Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 7 минути , neuromancer каза:

Съществува възможност да купиш за двама с флекс и да откажеш единия (титуляра).

Преди отказа работеше така - първо получаваш кредити и после си поискваш по картата. Не знам дали се е променило това, потърси назад по темата, обади се на Уиз и питай...

Така е хитро да...но несъм убеден дали ще се полу4и...взимам два билета и моя го отказвам или го местя за друга дата която ми трябва да пътувам...

трябва да ги питам по телефона дали ще се навият така...

Връзка към коментар
Преди 1 час, tony555 каза:

е никой ли не може да помогне ???

Не знам за двама как е,но аз при върнати пари като кредит от отменен полет после поисках да ми ги върнат и в сметката. Но трябва билетите, които са купувани и отменени да са купени с банкова карта,а не пак с кредити. Чети страниците в темата за последните2-3 месеца. 

Сега прочетох, че са от компенсация, тогава сигурно не става в кеш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , dimitrov6 каза:

Не знам за двама как е,но аз при върнати пари като кредит от отменен полет после поисках да ми ги върнат и в сметката. Но трябва билетите, които са купувани и отменени да са купени с банкова карта,а не пак с кредити. Чети страниците в темата за последните2-3 месеца. 

Сега прочетох, че са от компенсация, тогава сигурно не става в кеш.

да от компенсация са...полета закъсня и те преведоха у4удващо доста пари и сега незнам как ще ги хар4а за година..може би да накупя с WIZZ Flex билети накрая 

и да ги презаверявам...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , tony555 каза:

да от компенсация са...полета закъсня и те преведоха у4удващо доста пари и сега незнам как ще ги хар4а за година..може би да накупя с WIZZ Flex билети накрая 

и да ги презаверявам...

Както писах ,ако се купят билети с флекс с тези кредити може после при отказ от теб да върнат пак кредити, а не пари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , dimitrov6 каза:

Както писах ,ако се купят билети с флекс с тези кредити може после при отказ от теб да върнат пак кредити, а не пари.

да но мен зора ми е да купя билет на другия с мен  и аз да се откажа после да остане само неговия...

Връзка към коментар

Когато Уиз анулират полет, купен с флекс, и парите за флекса ли връщат?

 

преди 48 минути , stanimir каза:

 

 

Схемата с флекса е - купува полет за титуляра на профила и за втория човек , след което титуляра отказва своя полет и си получава обратно парите (като губи само таксата си за флекс) , а втория човек лети.В случка че титуляра има Wizz club втория пътник губи отстъпката за членство.

Много благодаря за идеята, чудя се как се съм се сетила досега! Нали правилно разбирам, че ако титулярът присъства в резервацията, може да се плати за цялата резервация с кредити?

Връзка към коментар
6 minutes ago, M@ria said:

Когато Уиз анулират полет, купен с флекс, и парите за флекса ли връщат?

 

Много благодаря за идеята, чудя се как се съм се сетила досега! Нали правилно разбирам, че ако титулярът присъства в резервацията, може да се плати за цялата резервация с кредити?

Връщат и парите за флекса.

Да , може да се плати изцяло с кредит.Оригиналната идея е точно възможността да купуваш с кредити полети за други хора , което иначе е невъзможно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да споделя един + от врътката с флекса-спестих повече от 30€ като купих нещо от рода на Тирана-Бари за 12.99€  с All in&full flex за 35-37€.В същото време този пакет Меминген-София струваше към 90€.След  час го смених,не доплащах,защото билета беше на същата цена.Като дойде време за полета,24 ч преди него, при чекирането (може и да е можело по-рано да се чекирам,но не съм опитвала) даже ми даде да си избера безплатно място от по-широките редове.Много доволна от сделката!

И дори кацнахме 20 мин по-рано.Спестените пари естествено са оползотворени веднага.😉

  • Харесвам 13
  • Браво 3
Връзка към коментар

Ей страхотно, аз пътувах точно с Уиз преди 2 години до Крит (Ханя) и беше толкова удобно и изгодно. Дано повече хора се възползват тази година от линията, за да не я махат отново! 

Връзка към коментар
На 1.05.2024 г. в 18:19, aloha8 каза:

Да споделя един + от врътката с флекса-спестих повече от 30€ като купих нещо от рода на Тирана-Бари за 12.99€  с All in&full flex за 35-37€.В същото време този пакет Меминген-София струваше към 90€.След  час го смених,не доплащах,защото билета беше на същата цена.Като дойде време за полета,24 ч преди него, при чекирането (може и да е можело по-рано да се чекирам,но не съм опитвала) даже ми даде да си избера безплатно място от по-широките редове.Много доволна от сделката!

И дори кацнахме 20 мин по-рано.Спестените пари естествено са оползотворени веднага.😉

Кога са купувани билетите - скоро или преди месеци? При мен този пакет All in&Full flex по дестинацията Тирана - Бари се предлага за +74.46€.

Прегледах и други дестинации от Тирана до италиански летища. Най-изгодна цена открих до Анкона - 51.30€. Освен ако и при тези пакети няма разминаване в цените между различните акаунти, IP и други врътки.

За съжаление цена около 35€ за този пакет не открих.

Братислава - Скопие е 45€

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Кога са купувани билетите - скоро или преди месеци? При мен този пакет All in&Full flex по дестинацията Тирана - Бари се предлага за +74.46€.

Прегледах и други дестинации от Тирана до италиански летища. Най-изгодна цена открих до Анкона - 51.30€. Освен ако и при тези пакети няма разминаване в цените между различните акаунти, IP и други врътки.

За съжаление цена около 35€ за този пакет не открих.

Братислава - Скопие е 45€

Купувани са в края на февруари за края на април,през мобилното приложение.Цените се сменяха постоянно,налагаше се да правя скрийншот след скрийншот,защото забравях колко струват пакетите за различните дестинации-Тирана,Виена,Братислава  и почти всички италиански градове ги пробвах 😂 и това беше възможно най-ниската цена,която по някое време ми показа,може и да е имало около 31€,но нямах нерви за 4€ да ровя още и резервирах 😀.А имаше момент,когато до София цената беше повече от 125€ за този пакет ,струваше ми се обирджийство направо.

Връзка към коментар

Нови W!Zz дестинации от Балканските страни:


🇦🇱

Тирана-Комизо: от 2 август

Тирана-Валенсия: от 6 юни

Тирана-Лайпциг/Хале: от 30 септември

Тирана-Щутгарт: от 29 октомври

🇧🇬

София-Хераклион: от 24 юни

🇷🇴

Букурещ-Будапеща: от 17 юни

Букурещ-Лайпциг: от 20 юни

Брашов-Будапеща: от 18 юни

🇹🇷

Измир-Букурещ: от 17 юни

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 4.05.2024 г. в 11:54, Ivko каза:

Промениха ми полета до Ларнака сега за 17-ти с 40мин. и имам трите възможности, а уж не даваха под 3ч.

И моят полет за връщане е променен с по-малко от час.Но просто ме уведомяват и се извиняват за неудобството.Изпращат код за потвърждение.Нв мога да разбера иска ли се някакво действие от моя страна...

Връзка към коментар

Това са ми изпратили

"Бихме искали да Ви уведомим, че има промяна в разписанието, която засяга Вашия(ите) полет(и) с код за потвърждение *****

Моля, приемете нашите искрени извинения за причиненото от тази промяна неудобство."

Връзка към коментар
На 6.05.2024 г. в 11:15, Velmar каза:

И моят полет за връщане е променен с по-малко от час.Но просто ме уведомяват и се извиняват за неудобството.Изпращат код за потвърждение.Нв мога да разбера иска ли се някакво действие от моя страна...

Не нищо не трябва да правиш ако в профила ти стои резервацията потвърдена значи всичко е ок. Този код си е кода на резервацията и той няма общо един и същ е просто те уведомяват за коя резервация става на въпрос. Ако имаш промяна  с възможности за рефънд или безплата промяна ще ти седи така 

 

viber_image_2024-05-07_11-47-22-907.jpg

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , WanderlustME каза:

Някой горе беше питал - при разлика от под 3 часа дават право на промяна.
 

Да което е интересно защото последните години след ковид мисля промяна даваха само за над 3ч. имал от 2:50мин и пак не даваха.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Ivko каза:

Да което е интересно защото последните години след ковид мисля промяна даваха само за над 3ч. имал от 2:50мин и пак не даваха.

Може да са добавили критерий за разстояние между летищата, както е по Регламента. Кой знае?!?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Исках на 26.04 рефънд за променени полети по резервация плащана кеш с отсечка от/до Абу Даби първоначално и след променени с флекс с доплащане пак кеш на от/до Барселона на стойност 154лв. общо и днес получавам някакви си 62лв наредени от Wizz Abu Dhabi. И сега не знам дали останалите ще дойдат от друг наредител примерно Wizz Hungary за полетите от/до Барселона или това няма значение. Изобщо някой да е получавал така рефънд на отделни суми или да им пиша, че нещо са ме ощетили?

Връзка към коментар
преди 7 часа, Ivko каза:

Исках на 26.04 рефънд за променени полети по резервация плащана кеш с отсечка от/до Абу Даби първоначално и след променени с флекс с доплащане пак кеш на от/до Барселона на стойност 154лв. общо и днес получавам някакви си 62лв наредени от Wizz Abu Dhabi. И сега не знам дали останалите ще дойдат от друг наредител примерно Wizz Hungary за полетите от/до Барселона или това няма значение. Изобщо някой да е получавал така рефънд на отделни суми или да им пиша, че нещо са ме ощетили?

Аз имах случай София - Абу Даби двупосочен, на който ми върнаха отделно парите по двете отсечки. Но не е лошо все пак да им пишеш. Аз доста се разправях и имаше поне месец разлика между двете.

Бяха купени през посредник и исках всъщност първоначално да ми ги върнат като кредити. Бяха казали че ми ги връщат, ни нямах постъпили по профила, после отворих два кейса в оплаквания понеже имах два резервационни кода - за всеки по един. Единия почти веднага се реши, другия се влачи повече месец, с многократни напомняния и ескалиране, даже го бяха затворили като разрешен, макар и да не беше. Накрая си получих парите от Уиз  Абу Даби по картата за отсечката Абу Даби София, а преди това бях получила кредити за София Абу Аби от Уиз.  

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.