Прескочи до съдържание

По-трудните визи


Препоръчани мнения

Здравейте, искам да попитам дали визата за САЩ има срок през който трябва да се влезе в страната? Ходи ми се до там, но нямам намерение да правя никакви предварителни планове и резервации без да знам дали ще получа виза.

Връзка към мнение

Мисля, че срокът е равен на срока на валидност, т.е. ако ти дадат 10 годишна виза, което е най-честият случай, няма проблем да пътуваш след 9 години и половина например за пръв път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Валидността на щатската виза показва периода в който можеш да пътуваш до САЩ. Тоест, ако е валидна 10 години това значи, че в следващите 10 години можеш да влизаш в страната, като при всяко влизане ти казват колко време можеш да останеш. Може даже да влезеш в последния ден на валидност на визата и да ти разрешат 3 месечен престой примерно. А резервации на самолетни билети и хотели се правят след като визата е издадена.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Мисля, че срокът е равен на срока на валидност, т.е. ако ти дадат 10 годишна виза, което е най-честият случай, няма проблем да пътуваш след 9 години и половина например за пръв път.

 

Така е. Обаче кандаците (!) стават подозрителни. Аз имах девствена американска виза в паспорта няколко месеца и кандидатсвах за канадска. Първият въпрос на канадската консулка беше: А вие защо още не сте влизали в Америка? 

Връзка към мнение

Ето възможност за дълготраен престой във Фиджи, че и с дипломатически паспорт. Кандидатствайте  :lol: 

http://offnews.bg/news/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0_8/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D1%89%D0%B5-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%A4%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D0%B8_470707.html 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето възможност за дълготраен престой във Фиджи, че и с дипломатически паспорт. Кандидатствайте  :lol: 

 

http://offnews.bg/news/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0_8/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D1%89%D0%B5-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%A4%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D0%B8_470707.html

Точно този посланик няма да се избере чрез конкурс, вярвай ми брат ;)

Кандидатури просто няма да има. Този отговорен, изключително стратегичски и важен пост е измислен за някой предварително определен. А не обратното, каквато е нормалната практика.

Да му е честита безкрайната вакания, както се казва  :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.