Прескочи до съдържание

Как да си самоорганизираме Египет?


Lindt

Препоръчани мнения

преди 1 минута , stormbringer каза:

Средиземноморието да не е било пресъхнало миналия месец? 

 

За Египет, дори и най-зарибените самоорганизатори в близкото ми обкръжение (това го казвам, с ясното съзнание, че аз никога не съм използвал "организирана" екскурзия в следгимназиална възраст, ама пак не мога да се меря с тях 😄 ), използваха чартъри през агенция и то преди ковид 

Това не го броим ние за море. Тук в Европа е фон, музика за ушите, радост за очите, място за разходка... но не го ползваме, тоест почти не влизаме в него. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Подкрепям @ivooo с две ръце. Два пъти съм ходил в Египет. Преди 10 години за новата 2012 в Хургада с агенция и преди 2 години , Ноември 2019 в Таба през Ейлат. Ноември става за плаж , температурата и на водата и на въздуха беше 26 градуса . За НГ пак ставаше за плаж , но е една идея по-хладно и няма да ви е много комфортно. Ако толкова държите да се самоорганизирате погледнете дали има полети до Ейлат , после срешу 102 шекела(50лв) се влизаше в Египет . За Синай няма визи , но ако искате да отидете и до Африка , ще трябва и виза. Не знам как са нещата с ковид истерията , преди година проучвах и искаха тест който можеше да се направи и на място за 25$ , сега не знам как е . Все пак за мен най-добрата оферта е агенция в момента.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Агенцията е ясна ако целта е морска почивка ,но за пътуване каквото ти искаш вероятно  7 дни са малко , а 14 са много. 

Ако се гмуркаш явно е невероятно и със сигурност има защо да е топ дайвинг дестинация, но ако само ще го гледаш има много по-впечатляващи морета.

Освен това плащаш седем или повече нощувки , а ползваш само една на отиване и може би една преди обратния полет.

Аз не бих го направил през агенция ,а и на вас известна доза  авантюризъм не ви е чужда ,така че защо не си караш по първоначалния план.Не се отпускай с лиготии, Матеев да не би да ползва агенция, а пак му се получи...дори изкрънка безплатна вечеря , за теб може овца да заколят !

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Мда, колкото и да обичам да ми помагат и да ме съветват, за мен е неопровержим факт, че с агенция е скъпо и не ни харесва. За мен 100 евро на човек на ден, за да правя неясно какво в хотел на море през зимата, са пари и време, изхвърлени на боклука. 

Няма месец, в който може да се съчетаят забележителностите и морето, през април вече удряше 40 градуса в Кайро по спомен от прочетеното, а водата беше студена. Предполагам, че септември-октомври водата е чудесна, но във вътрешността пак ще гони 35, а ние на такава температура се чувстваме отвратително и без да ходя опакована и всички да ме зяпат. Има шанс ноември да се получи добре, но ние рядко пътуваме тогава. Така че автоматично морето се отделя от обиколката по Нил и се правят в различни периоди. 

 

@desislavna, влаковете много мръсни ли бяха? А движеха ли си се сравнително по разписание? Цените, които са ти дали за Луксор и Абу Симбел дали ще се намалят, ако сме двама? 

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

@desislavna, влаковете много мръсни ли бяха? А движеха ли си се сравнително по разписание? Цените, които са ти дали за Луксор и Абу Симбел дали ще се намалят, ако сме двама? 

Не съм @desislavna и не сме били в Египет, но виж мнението на Матеев във В момента съм... Не знам за теб, но аз бих се возила на такъв влак... 🙂

20210915_073355.jpg.86ce8792851d465be165705c344d9c29.jpg

 

  

На 15.09.2021 г. в 8:58, Георги Матеев каза:

Като за начало влакът Александрия-Кайро закъсня с 3 часа и си изпуснах връзката за Луксор. Туристическата полиция на жп гарата в Кайро обаче веднага ме пое, презавериха ми билета за по-късен влак, донесоха ми храна и ме поканиха да изчакам в тяхното офисче. Е, не беше като лаундж на летище, ама пък такова мило отношение...

 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , chandni каза:

Не съм @desislavna и не сме били в Египет, но виж мнението на Матеев във В момента съм... Не знам за теб, но аз бих се возила на такъв влак... 🙂

Дам, и аз от това тръгнах пак да му се чудя на Египет. Като видях Александрия, първо си казах " на Матеев пак му доскуча и тръгна за някакво смахнато място", ама после осмислих този му маршрут с влак какво прави конкретно за мен, неспособната да намери полети до Кайро 🙃 

Деси е писала за влаковете надолу по Нил, от Луксор, но преди няколко години. Може да са се ъпгрейднали, да е различно по различните отсечки, може да е по-мръсно на живо. А скоро някой беше споделил, че не е било възможно да се спи, защото влакът е свирил на всеки завой, а и са се лашкали.

Та е хубаво да знам какво да очаквам.

 

@slujitel, това Кайро-Луксор ли е? Аз да взема пак да ти прочета разказа? Или ми писа само на мен, защото ти досаждах... Уф, така става като разпитвам от 2014 за едно и също. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

Мда, колкото и да обичам да ми помагат и да ме съветват, за мен е неопровержим факт, че с агенция е скъпо и не ни харесва. За мен 100 евро на човек на ден, за да правя неясно какво в хотел на море през зимата, са пари и време, изхвърлени на боклука. 

Няма месец, в който може да се съчетаят забележителностите и морето, през април вече удряше 40 градуса в Кайро по спомен от прочетеното, а водата беше студена. Предполагам, че септември-октомври водата е чудесна, но във вътрешността пак ще гони 35, а ние на такава температура се чувстваме отвратително и без да ходя опакована и всички да ме зяпат. Има шанс ноември да се получи добре, но ние рядко пътуваме тогава. Така че автоматично морето се отделя от обиколката по Нил и се правят в различни периоди. 

 

@desislavna, влаковете много мръсни ли бяха? А движеха ли си се сравнително по разписание? Цените, които са ти дали за Луксор и Абу Симбел дали ще се намалят, ако сме двама? 

 

Не знам за какви 100 евро на човек на ден говориш. В момента е пълно с не лоши хотели 4 зв по около 270 - 300 евро за 7 дни с Храната и самолетните билети.

 

Даже нито един ден да не спиш или ядеш в хотела пак си струва. 

 

 Точно ние сме последните хора които биха агитирали за агенции.

 

Опитвам се да помогна, но в крайна сметка всеки може да прави каквото си пожелае. Да се вози на влак, камила или камион за по забавно. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 21 минути , ivooo каза:

Не знам за какви 100 евро на човек на ден говориш. В момента е пълно с не лоши хотели 4 зв по около 270 - 300 евро за 7 дни с Храната и самолетните билети.

 

Даже нито един ден да не спиш или ядеш в хотела пак си струва. 

 

 Точно ние сме последните хора които биха агитирали за агенции.

 

Опитвам се да помогна, но в крайна сметка всеки може да прави каквото си пожелае. Да се вози на влак, камила или камион за по забавно. 

 

Благодаря 🙂

Видях 3 дни круиз с 4 дни Хургада за 1190 лв за Коледа. Сега си отварям и намирам и за 1500, без круиз, ама с Нова година. И една за 2300 виждам, много хубава също :mail1:

Може пък да е наистина изгодно без круиз и за други дати. Но аз си търся занимание за декември, за в октомври си имаме друго пътуване. 

 

Ето една немска: 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-holiday-in-egypt-from-germany-3/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 20 часа, Lindt каза:

Засега Египет явно е в лист E  на Италия и се изисква тест, карантина и транспортиране от летището със собствен транспорт. Това силно затруднява прибирането през Италия. 

Както повечето неща в Италия и тоя лист е, как да го кажа, доста гъвкав. Преди няколко дни летяхме Мозамбик (лист Е) - Лисабон - Рим на един билет и познай до 3 пъти - на излитане от Мозамбик (гледайки крайната дестинация) чекин агента ни поиска единствено ваксинационен сертификат. Каза, че било достатъчно за влизане в Италия. А на кацане в Рим естествено абсолютно никой не ни отрази за нищо, нула, и си отидохме до хотела необезпокоявани. Египет специално е от най-безопасните държави в Африка от Ковид гледна точка и поне допреди няколо седмици (когато аз ходих) не се искаха тестове и в двете посоки.

 

преди 3 часа, Lindt каза:

влаковете много мръсни ли бяха? А движеха ли си се сравнително по разписание? Цените, които са ти дали за Луксор и Абу Симбел дали ще се намалят, ако сме двама?

Влаковете са като бизнес клас на самолет - чисти, климатизирани и супер удобни. Задължително вземете най-"скъпите" билети за да сте в първа класа. Спи се без никакъв проблем. Закъсняват често обаче, имай предвид. Цената не зависи от броя хора, но като цяло говорим за безумно ниски цени. Билети се взимат онлайн и се плаща с Visa / Mastercard. Разписанието проверете на https://enr.gov.eg/ticketing/public/smartSearch.jsf, от този сайт също ще купувате, но трябва първо да се регистрирате. Влаковият експириънс беше чудесен и дори бих го повторил (въпреки самолетния си ентусиазъм), на моменти линията се движи паралелно с Нил и е изключително красиво и честно казано за мен това успешно замени дори круизът по реката. А ако толкова искате круизче - в Луксор правят 2-3 часови разходки с лодки за по 5 (пет) лв. Цените на място са изключително ниски, не резервирайте нищо предварително, защото ще платите много повече.

 

За да се добие още по-добра представа ще спомена също, че си бях букнал и полет с балон над Луксор за скромната сума от $28.

 

Моето лично мнение. На вас конкретно агенция не ви трябва и я пропуснете с чиста съвест. Агенциите имат огромни плюсове и предимства в някои ситуации, които според мен обаче са неприложими за вас и вашия начин на пътуване. Сега, съвсем отделен е въпросът, че мога доста да поспоря с @ivooo и на тема цени - за моето пътуване успях да постигна 2 пъти по-ниска цена от възможно най-ниската цена на агенция и същевременно си го направих точно както искам без да се съобразявам с нищо и никого.


Виза се вади онлайн от https://www.visa2egypt.gov.eg/ - става за 2-3 дни и струва $25. Това спестява време на влизане в страната.

 

Най-лесният и евтин начин за пътуване е София - Рим - Александрия с Уиз с перфектна връзка в Рим, на някои дати гледам цени по 50-60 евро тотал на човек за двете отсечки. От това по-тънко здраве му кажи. ПСР тест не ви трябва 100%, току-що проверих, ваксината е достатъчна. Отделете поне ден на Александрия, а после от там се движете с влак и си направете колкото и каквито спирки искате по трасето Кайро / Луксор / Асуан. Шарм, Хургада и прочие по-скоро ги забравете за този трип, тъй като са доста встрани.

 

Задължително си инсталирайте Uber - работи и в Александрия и в Кайро и ще ви спести много усилия, пари и пазарене с такситата. В Луксор пък ползвайте Careem. Вземете си само една сим карта на кацане в Александрия (под 10 лв е) и сте готови.

 

Връщането ви със сигурност ще трябва да е от Кайро. Сравнително евтини полети има през Атина и Букурещ.

  • Харесвам 18
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 9 минути , Георги Матеев каза:

Както повечето неща в Италия и тоя лист е, как да го кажа, доста гъвкав. Преди няколко дни летяхме Мозамбик (лист Е) - Лисабон - Рим на един билет и познай до 3 пъти - на излитане от Мозамбик (гледайки крайната дестинация) чекин агента ни поиска единствено ваксинационен сертификат. Каза, че било достатъчно за влизане в Италия. А на кацане в Рим естествено абсолютно никой не ни отрази за нищо, нула. Египет специално е от най-безопасните държави в Африка от Ковид гледна точка и поне допреди няколо седмици (когато аз ходих) не се искаха тестове и в двете посоки.

 

Влаковете са като бизнес клас на самолет - чисти, климатизирани и супер удобни. Задължително вземете най-"скъпите" билети за да сте в първа класа. Спи се без никакъв проблем. Закъсняват често обаче, имай предвид. Цената не зависи от броя хора, но като цяло говорим за безумно ниски цени. Билети се взимат онлайн и се плаща с Visa / Mastercard. Разписанието проверете на https://enr.gov.eg/ticketing/public/smartSearch.jsf. Влаковият експириънс беше чудесен и дори бих го повторил (въпреки самолетния си ентусиазъм), на моменти линията се движи паралелно с Нил и е изключително красиво и честно казано за мен това успешно замени дори круизът по реката. А ако толкова искате круизче - в Луксор правят 2-3 часови разходки с лодки за по 5 (пет) лв. Цените на място са изключително ниски, не резервирайте нищо предварително, защото ще платите много повече.

 

За да се добие още по-добра представа ще спомена също, че си бях букнал и полет с балон над Луксор за скромната сума от $28.

 

Моето лично мнение. На вас конкретно агенция не ви трябва и я пропуснете с чиста съвест. Агенциите имат огромни плюсове и предимства в някои ситуации, които според мен обаче са неприложими за вас и вашия начин на пътуване. Сега, съвсем отделен е въпросът, че мога доста да поспоря с @ivooo и на тема цени - за моето пътуване аз лично постигнах 2 пъти по-ниска цена от възможно най-ниската цена на агенция и същевременно си го направих точно както искам без да се съобразявам с нищо и никого.


Виза се вади онлайн от www.visa2egypt.gov.eg - става за 2-3 дни и струва $25. Това спестява време на влизане в страната.

 

Най-лесният и евтин начин за пътуване е София - Рим - Александрия с Уиз с перфектна връзка в Рим, на някои дати гледам цени по 50-60 евро тотал на човек за двете отсечки. От това по-тънко здраве му кажи. ПСР тест не ви трябва 100%, току-що проверих, ваксината е достатъчна. Отделете поне ден на Александрия, а после от там се движете с влак и си направете колкото и каквито спирки искате по трасето до Кайро / Луксор / Асуан. Шарм и Хургада и прочие по-скоро ги забравете на този трип, тъй като са доста встрани от този маршрут.

 

Задължително си инсталирайте Юбер - работи и в Александрия и в Кайро и ще ви спести много усилия и пазарене с такситатата. Вземете си само една сим карта на кацане в Александрия (под 10 лв е) и сте готови.

 

Връщането ви със сигурност ще трябва да е от Кайро. Сравнително евтини полети има през Атина и Букурещ.

Понякога почти се задушавам от любовта си към теб 😍  След около седмица ще е повече от завист, но засега е съвсем истинска благодарност.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Аз използвам темата на @Lindt да се включа със съвсем конкретен въпрос:

 

Някой от посетилите Египет самоорганизирано дали е ходил до Уади ел-Хитан и/или до бялата пустиня при Фарафра? И би ли споделил тук информация?... Макар че се съмнявам; моите идеи за интересни обекти рядко съвпадат с тези на болшинството магеланци. И все пак форумът неведнъж ме е изненадвал приятно в това отношение 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 36 минути , Lindt каза:

Понякога почти се задушавам от любовта си към теб 😍  След около седмица ще е повече от завист, но засега е съвсем истинска благодарност.

Радвам се, че мога да помогна.

 

Имай предвид още нещо много важно. Туризмът е издигнат в култ в Египет и туристът (особено в момента) е като свещена крава. Туристическата полиция наистина работи и е полезна, в което лично се уверих, така че ако въобще имате някакъв проблем - в което се съмнявам - просто хващате първото срещнато ченге и то задължително ще ви помогне. Дори нахалните търговци са посвалили гарда и спират да досаждат едва при третото НЕ (преди Ковид стигах до 10 НЕ-та). А не можеш да си представиш какво мазнене е по хотелите и отгоре на всичко са искрени и не усещаш лицемерие. С кеф раздавах бакшиши наляво и надясно 🙂

 

Макар и Африка - всичко в Египет работи и то добре. Влаковете се движат, самолетите летят, атракциите са отворени и тн. Напълно ОК ще сте 🙂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , Георги Матеев каза:

Радвам се, че мога да помогна.

 

Имай предвид още нещо много важно. Туризмът е издигнат в култ в Египет и туристът (особено в момента) е като свещена крава. Туристическата полиция наистина работи и е полезна, в което лично се уверих, така че ако въобще имате някакъв проблем - в което се съмнявам - просто хващате първото срещнато ченге и то задължително ще ви помогне. Дори нахалните търговци са посвалили фланга и спират да досаждат едва при третото НЕ (преди Ковид стигах до 10 НЕ-та). А не можеш да си представиш какво мазнене е по хотелите и отгоре на всичко са искрени и не усещаш лицемерие. С кеф раздавах бакшиши наляво и надясно 🙂

 

Макар и Африка - всичко в Египет работи и то добре. Влаковете се движат, самолетите летят, атракциите са отворени и тн. Напълно ОК ще сте 🙂

Аз предполагам, че много ще ни лъжат нас двамата, уменията ни да се справяме с навлеци клонят към 0.

Може ли да дадем няколко долара на наш "водач" и той да ни пази от останалите доброволци за гидове и да ни помага дори да си купим плодове, както се получи в Ламу? 

Ти не си ходил до Абу Симбел на това пътуване, нали така? Този балон ме интересува, вчера видях в един разказ. Имаш ли снимки? 

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 9 минути , Lindt каза:

Може ли да дадем няколко долара на наш "водач" и той да ни пази от останалите доброволци за гидове и да ни помага дори да си купим плодове, както се получи в Ламу? 

Ти не си ходил до Абу Симбел на това пътуване, нали така? Този балон ме интересува, вчера видях в един разказ. Имаш ли снимки? 

Водач сигурно лесно ще се намери, но колко ще ви пази от другите - не знам... Наистина не мисля, че ви трябва. С навлеците справянето е лесно - пълно игнориране или настойчиво НЕ БЛАГОДАРЯ обикновено вършат работа. А за пазаренето е още по-лесно - просто казвате поне 10-торно по-ниска цена от това, което първоначално ви офертират, и започвате от там. Стресираш се напълно излишно.

 

Не ходих до Абу Симбел, оставих си причина да се върна пак в Египет. Полетът с балона за съжаление не се състоя и нямам снимки - отмениха го сутринта заради лошо време, духаше много кофти. Още една причина да се върна и до Луксор всъщност 🙂

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

предполагам, че много ще ни лъжат нас двамата, уменията ни да се справяме с навлеци клонят към 0.

Гледах един филм, в който действието се развиваше в Близкият изток. Там главният герой даваше следната рецепта за справяне в такива ситуации - като те наобиколят и ти искат пари, посочваш с показалец към небето. Демек, вярвай, че Аллах ще се погрижи за теб, не ме занимавай мен. Чудя се има ли реален шанс да се отървеш по този начин или вероятността да те набият е голяма.

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Водач сигурно лесно ще се намери, но колко ще ви пази от другите - не знам... Наистина не мисля, че ви трябва. С навлеците справянето е лесно - пълно игнориране или настойчиво НЕ БЛАГОДАРЯ обикновено вършат работа. А за пазаренето е още по-лесно - просто казвате поне 10-торно по-ниска цена от това, което първоначално ви офертират, и започвате от там. Стресираш се напълно излишно.

 

Не ходих до Абу Симбел, оставих си причина да се върна пак в Египет. Полетът с балона за съжаление не се състоя и нямам снимки - отмениха го сутринта заради лошо време, духаше много кофти. Още една причина да се върна и до Луксор всъщност 🙂

Ех, жалко за балона. Аз не бях достатъчно впечатлена от този полет в Кападокия, но мога да дам втори шанс 5 Коледи по-късно 🤗

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , iMari каза:

Гледах един филм, в който действието се развиваше в Близкият изток. Там главният герой даваше следната рецепта за справяне в такива ситуации - като те наобиколят и ти искат пари, посочваш с показалец към небето. Демек, вярвай, че Аллах ще се погрижи за теб, не ме занимавай мен. Чудя се има ли реален шанс да се отървеш по този начин или вероятността да те набият е голяма.

 

Мога да пробвам, ако искаш. Поне от побой се страхувам само тук, когато правя забележка на някой  😉 

  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 20 минути , iMari каза:

Гледах един филм, в който действието се развиваше в Близкият изток. Там главният герой даваше следната рецепта за справяне в такива ситуации - като те наобиколят и ти искат пари, посочваш с показалец към небето. Демек, вярвай, че Аллах ще се погрижи за теб, не ме занимавай мен. Чудя се има ли реален шанс да се отървеш по този начин или вероятността да те набият е голяма.

 

Първият ни сериозен сблъсък с такъв тип навлеци беше при първото ни посещение на Африка - в Занзибар. Там са направо факири, знаят по 5-6-7 езика и само дебнат да се закачат за някой "ходещ банкомат". Та в началото докато се усетим от къде изгрява слънцето по тези ширини, като ни поздравят на английски "Здравей, как си, от къде си?" и ние отговаряме, а те като пиявици се вкопчват и няма отърване... Налучкат ли език, който владееш, в чувала си! :vampire:Номерът е разговорът да "отлепи" от някъде...  После като разбрахме как вървят нещата, сменихме плочата и почнахме да не отговаряме изобщо, но те пък си мислеха, че не са налучкали правилния език и почваха да ги въртят... Английски, после френски, немски, испански, руски, чешки, полски и дори японски! Не, не се шегувам... И на японски проговори един такъв навлек в Stone Town. При това мъжът ми вече не издържа да мълчи и почна на български... "Здрасти, добре съм... Ти как си..." и т.н., при което "гидът" капитулира! :laugh1: Тоя език не им го бяха преподавали под палмите! :girl_crazy:

  • Смея се 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

Първият ни сериозен сблъсък с такъв тип навлеци беше при първото ни посещение на Африка - в Занзибар. Там са направо факири, знаят по 5-6-7 езика и само дебнат да се закачат за някой "ходещ банкомат". Та в началото докато се усетим от къде изгрява слънцето по тези ширини, като ни поздравят на английски "Здравей, как си, от къде си?" и ние отговаряме, а те като пиявици се вкопчват и няма отърване... Налучкат ли език, който владееш, в чувала си! :vampire:Номерът е разговорът да "отлепи" от някъде...  После като разбрахме как вървят нещата, сменихме плочата и почнахме да не отговаряме изобщо, но те пък си мислеха, че не са налучкали правилния език и почваха да ги въртят... Английски, после френски, немски, испански, руски, чешки, полски и дори японски! Не, не се шегувам... И на японски проговори един такъв навлек в Stone Town. При това мъжът ми вече не издържа да мълчи и почна на български... "Здрасти, добре съм... Ти как си..." и т.н., при което "гидът" капитулира! :laugh1: Тоя език не им го бяха преподавали под палмите! :girl_crazy:

е да, и ние така си се сдобихме с водач, защото сме учтиви и отговаряме. Ама пък ни купи сим карта, намери ни евтина лодка и спазари банани и манго. Изби си комисионата, а даже ни разказа нещо :victory: Та затова се чудя дали пък да не си избрем най- чистичкия и да видим какво ще спечелим. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, chandni каза:

И на японски проговори един такъв навлек в Stone Town. При това мъжът ми вече не издържа да мълчи и почна на български... "Здрасти, добре съм... Ти как си..." и т.н., при което "гидът" капитулира! :laugh1: Тоя език не им го бяха преподавали под палмите! :girl_crazy:

Имам лоша новина - в Стоун Таун вече поназнайват и български... миналия месец някои търговци доста добре се справяха с езика :grin: Абсолютни полиглоти!

  • Шок 3
  • Браво 1
  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Имам лоша новина - в Стоун Таун вече поназнавайт и български... миналия месец някои търговци доста добре се справяха с езика :grin:

Моля да свирнете, ако Кения и Танзания се откажат от идеите се за тестове.

Връзка към мнение
преди 1 час, chandni каза:

При това мъжът ми вече не издържа да мълчи и почна на български... "Здрасти, добре съм... Ти как си..." и т.н., при което "гидът" капитулира! :laugh1: Тоя език не им го бяха преподавали под палмите! :girl_crazy:

И това невинаги помага!  :grin:

 

  • Смея се 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , Фил каза:

По повод знаенето на български думи. 

Януари 2007 съм в Лондон в малко хотелче за 2 седмици. Една вечер нощната охрана ми извиква "София кво прайш" , от което се стреснах. Иракчанин, женен за аспирантка в софийско ВУ, поживял малко в София, преди да се преселят в Лондон. Втората му реплика ме застреля "Илиенци много хубаво".

Та по повод знаенето на български и това може да се случи.

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 36 минути , Георги Матеев каза:

Имам лоша новина - в Стоун Таун вече поназнайват и български...

Лошо, Седларов... Ло-шо! :black_eye: Последната линия на защита рухна! Факт е, че са невероятни полиглоти. Ако не бяха толкова мързеливи, щяха да превземат първо китайците и после целия свят!

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.