Прескочи до съдържание

Бари, Матера… план


招き猫

Препоръчани мнения

преди 15 минути , Balkanka каза:

Здравейте!

Автобусът 16 още ли обслужва летището и Четрале-то в Бари? Има ли промяна в дефицитността на билетите за него? (Преди се продаваха уж във въпросното барче на втория етаж на летището, но нямаше билети..........а гишетата за билети не работеха). Та директно към шатъла или към влака да се насочвам? Има ли промяна в цената на тези билети? 

Благодаря!

Аз ги купих през приложението

https://www.dropticket.it/

1 евро е за автобуса за 60 минути.Но първия го активирах като седнах,а автобуса тръгна след 15-20 минути и така се губят тези минути,а другия го валидирах като потеглихме.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 17.03.2023 г. в 15:47, DaBo каза:

Аз, задари теб се отказах от тези Мишлен ресторанти... но отидохме в един препоръчван от Мишлен и останахме очаровани (меко казано) - https://www.masseriailfrantoio.it/en/cuisine/

 

8 степенно меню с три вида пулийско вино на корем, кеф. Само дето от бързане да пробваме и забравих да снимам второто ястие - октопод. Абе, щом мъжът ми там прояде и октопод, и агнешко... 🤣

 

 

Плануваме пътуване с рент-а-кар горе долу по вашият маршрут, но нещо буксуваме с намирането на кола. Вие от коя компания букнахте?

Връзка към коментар
преди 30 минути , Balkanka каза:

Кое препоръчвате Трани или Молфета за няколко часа разглеждане?

 

Аз гласувам за Трани.

 

Всяка фирма е ОК, стига цената да е ОК за вас. Какъв точно е проблема?

преди 48 минути , Travelina каза:

Плануваме пътуване с рент-а-кар горе долу по вашият маршрут, но нещо буксуваме с намирането на кола. Вие от коя компания букнахте?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 47 минути , jorocontrola каза:

Аз гласувам за Трани.

 

Всяка фирма е ОК, стига цената да е ОК за вас. Какъв точно е проблема?

Ами просто искам да е нещо скорошно проверено 🙂

Връзка към коментар
преди 1 минута , Travelina каза:

Ами просто искам да е нещо скорошно проверено 🙂

Последните 2-3 години съм проверявам няколко пъти Goldcar и SicilyByCar в Италия и съм относително доволен.

Преповървам пълна застраховка и най-евтината оферта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето оттук взехме: https://www.drivalia.it/en/car/

 

С пълна тяхна застраховка беше. Само погледнаха резервоара при връщането, нищо друго. 
Иначе сме рентвали при други пътувания и от двете фирми, които @jorocontrola e препоръчал. Също с тяхна пълна застраховка и не е имало проблеми!

Връзка към коментар

@jorocontrola, благодаря за идеята зя Трани! Много ми хареса.  Мислех да се отбия и до Джонинацо, но заваля сериозен дъжд и се отказах. Най-съжалих, че не се качих на камбанариятахна катедралата. Пише, че уж от 16 работело, ама йок. 

 

Иначе в Бари ходих до археологическия музей, беше безплатен. Собственикът на апартамента, в който спах, ми го препоръча. Също не бях влизала в археологическия обект под катедралата. Струва 3 Евро и работното време не се спазва съвсем. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 часа, Balkanka каза:

@jorocontrola, благодаря за идеята зя Трани!

@Balkanka радвам се, че ти е харесало.

Трани е мястото, което най-много ми допада на душевноста в Италия. В страни от масовката, не е Рим или Флоренция, но за мен си е номер едно:

image.png.591d31d9c991c31ec511c59a228bc1c1.png

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

@jorocontrola, има много одухотворени места в Италия. За Трани съм съгласна също. (Само да не е много мръсно......, всичко в Италия, където има дворци, църкви, руини, разни картини, ми е на душата! 😉 )

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 22.04.2023 г. в 18:16, dimitrov6 каза:

Аз ги купих през приложението

https://www.dropticket.it/

1 евро е за автобуса за 60 минути.Но първия го активирах като седнах,а автобуса тръгна след 15-20 минути и така се губят тези минути,а другия го валидирах като потеглихме.

В това приложение правиш ли си предварително регистрация и профил? Нещо не мога да се ориентирам. 
Уиз отмениха полетите до Анталия, където се предполагаше, че ще е лятната ни морска почивка и от снощи правя други планове в посока Италия - Пулия. И без това ми е мерак. Вчера видях, че е излязъл графикът на щерката за кандидатстване след 7 клас и намерих едноседмичен свободен прозорец през най-любимия ми период за море - първата половина на юли. Така набързо тази сутрин купих билети за Бари с тръгване 7 юли, а връщането ще е някой от дните 13/14/15 юли, /още не съм го взела/, т.е. към 6-7 дни. Лече ли да избера като база за нощувките? Ще сме с обществен транспорт и ще обикаляме само в този район. До Бари, Матера, Алберобело няма да ходим. Тях съм ги планувала за друго пътуване през есента. Около Лече искам да направим лятната си морска почивка, така че ще съм благодарна на предложения за градчета и плажове, достъпни с обществен транспорт🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

В това приложение правиш ли си предварително регистрация и профил? Нещо не мога да се ориентирам. 
Уиз отмениха полетите до Анталия, където се предполагаше, че ще е лятната ни морска почивка и от снощи правя други планове в посока Италия - Пулия. И без това ми е мерак. Вчера видях, че е излязъл графикът на щерката за кандидатстване след 7 клас и намерих едноседмичен свободен прозорец през най-любимия ми период за море - първата половина на юли. Така набързо тази сутрин купих билети за Бари с тръгване 7 юли, а връщането ще е някой от дните 13/14/15 юли, /още не съм го взела/, т.е. към 6-7 дни. Лече ли да избера като база за нощувките? Ще сме с обществен транспорт и ще обикаляме само в този район. До Бари, Матера, Алберобело няма да ходим. Тях съм ги планувала за друго пътуване през есента. Около Лече искам да направим лятната си морска почивка, така че ще съм благодарна на предложения за градчета и плажове, достъпни с обществен транспорт🙂

Лече ти е идеална база. Избираш си ден за ден дали на Йонийско или на Адриатическо море да ходиш на плаж според това, откъде духа вятърът. 

Ние нашите 7 нощувки ги бяхме разделили 3 в Остуни и 4 в Лече. До Остуни има една много пренебрегвана ивица от редуващи се малки пясъчни заливчета и скални полуостровчета. Ама наистина малки. Все едно като музей на миниатюри, ама плажове, а не забележителности. 😄 Коста Мерлата се казва и има автобусчета от Остуни дотам.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , ДиянаВ каза:

В това приложение правиш ли си предварително регистрация и профил? Нещо не мога да се ориентирам. 

Не. Ако се изтрие приложението ,а имаш купен билет ,не знам дали се запазва при повторно инсталиране. Ето така изглежда като натиснеш Билет.

Screenshot_2023-05-27-13-52-28-003_com.atono.dropticket.jpg

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря @master_of_germs, Дани, да знаеш, че Лече ми е от теб мерак🙂, да го видя този отвъдсицилиански барок😉

Иначе през ноември за рождения ми ден много бързо навих групичка от приятели-колеги, с мен и съпруга, да си направим екскурзия до другата част на Пулия - може би Бари за 2 нощувки и Остуни за още 2, нещо такова.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

https://www.salentu.com/salento-in-treno-e-bus/linee.asp

 

Два пъти съм правил седмица море там с база Лече и автобус, че нощувките са най-бюджетни, юли е добър месец. Август е гъчканица. Иначе Отранто, Галиполи, Торе Дел орсо са добри отправни точки, но там цените на нощувките са нагоре.

salento-in-bus.jpg

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, гледам евтини билети за Бари в периода 17-20.08.2023 - да съчетаем семейно един дълъг уикенд и посрещане на рождения ми ден. Навсякъде чета, че август е пълно с туристи и отделно, че времето е доста топло и задушно, та се чудим какво да правим. Отделно, ако се решим - ще вземем кола под наем. Започвам да проучвам как би изглеждала нашата програма. Ще се радвам на съвети от вас. 😇

Връзка към коментар

Прегледай темата , мисля че е описано всичко което може да се види в региона и просто трябва да избереш според интересите си.

Класиката е Бари - Матера -Алберобело -Локоротондо - Остуни - Полиняно. Според мен и това е предостатъчно за три дни иначе има и още приятни местенца.Примерно Лече е малко пренебрегван , а е изключително красив град.

@bad kid е дал ценен съвет - в юли и август при избор на дестинация не се водете основно от цената на полетите , а преди всичко от цената на настаняването.Привидно "евтиното" може да излезе по-скъпо 😉

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вчера гледах по Диема фемили май серия от филма Круиз към щастието-Пулия. Сигурно може да се гледа на повторение в Интернет. Там също рекламираха градовете пристанища Монополи и Трани.  За времето през лятото не знам,но бях в Бари  март края и преди  20 дни, и духаше страшен вятър. Първия път студен,втория беше 11 метра в секунда.  Не знам хората край морето  как издържат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бяхме миналата година през юни. Времето беше супер. Цените на нощувките приемливи. Апартамент за 5 нощувки за 4 човека в сърцето на стария град беше 500 евро. Най-евтино от всичко бяха самолетните билети. Нещо от рода на `70 евро за четиримата в двете посоки. Колите под наем тогава бяха скъпи около 70-80 евро на ден, та се наложи да ползваме обществения транспорт.  С автобус посетихме Алберобело, а с влакове Матера и Полиняно а маре. През август незнам как ще е. Тогава мисля, че италианците масово излизат в отпуски и цените се повишават. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте  всички!

Имам следният въпрос - възможен ли този план ?

3 дни за пътуване с обществен транспорт.

Ден 1 - Бари-Матера-Алтамура - Бари /влак/

Ден 2 - Бари - Алберобело - Локотондро - Мартина Франка - Бари /автобус+влак/

Ден 3 - Бари - Остуни - Монополи - Полиняно а Маре - Бари. /влак/

Тук намерих разписанието за матера ,но може ли линк и за влаковете за Остуни?

Ще Ви бъда благодарен!

Връзка към коментар
преди 8 минути , nasich каза:

Здравейте  всички!

Имам следният въпрос - възможен ли този план ?

3 дни за пътуване с обществен транспорт.

Ден 1 - Бари-Матера-Алтамура - Бари /влак/

Ден 2 - Бари - Алберобело - Локотондро - Мартина Франка - Бари /автобус+влак/

Ден 3 - Бари - Остуни - Монополи - Полиняно а Маре - Бари. /влак/

Тук намерих разписанието за матера ,но може ли линк и за влаковете за Остуни?

Ще Ви бъда благодарен!

Линията Бари-Остуни е на италианските железници Trenitalia и има доста влакчета по нея.
Търсете за ваши дати и часове тук. Гледайте за регионален влак RV, те са с по-ниските цени. Стартовата гара в Бари е Bari Centrale. 

Разположението на гарите в Бари (схемата не е моя).

 

BariCentrale.jpg.f74efbba20eb6efb6fc9a4af20753585.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , Argentique каза:

Линията Бари-Остуни е на италианските железници Trenitalia и има доста влакчета по нея.
Търсете за ваши дати и часове тук. Гледайте за регионален влак RV, те са с по-ниските цени. Стартовата гара в Бари е Bari Centrale. 

Разположението на гарите в Бари (схемата не е моя).

 

BariCentrale.jpg.f74efbba20eb6efb6fc9a4af20753585.jpg

Много благодаря! Уникално!

Връзка към коментар
преди 15 минути , nasich каза:

Здравейте  всички!

Имам следният въпрос - възможен ли този план ?

3 дни за пътуване с обществен транспорт.

Ден 1 - Бари-Матера-Алтамура - Бари /влак/

Ден 2 - Бари - Алберобело - Локотондро - Мартина Франка - Бари /автобус+влак/

Ден 3 - Бари - Остуни - Монополи - Полиняно а Маре - Бари. /влак/

Тук намерих разписанието за матера ,но може ли линк и за влаковете за Остуни?

Ще Ви бъда благодарен!

Втория и третия ден са малко претоварени, но е възможно, зависи и от влаковете. Имай предвид че гарата на Остуни е малко отдалечена от града. Има автобус, който е доста нарядко, поне така беше миналата есен. Има и таксита. Пешеходно разстоянието е под половин час и няма как да се обърка.Google maps го дава 38 минути.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.