Прескочи до съдържание

10 дни в Япония - пролет 2022


Kosta Grudov

Препоръчани мнения

През 2019 бях в Токио (само там) по време на златната седмица и никъде нямаше проблеми. Градът беше празен, единствено около храмовете имаше тълпи. Метрото не беше много пълно, по кръговата линия с влак имаше повече хора но не беше претъпкано ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички! За съжаление предпочитам да съм само на едно място, не искам тези 7 нощувки да ги разпокъсвам, вече има пътувания Токио-Кансай и наобратно и ако трябва и в самия регион да се сменя мястото с пренасяне на багаж става прекалено за мен, ще трябва да е 1 основна база, като въпроса е дали да е Киото или Осака. Ще се мисли впоследствие това явно. 

@patilana, предпочитам морската храна, като видях за какви цени става дума за въпросното телешко, най-вероятно ще бъде пропуснато 😅

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Киото има много за гледане и правене. И три дни не са му много. Единият спокойно може да мине само в района на Арашияма с допълване на нещо попътно на връщане към центъра. Но всичко е въпрос на предпочитания и темпо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 10 часа, Kosta Grudov каза:

Благодаря на всички! За съжаление предпочитам да съм само на едно място, не искам тези 7 нощувки да ги разпокъсвам, вече има пътувания 

Била съм базирана и в Киото и в Осака. Осака е като Токио, модерен град. Вземаш Хоп он, хоп оф и ще видиш основното. Дори можеш да посетиш замъка в почивката на автобуса.

Определено Киото заслужава да са там вечерите. Има дух,  невероятна атмосфера в Гион. Там Хоп он, хоп оф не си заслужава.

И 5 дни са му малко. Сладоледът със златно покритие е извън портите на двора на Златния павилион, в малките магазинчета отсреща, през улицата. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Добре, ами ще се мисли допълнително, раздвоен съм 😄 Има запазени нощувки и на двете места, когато се избере ще се канселират едните. 

 

Два въпроса относно мобилния интернет и обмяната на кеш.

1.Разбрах, че има преносими рутери(бисквитки), които мога да се ползват от няколко телефона едновременно. Бихте ли препоръчали подобни, за 15 дни, със скорост, която ще позволява безпроблемно ползване главно на гугъл мапс и тук-там месинджър/вайбър за разговори и евентуално изпращане на някоя друга снимка. 

 

2.След като на летището са най-добрите курсове за обмяна на валута, според вас добър вариант ли е всичките средства да бъдат обърнати наведнъж? Мисля главно да се използва кеш навсякъде, карта само в краен случай. Знам, че Япония е най-безопасното място на света, но все пак. 🙂 Някой би ли препоръчал оставяне на част от парите в хотел преди излизане или е напълно ок всички пари да са на едно място по време на обиколките? 

 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 39 минути , Kosta Grudov каза:

Добре, ами ще се мисли допълнително, раздвоен съм 😄 Има запазени нощувки и на двете места, когато се избере ще се канселират едните. 

 

Два въпроса относно мобилния интернет и обмяната на кеш.

1.Разбрах, че има преносими рутери(бисквитки), които мога да се ползват от няколко телефона едновременно. Бихте ли препоръчали подобни, за 15 дни, със скорост, която ще позволява безпроблемно ползване главно на гугъл мапс и тук-там месинджър/вайбър за разговори и евентуално изпращане на някоя друга снимка. 

 

2.След като на летището са най-добрите курсове за обмяна на валута, според вас добър вариант ли е всичките средства да бъдат обърнати наведнъж? Мисля главно да се използва кеш навсякъде, карта само в краен случай. Знам, че Япония е най-безопасното място на света, но все пак. 🙂 Някой би ли препоръчал оставяне на част от парите в хотел преди излизане или е напълно ок всички пари да са на едно място по време на обиколките? 

 

 

Аз плащах с карта Дайнерс почти навсякъде. Имах малко кеш.

Връзка към мнение

Кредитни карти и Дайнърс карти нямам, само нормални дебитни Виза и Револют. Но предпочитам кеш, най-малкото за храмове, улична храна, магазинчета и тн и тн. Знам че сигурно навсякъде предлагат плащане с карта, но все пак.. 

 

А и друг въпрос, който забравих да попитам - когато се обменят парите от каква валута е най-изгодно? Директно левове или евро/долари?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

...рано ти е за тия въпроси, ама да не ти троша хатъра.

Няма проблем да си оставяш част от парите в хотела или да носиш всички в теб. Гарантирано, японците наоколо ще носят по-големи суми в портфейлите си.

 

За обмяната ще те посъветват другите, но на кацане на летището курсът е изгоден, наопаки на цял свят, и ще видиш много хора да сменят пари на гишето до изхода от летището. Там се купуват и сим-карти, наемат се и бисквидки. Но най-изгодно е ако си потърсиш онлайн тази услуга и си ги предплатиш с изпращане до хотелската ти стая.

НО - пак казвам, страната е затворена в момента и всичко това не е налично - летището е като след зомби апокалипс. Чейндж гишето си работи, но в огромната си част всичко е затворено. Какво и как точно ще бъде като се отвори всичко наново - не мога да кажа. Може би ще има намаляване на цените на интернета, защото е държавна политика в момента, но какви услуги, как, кога и къде....предстои да се види.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ами веднъж вече променях датите, нямам проблем да го направя пак, въпроса е да съм подготвен 😄 А иначе съм доста оптимистично настроен за отваряне пролетта, само дано нямат нещо против конкретно българи японците, че с нашите нива на ваксиниране и това е възможно 😄 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Kosta Grudov каза:

Ами веднъж вече променях датите, нямам проблем да го направя пак, въпроса е да съм подготвен 😄 А иначе съм доста оптимистично настроен за отваряне пролетта, само дано нямат нещо против конкретно българи японците, че с нашите нива на ваксиниране и това е възможно 😄 

 

Така, така, и аз искам другата есен да е отворена вече Япония и да я посетя. От две години и се каня, трябва вече да стане 🙂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 27.10.2021 г. в 9:53, ivailo_radev каза:

Така, така, и аз искам другата есен да е отворена вече Япония и да я посетя. От две години и се каня, трябва вече да стане 🙂

Ставаме двама. И аз я мисля даже от три години. Дано до тогава да може де се пътува натам.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

2020 година, април месец имах готова програма за 16 дни в Япония, но заради хубавото затваряне всичко пропадна, дано 2022 да успеем да я изпълним.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някакой нещо да е чувал за Япония? Още малко и сме в 2022. Дали ще отворят за туристи и ако да, ще има ли ограничения от къде се лети? Аз планирам директен полет от Щатите до Токио някъде към края на май началото на юни 2022. Гледам че има билети, което ми е странно, при условие че не приемат туристи в момента. Някакви новини?

Връзка към мнение

Тук има някакво инфо https://www.japan-guide.com/news/alerts.html . Явно не се знае още. Имайки предвид реакцията им за нещо толкова чакано като Олимпийските игри , заради омикрона в момента, не очаквам да отворят пролетта. Аз лично не бих планувала сериозно Япония и тази година. Ще ти стискам палци на теб все пак !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

След като и януарската "промоция" на Катарците не включи полетите то Токио за съжаление цените профължават да са около 750Е двупосочен.. с Търкиш падат на около 680, но там дори нямат хубави гъвкави условия за отмяна, така че от София остава единствен вариант..

Иначе аз следя тук : https://insidekyoto.com/can-i-travel-to-japan-now - пича, който поддържа страницата дава шансове около 80% април и 90% май и си мисля, че при тези цени на билетите, за да стоят толкова високи може би наистина се очаква отваряне но да видим.. 


Все още не съм загубил надежда, но мисля да чакам до края на февруари, ако дотогава няма голямо развитие, отново ще се отменят плановете ми за съжаление.. Добре щяха да влязат 15 дни по великденските празници, че тази година се съчетават уникално и с една отпуска човек може да направи по-дълго пътуване.. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам защо се доверяваш на някакъв пич, че чак и % дал.., Аз не вярвам да отворят преди лятото и то в най-добрия случай, като ще искат ваксина, пср и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Високите цени може и да са, защото в момента пътуват хора на които наистина им се налага ,а  предлагането е ограничено. Те така или иначе ще платят много ,защо да им взимат малко ? 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Не знам защо се доверяваш на някакъв пич, че чак и % дал.., Аз не вярвам да отворят преди лятото и то в най-добрия случай, като ще искат ваксина, пср и т.н.

Ами сайтът по принцип е доста хубав, от там съм почерпил доста информация за Япония като цяло, а този който поддържа тази страница специално е някакъв гайд, който с това се занимава и от това му зависи и неговия бизнес, а и освен това живее там, така че малко или много би трябвало да има доза истина.. 

Иначе цените миналата година по това време, когато първоначално купих билетите, бяха 550Е, доста са се вдигнали, но наистина може да е поради причината, която казваш, @stanimir .

Просто стискам палци да се нормализират нещата бързо с Омикрона и да видим какво става, иначе изискванията за ваксинация и ПСР с времето мисля, че ще влязат почти навсякъде, така че не ме притесняват особено..

Връзка към мнение
преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Иначе аз следя тук : https://insidekyoto.com/can-i-travel-to-japan-now - пича, който поддържа страницата дава шансове около 80% април и 90% май и си мисля, че при тези цени на билетите, за да стоят толкова високи може би наистина се очаква отваряне но да видим.. 

 

Наистина ли не виждаш пряката зависимост между нереалистично оптимистичните проценти и “Now is the time to start planning a trip to Japan. Contact Chris Rowthorn to start planning.” ,  човечецът е скромен ,  хубавите 130$/час . Виждам , че и една непозната дама ми е писала снощи за изготвяне на нейна персонална програма из Мексико, предполагам , че тарифа от 65$/ час ще са адекватни предвид нивото на форума…

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , stanislavpp каза:

Наистина ли не виждаш пряката зависимост между нереалистично оптимистичните проценти и “Now is the time to start planning a trip to Japan. Contact Chris Rowthorn to start planning.” ,  човечецът е скромен ,  хубавите 130$/час . Виждам , че и една непозната дама ми е писала снощи за изготвяне на нейна персонална програма из Мексико, предполагам , че тарифа от 65$/ час ще са адекватни предвид нивото на форума…

Възможно и така да е, въпроса е кой ще му се върже на тия цени 😄 
Просто гледам много наивно на нещата явно и все още си мисля, че ще летя април месец и виждам такива гурута като манна небесна 😄

 

Връзка към мнение

За "връзването" не го мисли ,не му трябват по десет човека дневно за да се оправя.

 

Аз първоначално гледах по същия начин, четейки хора да плащат безумни суми на други хора , за да  им направят определени резервации и то във ... Франция и Швейцария ,при положение че всичко става с няколко мейла и телефонни разговора.

Почти неизменно клиентите са отвъд океана. Дали ги мързи , дали разполагат с повече средства ,пълна липса на време или друго ,но се намират изненадващо много хора склонни да си платят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не мисля, че ги мързи.

Хората , работещи за 200-300$ на час и нагоре, нямат никакво намерение да си губят времето за покупка на билети или изготвяне на разни програми. Повечето известни блогъри имат брокерски сайтове за настанявания , билети и изготвяне на програми, тарифите варират в диапазона 90-200$ …

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение
На 6.01.2022 г. в 18:55, Kosta Grudov каза:

Ами сайтът по принцип е доста хубав, от там съм почерпил доста информация за Япония като цяло, а този който поддържа тази страница специално е някакъв гайд, който с това се занимава и от това му зависи и неговия бизнес, а и освен това живее там, така че малко или много би трябвало да има доза истина.. 
 

Ами то из с това се занимавам, бизнеса ми зависи от това и живея в Япония.

Чакай да се пробвам и аз с някой и друг процент....0.028% да се отвори за туристи от цял свят за сакурата тази година (края на март). Първи етап е да се отвори за бизнес пътувания, студенти и сезонни работници - които също не пускат. Едва след това идват туристи от определени страни и на последно място - свободен туризъм. Сега сме средата на януари и тепърва тръгва вълната тук.

За май месец давам едни 20% шанс и за лятото 50% (и това е силно оптимистично). Ама много силно си стискам палци да не съм права.

 

Цените на билетите не са индикатор за нищо в момента. Не се определят на пазарен принцип.

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, samuraika каза:

За май месец давам едни 20% шанс и за лятото 50% (и това е силно

Чудя се тогава какъв процент даваш за октомври. Аз все си мисля за есенния листопад. Има ли смисъл да се надявам за тази година или пак да го отлагам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.