Прескочи до съдържание

Rentalcars.com - промоции, мнения, въпроси и оценки


Препоръчани мнения

Матей миткалото

Въпрос към Даниел:

Искам да наема кола от летището на Франкфурт от 30.04 - 06.05.2019, двама възрастни и две деца сме. Обаче ще прескочим за 2 дни до Швейцария. Какво ще ми препоръчате като вид кола и какви допълнителни застраховки да направя?

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 13 минути , Матей миткалото каза:

Въпрос към Даниел:

Искам да наема кола от летището на Франкфурт от 30.04 - 06.05.2019, двама възрастни и две деца сме. Обаче ще прескочим за 2 дни до Швейцария. Какво ще ми препоръчате като вид кола и какви допълнителни застраховки да направя?

 

Благодаря предварително!

Прочетете мнението преди вашето. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, 

 

Искам да попитам пишещите тук, колко е надежна фирмата? Имах много лош опит с друга световна реномирана фирма към която бях резервирал кола и те не я доставиха въпреки, че потвърдих два пъти с тях по телефон че ще я доставят. После трябваше да наемам два класа по долу кола за същата цена. Изживяването беше неприятно и не искам да си развалям ваканцията отново. Виждам, че фирмата имат добри цени и почвам да се навивам да наема кола от тях, но просто искам допълнително мнение от вас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , fxtrader каза:

Здравейте, 

 

Искам да попитам пишещите тук, колко е надежна фирмата? Имах много лош опит с друга световна реномирана фирма към която бях резервирал кола и те не я доставиха въпреки, че потвърдих два пъти с тях по телефон че ще я доставят. После трябваше да наемам два класа по долу кола за същата цена. Изживяването беше неприятно и не искам да си развалям ваканцията отново. Виждам, че фирмата имат добри цени и почвам да се навивам да наема кола от тях, но просто искам допълнително мнение от вас.

Ама, ти дали разбра -  те са посредник, не наемаш директно от тях.

Те са връзката между ренталните фирми и нас, като клиенти.

Връзка към мнение
1 minute ago, AlexandraKo said:

Ама, ти дали разбра -  те са посредник, не наемаш директно от тях.

Те са връзката между ренталните фирми и нас, като клиенти.

Имах такова подозрение, но с риск да се изложа попитах. Надявам се като са посредник да дават някакво подсигуряване, или? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , fxtrader каза:

Имах такова подозрение, но с риск да се изложа попитах. Надявам се като са посредник да дават някакво подсигуряване, или? 

Аз лично, винаги наемам директно, мразя посредниците.😀Те, например, предлагат застраховка, която, при рентала не важи.

Дано се включи някой, който ги е ползвал и да сподели опит.

Връзка към мнение
Just now, AlexandraKo said:

Аз лично, винаги наемам директно, мразя посредниците.😀Те, например, предлагат застраховка, която, при рентала не важи.

Дано се включи някой, който ги е ползвал и да сподели опит.

E и аз съм така ама последния път бях много разочарован от фирма от която съм наемал коли имам профил и точки събрани вътре и накарая ми казаха ами съжалявам не можем да ви помогнем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, fxtrader каза:

E и аз съм така ама последния път бях много разочарован от фирма от която съм наемал коли имам профил и точки събрани вътре и накарая ми казаха ами съжалявам не можем да ви помогнем. 

 

Уф, те, всичките са един дол дренки. Такъв номер може да се очаква и  от най-реномираните фирми😥

Ти къде искаш да наемаш кола, ако си по-точен, ще се включат хора, които също са наемали там.

Връзка към мнение
1 minute ago, AlexandraKo said:

 

Уф, те, всичките са един дол дренки. Такъв номер може да се очаква и  от най-реномираните фирми😥

Ти къде искаш да наемаш кола, ако си по-точен, ще се включат хора, които също са наемали там.

София. 

Връзка към мнение

На повечето места са франчазьори, и името на фирмата не е от голямо значение. Аз ползвам два начина за елиминиране на неприятните изживявания: проверявам дали ревютата на избранията локален офис са ОК и търся начин за предплащане на колата на местната версия на сайта на доставчика. Всички проблеми обикновено се явяват при резервации , при които не се предлага предплащане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм ползвала много посредници. Някои блестящи, други - не баш...  От Rentalcars не съм мегаочарована, но и добър наем съм имала. Съветвам да се резервира с безплатна отмяна и да се провери резервацията при самия търговец. Застраховката винаги я пропускам.

Връзка към мнение
Just now, stanislavpp said:

На повечето места са франчазьори, и името на фирмата не е от голямо значение. Аз ползвам два начина за елиминиране на неприятните изживявания: проверявам дали ревютата на избранията локален офис са ОК и търся начин за предплащане на колата на местната версия на сайта на доставчика. Всички проблеми обикновено се явяват при резервации , при които не се предлага предплащане.

Има смисъл в това което казваш. Въпросната фирма съм я ползвал в Канада, Щатите и в България 2015 година един път и бях много доволен. Изведнъж България 2016 провалиха голяма част от изживяването. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, през Rentalcars си резервирах кола в Бергамо със специална оферта "Цената включва ограничаване на отговорността при щета (CDW) и защита срещу кражба с нулево самоучастие".    

В условията на резервацията чета: " Автомобилът има самоучастие при кражба на стойност 0,00 €, включва данък. Не съществува излишък (франшиз) на застраховката, осигурена от доставчика. Самоучастието в автокаското важи само за части от колата, които се покриват от полицата за ограничаване на отговорността при щета (CDW). При щети по други части от колата (като предно стъкло, гуми и шаси) ще заплатите пълната стойност на ремонта. Не съществува излишък (франшиз) на застраховката, осигурена от доставчика."

 

При положение, че франшизата е нула, щетите по предно стъкло, гуми и шаси  покрити ли са? При резервирането не ми излезе опция за повече застраховки.

 

 

                    

Връзка към мнение

Значи не предлагат такава, доста локални офиси процедират по подобен начин. Има външни застраховки ,които преполагам имат и вариант на пълно покритие, но те имат смисъл, ако сравнително често наемате коли. Аз имам +20 наема (вкл няколко пъти в Италия) и досега не съм проблеми (без да сключвам допълнителни застраховки от сайтовете). Разчитам изцяло на външна такава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 16.05.2019 г. в 20:10, DGTG каза:

Здравейте, през Rentalcars си резервирах кола в Бергамо със специална оферта "Цената включва ограничаване на отговорността при щета (CDW) и защита срещу кражба с нулево самоучастие".    

В условията на резервацията чета: " Автомобилът има самоучастие при кражба на стойност 0,00 €, включва данък. Не съществува излишък (франшиз) на застраховката, осигурена от доставчика. Самоучастието в автокаското важи само за части от колата, които се покриват от полицата за ограничаване на отговорността при щета (CDW). При щети по други части от колата (като предно стъкло, гуми и шаси) ще заплатите пълната стойност на ремонта. Не съществува излишък (франшиз) на застраховката, осигурена от доставчика."

 

При положение, че франшизата е нула, щетите по предно стъкло, гуми и шаси  покрити ли са? При резервирането не ми излезе опция за повече застраховки.

 

 

                    

Тази резервация осъществена ли е вече, платена ли е изцяло или само депозита?

 

Питам, защото и аз имам такъв случай, и моята беше такава, но се оказа, че някакси съм получила цена като за американци и тези условия са за американци, за Ганьо това не важало.

 

Ще се опитам да съм максимално кратка, търся съвет, къде да ги докладвам Ренталкарс/Букинг.

 

Януари резервирам през Букинг кола от Ренталкарс, много добра цена, като горните условия, единствено ми направи впечатление, че цената е в долари и после е обърната в Евро. Плащам си депозита през януари.  Сега, когато дойде времето за окончателното плащане, не става и не става, Ренталкарс не виждат плащане, банката не вижда опит за теглене на пари.  След един час опити попадам на едно момиче от съпорта, Полина, специални благодарности към нея, която се зае да разнищи случая.

Оказва се, че това е цена за американци и тези условия са само за тях, за нас освен, че цената е друга и дума да не става за някакви застраховки, включени в цената. При опита за плащане разпознавало картата, че не е американска и заради това не позволява плащане.

След хиляди пазарлъци уж ми направиха 50 Е отстъпка, уж ми върнаха платения депозит, но в крайна сметка, цената е  почти двойна.

Възмутена съм от факта, че 4 месеца ме държат в неведение, ако тази цена е за америкнци, защо ми е позволило да платя депозита със същата БГ карта, още тогава е трябвало да ме спрат, че офертатане е за мен. На теория са ми ликвидирали шанса за поне няколко изгодни оферти за тези месеци, оставяйки ме да си мисля, че имам резервация.

 

Чудя се, къде да се жалвам от Букинг и компания, какво ще кажете?

 

 

Връзка към мнение
На 16.05.2019 г. в 21:00, DGTG каза:

А каква застраховка бих могла да взема, за да са ми покрити и те?

Не ми излезе никаква възможност да направя по-пълна такава.

                    

Нали, някъде, из темите за наемане на кола, беше обяснено, че тази застраховка при посредника не важи при ренталната фирма. Само, ако при  тях се сключи пълна зстраховка, се намалява самоучастието.

С тази при Ренталкарс, си ти вземат депозита, упоменат в условията.За ренталната фирма, си все едно, без никаква застраховка.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Звелина каза:

Тази резервация осъществена ли е вече, платена ли е изцяло или само депозита?

 

 

 

Тази резервация мина вече. Бях си направила резервация на кола през rentalcars.com (но не Букинг да препраща към Ренталкарс). Цялото плащането стана веднага, не беше с депозит.

Застраховката, която ми беше включена в цената  "Цената включва ограничаване на отговорността при щета (CDW) и защита срещу кражба с нулево самоучастие"    си беше оферта на доставчика (Sicily by Car), а не на посредника. И както беше отбелязано - франшизата ми беше 0 (пишеше си го във ваучера). От картата ми блокираха 300 евро (което също беше посочено във ваучера), за евентуално ако върна колата без да съм напълнила резервоара, или пък е много мръсна отвътре ...., които пари ми освободиха след като върнахме колата. За да съм по-спокойна, че няма да плащам за евентуално счупено стъкло,  на място поисках допълнителна застраховка, която да покрива и стъкла, джанти и гуми ( 32 евро за 4 дни).          

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ок, да ви разправя какво ми се случи на Тенерифе с www.rentalcars.com.

 

Значи кратката ми отпуска почна със сериозно закъснение заради отвратителното Джазанско време и полета ми беше канселиран с два дни. Аз бях резервирал кола през тоя сайт: www.rentalcars.com, за $59 с $99 застраховка. Тоест резервацията беше към някакъв локален Тенерифе оператор Orlando. След като ми канселираха полета се обадих на тия юнаци от Orlando и говорих с тях. Ония викат господине ще ви вземем парите за целия период, но като дойдете ни се обадете и ще ви докараме колата нищо че е с два дни закъснение.

 

Познайте, пристигам аз на Тенерифе изнервен от полети и спане по летищата, обаждам се на идиотите от Orlando и те ми викат ами да имаме ви регистрацията, ама е отменена и не можем да я разблокираме. Ако искате елате утре да говорите с шефа да я разблокира.

 

Сега в защита на www.rentalcars.com ще кажа, че веднага след като им се обадих и канселирах и с тях колата ми върнаха застраховката, която така или иначе беше по голямата част от сумата. Извиниха се няколко пъти но така или иначе си изгорях с $55. 

Връзка към мнение
преди 26 минути , fxtrader каза:

Ок, да ви разправя какво ми се случи на Тенерифе с www.rentalcars.com.

 

Значи кратката ми отпуска почна със сериозно закъснение заради отвратителното Джазанско време и полета ми беше канселиран с два дни. Аз бях резервирал кола през тоя сайт: www.rentalcars.com, за $59 с $99 застраховка. Тоест резервацията беше към някакъв локален Тенерифе оператор Orlando. След като ми канселираха полета се обадих на тия юнаци от Orlando и говорих с тях. Ония викат господине ще ви вземем парите за целия период, но като дойдете ни се обадете и ще ви докараме колата нищо че е с два дни закъснение.

 

Познайте, пристигам аз на Тенерифе изнервен от полети и спане по летищата, обаждам се на идиотите от Orlando и те ми викат ами да имаме ви регистрацията, ама е отменена и не можем да я разблокираме. Ако искате елате утре да говорите с шефа да я разблокира.

 

Сега в защита на www.rentalcars.com ще кажа, че веднага след като им се обадих и канселирах и с тях колата ми върнаха застраховката, която така или иначе беше по голямата част от сумата. Извиниха се няколко пъти но така или иначе си изгорях с $55. 

Гадна случка, но не знам защо точно там си решил да взимаш кола с тях.

Има доста  евтини локални фирми, без допълнителни  застраховки и депозити, за които е писано доста във форума. ..

Връзка към мнение

Следващия път в подобна ситуация можеш да направиш следното:

 

1. Свържи се първо с rentalcars и ги попитай за варианти, нали за това са ти брокер, за да ти съдействат 🙂 Могат да предложат друга фирма, да отменят тази резервация и т.н. 

2. Дръж комуникацията писмена, защото ако го имаш това по имейл, че са щели да ти дадат кола след два дни, а после не са ти дали си е лесно да си искаш обратната сума. По телефона е "той каза/тя каза" и ходи се оправяй после...

Връзка към мнение
On 6/27/2019 at 3:56 PM, Alexander said:

Гадна случка, но не знам защо точно там си решил да взимаш кола с тях.

Има доста  евтини локални фирми, без допълнителни  застраховки и депозити, за които е писано доста във форума. ..

Е предположих че като е Орландо няма да има проблеми. 

On 6/27/2019 at 3:59 PM, Георги said:

Следващия път в подобна ситуация можеш да направиш следното:

 

1. Свържи се първо с rentalcars и ги попитай за варианти, нали за това са ти брокер, за да ти съдействат 🙂 Могат да предложат друга фирма, да отменят тази резервация и т.н. 

2. Дръж комуникацията писмена, защото ако го имаш това по имейл, че са щели да ти дадат кола след два дни, а после не са ти дали си е лесно да си искаш обратната сума. По телефона е "той каза/тя каза" и ходи се оправяй после...

Е така е но поне върнаха 99$ за застраховка. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте ,скоро ще пътувам до Бергамо и искам да взема кола под наем от летището .Някой ,ако има познания да ми пише как става цялата процедура на взимане и връщане на кола и ме интересува колко депозит трябва да имам в кредитната карта за кола мини клас?

Връзка към мнение
Георги Василев
преди 44 минути , Галин Маргаритов каза:

Здравейте ,скоро ще пътувам до Бергамо и искам да взема кола под наем от летището .Някой ,ако има познания да ми пише как става цялата процедура на взимане и връщане на кола и ме интересува колко депозит трябва да имам в кредитната карта за кола мини клас?

Здравей. Аз лично търсих коли по различни сайтове. Не разбирах нищо и не знаех какво да гледам. С месеците усвоих техниката 😄 Най-накрая приятели ми препоръчаха тез сладури от rentalcars и имат бг номер. Обадих се и бяха наистина страхотни. Буквално по телефона обяснявах, че искам примерно взимане от терминал, да не е космически депозита, да е без ограничения в километрите, да мога да я върна out of time и да няма такаса и всякакви такива. Жената филтрираше ли филтрираше и накрая наистина ми отся най-изгодното и за има няма 20 минути си имах колана чудесна цена. Аз лично останах много доволен от обслужването по телефона. В последствие нямахме никакви проблеми с взимането и прочие. Препоръчвам ги. Тел за БГ е: 02 448 6384

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.