежест за държавата, която те приема, че ще инвестираш еди колко си, че няма да вземеш работа, която местните биха могли да работят, че ще създадеш толкова работни места, че ще инвестираш толкова в местната икономика или ще вършиш висококвалифицирана работа, за която няма достатъчно кандидати на място (лекари, инженери, специалисти, университетски преподаватели, а в по-бедните страни учители и мед. сестри например). Или поне достатъчно голяма рента или пенсия, с която да допринесеш за развитието на местната икономика (разбирай харчене на Х сума на месец за консумация, която ще увеличи оборота на местни фирми, магазинчета, и т.н.). В други случаи много трудно може да се получи виза за постоянно пребиваване в която и да е държава - изключение е брак с местен жител. 

 

Свържи се с компетентното посолство на Фиджи за повече информация и какви са конкретно изискванията за там. За Бългхария е акредитирано посолството им в Белгия - Тел.: 322 736 90 50, info@fijiembassy.be

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте ,случайно попаднах на тзи сайт.Както и да е да видим дали може някой да ми помогне с имформация за Фиджи, интерсува ме как мога да се сдобия с постоянна виза(статут на постоянно пребиваващ),като за начало може и временна :).Благодаря предварително

Официалното инфо http://www.immigration.gov.fj/index.php/permits

И инфо от първа ръка (озита и кивита предимно) http://www.expat-blog.com/forum/viewtopic.php?id=363834

Връзка към мнение

Фиджи имат сравнително стегнат режим , що се отнася до оставане там.

Като се върнах, първото нещо беше да проуча дали мога да заседна там за постоянно :)

Най-лесно можеш да получиш дълготрайна виза ако имаш професия, която е ценна за тях .. е, или ако не инвестираш съответните няколко стотин хиляди долара :)

Отделно, когато издават работни визи, те винаги са временни, защото целта на всяко чуждестранно пребиваване е да обучиш местен, който да ти вземе работата.

 

Разбира се, има вариант да се ожениш за мес(т)на. Чисто по мъжки не ти го препоръчвам..

 

Здравейте ,случайно попаднах на тзи сайт.Както и да е да видим дали може някой да ми помогне с имформация за Фиджи, интерсува ме как мога да се сдобия с постоянна виза(статут на постоянно пребиваващ),като за начало може и временна :).Благодаря предварително

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.