Прескочи до съдържание

Как да си самоорганизираме Египет?


Lindt

Препоръчани мнения

От хиляда години искаме да отидем в Египет, даже си имаме истински пътеводител на хартия ( това само хора, които знаят, че сме въоръжени с киндели илетерати могат да го оценят 😜). 

То не бяха атентати, пък ковид,  пък фобия от автобус с българи, готови програми със студено море през декември...  причини бол, но още не сме отишли. Виждам, че доста други успяват и може пък да ни обяснят по-добре какво трябва да направим, че най-накрая да отидем в Египет 🙂

 

От самоорганизиралите се някой бил ли е на круиз по Нил? Как да си го избера и запазя? Какво е важно да гледаме? 

Ако не виждам нормални цени на полети до Кайро, Александрия ли е най-удобна входна точка? Май тя е свързана с Кайро с влак, а от Хургада все някакви автобуси си хващат хората. 

Ако искаме да отидем за Коледните празници, те ще са към 10 дни и морето ще е студено. Как би било добре да ги разпределим? 

Как да се придвижваме, към местни агенции ли трябва да се обръщаме за екскурзия до атракции? 

 

Някой ходи ли все пак на море през декември? Ако си вземем неопрени, ще оживеем ли или ще сме си с цвят на костенурка? 

 

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Аз съм била на круиз по Нил преди години - купихме си го от някаква агенция в хотела в Хургада. Летяхме с чартър от България, но само билетите от тях ползвахме.

Ако пристигате на друго място ще трябва предварително да си организирате и круиза.

Какво да гледате за него - ами да е по-нов кораба и на самия кораб да се опитате да получите възможно най-отдалечената от двигателя каюта.

Повечето кораби ги разпродоват агенции.

Полетите от Истанбул не са скъпи по мои наблюдения. Та Истанбул - Кайро също е варинат.

Ако сега трябва да избирам, ще летя до Асуан от Кайро, ще разгледам там каквото може и от там ще се кача на кораб до Луксор. Така и в храмовете ще има градация към най-добрите.

Морето ще е студено по това време, но пък с неопрени вероятно ще става. Аз съм била през март - леко ми беше хладна водата, ама на мен ми хареса тази на Малдивите - около 30 градуса. :laugh:

Все пак изберете Шарм за море с надеждата годината да е по-топла и водата да става за плуване.

 

Препоръчвам да прочетете малко повече за техните богове, за да ви е по-интересно като обикаляте храмовете. Или си наемете екскурзовод, както направихме ние.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Щом сте го поискали, ще отидете в Египет, няма да се отказвате 🙂. За круиза по Нил според мен е задължително да се разгледат по отсечката Луксор - Асуан самият Луксор с долината на царете, храмовете Карнак и Хадшепуст, Esna, Edfu, Kom Ombo и Асуан. Това е маршрут за 4 дни с круиз (може да е и двудневен, ако преди това видите Луксор, и след това Асуан). От гледна точка на пътуване до Египет, наистина след Кайро, най-удобната точка за влизане е Александрия - дотам отскоро летят Уиз от Рим Фуимичино, Милано Малпенса и Абу Даби. Оттам има полети до Кайро, Хургада и Шарм ел Шейх. Може и да е без Александрия с полетите от Истанбул, вие си решавате. Според мен е задължително вземането на местен гид, защото Египет не е дестинация за всеки 🙂. Преди време правих маршрут за една бивша магеланка за Египет (Шарш Ел Шейх, Кайро, Асуан и Луксор), като съставих 2 маршрута за Кайро и Луксор за по ден.  Прикачвам ти ги: 

https://maps.app.goo.gl/cihrtwT1KXTcV4LW8 - Кайро

https://maps.app.goo.gl/4Z5jfMhDnMighxsx7 - Луксор.

Хотелът в Кайро, откъдето тръгва маршрутът, е този: http://www.booking.com/Share-yr2VvYU. Има гледка към пирамидите 🙂 и отзивите са много добри. 

За море аз бих избрал Шарм, но не знам как е през декември. Ако не става, бих се съсредоточил на вариант Александрия, Кайро, Луксор и Асуан, но аз обожавам история и египетската ми е интересна 😊

Пожелавам ви Египет в най-скоро време! Успех 🤩

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към мнение

Ей, откакто @Георги Матеев ти запали фитилите, мира не ти дава да се повозиш при Йосеф... :girl_crazy:

20210913_130928.jpg 

 

20210913_130924.jpg

  • Харесвам 4
  • Смея се 12
Връзка към мнение
преди 15 минути , chandni каза:

Ей, откакто @Георги Матеев ти запали фитилите, мира не ти дава да се повозиш при Йосеф... :girl_crazy: 

 

Абсолютно е така, той ме вдъхнови с тази идея 😄 

Aко гледам Кайро през Истанбул, никога няма да отида при Йосеф ( @Mary, под 250 евро нищо не намирам, а любовта ми към Турция е дълбоко скрита дори от мен самата ) 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 37 минути , Kristian Desev каза:

Щом сте го поискали, ще отидете в Египет, няма да се отказвате 🙂. За круиза по Нил според мен е задължително да се разгледат по отсечката Луксор - Асуан самият Луксор с долината на царете, храмовете Карнак и Хадшепуст, Esna, Edfu, Kom Ombo и Асуан. Това е маршрут за 4 дни с круиз (може да е и двудневен, ако преди това видите Луксор, и след това Асуан). От гледна точка на пътуване до Египет, наистина след Кайро, най-удобната точка за влизане е Александрия - дотам отскоро летят Уиз от Рим Фуимичино, Милано Малпенса и Абу Даби. Оттам има полети до Кайро, Хургада и Шарм ел Шейх. Може и да е без Александрия с полетите от Истанбул, вие си решавате. Според мен е задължително вземането на местен гид, защото Египет не е дестинация за всеки 🙂. Преди време правих маршрут за една бивша магеланка за Египет (Шарш Ел Шейх, Кайро, Асуан и Луксор), като съставих 2 маршрута за Кайро и Луксор за по ден.  Прикачвам ти ги: 

https://maps.app.goo.gl/cihrtwT1KXTcV4LW8 - Кайро

https://maps.app.goo.gl/4Z5jfMhDnMighxsx7 - Луксор.

Хотелът в Кайро, откъдето тръгва маршрутът, е този: http://www.booking.com/Share-yr2VvYU. Има гледка към пирамидите 🙂 и отзивите са много добри. 

За море аз бих избрал Шарм, но не знам как е през декември. Ако не става, бих се съсредоточил на вариант Александрия, Кайро, Луксор и Асуан, но аз обожавам история и египетската ми е интересна 😊

Пожелавам ви Египет в най-скоро време! Успех 🤩

Благодаря, Крис!

Аз като си погледна темите, много места съм поискала и после забравила да посетя, но да се надяваме, че коледната пирамида ще се реализира:victory:

Мисля, че като Жоро ще си хванем влакче от Александрия до Кайро. Полетите на пръв поглед имат много разумна цена през Рим, но не знам дали наистина летят уизовците.

За Шарм и неопрените още не мога да преценя дали ще се пробваме. Температурата на водата може пък да е по-висока от таз ина въздуха, ако произволният сайт не ме подвежда

https://www.seatemperature.org/africa/egypt/sharm-el-shheikh-december.htm

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А защо Шарм? Специално през зимата не е ли по-добре възможно най на юг заради по-топлото море... Марса Алам? 

Връзка към мнение
преди 11 минути , master_of_germs каза:

А защо Шарм? Специално през зимата не е ли по-добре възможно най на юг заради по-топлото море... Марса Алам? 

Не изглежда по-топло морето, но не мога да ти отговоря на въпроса 🙂 Може би някой по-запознат с Червено море ще се разпише по-късно. 

Връзка към мнение

Аз съм била в Хургада на нова година точно, преди доста години. И водата ставаше за къпане (към 24 25'С,  доколкото си спомням). Правихме шнорхелинг по разни рифове, които не бяха особено впечатляващи, но неприятното беше излизането от водата - навън имаше студен, режещ вятър. Тъй като това ми единственото пътуване до Египет и то беше Кайро и Хургада, с посещение на Долината на царете, храма на Хатшипсут и Луксор (за друго не остана време), не мога да кажа дали е обичайно и дали другаде морето е по-топло. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Офф Египет и на мен ми е отдавнашна мечта. Правила съм доста планове. Даже това ми попадна сутринта Египет  ама много дни 🙂 иначе е супер. За морето - януари сме били на Ейлат, което е горе долу в района. Къпахме се ама не беше много топло. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, atrencheva каза:

Офф Египет и на мен ми е отдавнашна мечта. Правила съм доста планове. Даже това ми попадна сутринта Египет  ама много дни 🙂 иначе е супер. За морето - януари сме били на Ейлат, което е горе долу в района. Къпахме се ама не беше много топло. 

Леле, бях забравила за пиратите, там може и да открия нещо полезно, много благодаря 🤗

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз съм в дилема дали да се самоорганизираме за Египет или да ползваме агенция. Проблемът е, че засега не откривам удобни за мен полети на прилични цени.

Връзка към мнение

Засега Египет явно е в лист E  на Италия и се изисква тест, карантина и транспортиране от летището със собствен транспорт. Това силно затруднява прибирането през Италия. 

  • Замислям се 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , slujitel каза:

Пегасус летят от Истанбул,  провери ги, ако искаш.

Виждам полети до курортите, но не са евтини. Не намирам Кайро и Александрия, ти нещо конкретно ли имаш предвид? 

Връзка към мнение
преди 24 минути , Lindt каза:

Виждам полети до курортите, но не са евтини. Не намирам Кайро и Александрия, ти нещо конкретно ли имаш предвид? 

Не, просто предложих вариант. Аз ги намирам за евтини.

Връзка към мнение

Вземи си полети от/до Италия с флекс , а до Коледа много неща може да се променят.

Моите полети до Хургада през Истанбул струваха около 50-60€ на посока .Сега не знам колко са ,но тогава това беше добра цена. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , stanimir каза:

Вземи си полети от/до Италия с флекс , а до Коледа много неща може да се променят.

Моите полети до Хургада през Истанбул струваха около 50-60€ на посока .Сега не знам колко са ,но тогава това беше добра цена. 

Разказвал ли си? Да ходя ли да се ровя като зловещ човек из снимки от 2018 примерно? 

Иначе намирам по около 50-60 евро до Александрия от Рим и Малпенса . А и с easy до Хургада и Шарм изникваха такива цени. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
8 minutes ago, Lindt said:

Разказвал ли си? Да ходя ли да се ровя като зловещ човек из снимки от 2018 примерно? 

Не отидох. Изникна ми нещо и зарязах билетите. Връщането беше с Aegean от Кайро през Атина.

Помня че рових доста и сега поглеждам ,че всичко струваше около 130€ .Едва ли нещо може да бие сегашните цени на Wizz и се съмнявам ,че може да намериш по-евтина алтернатива.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Шоколадке, 

Ако не беше шоколадка нямаше да ти отговоря защото на всички въпроси сме писали доста в темите за Египет. 

Почваме от заглавието. 

Как да се самоорганизираме. Отговора е никак. С чартър. С агенция. В момента сме в 5 звезден хотел в Шарм , който въпреки отстъпките и купоните които имам от всевъзможни сайтове за резервация ми излезе с 200 лв по малко. Полета, 2 теста и някаква застраховка са бонус. Напълно безплатни!!! 

 

За удобството на директния полет в тези ковидни времена даже не споменавам. 

 

 Има няколко чартъра седмично наети от различни агенции. Така че има избор. Неудобство е времето което в момента се връзва кратно на 7 нощувки, но само седалки никой не продава. 

Ако се съберете 20 на човека може да се спазарите само за седалки. Така правят познати водолази, за да си наместят нощувките в liveaboard. 

 За програмата. 

Поне аз познавам само 1 човек, който е видял пирамидите,  Луксор, Асуан. Правил е круиз по Нил и ги е повторил . Приятеля ми е известен архитект с дълбоки познания и траен интерес в областта на историята. 

От друга страна почти нямам познат, който да не се е върнал заради красотата и морския живот на Червено море. Коментара и изводите оставям на читателите 😁

Та като става дума за морето сега септември октомври е най доброто време.

В момента температурата на водата е 25, 26 градуса и на мен ми е доста хладно след 1 час. От друга страна ако е само да си измия краката или да  се топна целия и да викам "Булгар, Булгар" всяко време е добро 😁

 

Каня се от хиляди години. Правя планове. Не знам дали искам да отида за да знам дали мога. Алооо я се стегнете. 

 

Това е една от най лесните, най евтините и най близките възможни дестинации в момента. 

Каква Италия. Какви 5 лева. През Перу за по напряко. 

 

 

PA030177.JPG.fb3b60667c0cc6286642faad46f526aa.JPG

 

PA030116.JPG.f29f0c96d17f2f8eb4128d79964f44ae.JPG

 

PA070590.JPG.01a76bfb2b16eb30dc53ede9b8c48f6f.JPG

 

PA050380.JPG

  • Харесвам 25
  • Браво 4
  • Смея се 5
Връзка към мнение

 

преди 14 минути , ivooo каза:

Шоколадке, 

Ако не беше шоколадка нямаше да ти отговоря защото на всички въпроси сме писали доста в темите за Египет. 

Почваме от заглавието. 

Как да се самоорганизираме. Отговора е никак. С чартър. С агенция. В момента сме в 5 звезден хотел в Шарм , който въпреки отстъпките и купоните които имам от всевъзможни сайтове за резервация ми излезе с 200 лв по малко. Полета, 2 теста и някаква застраховка са бонус. Напълно безплатни!!! 

 

За удобството на директния полет в тези ковидни времена даже не споменавам. 

 

 Има няколко чартъра седмично наети от различни агенции. Така че има избор. Неудобство е времето което в момента се връзва кратно на 7 нощувки, но само седалки никой не продава. 

Ако се съберете 20 на човека може да се спазарите само за седалки. Така правят познати водолази, за да си наместят нощувките в liveaboard. 

 За програмата. 

Поне аз познавам само 1 човек, който е видял пирамидите,  Луксор, Асуан. Правил е круиз по Нил и ги е повторил . Приятеля ми е известен архитект с дълбоки познания и траен интерес в областта на историята. 

От друга страна почти нямам познат, който да не се е върнал заради красотата и морския живот на Червено море. Коментара и изводите оставям на читателите 😁

Та като става дума за морето сега септември октомври е най доброто време.

В момента температурата на водата е 25, 26 градуса и на мен ми е доста хладно след 1 час. От друга страна ако е само да си измия краката или да  се топна целия и да викам "Булгар, Булгар" всяко време е добро 😁

 

PA050380.JPG

Благодаря, Иво, прав си, писали сте и съм се радвала на информацията. Даже съм сигурна, че съм те питала за Марса Алам и си ми отговарял много подробно. Но не помня, та пак си питам 😞 Докато не отида и не запомня. 

 

Със сигурност няма да се съберем 20 човека, а по-скоро двама. Ние не сме виждали море от 2019 и сме забравили за какво се ползва 😄

 И понеже се надявам да бъдем в Египет за Коледа, според мен ще ни е много студено за Червено море, така че пак няма да видим. Какво да правя в някой хотел в Хургада или Шарм на 20 градуса температура на въздуха? Тo си е като нарисувана прогноза за обикаляне над водата. 

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 7.10.2021 г. в 19:38, Lindt каза:

От самоорганизиралите се някой бил ли е на круиз по Нил? Как да си го избера и запазя?

Ако можеш да изчакаш до ноември ще ти дам съвсем пресен отговор, проверен и изпитан, на този въпрос. 😀

Останалото не отговаря на твоите критерии, та няма смисъл да ти се бъркам въобще.

А и към момента е само план, та ще е добре да пиша след като го реализирам.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , mililia каза:

Ако можеш да изчакаш до ноември ще ти дам съвсем пресен отговор, проверен и изпитан, на този въпрос. 😀

Останалото не отговаря на твоите критерии, та няма смисъл да ти се бъркам въобще.

А и към момента е само план, та ще е добре да пиша след като го реализирам.

Олелее, Еми! Да, вярно, че ти завидях и после съвсем забравих. С кого щеше да тръгваш? Ще чакам, да, като се върнем от Андалусия ще го мисля по-подробно, но искам да се спрем на общата идея, за да знам какво разучавам. 

 

 

@ivooo, май не съм ти казвала, но ако някоя подводна снимка случайно се появи сред предложенията ни за календар, ще съм в луд възторг ❤️

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

преди 8 минути , Lindt каза:

 

Благодаря, Иво, прав си, писали сте и съм се радвала на информацията. Даже съм сигурна, че съм те питала за Марса Алам и си ми отговарял много подробно. Но не помня, та пак си питам 😞 Докато не отида и не запомня. 

 

Със сигурност няма да се съберем 20 човека, а по-скоро двама. Ние не сме виждали море от 2019 и сме забравили за какво се ползва 😄

 И понеже се надявам да бъдем в Египет за Коледа, според мен ще ни е много студено за Червено море, така че пак няма да видим. Какво да правя в някой хотел в Хургада или Шарм на 20 градуса температура на въздуха? Тo си е като нарисувана прогноза за обикаляне над водата. 

 

Лесно е. Пусни нова тема 😊

 

Ние за миг ще се отклоним от приятния разговор че работата не чака 😊

 

IMG_20211007_202727.jpg.e448d31ca6fb333a62f8290aba27a13e.jpg

 

IMG_20211008_111234.jpg.9af476415497eaa7244a9fb47a5b024d.jpg

  • Харесвам 7
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

 

Със сигурност няма да се съберем 20 човека, а по-скоро двама. Ние не сме виждали море от 2019 и сме забравили за какво се ползва 😄

 

 

Средиземноморието да не е било пресъхнало миналия месец? 

 

За Египет, дори и най-зарибените самоорганизатори в близкото ми обкръжение (това го казвам, с ясното съзнание, че аз никога не съм използвал "организирана" екскурзия в следгимназиална възраст, ама пак не мога да се меря с тях 😄 ), използваха чартъри през агенция и то преди ковид 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.