Прескочи до съдържание

Rentalcars.com - промоции, мнения, въпроси и оценки


Препоръчани мнения

Отново прибегнах до услугите на този сайт.

Цената която дадоха беше без конкуренция, чак още не ми се вярва.

Колата ще се взима от Stansted и  е от Budget, като на техния сайт беше  50+ евро за 24 часа, а през ренталкарс ми даде цена от 53 лева!

Обаче пълната застраховка беше с обратен знак, през ренталкарс искаха 60лв, повече от самия наем, докато през Budjet я даваха за 23 евро.

В крайна сметка я взех от ренталкарс и вероятно ще взема външна застраховка, понеже блокират само 200 паунда.

 

Връзка към мнение
преди 15 часа, Alexander каза:

Обаче пълната застраховка беше с обратен знак, през ренталкарс искаха 60лв, повече от самия наем, докато през Budjet я даваха за 23 евро.

В крайна сметка я взех от ренталкарс и вероятно ще взема външна застраховка, понеже блокират само 200 паунда.

 

Имай предвид, че това от ренталкарс е точно външна застраховка, освен ако няма някаква промяна и не са почнали да продават директно продукта на компаниите. 

Връзка към мнение

Да, знам, че е външна, дори съм взимал от тях преди. Сега вече покривала стъкла и гуми, за разлика от преди.

За мен е безсмислено да плащам за скъпа 60+лв външна застраховка от тях, при условия, че има от други външни компании  за 6-7 паунда  за 3 дни или за 20 паунда oт самите Budget.

В случая външната застраховка на ренталкарс излиза  по-скъпа отколкото  на самите Budget, което е парадокса в случая.

Връзка към мнение
преди 48 минути , Alexander каза:

Да, знам, че е външна, дори съм взимал от тях преди. Сега вече покривала стъкла и гуми, за разлика от преди.

За мен е безсмислено да плащам за скъпа 60+лв външна застраховка от тях, при условия, че има от други външни компании  за 6-7 паунда  за 3 дни или за 20 паунда oт самите Budget.

В случая външната застраховка на ренталкарс излиза  по-скъпа отколкото  на самите Budget, което е парадокса в случая.

Аха, не съм те разбрал. В последното изречение си написал "в крайна сметка я взех от ренталкарс" и допуснах, че това е за застраховката, за която говориш в предишното изречение, а не за колата като цяло :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма проблем да го направиш. Аз лично така резервирам коменадировки - с фирмената дебитна карта и плащам даже с нея в случаите когато се заплаща при резервация а после на място , който ще кара си предоставя неговата кредитна карта .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Направих резервация едновременно през сайта на Wizzair със закупуването на самолетни билети. Веднага получих confirmation и плащането бе извършено.

Проблема е, че вече 5-ти ден не пристига резервацията за колата, някакво потвърждение или каквото и да било. Плащане също няма.

Звънях на Wizzair, но абсолютно никаква информация нямали и не можели да предоставят. Звънях на rentalcars, но без booking reference number нищо не можели да направят.

Реших да пробвам да го изкопча чрез "Forgot your booking reference number?", но пише, че ми го изпраща благополучно на мейла, но така и нищо не пристига.

Пробвах да въведа несъществуващ мейл за да разбера дали във всички случаи връща "Your booking reference has been emailed to you." и се оказва, че ДА. :(

 

Някакви съвети?
Благодаря Ви!

Връзка към мнение
преди 6 часа, Halachev каза:

Здравейте,

Направих резервация едновременно през сайта на Wizzair със закупуването на самолетни билети. Веднага получих confirmation и плащането бе извършено.

Проблема е, че вече 5-ти ден не пристига резервацията за колата, някакво потвърждение или каквото и да било. Плащане също няма.

Звънях на Wizzair, но абсолютно никаква информация нямали и не можели да предоставят. Звънях на rentalcars, но без booking reference number нищо не можели да направят.

Реших да пробвам да го изкопча чрез "Forgot your booking reference number?", но пише, че ми го изпраща благополучно на мейла, но така и нищо не пристига.

Пробвах да въведа несъществуващ мейл за да разбера дали във всички случаи връща "Your booking reference has been emailed to you." и се оказва, че ДА. :(

 

Някакви съвети?
Благодаря Ви!

Здравей,

Ако съм в твоята ситуация, на първо място бих запазил наново само колата, за да не остана без транспорт. Резервациите през посредниците уточняват дали имаш безплатна анулация, в повечето случаи това е валидно. Така че дори да ти се появи със закъснение потвърждение на първата резервация, ще можеш лесно да анулираш втората и да си вземеш парите обратно.

Ако не са ти взели пари за първата резервация, означава че по-скоро нямаш потвърдена резервация, още повече че не си получил booking reference. А дори да са създали такава резервация и тя да "виси" някъде, фактът, че не са ти взели пари, означава, че няма какво да ти вземат повече по тази резервация.

Връзка към мнение

Аз преди два дни купувах билети от Wizz и бях добавила и кола под наем... В последния момент нещо ме накара да махна колата и да си купя билетите отделно. След това, от сайта на Wizz отидох на резервации на коли и букнах колата отделно. Мейла за билетите на Wizz ми е пристигнал в 12:24, мейла за направената резервация за колата - от 12:44, като около половин час след това, все още статусът беше "Изчакване на потвърждение" и после стана на "Потвърдена".

 

След това се свързах в чата със съпорта на Rentalcars и им писах, че искам да добавя Cross border, направиха бърза справка и потвърдиха, че е възможно срещу 35€ + ДДС. Транскриптът от чата с тях е пристигнал в 17:17, а самото потвърждение на тази промяна - в 19:41.

 

Явно нещо се е объркало при вас и нямате резервация... Парите бяха изтеглени от картата същия ден, така че ако не са ви изтеглили още пари, явно наистина нямате резервации...

Връзка към мнение
преди 8 часа, Halachev каза:

Здравейте,

Направих резервация едновременно през сайта на Wizzair със закупуването на самолетни билети. Веднага получих confirmation и плащането бе извършено.

Проблема е, че вече 5-ти ден не пристига резервацията за колата, някакво потвърждение или каквото и да било. Плащане също няма.

Звънях на Wizzair, но абсолютно никаква информация нямали и не можели да предоставят. Звънях на rentalcars, но без booking reference number нищо не можели да направят.

Реших да пробвам да го изкопча чрез "Forgot your booking reference number?", но пише, че ми го изпраща благополучно на мейла, но така и нищо не пристига.

Пробвах да въведа несъществуващ мейл за да разбера дали във всички случаи връща "Your booking reference has been emailed to you." и се оказва, че ДА. :(

 

Някакви съвети?
Благодаря Ви!

Здравей,

 

бих те посъветвал, както другия магеланец да пишеш в чата  (или на мен на лично) и да кажеш, с кой имейл адрес си направил резервацията, както и имена. Така ще могат да проверят дали имаш резервация. Ако нямаш нищо теглено по картата от Rentalcars.com, по-скоро означава, че резервация не е правено.

 

Поздрави

Даниел

Редактирано от rentalcars.com
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

Благодаря на всички, че се включихте! Все още няма никакво развитие около резервацията, вероятно няма и да има. За всеки случай ще поддържам изкуствено по-нисък баланс по картата за да не си правя главоболия по-късно, ако ме charge-нат.

Направих точно това, което ме посъветвахте - нова резервация - БЛАГОПОЛУЧНО!

Има ли нужда да купувам (от Dollar) някакви допълнителни застраховки (на място) след като съм платил за "Пълно Покритие" / "Пълна защита" през rentalcars? И ако се случи нещо не дай си Боже как се процедира?

Забелязах в условията, че пише:

"Тази компания няма да приеме ... карта, на която не са повдигнати съответните символи ("релефна")." Правилно ли разбирам, че картата ми трябва да е с такива символи:
RBS%20credit%20card%20embossing.jpg

или е просто подробност в условията им? Дали ще имам проблем с Discover карта, с "гладки" символи?

 

Благодаря!!!

Редактирано от Halachev
Връзка към мнение
преди 2 часа, Halachev каза:

Здравейте,

Благодаря на всички, че се включихте! Все още няма никакво развитие около резервацията, вероятно няма и да има. За всеки случай ще поддържам изкуствено по-нисък баланс по картата за да не си правя главоболия по-късно, ако ме charge-нат.

Направих точно това, което ме посъветвахте - нова резервация - БЛАГОПОЛУЧНО!

Има ли нужда да купувам (от Dollar) някакви допълнителни застраховки (на място) след като съм платил за "Пълно Покритие" / "Пълна защита" през rentalcars? И ако се случи нещо не дай си Боже как се процедира?

Забелязах в условията, че пише:

"Тази компания няма да приеме ... карта, на която не са повдигнати съответните символи ("релефна")." Правилно ли разбирам, че картата ми трябва да е с такива символи:
RBS%20credit%20card%20embossing.jpg

или е просто подробност в условията им? Дали ще имам проблем с Discover карта, с "гладки" символи?

 

Благодаря!!!

Провери в условията на компанията какви карти приема.Някои изрично отбелязват, че приемат само Виза и Мастер -кредитни.

И по - нагоре в темата е обяснено - плащането на пълно покритие към Ренталс не ти сваля депозита, който ще ти блокират.Ако има инцидент, ренталната компания вече ти е взела парите /чрез депозита/, а ти - като събереш всички документи, после ще си ги търсиш от Ренталс.

За мен по - добрият вариант е пълната застраховка да се прави в ренталната компания, а не - при посредника.

Изказвам лично мнение.

Връзка към мнение
преди 6 часа, Halachev каза:

Правилно ли разбирам, че картата ми трябва да е с такива символи:

Да, това значи. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

преди 2 дни си направих резервация за кола под наем от Rentalcars.com във Франция за началото на октомври, но чак сега се усетих че часът за връщане на колата е 6:30 сутринта и предполагам че офисът им все още няма да е отворен, колата е резервирана от фирма Rhodium. Какво се прави в такъв случай.

И другото ми питане е някой сблъсквал ли се е тази фирма за коли под наем.

Благодаря предварително

Връзка към мнение
преди 4 часа, Kostadin каза:

Здравейте,

преди 2 дни си направих резервация за кола под наем от Rentalcars.com във Франция за началото на октомври, но чак сега се усетих че часът за връщане на колата е 6:30 сутринта и предполагам че офисът им все още няма да е отворен, колата е резервирана от фирма Rhodium. Какво се прави в такъв случай.

И другото ми питане е някой сблъсквал ли се е тази фирма за коли под наем.

Благодаря предварително

Не мога да кажа за конкретния случай, но обикновено щом ти позволява резервация с тези часове, значи е отворено ИЛИ може да върнеш колата докато е затворено (паркираш на указаното място и пускаш ключа в пощенска кутия, там ще ви кажат).

Връзка към мнение
На 20.07.2017 г. в 10:38, rentalcars.com каза:

Здравей,

 

бих те посъветвал, както другия магеланец да пишеш в чата

Въпрос към Даниел,

Влизайки в сайта rentalcars.com оттук и търсейки кола под наем в Панама, ми даде съвсем ограничен достъп. 5,6 опции и то само на Херц. Разръчвайки други възможности, през сайта на priceline.com, ми даде супер много възможности и даже изкушаващи цени. Като всичките те бяха през rentalcars.com. Позволих си да букна една с карата си MONESE и се получи. Сега имам резервация 561844609 на Трифти която е видима през сайта на ренталкарс. Може ли да погледнеш това реална сделка ли е, защото звучи прекалено хубаво за да е вярно и има ли някакви скрити условия, които не съм догледал?
Благодаря

Връзка към мнение
преди 21 минути , bay_kolio каза:

Въпрос към Даниел,

Влизайки в сайта rentalcars.com оттук и търсейки кола под наем в Панама, ми даде съвсем ограничен достъп. 5,6 опции и то само на Херц. Разръчвайки други възможности, през сайта на priceline.com, ми даде супер много възможности и даже изкушаващи цени. Като всичките те бяха през rentalcars.com. Позволих си да букна една с карата си MONESE и се получи. Сега имам резервация 561844609 на Трифти която е видима през сайта на ренталкарс. Може ли да погледнеш това реална сделка ли е, защото звучи прекалено хубаво за да е вярно и има ли някакви скрити условия, които не съм догледал?
Благодаря

Здравей, в понеделник ще погледна и ще ти пиша, но щом си резервирал всичко трябва да е наред.

 

До колегата с Rhodium, ако при резервирането си въвел час 6.30 и си резерви.ал, означава че връщаш и пускаш ключовете в кутия (както друг магеланец ти пише). Rhodium заедно с Goldcar вече са част от Europcar. 

Поздрави

Връзка към мнение
На 05/08/2017 в 10:44, bay_kolio каза:

Въпрос към Даниел,

Влизайки в сайта rentalcars.com оттук и търсейки кола под наем в Панама, ми даде съвсем ограничен достъп. 5,6 опции и то само на Херц. Разръчвайки други възможности, през сайта на priceline.com, ми даде супер много възможности и даже изкушаващи цени. Като всичките те бяха през rentalcars.com. Позволих си да букна една с карата си MONESE и се получи. Сега имам резервация 561844609 на Трифти която е видима през сайта на ренталкарс. Може ли да погледнеш това реална сделка ли е, защото звучи прекалено хубаво за да е вярно и има ли някакви скрити условия, които не съм догледал?
Благодаря

Здравей,

 

само да ти каже, че по някакъв начин си резервирал USA продукт, т.е. все едно живееш в САЩ - това означава, че в цената нямаш включени CDW, TP и т.н. В Щатите тези неща са включени от банката издател на твоята кредитна карта, за това ние не ги включваме и цената е по-ниска.

 

Съветвам да си я отмениш и резервираш по нормалния начин, в противен случай може да се получи следното - доставчика очаква, че ти се американец и ще очаква адрес, шоф.книжка от САЩ, ако ги нямаш няма да ти даде колата, другата възможност е да те накарат на място да си доплатиш за CDW, TP, което ще излезне доста по-скъпо, от колкото предварително резервиране на такъв продукт.

 

Надявам се съм бил полезен.

 

Поздрави,

Даниел

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Първо искам да благодаря на Даниел за помощта при предишните ми проблеми с проклетите жабари от Europcar.Всичко приключи благополучно и rentalcars.com ме спечелиха за клиент за винаги.Не ме интересува колко депозит ми теглят,важното е,че съм наясно с всички подводни камъни предварително и застраховката ми покрива всичко.Във връзка с това искам да попитам за следната резервация 321591271.Във ваучера пише,че ще ми бъде изтеглен депозит 1000 евро.Искам да попитам дали ще има и някакви други такси които да се заплащат с кредитна карта,тъй като трябва да си вдигна лимита и да не се окаже,че нещо не съм предвидил и да си създавам излишен стрес?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, имам резервация през Rentalcars, но вчера направих ъпгрейд и не получих ново потвърждение. Искам да се свържа по телефона , но с този в сайта им има проблем. Моля Даниел за съдействие или някой ако има друг актуален телефон.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
Преди 1 час, Tina каза:

Здравейте, имам резервация през Rentalcars, но вчера направих ъпгрейд и не получих ново потвърждение. Искам да се свържа по телефона , но с този в сайта им има проблем. Моля Даниел за съдействие или някой ако има друг актуален телефон.

Благодаря предварително!

Здравей,

 

На този Софийски номер ли звъниш: 02 448 6384 ?

Ако да и не можеш да се свържеш напиши ми номера на резервацията да погледна. Най-вероятно ъпгрейда чака потвърждение от доставчика.

 

Поздрави

Даниел

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Даниел, благодаря за телефонния номер и бързата реакция. Свързах се и получих много подробна информация и съдействие от служителката.  

 

Поздрави, 

Златена

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, edbloom каза:

Здравейте, дали може да ми кажете какво е работното време в което може да се свържа с горепосоченият телефон в София ?

От 10:00-18:00 Българско време

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Привет,

от доста време не е писано в тази тема, но все пак. Имам един въпрос свързан с блокирането на суми в кредитната карта. Проблемът ми е че кредитния ми лимит е 550eur на картата. Направил съм резервация през rentalcars за автомобил от locauto които блокират 500eur, но съм решил да си платя и пълна застраховка, която я предлагат от компанията(locauto), а също и детско столче трябва да плащам което е към 60 евра. Та въпроса ми е мога ли да предоставя кредитна карта по която да блокират съответната сума и после останалите неща да ги платя с дебитна, т.е. да извърша плащане с повече от една карта там на място като взимам колата? (ще я взимам от летище Бари)

PS: за първи път взимам изобщо кола под наем и съм се напрегнал много да не стане някаква издънка и да си увиснеме със семейството на летището :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.