Прескочи до съдържание

Бари, Матера… план


招き猫

Препоръчани мнения

преди 3 минути , ДиянаВ каза:

Trenitalia имат ли приложение?

Имате ли проблеми при онлайн покупката на билети с българска банкова карта? Преди година и половина исках да купя от България ваучер-подарък, но не стана плащането с карта, успях с пейпал. Дали е станало така, защото съм в България, не знам.

Има приложение,но не може пише ,че за нашия регион не може да се изтегли. Аз купувам от мобилния сайт с Револют.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@ДиянаВ, последните години купувам само онлайн билети за трениталиа, но от мобилния сайт. На мен ми приема уникредит карта без проблем.
По автоматите на гарите си иска време и има опашки. Иначе има различни езици и е лесно, но два пъти ми се наложи да обяснявам на италианци (около 30-годишни) как да си купят билет от автомат в тяхната си страна (???). :biggrin:
Предварително съм си попълнила данни на десктоп за по-прегледно и съм си добавила спътници. Билетите пристигат на мейла и на места, където ги проверяват (а Пулия е от тях, защото в Ломбардия никога не са ме проверявали), само показваш баркода на кондуктора.

Купувам в движение или предния ден, не чакам на опашки и така остава повече време за нищоправене. :biggrin:
Закупен онлайн билет няма нужда от валидиране и доколкото помня, важи в следващите четири часа. Примерно, купуваш от Бари за Терлици (:lol:) за 12:00, но можеш да се качиш на всички следващи влакове по този маршрут, стига да тръгват до 15:59 от Бари. По-рано не може обаче. 
П.П. Пропуснала съм, че отиваш в Пулия лятото. Лудница е, ще ти хареса. :biggrin:
И още нещо – в неделя някои автобуси там изчезват или стават пожелателни. Така чакахме един влак, заместен от автобус в Полиняно, който реши да не дойде. Или е отишъл другаде. :lol: С една дума, по-лежерни (или никакви) маршрути в неделя. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Argentique каза:

@ДиянаВ, последните години купувам само онлайн билети за трениталиа, но от мобилния сайт. На мен ми приема уникредит карта без проблем.
По автоматите на гарите си иска време и има опашки. Иначе има различни езици и е лесно, но два пъти ми се наложи да обяснявам на италианци (около 30-годишни) как да си купят билет от автомат в тяхната си страна (???). :biggrin:
Предварително съм си попълнила данни на десктоп за по-прегледно и съм си добавила спътници. Билетите пристигат на мейла и на места, където ги проверяват (а Пулия е от тях, защото в Ломбардия никога не са ме проверявали), само показваш баркода на кондуктора.

Купувам в движение или предния ден, не чакам на опашки и така остава повече време за нищоправене. :biggrin:
Закупен онлайн билет няма нужда от валидиране и доколкото помня, важи в следващите четири часа. Примерно, купуваш от Бари за Терлици (:lol:) за 12:00, но можеш да се качиш на всички следващи влакове по този маршрут, стига да тръгват до 15:59 от Бари. По-рано не може обаче. 
П.П. Пропуснала съм, че отиваш в Пулия лятото. Лудница е, ще ти хареса. :biggrin:

Ще бъдем само в Лече, наляво, надясно и надолу :tongue: - Саленто. Абе по-добре ми се вижда от провалилата се Анталия 😄. Поне няма да мисля за интернет и джамиите, хаха.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , ДиянаВ каза:

Ще бъдем само в Лече, наляво, надясно и надолу :tongue: - Саленто. Абе по-добре ми се вижда от провалилата се Анталия 😄. Поне няма да мисля за интернет и джамиите, хаха.

Охх, само в Лече съм била, а по самото токче още не, но много ми се иска, макар и не в топ сезона. Колко им е вкусна храната, ако знаеш... Стискам палци и чакам отчет!
Тогава минахме и през Бриндизи за разглеждане – най-убитият град ми се стори от всичко посетено в Пулия, беше сиеста и нямаше ни кола, ни човек. После наизлязоха, но това не ми промени впечатленията.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Градският транспорт ми е най-трудната част по време на пътувания.Да се чудиш къде да се качиш и слезеш,как се купуват и валидират билети.Онзи ден в Унгария купих билет от приложение и валидирането трябвало да сканираш QR код на една ваденка залепена до шофьора,а приложението е само на унгарски.С друг смартфон включвам превод с камерата и така чета. А бях само аз в автобуса и шофьора ме накара да му покажа телефона какво съм валидирал.

Връзка към коментар
преди 14 минути , dimitrov6 каза:

Градският транспорт ми е най-трудната част по време на пътувания.Да се чудиш къде да се качиш и слезеш,как се купуват и валидират билети.Онзи ден в Унгария купих билет от приложение и валидирането трябвало да сканираш QR код на една ваденка залепена до шофьора,а приложението е само на унгарски.С друг смартфон включвам превод с камерата и така чета. А бях само аз в автобуса и шофьора ме накара да му покажа телефона какво съм валидирал.

А без гугъл мапс и смартфони представяш ли си🤣

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 10 минути , ДиянаВ каза:

А без гугъл мапс и смартфони представяш ли си🤣

Тук повече от половината си го представят. :smile3: Чудесно се оправях и така и не успях да се изгубя без гугъл, примерно в Истанбул – ни с телефонче Нокиа, ни сега. Напротив, даже намерих интересни неща и продължавам да намирам. :smile3:
Но наскоро ни се наложи да платим билети в трамвай в Краков – нямаше вариант с карта или код, а нямахме от местните пари, че и монети. И си признавам, че се возехме гратис, за първи път от не-помня-кога. То аз за четири спирки нямаше и да хвана трамвай, ама не всички са така.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

По този повод се сетих случка от миналия петък. Трябваше да отида до един близкък град от селски тип, но колегата, чийто транспорт ще използвам, няма време да ме вземе от центъра. Дава ми инструкции: Върви на спирката на Пантеона, хвани тролей и слез на спирката на Психото😃. Обади ми се оттам и аз ще дойда за минута. Ужас, нито градските автобуси знам, нито спирките. Първоначално се шашнах и щях да се отказвам да ходя на това  мероприятие, но после си викам: Абе аз нямам ли гугъл мапс? В чужбина се оправям, че в моя град на моя език ли няма да мога😄Та добре работи мапса и в Русе😜

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Argentique каза:

Чудесно се оправях и така и не успях да се изгубя без гугъл

Преди смартфоните печатах за всеки град на принтера карта и по нея вървях и търсех места.Събра се купчина от 100 карти сигурно в къщи.

А онзи ден през нощта във влака седях до вратата и гледах GPS дали наближава селото,където щях да слизам и при 120 км скорост вратата се отвори сама и незнам как не хвръкнах навън.

  • Шок 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Trenitalia имат ли приложение?

Имате ли проблеми при онлайн покупката на билети с българска банкова карта? Преди година и половина исках да купя от България ваучер-подарък, но не стана плащането с карта, успях с пейпал. Дали е станало така, защото съм в България, не знам.

Купувал съм билети през телефона за Trenitalia. Билетите идват на мейла ,както е написала @Argentique. Проверяват QR кода. За всеки случай правя и скрийншот на билета задължително,защото се е случвало да изчезне нета и настава една забава....

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Миналата есен като бях в Италия ми направи впечатление, че когато се плаща с карта взимат повече пари за билетите и като сте повече хора си идва разлика понякога от още един билет.

  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Plamsi каза:

Миналата есен като бях в Италия ми направи впечатление, че когато се плаща с карта взимат повече пари за билетите и като сте повече хора си идва разлика понякога от още един билет.

Това за автобусите ли се отнася?

Връзка към коментар
преди 14 минути , ДиянаВ каза:

Това за автобусите ли се отнася?

Специално по линията летище Бари-Матера при онлайн покупка взимаше 1 евро плюс на човек. То си я показва тази такса. Ама я отиди да си купиш билет офлайн. Няма откъде, освен при шофьора. А не искаш да се окаже, че няма места в сезон. В книжарницата не продаваха. Аз имах два часа една декемврийска сутрин на това летище и всичките места (вкл. информация) ги обиколих и питах. И накрая купих онлайн. То и там не ставаше бързо.

За връщане от Матера даваше офлайн покупка в някакви барове, но просто не ми се занимаваше, че нямах много време.

За влакове не се отнася.
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , Sofia Mitreva каза:

А някой може ли да помогне с насоки къде можем да си оставим багажа за последния ден, тъй като полетът ни е чак в 21:30?

В хотела или тук. Или за в бъдеще за всеки град търсите в гугъл 'luggage storage + името на града'.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , Sofia Mitreva каза:

А някой може ли да помогне с насоки къде можем да си оставим багажа за последния ден, тъй като полетът ни е чак в 21:30?

На централната гара за 5 евро или където изберете от тук: https://usebounce.com/s?gclid=EAIaIQobChMIv6C5zdLR_wIVmB8GAB1yogPCEAAYAiAAEgLZi_D_BwE&hsa_acc=6679043114&hsa_ad=&hsa_cam=20179427990&hsa_grp=&hsa_kw=&hsa_mt=&hsa_net=adwords&hsa_src=x&hsa_tgt=&hsa_ver=3&query=Bari - Via G.Capruzzi - L.go Sorrentino (Stazione FS)%2C 70123 Bari BA%2C Italy&utm_campaign=&utm_medium=ppc&utm_source=adwords&utm_term=&bags=2&from=2023-06-20T1400&to=2023-06-20T1700

 

image.png.21b8071d34e1277303bc7a4798764ae8.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Plamsi каза:

за влаковете и в метрото в Рим също

Аз съм ползвала влакове в Сицилия. Цената в сайта на трениталия не беше по-различна от тази при покупка от гише или кондуктор. Може при други жп оператори да има такса за обработка на плащане с карта, но това би трябвало да го пише при онлайн покупката.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Sofia Mitreva каза:

А някой може ли да помогне с насоки къде можем да си оставим багажа за последния ден, тъй като полетът ни е чак в 21:30?

 

Точно до гарата в Бари.

 

https://www.stowyourbags.com/en/shop/bari/luggage-storage-bari-central-station/?gclid=Cj0KCQjwnMWkBhDLARIsAHBOftrszBycl9lD3fZCMxJR9t_AwWOItLSNBQF6aJGxAqq69sKQqBnZ6sgaAkdhEALw_wcB

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Sofia Mitreva каза:

А някой може ли да помогне с насоки къде можем да си оставим багажа за последния ден, тъй като полетът ни е чак в 21:30?

Какво стана,оправихте ли се с транспорта в Бари?

Връзка към коментар
преди 23 часа, dimitrov6 каза:

Какво стана,оправихте ли се с транспорта в Бари?

За момента се движим само с влак, от летището хванахме автобус 16 с билети от шофьора, но беше кошмарно претъпкано и задушно в автобуса.
В Бари ползваме градските автобуси като билети купувам от приложението Dropticket и ги плащам с револют.

Днес маршрута е Алберобело и плануваме пътуване отново с влак.

 

*снимките са от разписанието на спирката на летището, а това с SMS-a не проработи

2D6C58C4-DEE6-4165-9DEC-CAA27AFF861F.jpeg

68CBAD17-C8E5-4EBF-B1CE-4688B185EBB5.jpeg

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

В крайна сметка до Алберобело с автобус като билети се купуват от кафе “La Brasserie”, а за връщане към Бари -от бензиностанцията на снимката (казаха ни, че са за деня, а не за конкретен час.

В обобщение, за пътуването най-удобно беше с приложението Dropticket, защото като бяхме в Полиняно имаше само един работещ автомат за билети и огромна опашка, която избегнахме.

Така изглеждат закупените билети 

 

E8B50F0D-AB51-4F32-86BB-8497E060EA60.jpeg

5948765E-067F-4568-9BB3-710E04A69285.png

D6DF27B7-0791-47A0-9E8A-C425462E76F5.png

691737FA-4260-408C-BEFB-5E79D9C8A11B.png

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Здравейте,

В четвъртък и аз отивам в Бари и тъй като предният път не стигнах до Матера, сега ми е задължително в списъка. Но отново нещо не се ориентирам къде да проверя за влакове/автобуси, които да са без ходене до летището. Ползвам приложението на Trainitalia. Ако може да ударите едно рамо, ще съм благодарна. За петък го планирам като ходене.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Plamsi каза:

Здравейте,

В четвъртък и аз отивам в Бари и тъй като предният път не стигнах до Матера, сега ми е задължително в списъка. Но отново нещо не се ориентирам къде да проверя за влакове/автобуси, които да са без ходене до летището. Ползвам приложението на Trainitalia. Ако може да ударите едно рамо, ще съм благодарна. За петък го планирам като ходене.

https://ferrovieappulolucane.it/ricerca-corse/ Ако се регистрирате купувате билетите онлайн директно от сайта. От сайта на tren italia се купуват билети до друг отсечки, Лече, Остуни, Полиано а маре, Алберобело и др, но до Матера от тук.

Весело да ви е! 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.