Прескочи до съдържание

Бари, Матера… план


招き猫

Препоръчани мнения

Локалният автобус от жп гарата в Остуни до чита Бианка е изцяло съобразен с пристигането/тръгването на влаковете, прилагам снимка от преди 2 дни на актуалното разписание. Билетът струва 1 евро в посока и се купува от барчето на жп гарата, препоръчвам да се вземат билети и за на връщането.

IMG_20230612_170939.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 часа, nasich каза:

Здравейте  всички!

Имам следният въпрос - възможен ли този план ?

3 дни за пътуване с обществен транспорт.

Ден 1 - Бари-Матера-Алтамура - Бари /влак/

Ден 2 - Бари - Алберобело - Локотондро - Мартина Франка - Бари /автобус+влак/

Ден 3 - Бари - Остуни - Монополи - Полиняно а Маре - Бари. /влак/

Тук намерих разписанието за матера ,но може ли линк и за влаковете за Остуни?

Ще Ви бъда благодарен!

Възможно е. Втория ден ще е малко натоварен.

Имайте предвид, че влака до Матера се сменя на Алматура

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 27.06.2022 г. в 14:10, iMari каза:

Като гледам има много автобуси от Полиняно до Алберобело, не виждам защо да не ви се получи. Транспорта в Пулия е много добре уреден, няма от какво да се притеснявате. 🙂  

Пропуснала съм да похваля аппа Drop ticket и да благодаря на @Argentique, че сподели. 🙂 Много е удобен, може да си купиш предварително билет/карта за градски автобус и да ги активираш, когато вече си в автобуса. Още по полезен е за влакове/междуградски автобуси , например може да купиш билет докато чакаш влака на перона, избягвайки опашките пред гишетата и машинките. Всичко е много опростено и ако си запаметил карта, буквално става за секунди. Жалко само, че аппа не е приложим за всички области в Италия.

@Jenny, виждам, че във въпросният апп може да вземеш билети за автобуса между Полиняно и Алберобело.

edit: Още нещо пропуснах 🙂

Последно като летях през Бари, шофьора на автобус 16 продаваше билети. Да знаете, да не търсите из кафета и книжарници на летището. 🙂 Но пак казвам, с приложението е много по-удобно.

 

 

Мога ли да купя билет за автобус 16 от летището до центъра на Бари с това приложение drop ticket?

Връзка към коментар
преди 8 часа, Sofia Mitreva каза:

Мога ли да купя билет за автобус 16 от летището до центъра на Бари с това приложение drop ticket?

Може. 1 евро е.Някои пък не искат да пътуват прави в пълния автобус  спиращ на няколко  места, а хващат влака  от летището  до Бари,но е 5 евро. Има и директен автобус до гарата за 4 евро. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, dimitrov6 каза:

Може. 1 евро е.Някои пък не искат да пътуват прави в пълния автобус  спиращ на няколко  места, а хващат влака  от летището  до Бари,но е 5 евро. Има и директен автобус до гарата за 4 евро. 

Може ли малко помощ за приложението какво да избера и каква е разликата?

478C0101-534E-411B-8BAF-74656A099F9A.png

Връзка към коментар
преди 2 часа, Sofia Mitreva каза:

Може ли малко помощ за приложението какво да избера и каква е разликата?

478C0101-534E-411B-8BAF-74656A099F9A.png

На първата страница избирате Other, на втората билет от 1 евро. Шофьорът също продава билети.

Screenshot_2023-06-19-13-27-09-265_com.atono.dropticket.jpg

Screenshot_2023-06-19-13-27-30-776_com.atono.dropticket.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, dimitrov6 каза:

На първата страница избирате Other, на втората билет от 1 евро. Шофьорът също продава билети.

Screenshot_2023-06-19-13-27-09-265_com.atono.dropticket.jpg

Screenshot_2023-06-19-13-27-30-776_com.atono.dropticket.jpg

Благодаря! Мога ли да купувам билети за четирима, тъй като ще сме група?

Ще използвам да попитам и за съвет как да разпределя дните и градовете:

кацане утре 14:00 

-Сряда - плаж Трани понеже имаме рожденник и ще празнуваме там

-четвъртък - Алберобело-Остуни - Бари

- петък - плаж в Монополи и разходка из града

-събота - Полиняно и полет към София в 21:35
Удачно ли е това разпределение?

* с градски транспорт сме

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Sofia Mitreva каза:

Благодаря! Мога ли да купувам билети за четирима, тъй като ще сме група?

Ще използвам да попитам и за съвет как да разпределя дните и градовете:

кацане утре 14:00 

-Сряда - плаж Трани понеже имаме рожденник и ще празнуваме там

-четвъртък - Алберобело-Остуни - Бари

- петък - плаж в Монополи и разходка из града

-събота - Полиняно и полет към София в 21:35
Удачно ли е това разпределение?

* с градски транспорт сме

Не виждам Матера. Много са малко в света местата като него. Безпроблемно с влак. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , The Doctor каза:

Не виждам Матера. Много са малко в света местата като него. Безпроблемно с влак. 

С кой друг град бихме могли да го комбинираме за един ден?

Връзка към коментар
преди 10 минути , Sofia Mitreva каза:

С кой друг град бихме могли да го комбинираме за един ден?

Зависи от световъзприятието, но на мен в Матера един ден не ми стигна и после се връщах пак, с нощувка в саса (местните жилища тип пещери).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 55 минути , Sofia Mitreva каза:

Мога ли да купувам билети за четирима, тъй като ще сме група?

От шофьора не знам дали са по-скъпи,но продават и в книжарница на летището .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, dimitrov6 каза:

На първата страница избирате Other, на втората билет от 1 евро. Шофьорът също продава билети.

Screenshot_2023-06-19-13-27-09-265_com.atono.dropticket.jpg

Screenshot_2023-06-19-13-27-30-776_com.atono.dropticket.jpg

По същия ли начин се купуват автобусни билети до Трани или друг град?

Връзка към коментар
преди 8 минути , Sofia Mitreva каза:

По същия ли начин се купуват автобусни билети до Трани или друг град?

Не знам. Бил съм само в Бари и Полиняно.Може и с влак да се иде до Трани.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Sofia Mitreva каза:

По същия ли начин се купуват автобусни билети до Трани или друг град?

Не, 16 е градски автобус - урбано, а другото извънградски. Избирате extraurbano, ако искате да е автобус. Иначе и влак става.

IMG_0596.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Sofia Mitreva каза:

С кой друг град бихме могли да го комбинираме за един ден?

Матера е усещане за време и пространство и сякаш носи смирение. Това аз не мога да комбинирам с друго. 

 

П. П. Мел Гибсън избира Матера като място за сцени на филма си Страстите Христови. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Sofia Mitreva каза:

 

-Сряда - плаж Трани понеже имаме рожденник и ще празнуваме там

-четвъртък - Алберобело-Остуни - Бари

- петък - плаж в Монополи и разходка из града

-събота - Полиняно и полет към София в 21:35
Удачно ли е това разпределение?

* с градски транспорт сме

До Трани с влак на Trenitalia. Билети от техния сайт, от гарата на Бари (големи опашки), от автомат на гарата (пак опашки).

Алберобело-Остуни-Бари - това не е еднодневен маршрут за обществен транспорт. Имате Бари–Алберобело с автобус, разходка, връщане с автобус до Бари, купуване на билети за влак за Остуни, слизане на гарата на Остуни, чакане на автобус за самия град, който е на два км от гарата, може и с такси, после пак автобус до гарата и връщане в Бари с влака. Време за dolce far niente – никакво. :smile3:

Влаковата линия е Бари-Полиняно–Монополи–Остуни на Trenitalia (сайтът е по-горе), така че комбинирайте градчета по нея, а Алберобело с нещо друго. Има по-напред в темата писано.

 

Има един апокрифен директен автобус от Алберобело до Монополи, с който се излиза на по-редовното от към транспорт жп трасе Бари-Остуни.

Линк към разписание.
И не чакайте последни автобуси от Алберобело към цивилизацията (Бари), че да не си останете в Алберобело.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 18.06.2023 г. в 7:32, Адриан ХН каза:

Възможно е. Втория ден ще е малко натоварен.

Имайте предвид, че влака до Матера се сменя на Алматура

Да попитам за последно. Ако си вземем билет за Матера и спрем за 1-2 часа в Алтамура  - може ли да продължим със същият билет за Матера или трябва нов билет?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, ДиянаВ каза:

Не, 16 е градски автобус - урбано, а другото извънградски. Избирате extraurbano, ако искате да е автобус. Иначе и влак става.

IMG_0596.png

1.За Бари билетите за метро различни ли са от тези за автобус?

2. Мога ли да купувам билети от приложението за 4-ма , тъй като сме група?

Връзка към коментар
преди 19 часа, ДиянаВ каза:

Четох, че ако купиш билет от шофьора, има оскъпяване - 1 евро на билет. Отнасяше се за Лече и района, но предполагам и за Бари е така.

Може и така да

 

преди 36 минути , Sofia Mitreva каза:

1.За Бари билетите за метро различни ли са от тези за автобус?

2. Мога ли да купувам билети от приложението за 4-ма , тъй като сме група?

е,защото видях група българи вместо да купят от шофьора  се върнаха до книжарницата на 2 етаж на летището за билети. 

За метрото са 5 евро от летището,а за автобуса  1. Но вътре в града не знам дали са същите  билети.Самата компания за метротранспорт е различна ат автобусите. Май са 1,5 евро.

За група не знам от приложението, но може от книжарница сигурно  на същата  цена.  Най-вероятно няма да може за група  от 1 телефон,а всеки  да си изтегли приложението. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, nasich каза:

Да попитам за последно. Ако си вземем билет за Матера и спрем за 1-2 часа в Алтамура  - може ли да продължим със същият билет за Матера или трябва нов билет?

Да ти кажа честно нямам представа. Може би трябва да попиташ на гарата при купуването на билетите. Логически погледнато трябва да може, защото всичко се случва, човек може да изтърве връзката. Но като цяло трябва да проверите кога има следващ влак, защото те са синхронизирани.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Argentique каза:

влак на Trenitalia

Аз билетите  ги купувам в движение , вътре в автобуса от летището, от сайта на влаковете.  А обратния билет  докато съм във влака на отиване. На връщане във влака  купувам пък от приложението билет за автобус  16 към летището. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Sofia Mitreva каза:

1.За Бари билетите за метро различни ли са от тези за автобус?

2. Мога ли да купувам билети от приложението за 4-ма , тъй като сме група?

От рубриката често задавани въпроси и отговори /с гугъл преводач/:

Мога ли да закупя билет и за човек, който пътува с мен, но няма смартфон?
Да, възможно е да закупите и валидирате два билета от едно и също устройство. Ще бъде достатъчно да покажете на контрольора двата валидирани билета.

По-напред в темата @iMari беше писала, че приложението дава възможност да се купят до 5 билета.

Ето какво се получава при тестване на покупка на 5 билета:

IMG_0597.png.0ca32572a7d09e5b9f8df8941d16fc2b.png

 

@Sofia Mitreva, неписано правило е, че който много пита, после дължи обратна връзка. Да не забравите да споделите опита си😉

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Trenitalia имат ли приложение?

Имате ли проблеми при онлайн покупката на билети с българска банкова карта? Преди година и половина исках да купя от България ваучер-подарък, но не стана плащането с карта, успях с пейпал. Дали е станало така, защото съм в България, не знам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.