Прескочи до съдържание

Полша 2021 - въпроси


iaia_mama

Препоръчани мнения

преди 3 часа, ven62 каза:

Вероятно ще си избера 1 или 2 градчета ( от линковете ти в по-предишното мнение)  за 1 ден и в зависимост от необходимостта с кола или с влак.

 

Препоръчвам всички забележителности във Вроцлавския университет (вкл. и концерт) и разходка с корабче по река Одра.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, ven62 каза:

Засега ще използвам тази тема.

 

Очевидно за Вроцлав 3 дни са много. 

Може ли да ми препоръчате нещо около него за цял ден. Тъкмо и да си намеря причина за rent-a-car.

А може и 2 дни, било с връщане във Вроцлав за спане или обиколно.

Ако харесвате замъци, бих ти пропоръчала този:

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Има ли някай отзиви за Hydropolis  във Wrozlaw?

Виждам, че билетите са с час и могат да се купят и онлайн. Въпросът ми е дали си струва разглеждането? От сайта не става много ясно, поне за мен.

Връзка към мнение

При предно ходене до Варшава ползвах App-a за градски транспорт Jakdojade и ми се видя много удобен. Помня, че след купуване на билета се сканира QR кода, залепен на превозното средство, за валидиране. Обаче не мога да си спомня може ли от моя профил да купя 2 билета - за мен и за мъжа ми. Някой спомени?

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

2 въпроса за Вроцлав:

- за градския транспорт има ли app или е с билетчета? Автобус ще хващаме от летището.

- може ли да препоръчате ресторантче с гулаш, супа в хлебче и кнедли?

Връзка към мнение
преди 25 минути , Яничка каза:

2 въпроса за Вроцлав:

- за градския транспорт има ли app или е с билетчета? Автобус ще хващаме от летището.

- може ли да препоръчате ресторантче с гулаш, супа в хлебче и кнедли?

https://maps.app.goo.gl/wrtBmLu5gGL2aDY89?g_st=ic

от този останахме доволни 🙂

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Яничка каза:

2 въпроса за Вроцлав:

- за градския транспорт има ли app или е с билетчета? Автобус ще хващаме от летището.

- може ли да препоръчате ресторантче с гулаш, супа в хлебче и кнедли?

В градския транспорт може да се плаща с банкова карта. Има специални машинки, може да се сменя езика.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам пълен цял ден за Краков, да включа ли солната мина Величка/последния тур е в 17.30ч/ или градът е достатъчно атрактивен и да мина без нея? Някъде четох колега - магеланец, че мината Величка е силно преекспонирана, но искам да чуя и други мнения.

Връзка към мнение

Въпрос за Вроцлав - задължително ли е предварително да се резервират билетите за Sky Tower или може да се купят на място на каса? Иначе видях, че трябва да се спазва часа и да не се закъснява.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Kamen каза:

Имам пълен цял ден за Краков, да включа ли солната мина Величка/последния тур е в 17.30ч/ или градът е достатъчно атрактивен и да мина без нея? Някъде четох колега - магеланец, че мината Величка е силно преекспонирана, но искам да чуя и други мнения.

И градът е прекрасен, и солната мина с красивите (и полезни за здравето и сетивата) околности трябва да се разгледат, но не в един ден. Толкова много история, култура и развлечения предлага Краков!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Kamen каза:

Имам пълен цял ден за Краков, да включа ли солната мина Величка/последния тур е в 17.30ч/ или градът е достатъчно атрактивен и да мина без нея? Някъде четох колега - магеланец, че мината Величка е силно преекспонирана, но искам да чуя и други мнения.

По-добре се наслади спокойно на Краков.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Яничка каза:

Въпрос за Вроцлав - задължително ли е предварително да се резервират билетите за Sky Tower или може да се купят на място на каса? Иначе видях, че трябва да се спазва часа и да не се закъснява.

Не е задължително, но е желателно. Преди месец бяхме там. Случи се събота и се оказа, че нямат свободни места за следващите 3 часа. Предпочетохме да купим билети направо за друг ден. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Яничка каза:

Въпрос за Вроцлав - задължително ли е предварително да се резервират билетите за Sky Tower или може да се купят на място на каса? Иначе видях, че трябва да се спазва часа и да не се закъснява.

Може да се купи на място на каса, но може и предварително онлайн. Имай предвид, че касите затварят около 16.30-17.00 ч. и след това е възможно само онлайн, ако искаш за по-късен час. Ние отидохме 20-30 мин. преди залез и касата не работеше. Изпращам ти малко повече информация: https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-vav-wroclaw/#__Sky_Tower

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , Guinness каза:

Изпращам ти малко повече информация: https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-vav-wroclaw/#__Sky_Tower

Благодаря ти. Наскоро мернах статията в сайта ти някъде из FB групите и днес сутринта я четох. Много добре си систематизирал нещата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Яничка каза:

Благодаря ти. Наскоро мернах статията в сайта ти някъде из FB групите и днес сутринта я четох. Много добре си систематизирал нещата.

И аз благодаря. Радвам се, че съм бил полезен.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!

Предстои ни пътуване с децата до Полша Краков. Видях, че в близост до Краков има увеселителен парк - Енерджиландия. 

Family Amusement Park, Fun Park in Zator - ENERGYLANDIA

Някой да го е посещавал и да каже мнение.

Благодаря на всички отзовали се!

Желая Ви Светли празници.

Връзка към мнение

Не зная дали е правилната тема /нямам време да чета в момента/, но ме интересуват полетите от Бургас до Краков. Защо пристигането е в Катовице, а заминаването го има опция и от Краков, и от Катовице? Има ли уреден транспорт между двете?

Връзка към мнение

Ами това е идиотския начин на представяне на полетите между две съседни летища на Уиз. Не знам защо продължават да го правят, за мен е супер дразнещо.

Имаш директни полети до Краков във вторник, четвъртък и събота. Има и автобуси от летище Катовице до Краков на фликсбъс. Засега е по 1 на ден, но в летния период пускат още. Вероятно има и други превозвачи.

Ако си вземеш сега полет на Уиз за лятотото по едната от двете дестинации е много вероятно да променят разписание и да имаш възможност да избираш между Катовице, Краков, даже и Варшава. Задължително с флекс.

Само да вметна едно уточнение, по-добре тук отколкото в темата на Уиз. Аз бях взела билети Бургас - Варшава за средата на юни с идеята да имам избор от полски дестинации за началото на юни. Изненадаха ме като орязаха всички полети до 17 юни. Виждам, че по останалите полски маршрути продължават да продават билети още от края на март. Много нестандартно решение би било да започнат да ги изпълняват преди началото на юни. 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря, @iMari.  Гледах за началото на април, че тогава имаме възможност всички за отпуск по едно и също време. Но пък ще е неприятно да чакаме семейно пътуване, а да няма полет. Ще го помисля.

 

За Вроцлав по същия начин ли стоят нещата?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , iMari каза:

Много нестандартно решение би било да започнат да ги изпълняват преди началото на юни. 🙂

Аз тази година пътувах на 6 април от Бургас до Познан с Раян. Върнах се от Вроцлав  на 7 с Раян.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Аз тази година пътувах на 6 април от Бургас до Познан. Върнах се от Вроцлав  на 7.

Полети на Уиз? Познан не е ли дестинация на Раян, те пускат полетите по-рано?

Всичко е възможно и шанс винаги има, но аз не бих разчитала много на Уиз, освен с идеята да се възползваме от промени. 🙂

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, tara каза:

Благодаря, @iMari.  Гледах за началото на април, че тогава имаме възможност всички за отпуск по едно и също време. Но пък ще е неприятно да чакаме семейно пътуване, а да няма полет. Ще го помисля.

 

За Вроцлав по същия начин ли стоят нещата?

От 31.03.24 нататък има полети от Бургас до Краков на Ryanair.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.