Прескочи до съдържание

Как да си самоорганизираме Египет?


Lindt

Препоръчани мнения

преди 35 минути , FlyTraveler каза:

Аз копирах на @desislavna програмата почти изцяло (с нейното любезно разрешение)

Флай, аз бях и продължавам да съм поласкана, че ползва точно моята програма. 🤩

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Биляна Димитрова

Бях на това шоу преди месец.Категорично не си заслужава. Осветяват пирамидите и сфинкса в различни цветове, в слушалките ще чуеш беседа която може да прочетеш навсякъде. Наоколо се разхождат глутница кучета и лаят, което ти пречи да се насладиш. Не бих отишла втори път.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 21 часа, mililia каза:

Някой ходил ли е на вечерното шоу на Пирамидите в Гиза? 

Заслужава ли си или е туристически капан? 

Аз видях доста хотели с гледка към пирамидите. Ако сте запазили другаде, може пък вечерята да ви е там.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Аз видях доста хотели с гледка към пирамидите. Ако сте запазили другаде, може пък вечерята да ви е там.

Не е въпроса в гледките. Бяха ни похвалили шоуто, но от сайта, където се продават билети, изглеждаше туристически капан и исках да чуя още едно лично мнение. Така или иначе бяхме решили да го пропуснем, но е по-добре когато осъзнаеш, че изборът ти е правилен и няма да се минеш 😀

Гледките са хубави, но ни се ще да се помотаем вечер сами в Старо Кайро, ако се престрашим, та хотелът е там.

Връзка към коментар
преди 3 часа, mililia каза:

Гледките са хубави, но ни се ще да се помотаем вечер сами в Старо Кайро, ако се престрашим, та хотелът е там.

Старо ислямско Кайро е прекрасно и денем, и нощем. И няма нищо страшно, освен гадният трафик. 

Вярвам, че няма да имате никакви проблеми и че ви хареса.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 13.10.2021 г. в 12:28, zvezda9001 каза:

 

П.С. В аптеката също трябва да се пазарите до дупка! Има едни хапчета мога да ги снимам, които задължително си ги глътвате като отидете за профилактика, да не стане някой стомашен гаф и да ви съсипе кефа, закупуват се от техните аптеки тук ги няма.

Може ли снимка на хапчетата? В аптеката свободно ли може да се пазарува?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Jane* каза:

Може ли снимка на хапчетата? В аптеката свободно ли може да се пазарува?

Дам в аптеката може свободно да си пазарите, като се прибера ще ги снимам. Аз съм ги иползвала и за други дестинации Мароко, Доминикана, понеже все си хапвам неща от улицата 😛

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Не виждам от какъв зор да се пазарим пък в аптеките. Всички лекарства са многократно по-евтини, отколкото у нас. 

И на мене ми е интересно за тия прословути хапчета. Помня, че ми дадоха някакви тъмнозелени таблетки, не бих казал че се справиха особено добре. Без една шепа имодиуми не можех да изляза сутрин. 

В Асуан аптеката си беше съвсем нормална. С фиксирани цени и касов апарат. Наложи се да купуваме антибиотик, защото жена ми беше с бронхит. Никой не ни поиска рецепта. Цената беше пет пъти по-ниска отколкото у нас.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, master_of_germs каза:

Не виждам от какъв зор да се пазарим пък в аптеките. Всички лекарства са многократно по-евтини, отколкото у нас. 

И на мене ми е интересно за тия прословути хапчета. Помня, че ми дадоха някакви тъмнозелени таблетки, не бих казал че се справиха особено добре. Без една шепа имодиуми не можех да изляза сутрин. 

В Асуан аптеката си беше съвсем нормална. С фиксирани цени и касов апарат. Наложи се да купуваме антибиотик, защото жена ми беше с бронхит. Никой не ни поиска рецепта. Цената беше пет пъти по-ниска отколкото у нас.

 

Ами цената в аптеката в която ние ходихме беше ужасно скъпа в пъти повече от тук и нямаше фиксирани цени. Гледат те и решават. Аз споделям че на нас са ни помогнали няколко пъти, сега дали на теб ще ти помогне или на някой друг е отделна тема. Ще снимам довечера.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 минути , zvezda9001 каза:

Ами цената в аптеката в която ние ходихме беше ужасно скъпа в пъти повече от тук и нямаше фиксирани цени. Гледат те и решават. Аз споделям че на нас са ни помогнали няколко пъти, сега дали на теб ще ти помогне или на някой друг е отделна тема. Ще снимам довечера.

Вероятно си права. Не се бях замислял за това. Все пак ние си се легитимираме с документи като лекар и фармацевт, винаги когато влизаме в аптека независимо къде, и това явно има значение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 9.10.2021 г. в 12:53, Георги Матеев каза:

Туристическата полиция наистина работи и е полезна,

дано да е навсякъде, щото в столицата на Мароко такава очевидно липсваше... Но пък туристите в Мароко са съсредоточени в други градове. просто може да е различно в Египет

Връзка към коментар
На 19.10.2021 г. в 8:16, Jane* каза:

Може ли снимка на хапчетата? В аптеката свободно ли може да се пазарува?

Екскурзоводс ни препоръча едното профилактично да го пийнем, ама аз не го послушах. Та като се обади проблема веднага глътнах и двете 🙂 В Мароко ги използвах най - много, че там в някои заведения мият чиниите в обща кофа с вода, ама пък колко вкусно беше 😄

IMG_20211019_230247.jpg

IMG_20211019_230302.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 37 минути , zvezda9001 каза:

Екскурзоводс ни препоръча едното профилактично да го пийнем, ама аз не го послушах. Та като се обади проблема веднага глътнах и двете 🙂 В Мароко ги използвах най - много, че там в някои заведения мият чиниите в обща кофа с вода, ама пък колко вкусно беше 😄

IMG_20211019_230247.jpg

IMG_20211019_230302.jpg

Ние си купихме Антинал през 2011 и после през 2019 . Не сме имали стомашни проблеми , силно препоръчвам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Разглеждам си фейсбук с едни хубави снимки на корали, рибки, моренце. А темата ми тук е пълна с тоалетни проблеми и лекарства. Голям проблем са тези социални мрежи значи 🙃

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 3 часа, Lindt каза:

Разглеждам си фейсбук с едни хубави снимки на корали, рибки, моренце. А темата ми тук е пълна с тоалетни проблеми и лекарства. Голям проблем са тези социални мрежи значи 🙃

Не се получава "приказно стори" в инстаграм, ако споделяш реалната тоалетна драма и резултатите от "стрийт фуда" 😄 

 

  • Смея се 2
Връзка към коментар

аз също съм се замислила за Египет декември месец, но с нашето шест годишно хулиганче самостоятелното пътуване е невъзможно. Но все пак ще следя темата за съвети и как ще се развие вашата идея 🙂

Връзка към коментар
На 21.10.2021 г. в 16:21, Lindt каза:

Разглеждам си фейсбук с едни хубави снимки на корали, рибки, моренце. А темата ми тук е пълна с тоалетни проблеми и лекарства. Голям проблем са тези социални мрежи значи 🙃

Важното е на живо какво ще видиш 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 9.10.2021 г. в 13:36, Lindt каза:

Ех, жалко за балона. Аз не бях достатъчно впечатлена от този полет в Кападокия, но мога да дам втори шанс 5 Коледи по-късно 🤗

 

На мен балоните ми харесаха, но с уговорката, че до сега не съм летяла. Хареса ми и цялата организация покрай тях - пътуване с лодка в мрака, осветлението по Нил, кафе и сладкишче за почерпка, наблюдаването как надуват балоните и суетнята около тях.

Иначе, в балон са по около 16 души, като кошът е разпределен на кутии, които са идеални за 3 души, въпреки че се побират и използват за 4 човека. Ама двама от тях са добре да са двойка😃. Лети се около 20-30 минути и се каца. После ти дават грамота и връщане по обратния път: бусче-лодка-бусче.

Цената не успях да разбера колко е, но хората споменаваха от 35 до 60 долара. На нас това ни беше подарък от агента.

 

За да се откачим от разни търговци и др. подобни ползвахме "Ла, Шукран", което е не, благодаря. Обаче като го казваш трябва да си твърд и сериозен и не трябва да се смеш, иначе няма ефект. Гидът ни каза да не гледаме търговците в очите и по възможност да стоим далече от тях. Докато влизахме в Гиза, понеже ние отидохме да купим билетите за нас и за колата, чухме много групи, на които им казваха същото, да се пазят от контакт с търговците там и да не започват разговори с тях.

Ние из повечето забележителности обикаляхме сами, но не сме имали проблеми. За всеки случай, за да не се изкушим за нещо, оставяхме чантите с парите и документите в колата с гида. Дотолкова не купихме нищо от търговците, че се наложи да купуваме магнити и сладки неща от летището в Шарм ел Шейх. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Покрай скорошните промоции се сдобихме с билети до Кайро и обратно за дати 02.11.2022 - 13.11.2022. Та ще понаспамя темата на @Lindt ако няма против.

Цяла сутрин четох темите за Египет, а преди седмица направих и план. От това обаче излизат и доста въпроси. Споделям предварителния план, който като маршрут може да се промени, но като места и обекти не ми се ще да пропускам.

Та ето:

02.11 - 19:35 Полет с Agean София - Кайро

03.11 - Кацане в Кайро в 01:50 Тук си мисля, че ако предварително резервирам частен тур до пирамидите, сфинкса и музея в  Кайро, така че да ни вземат направо от летището и да ни закарат на пирамидите за изгрева и после да ги разгледаме, а след това да разгледаме музея. Дали новия музей вече работи? 18:30 полет до Шарм Ел Шейх. Намерих една местна агенция, която предлага тур до Синайските планини за изгрева и тръгват вечер в 21:00, 04.11 - след изгрева на планината правят и посещение на манастира Св. Екатерина, но пишат че не е отворен и само се минавало покрай него - @Mary вие как го организирахте? Обаче и датите им не са точно нашите, дали ще намеря друга? След обяд има ли организирани гмуркания?

05.11 - Сутрешно гмуркане в риф - тук пак да помоля @Mary или някой друг да сподели кой си заслужава най-много и към кой хотел. 12:00 ферибот до Хургада и от там автобус до Луксор.

06.11 - Балон над Луксор, а после частен тур из всички забележителности.

07.11 - Луксор - Едфу - Ком Омбо - Асуан. За този ден е доста неясно. Не намирам влакове, които да спират в Едфу и Ком Омбо и се чудя дали наемане на частен тур ще стане. Не избирам опцията круиз по Нил, щот не ми се връзват дни и дати.

08.11 - Асуан обиколка на забележителностите с частен тур - ще стигне ли един ден, че там са по разхвърляни местата или трябва и още един?

09.11 - Абу Симбел - тур, нощувка в Асуан

10.11 - 06:00 Полет до Кайро и разглеждане на Кайро - Сами или с водач?

11.11 и 12.11 - Тур до Бялата и Черната пустиня. Благодаря за идеята на @master_of_germs

13.11 - 04:40 Полет до София през Атина с дълъг престой и разходка из Атина.

 

Програмата е доста сгъстена, но за толкова кратко време нямам много избор. 

А останалите въпроси са:

За кои от туровете да резервирам предварително и за кои на място, може да се окаже, че на място няма да имам време да намеря - дайте малко акъл (И аз като вица за Англичанката влизайки в месарския магазин - Добър ден, Имате ли акъл? - Не, - Ами аз ще дойда утре тогава 🙂 ), но пък на място може да е по-евтино.

Да разчитам ли на ферибота и автобуса за ден 05.11?

И погледнато като цяло достатъчно ли е времето за така планираните обиколки?

 

И предварително благодаря на всички, които ще се включат да помагат 🍻

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Помислих си доста и май нямам против :scratch_one-s_head:

 

03-04.11 Ама кога ще спите? 

 

Трябва да ги погледна и аз тези Бели и Черни пустини, макар че след Иран и Кешм може да ни е поомръзнало от камъни. Видяла ли си конкретен тур? 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Lindt каза:

03-04.11 Ама кога ще спите? 

И аз се чудя, за една нощ ще оцелеем ама за 2 трудно. Още го мисля.

преди 12 минути , Lindt каза:

Видяла ли си конкретен тур? 

Да намерих един. тук гледах подробности само на първия иначе са доста. https://www.viator.com/Sharm-el-Sheikh-attractions/Mt-Sinai/d827-a1872 - ох това е за Синай, сега ще пратя за пустините. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.