Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

1 hour ago, antea said:

е ти дори сам си го цитирал

i. The date, time and destination of the booked flight can be changed latest 3 hours before the scheduled departure time of the flight. 

 

в някои случаи наистина може да е безсмислен труд, въпреки че реално отнема минути да направиш всички стъпки, в други - се спестяват прилични средства, особено ако пътува повече от един човек

Питах, щото не беше споменато source, начална точка.

57 minutes ago, neuromancer said:

Не, ако пропуснеш пакетните цени после ти предлага нещата поотделно, там гледаш цената без сметки и предположения.

Добре де, това в реалността как работи. 

30 мин въртя полети и флекса си е 16евро? Дори в примера по-горе е 16евро. Нищо общо с квото е написал. 

Връзка към коментар

Здравейте приятели...Тъй като за 1 път подавам иск към уиз за закъснял полет, попълних формуляра и писах в 
4е искам компенсацията да ми се изплати в профила ми в уиз....за мое у4удване след седмица парите които са за 
билети за двама 4овека бяха в профила ми...ноо..със срок за използване една година...По мои сметки аз немога да ги
оползотворя за това време..а приятеля ми с другия билет немога да му купя билет без аз да съм в резервацията...
Та знае ли някой и дали е имал такъв слу4ай,дали могат да ми преведат половината пари по банкова сметка...или някой ако има 
идеа как да постъпя най правилно...благодаря ви предварително... 
 
 

Връзка към коментар
Преди 1 час, era123 каза:

Питах, щото не беше споменато source, начална точка.

Добре де, това в реалността как работи. 

30 мин въртя полети и флекса си е 16евро? Дори в примера по-горе е 16евро. Нищо общо с квото е написал. 

Понякога от различни устройства дава различен флекс. При мен така се получава като влизам в приложението от два телефона.

Сега погледнах например Бари-София 2 юли- билетът е 9.99, флексът 6.85. 

Купуваш и после местиш за желана дата и дестинация (като доплащаш разликата,ако е по-скъп билета).

Връзка към коментар

Аз пък се чудя от къде един толкова заможен и скъпо платен човек може да намира време да разлива хейт из всички теми на форума, но да сърчне с два клика на мишката и да спести някое евро (при все, че му дават схемата в ръцете) не може, защото видиш ли...врмето му е пари....

Ай сектир...!

П.П.: извинявам се за офтопика, ама ми писна да чета само хейт без един коментар в помощ на другите. Никога това не се е толерирало в този форум.

  • Харесвам 27
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, era123 каза:

Питах, щото не беше споменато source, начална точка.

Добре де, това в реалността как работи. 

30 мин въртя полети и флекса си е 16евро? Дори в примера по-горе е 16евро. Нищо общо с квото е написал. 

Когато се вадят глобални заключения от частни случаи и специфични примери се стига до въпроси, които имат отговори, но няма смисъл да бъдат давани. 

Преди няколко месеца срещу 20 евро закупих 13 билета, спечелих кеш около 600 лева за под 8 часа сумарно време. Занимавка, мисъл, тръпка и удоволствие, като подчертавам - спечелих, а не спестих. /Конкретно в моя случай не беше заради пари, а да видя дали все още мога да правя правилно нещата. /

Много хора от сайта могат същото, а и много  много по-добре от мене. Всичкото не лесно добито знание е било споделено в различните теми, който е искал е чел, мислил, опитвал, рискувал и се е научил. 

  • Харесвам 14
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Blago каза:

А след като вече е осигурен полет с флекс, след това как се ориентирате на коя отсечка да го прехвърлите с цел намиране на евтин чекиран багаж / приорити? При симулация на резервация по произволен маршрут се виждат цените на пакетните услуги, не на конкретната екстра (напр. приорити) при вече съществуваща резервация. Или се ориентирате на база пакетните цени за отсечката, например ако Wizz Go е +25€ то само да се добави багаж би било около 15€?

В мнението на КолЮ по-горе е описано. Пакетни цени не се гледат, само на отделните услуги. Отбелязваш най-нискот ниво, light или каквто беше там, и на следваш екран имаш:

 

image.png.de6bb0ddc08fb6d83823de4c5dbba0ee.png

 

и

 

image.png.2e02b39af15b51953c1561a2613e6947.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, Zaro said:

В мнението на КолЮ по-горе е описано. Пакетни цени не се гледат, само на отделните услуги. Отбелязваш най-нискот ниво, light или каквто беше там, и на следваш екран имаш:

 

image.png.de6bb0ddc08fb6d83823de4c5dbba0ee.png

 

и

 

image.png.2e02b39af15b51953c1561a2613e6947.png

Да, ориентирах се вече. Взех си един полет да поекспериментирам. Мерси за помощта!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съвсем чистосърдечно обясних на колегата как се използва схемата. Не мога да разбера защо някакви кисели гъзари се чувстват длъжни да дават коментари дали си струва половин до един час цъкане с мишката за спестяване на 23 евра ( 23, не 13) от цената на един билет. 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Къде в резервацията мога да видя колко е струвал последния закупен билет? Резервацията е за трима, 100 пъти я местих, купувах багаж, доплащах и тн. Искам да знам, че ако се наложи да местя пак да търся същата цена на билет и да не доплащам, нито да е за по-малка сума. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , maia_sg каза:

Къде в резервацията мога да видя колко е струвал последния закупен билет? Резервацията е за трима, 100 пъти я местих, купувах багаж, доплащах и тн. Искам да знам, че ако се наложи да местя пак да търся същата цена на билет и да не доплащам, нито да е за по-малка сума. 🙂

В приложението върху съответната резервация:

More - booking summary 

или директно show booking summary 

Най-горе показаната сума я делиш на броя пътници. По-надолу са добавките за заплатен флекс, приорити и т.н. и накрая е тоталът.

В процеса на промяна също сверявам дали няма разлики в сумите ето тук.

IMG_5131.jpeg.1cb5781f75f03631cb213f082a0cd141.jpeg

 

IMG_5132.png.fd7c2f42078ba4f059f07b79bb7ea859.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
4 hours ago, КолЮ said:

Съвсем чистосърдечно обясних на колегата как се използва схемата. Не мога да разбера защо някакви кисели гъзари се чувстват длъжни да дават коментари дали си струва половин до един час цъкане с мишката за спестяване на 23 евра ( 23, не 13) от цената на един билет. 

Разбира се, че гледам да платя по-ниска цена, не знам кой е кисел гъзар.

И аз чистосърдечно дадох пример как за 23 евро не си струва да въртиш часове бъгавия сайт/апп на визер. Щото разбира се не е било половин - един час, и  няма смисъл за 95% от хората да си губят времето с "гениалната" схема.

И тук спирам по темата. Извинявай, ако си се напрегнал нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също не разбрах, дали някой ти е опрял ножа на гърлото и те принуждава насила да правиш нещо? Не искаш, не правиш, толкова е лесно.

Дали като напишеш многократно, че няма смисъл да се занимаваш, да не казвам друго, със сайта X, за време Y, за да спестиш  Z пари, някой ще го интересува, след като се прави от същите хора от години?

"Гениалната схема" както я наричаш  работи и всички са доволни, за разлика от теб. Ако ти имаш по-гениална и имаш желание да я споделиш, ще си добре дошъл, останалото е ясно вече.

 

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Не помня някой да е писал. Излгежда като нова дестинация - Хераклион:

image.png.8e6da8bbc3b1b9c3214289348ebd7eb5.png

Предполагам цените ще се нормализират, ако не е бъг дестинацията изобщо де...

 

https://seenews.com/news/wizz-air-to-launch-sofia-heraklion-flights-on-june-24-856305

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 12 минути , jorocontrola каза:

Не помня някой да е питал. Излгежда като нова дестинация - Хераклион:

image.png.8e6da8bbc3b1b9c3214289348ebd7eb5.png

Предполагам цените ще се нормализират, ако не е бъг дестинацията изобщо де...

 

https://seenews.com/news/wizz-air-to-launch-sofia-heraklion-flights-on-june-24-856305

Уу, че и на страхотна цена 😅

Иначе дестианцията е супер

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , П.Кръстев каза:

Уу, че и на страхотна цена 😅

Иначе дестианцията е супер

Не мисля много така 😁😁 защото си имаме полети до Ханя, а и острова от тази страна не е много готин поне за мен. Острова не е малък и няма смисъл да се пътува от единия край до другия. За ралика от Ханя и Ретимно някак си тази дестинация...Нещо с техните схеми пак не знам какво правят.

Връзка към коментар
преди 14 минути , Ivko каза:

Не мисля много така 😁😁 защото си имаме полети до Ханя, а и острова от тази страна не е много готин поне за мен. Острова не е малък и няма смисъл да се пътува от единия край до другия. За ралика от Ханя и Ретимно някак си тази дестинация...Нещо с техните схеми пак не знам какво правят.

Можеше да пуснат някой цикладски остров (преди имаше и Санторини, и Миконос) или нещо интересно от йонийските - Кефалония, Закинтос... но и така е поне 1 гръцки остров с Уиз.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, tony555 каза:

Здравейте приятели...Тъй като за 1 път подавам иск към уиз за закъснял полет, попълних формуляра и писах в 
4е искам компенсацията да ми се изплати в профила ми в уиз....за мое у4удване след седмица парите които са за 
билети за двама 4овека бяха в профила ми...ноо..със срок за използване една година...По мои сметки аз немога да ги
оползотворя за това време..а приятеля ми с другия билет немога да му купя билет без аз да съм в резервацията...
Та знае ли някой и дали е имал такъв слу4ай,дали могат да ми преведат половината пари по банкова сметка...или някой ако има 
идеа как да постъпя най правилно...благодаря ви предварително... 
 
 

е никой ли не може да помогне ???

Връзка към коментар
преди 9 минути , tony555 каза:

е никой ли не може да помогне ???

Няма такова нещо като теглене на пари от профила към банкова сметка.

Може би е трябвало да искате пари като компенсация, а не кредит. Някъде има писано как да се процедира точно - дали не даваха винаги кредит като начало, а после да се продължи иска и да се искат истински пари ...

Връзка към коментар
преди 14 минути , jorocontrola каза:

Няма такова нещо като теглене на пари от профила към банкова сметка.

Може би е трябвало да искате пари като компенсация, а не кредит. Някъде има писано как да се процедира точно - дали не даваха винаги кредит като начало, а после да се продължи иска и да се искат истински пари ...

То проблема е 4е сме двама и сега другия без мен не може да ползва кредита...и как да продължа иска след като той ве4е е приклиу4ил за тях..

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Говори с кол центъра , но ти сам вече по някаква причина си поискал компенсацията да е под форма на кредит в профила, и е малко вероятно да я изплатят по банкова карта.

Кредитите при анулирани полети отдавна са с валидност само една година.

Ако не стане , ще трябва някак да ги излетиш или изгарят.Имат хубави и скъпи дестинации.

При анулиран полет винаги връщат първо като кредит и след това изрично трябва да поискаш да ти ги върнат в пари по карта.

Тук обаче става въпрос за изплатена компенсация , но пробвай по телефона и ни дръж в течение.

Най-отгоре в темата има закачен безплатен номер на Wizz за съдействие.Ако предпочиташ  български оператор - само между 09.00 -17.00 часа в работни дни.

Връзка към коментар
преди 11 минути , stanimir каза:

Говори с кол центъра , но ти сам вече по някаква причина си поискал компенсацията да е под форма на кредит в профила, и е малко вероятно да я изплатят по банкова карта.

Кредитите при анулирани полети отдавна са с валидност само една година.

Ако не стане , ще трябва някак да ги излетиш или изгарят.Имат хубави и скъпи дестинации.

При анулиран полет винаги връщат първо като кредит и след това изрично трябва да поискаш да ти ги върнат в пари по карта.

Тук обаче става въпрос за изплатена компенсация , но пробвай по телефона и ни дръж в течение.

Най-отгоре в темата има закачен безплатен номер на Wizz за съдействие.Ако предпочиташ  български оператор - само между 09.00 -17.00 часа в работни дни.

пробвах ве4е на този номер...казаха ми 4е те неможели да помогнат трябвало да пиша на сайта..ама там ве4е е затворена тема и така ма отрязаха..

Връзка към коментар

Съществува възможност да купиш за двама с флекс и да откажеш единия (титуляра).

Преди отказа работеше така - първо получаваш кредити и после си поискваш по картата. Не знам дали се е променило това, потърси назад по темата, обади се на Уиз и питай...

Връзка към коментар
13 minutes ago, neuromancer said:

 

Преди отказа работеше така - първо получаваш кредити и после си поискваш по картата. Не знам дали се е променило това, потърси назад по темата, обади се на Уиз и питай...

И сега работи така , но касае само анулирани / променени полети, които не подлежат на компенсация по Регламента.

 

При него става въпрос за изплатена компенсация, която сам е избрал да е под форма на кредит.

При компенсациите може да поискаш директно да ти бъдат изплатени в пари по карта.

 

Схемата с флекса е - купува полет за титуляра на профила и за втория човек , след което титуляра отказва своя полет и си получава обратно парите (като губи само таксата си за флекс) , а втория човек лети.В случка че титуляра има Wizz club втория пътник губи отстъпката за членство.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.