Прескочи до съдържание

10 дни в Япония - пролет 2022


Kosta Grudov

Препоръчани мнения

Още едно сравнение за цените. От Токио си купих последния модел на един фотоапарат който беше излязъл наскоро с няколко хубави обективи. Цената на цялото ми пътуване плюс тази на фотоапарата излезе малко по-ниска от цената на същия фотоапарат с обективите тук в Бългатия. Така, че Япония си заслужава и то много. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 57 минути , Captain45 каза:

 Цената на цялото ми пътуване плюс тази на фотоапарата излезе малко по-ниска от цената на същия фотоапарат с обективите тук в Бългатия. 

Подобни сравнения са неуместни. Дънките, който нося, са 3 пъти по-евтини в САЩ спрямо БГ. Но това не означава, че за туризъм Америка е 3 пъти по-евтино спрямо у нас.

 

преди 57 минути , Captain45 каза:

Така, че Япония си заслужава и то много. 

За това спор няма.

 

Много от цените за настаняване в момента, когато Япония е затворена. Като отвори, може много неща да се променят ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, Madonna каза:

Аз бях останала с впечатление, че  Япония е от скъпите дестинации. 

Много вярно впечатление ! Някъде в челната десетка .

 

Евтино пътуване се постига с дочакване на евтин самолетен билет ( дай боже всекиму някаква промоция от София - около 400 евро) , нисък курс на йената по време и след  поръчването на JR pass , нощувки на поне половин час пеш с раница на гърба в стаи, в които българинът трудно се побира и в градове , прибавящи време за път за достигане на всяко друго желано място , избягване на каквито и да било организирани турове, хранене в заведения тип "улична храна" или храна за вкъщи, избягване изобщо на шопинга и  пазаруване с Diners . 

Колко евтино ? Всеки си има праг на поносимост към горе изложеното .

преди 18 часа, tougherty каза:

нещо в порядъка на 300-400 лв. на ден за двама души достатъчно ли ще е

Дали ще стигнат 400 лева на човек за ден ?Предполагам, че за премерено пътуване да, но нямаме представа от днешните цени там . Не знаем с колко е поскъпнал токът :wink:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, jorocontrola каза:

Подобни сравнения са неуместни. Дънките, който нося, са 3 пъти по-евтини в САЩ спрямо БГ. Но това не означава, че за туризъм Америка е 3 пъти по-евтино спрямо у нас.

 

За това спор няма.

 

Много от цените за настаняване в момента, когато Япония е затворена. Като отвори, може много неща да се променят ...

Нямах това предвид със сравнението. И все пак има разлика между фотоапарат за над 1500 евро и дънки за 20 долара 😉 Моята програма беше 8 нощувки 9 дена. Всичко ми излезе малко под 1000 евро без покупките и храната. Самолетния билет беше около 480 евро, JR pass около 230 по спомен+ 20 евро за Нарита експрес, защото на връщане летях от летище Нарита, двудневна карта за метрото в Токио мисля, че беше нещо от порядъка на 8-10 евро, 8 нощувки 240 евро Airbnb. Така, че за такава дестинация въобще не е скъпо. Останах с впечатление, че всичко е направено за туриста. Чувствах се много добре навсякъде. Само първия ден ми трябваше малко време, за да свикна с обратното движение. За храна средно не повече от 50 евро на ден, но не съм ял кобе стек за  100 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Евтино или скъпо е, ами затова дадох пример с южна Европа или Испания и Италия да кажем.

Там как е за вас, скъпо или евтино и ще разберете как е в Япония.

Сега навсякъде има евтини и скъпи места, но важно е едно и също нещо колко струва в идентичен магазин, кръчма и т.н.

 

Примерно централна Европа е доста по-скъпо, за северна Европа, Америка, Швейцария и други  да не говорим изобщо.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Наистина е доста субективно, но като съм чел/гледал различни хора какво казват, човек може да си го направи и бюджетно, както и скъпо, пак много зависи от човека.. 

 

Конкретно за програмата, която правя аз, ако на някой му е интересно, какъв бюджет излиза: 500евро самолетни билети, 375евро JR pass за 14 дни, 570 евро 15 нощувки през букинг(8 Токио, 7 Киото), общо 1445евро, като от нощувките спокойно могат да паднат още 200-250евро, места за настаняване има бол, чисти, спретнати и с добри оценки. 

 

Вече за “джобни” там.. ще видим какво ще стане 😃

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 часа, Kosta Grudov каза:

Наистина е доста субективно, но като съм чел/гледал различни хора какво казват, човек може да си го направи и бюджетно, както и скъпо, пак много зависи от човека.. 

 

Конкретно за програмата, която правя аз, ако на някой му е интересно, какъв бюджет излиза: 500евро самолетни билети, 375евро JR pass за 14 дни, 570 евро 15 нощувки през букинг(8 Токио, 7 Киото), общо 1445евро, като от нощувките спокойно могат да паднат още 200-250евро, места за настаняване има бол, чисти, спретнати и с добри оценки. 

 

Вече за “джобни” там.. ще видим какво ще стане 😃

Благодаря, че сподели. Ти кога ще ходиш? И кога е най-доброто време за посещение на Япония като изключим Сакура тайм?

Връзка към мнение
преди 54 минути , Madonna каза:

Благодаря, че сподели. Ти кога ще ходиш? И кога е най-доброто време за посещение на Япония като изключим Сакура тайм?

Ако отида, че не се знае дали ще отворят 😁 по време на сакурата ще бъде моето посещение, но не съм го целял, тъй като за мен не беше

важно изобщо, просто това бяха най-топлите дни, за които имаше промоция за билети.. 

 

А кога са най-подходящите дни за посещение, нека отговорят хората, които са ходили ☺️

Връзка към мнение
преди 31 минути , Madonna каза:

освен по това време, кога е хубаво да се ходи в Япония? 🙂 

В Япония бих отишла март - април, до ранен май и октомври - ноември. Лятото е горещо и много влажно. За сакурата бяхме края на март - началото на април. Дърветата бяха в пълния си цъфтеж там, където обикаляхме - Токио, Осака, Хирошима, Йокохама, Киото, Нара. Следващото ни пътешествие в страната на изгряващото слънце ще бъде задължително през октомври - ноември, за да се насладим на есента. 

Ех, Япония ...

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Програмата поне за първия престой в Токио започва да се избистря и бих искал за съвет дали е прекалено натоварена 🙂 

 

Хотелчето за първите нощувки се намира точно на стария рибен пазар Tsukiji, така че:

 

Ден 1 неделя:

Обиколка пеш през Tsukiji market, арт аквариума, района на Ginza, императорският дворец.

От там с метрото към Ueno Zoo за среща с панда 🙂 квартал Akihabara и обратно към хотела.

 

Ден 2 понеделник:

Пеш към teamlab planets, после Одайба, монорейла и всичко наоколо и един тематичен пиратски ресторант с много добре изглеждащи ребра 😁 От там фери до Asakusa с гледки към Tokyo Skytree, качване на кулата(евентуално), sumida park за нощни гледки и обратно към хотела. 

 

Ден 3 вторник:

метро до Senso Ji, разглеждане на храма и на района, сувенири, храна и тн. 

метро до Shibuya, и целия следобед и вечер в този квартал: хачико, шибуя скай, Yoyogi Park(може и да го пропусна, честно казано), Monster Cafe ( 😁 ), вечеря в същия квартал и обратно към хотела. 

 

След това следват 7 нощувки в Киото и околностите, след което следва връщане в Токио за последни 4 нощувки и отново 3 пълни дни там, за които съм предвидил: 

Shinagawa(в този район ще е второто хотелче), Shinjuku и всички забележителности в тези райони, както и пътувания до Chureito Pagoda и Yokohama. 

 

Според вас прекалено натоварени ли ще са първите 3 дни в Токио спрямо вторите и трябва ли да прехвърля нещо към втората тройка? 

 

Естествено идеи за разместване, премахване и тн са добре дошли 😊

 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Програмата поне за първия престой в Токио започва да се избистря и бих искал за съвет дали е прекалено натоварена 🙂 

 

Хотелчето за първите нощувки се намира точно на стария рибен пазар Tsukiji, така че:

 

Ден 1 неделя:

Обиколка пеш през Tsukiji market, арт аквариума, района на Ginza, императорският дворец.

От там с метрото към Ueno Zoo за среща с панда 🙂 квартал Akihabara и обратно към хотела.

 

Ден 2 понеделник:

Пеш към teamlab planets, после Одайба, монорейла и всичко наоколо и един тематичен пиратски ресторант с много добре изглеждащи ребра 😁 От там фери до Asakusa с гледки към Tokyo Skytree, качване на кулата(евентуално), sumida park за нощни гледки и обратно към хотела. 

 

Ден 3 вторник:

метро до Senso Ji, разглеждане на храма и на района, сувенири, храна и тн. 

метро до Shibuya, и целия следобед и вечер в този квартал: хачико, шибуя скай, Yoyogi Park(може и да го пропусна, честно казано), Monster Cafe ( 😁 ), вечеря в същия квартал и обратно към хотела. 

 

След това следват 7 нощувки в Киото и околностите, след което следва връщане в Токио за последни 4 нощувки и отново 3 пълни дни там, за които съм предвидил: 

Shinagawa(в този район ще е второто хотелче), Shinjuku и всички забележителности в тези райони, както и пътувания до Chureito Pagoda и Yokohama. 

 

Според вас прекалено натоварени ли ще са първите 3 дни в Токио спрямо вторите и трябва ли да прехвърля нещо към втората тройка? 

 

Естествено идеи за разместване, премахване и тн са добре дошли 😊

 

 

Ако активираш JR паса в деня на тръгване от Токио, трябва на 7 ден да се тръгне обратно и да пристигнеш в Токио. Аз бих взела хотел в Асакуса или до метростанцията на входа на Уено, напр. от верига АРА. Почти навсякъде ги ползвах - Токио, Осака, Химеджи, нескъпи и с достатъчно големи стаи, с добра закуска. 

За Токио метрото е достатъчно за разглеждане на забележителностите. Може и Биг Бус да вземеш за 1 ден в Токио за общ поглед върху града. Достига до основните забележителности.

За Осака също го препоръчвам за 1 ден. За Киото Биг Бъс не си заслужава. Там градските автобуси от гарата са достатъчни с евтин дневен пас от туристическата информация. Има и някои автобуси, с които се пътуво  с JR паса.

От Киото с JR паса правите дневни турове до Нара, Химеджи, Кобе, Хирошима и др. за това хотелът е добре да бъде до самата централна гара Киото. Времето за придвижване е важно, разстоянията не са малки, а и от там вземате автобуси до забележителностите.

Киото тауър хотел е хубав, доста удобен, но има и по-евтини, напр. от другата страна на гарата, където също има изход. 

До храмовете в околностите на Киото може да вземете от някоя платформа организиран целодневен автобусен тур, с традиционен обяд.

 

И в Токио също ползвах целодневен автобусен тур с обяд в ресторант с тепих за сумо, но нямаше демонстрации.

  • Харесвам 1
  • Браво 3
Връзка към мнение

JR pass-a ще го активирам някъде в началото и ще бъде за 14 дни, пътувания ще имам повече от 7 дни,  а калкулатора показа, че за плановете ми избивам дори 21-дневен пас, така че така ще постъпя. 😁 Иначе в Киото хотела е до гарата да, но и там, както и в Токио вече са запазени. 

Благодаря, със сигурност ще разгледам автобусните турове за Киото 😊

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Вече програмата почва да се поизбистря и за другите градове, на Осака съм отделил само 1 без нощувка, някой с мнение дали е изпълнима, или е прекалено натоварена? ->
 

1.Shinkansen Kyoto - Osaka Station

2.Аквариума

3.Giant Ferris Wheel

4.Shinsekai area - разходка и обяд.

5.Osaka Castle и градините му за следобед.

6.Привечер и вечерта - Dotonbori, като тук ще се включи разходка и из Americamura, разходка до Namba Yasaka Shrine за едната снимка ( 😄 ) и кратка разходка с корабче по реката.

7.Обратно към Osaka Station и ЕВЕНТУАЛНО, ако има време и все още е отворено - Umeda Sky. 

 

Ще има доста обикаляне с метрото тук, както и качване на виенското, музея в замъка, корабчето и евентуално Умеда скай, така че най-вероятно това ще стане с Amazing Pass за 1 ден. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, ДиянаВ каза:

Ако си научил каква е разликата между шрине и темпъл, значи вече си готов с Япония 😜

Колкото е разликата между шинтуизъм и будизъм . За нуждите на туриста - никаква. Все едно разликата между катедрала и църква ( католицизъм и православие). В едното ще снимаш статуи, в другото - икони. 

Ако има червени порти - в шрайн си. 

преди 18 часа, Kosta Grudov каза:

Вече програмата почва да се поизбистря и за другите градове, на Осака съм отделил само 1 без нощувка, някой с мнение дали е изпълнима, или е прекалено натоварена? ->
 

1.Shinkansen Kyoto - Osaka Station

2.Аквариума

3.Giant Ferris Wheel

4.Shinsekai area - разходка и обяд.

5.Osaka Castle и градините му за следобед.

6.Привечер и вечерта - Dotonbori, като тук ще се включи разходка и из Americamura, разходка до Namba Yasaka Shrine за едната снимка ( 😄 ) и кратка разходка с корабче по реката.

7.Обратно към Osaka Station и ЕВЕНТУАЛНО, ако има време и все още е отворено - Umeda Sky. 

 

Ще има доста обикаляне с метрото тук, както и качване на виенското, музея в замъка, корабчето и евентуално Умеда скай, така че най-вероятно това ще стане с Amazing Pass за 1 ден. 

Тегавко, но не е невъзможно. Направи си план кое да орежеш в случай, че вземе да ти идва в повече. Корабчето бих пропуснала аз. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, Kosta Grudov каза:

5.Osaka Castle и градините му за следобед

Когато ние бяхме по време на сакурата, пред Osaka Castle имаше огромна опашка. Ако няма опции за купуване на билет предварително и някакъв фаст трак, може да се окаже трудно съчетаването на двореца с другите обекти.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря! 🙂 Ще разгледам вариантите за билети за Osaka Castle, а като "изключваеми" мислех да оставя така или иначе корабчето и Umeda Sky - че стига толкова панорамни гледки, в Токио поне на 3 ще бъда, няма смисъл според мен. 😄

 

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

След като вчера благополучно кацнахме обратно в София, бих искал да благодаря на всички магеланци (и най-вече @samuraika) за чудесните съвети и препоръки, без които това пътуване нямаше да се осъществи по начина, по който се получи. 🙂 

 

Излетяхме с турските авиолинии на 31.03 в 21:55, на 01.04 в 02:20 от Истанбул излетяхме за Ханеда и в 19:45 с 20 минути закъснение кацнахме най-накрая в мечтаната Япония. 🙂 

 

Обмяната на пари е за препоръчване на място, разликата която получих в бонус дойде доста добре, за да се покрие таксито от летището до хотела на Tsukiji market. 🙂 Имайте предвид, че максимум сума на 1 човек позволяват да е до 2000 евро. 

 

Опашката за таксита изглежда сериозна, но както всички други опашки в Япония - върви доста бързо, таксита има бол, а шофьора предупреждава, че тарифата не е фиксирана преди да се потегли. 🙂 

 

10-те планирани дни се бяха превърнали в 16, с 15 нощувки - 4 в Токио в хотел Tokyu Stay Tsukiji, 7 в Киото в хотел Mercure Kyoto Station и още 4 в Токио в хотел JR Kyushu Blossom Shinjuku. 

 

За хотелите мога да кажа, че имах огромен късмет, запазвайки ги още миналата година, все още с ковид цени, а сега са скочили доста. 

Освен това този в Киото се намира на 7-8 минути пеша от гарата и горещо препоръчвам хотел в този район, ако плана ви е да пътувате често до други градове, както и аз бях планирал. От гарата също така се стига за 15 минути до Fushimi Inari по Нара линията. А заведението, което се намираше точно на 5-6 метра срещу хотела беше чудесно и с мнооого вкусна храна. 🙂 

3D78349D-A5A2-4D35-A56D-55369850F90C.jpeg.83f8934709877f4b109a6ef48985ed46.jpeg

6873D316-762D-45C7-8054-291C63BC22C8.jpeg.8497f5edae029f7e58daefa0b86834bd.jpeg

 

Ето и линк към него - Teppan-izakaya Ittetsu
https://goo.gl/maps/SviYDmvzJULVaHyE8

 

Други заведения в Киото, които мога да препоръчам са ето това за Рамен - Musoshin
https://goo.gl/maps/jdhD4MhsBTZhKSK39

BD36F8AE-3D56-4637-BBC4-B4D5FA817440.jpeg.4c8be466d9b87e8050a57b700eb62934.jpeg8E8E47EF-3C14-4A1C-B8CA-CFEADFD3BF98.jpeg.d8549df0a1cba9f8ff67e401e608edd4.jpeg

 

и ето това за Суши, семейно заведение с 60-годишна история 🙂 - Kikyo Sushi
https://goo.gl/maps/CzL6oEyie9nUQwnNA

82071ADE-52D9-44DA-9B0D-548A8413392C.jpeg.2575d9d73a32599c70af27be9739d88f.jpeg

A3C3F98F-7D59-43E9-8F9C-ED304124374E.jpeg.c1f194a5890eb8730e3f5eedd8d0ee85.jpeg

B11577E5-7D64-4FA9-A8A5-7049333DB528.jpeg.6cc4ee0fd2b9a0e9b2644a208f2ece2c.jpeg

 

Като цяло доста ни хареса и веригата за рамен - Ichiran, която посетихме поне 4-5 пъти. 🙂 Има заведения из повечето големи градове. 

 

От junk храните ми направи впечатление, че McDonaldsa е в пъти по-вкусен и може би наполовина по-евтин от този в България. 😂

 

Но стига за храна. 😅


За престоя ни успяхме да посетим Токио, Киото, Каназава, Осака, Нара, Кобе, Химеджи, Хирошима и о-в Мияджима(Ицукушима). 

 

Спокойно мога да кажа, че Каназава и Химеджи са абсолютно пропускаеми, отново имаше красоти и интересни неща, разбира се, но при по-сгъстена програма, просто не си заслужават, особено пътя до Каназава. 

 

Лично на мен, като изключим основните заподозрени Киото и Токио, най-много ми хареса в Хирошима и Мияджима, както и Кобе. Лифта в Кобе е страхотно изживяване, а гледката при хубаво време несравнима. Градът също е много приятен, с хубави градини, по-европейски вид на места, симпатичен Чайнатаун и разбира се, за който е ценител - телешкото Кобе, което аз така и не пробвах. 🙂 Хирошима от своя страна носи уникална енергия - дългият път до там, за да разгледа човек Peace Memorial Park-a си заслужава всяка минута. Замъкът им също е много красив, а Мияджима с огромното Тори във водата(което при отлив е достижимо по пясъка) е супер разходка за час-два-три. Опашките за феритата с JR са огромни, но корабчето побира много народ, така че не се отказвайте, не се чака много. 🙂 

 

Мога да споделя също, че ранното ставане е за предпочитане, както и пристигането при основни забележителности около 8-8:30, за да може човек да им се наслади без тълпи и да направи нормални снимки. 🙂 Но този диапазон е напълно достатъчен, че доста бях наплашен от мнения, че едва ли не човек трябва да е там в 6:30. 😁 В 8:30 на Senso-Ji, Arashyama Bamboo Forest и Fushimi Inari почти нямаше хора и се получиха чудесни снимки. След това обаче тълпите са просто огромни. 🙂 

 

В Токио се придвижвахме изцяло с метро, дневен пас 600йени, има и комбинирани с другите метро линии за по 900, в Киото дневни бус пасове, а за Осака изключителният Osaka Amazing Pass за 2 дни, който при всичкото качване и слизане от метра и влакове може би си е избил стойността само от транспорт. 😂

По другите градове основно пеш, тук-там някой заблуден автобус. :)) 

 

За основните забележителности няма какво да говоря, има много изписано, просто ще оставя малко снимки за разкош. 🙂 

 

За всички, които се чудят - Япония е несравнимо изживяване, културата, вежливостта, организацията, желанието за помощ, отзивчивостта, обслужването и още и още неща са абсолютно недостижими от останалите държави, в които съм бил. Чудесни хора, спокойна обстановка - като изключим определени райони на Шинджуку, които в малките часове ще са една идея по-..неспокойни така да го кажа 🙂 , човек няма абсолютно никакъв проблем да се разхожда в 1 сутринта из централен район на Токио да кажем и да се чувства в пъти по-безопасно отколкото в България. 

 

А перфектните опашки в огромните гари, на хора чакащи метро/влак е гледка, която остава в съзнанието и бързо бива спомнена, след като човек се прибере в родината. 😁 По гарите, а и не само има тонове надписи, така че въпреки че са огромни и първоначално плашещи за навигиране, човек съвсем спокойно им свиква. 

 

След толкова градове, повече от 240км пеша и незнайно колко с метра, влакове, бусчета и шинкасени, лошите впечатления са буквално 0. Е, английският им е за подобряване, но няма перфектни хора. 😁

 

Благодаря отново на всички тук за помощта и пожелавам на всеки да усети от японския дух и култура! 

 

p.s. : за финал - “суперзвездите” на Уено зоопарка в Токио - пандите Xiao Xiao и Lei Lei 😁 

47FE0756-5EED-4343-BE7A-BC9B1A211543.jpeg.586624a9e4a6aeca32eb82342421d8ec.jpeg

5F4911FF-C2FA-4BC5-B881-E27BA30FA270.jpeg.80d3bed1e40849081e97befab13414cc.jpeg

E0037000-BF71-4EA8-ACA6-CEA48E84F6C4.jpeg

7382C94D-974D-42D1-9F4C-EFE74A2FDD44.jpeg

7EEC7E9E-7752-461A-BC59-63EFF9829D80.jpeg

6547D1F5-BBFB-4D71-8875-F0BA99FE346C.jpeg

85E078CD-27DE-4A06-9F87-7BBA6C5FB60A.jpeg

37F6F48F-004F-4F53-926A-AAAC581C1DE0.jpeg

7F03B931-3C39-4F61-9A20-B52098B9E599.jpeg

0A76BB1F-2CCF-4227-BB52-A524F8D8CF9B.jpeg

C939BE80-6EFE-412A-A3DD-497EB7270E88.jpeg

341848E0-7ED0-41BF-9416-9ED40814F294.jpeg

EC4A14C0-5972-49BC-BA08-34A967C81F9A.jpeg

B2A2E656-1C29-4AD1-81A0-46CEB47C0BCF.jpeg

0721AC38-8FE3-4E4F-AEE3-4DB522E8F73C.jpeg

5C18E05C-0D72-4925-821F-1C2E00C21706.jpeg

43DAC94E-F8F2-48FB-B21D-705D321F5AEB.jpeg

0B3FA00E-C83A-4E39-A7CB-D66972CA774C.jpeg

3F2AD6D7-F1A8-4203-8204-1178CE48146B.jpeg

1ACDCC7A-8E83-4808-B5AF-C94962994020.jpeg

6EC89A46-A79A-4C9A-AFEA-85F316AE5CBA.jpeg

29004199-E4C5-4F1C-B829-51D0DD2EB161.jpeg

B85FC680-6A68-4F14-B484-BD946CC8D027.jpeg

7179E389-5801-415C-A514-52DEEBEB97F2.jpeg

2C89386A-15D6-4F1F-93EF-F37BDF745B06.jpeg

DCE10735-6AEB-465C-918B-2F5C102F7CFF.jpeg

21B6E3A4-C52D-4565-9659-BAB456ACB56C.jpeg

C7FDFE88-E949-40A3-8B6C-B1E26CC6CDB9.jpeg

9C57E5B0-CC75-4A8A-8027-36A0311BAB7B.jpeg

61DE493E-E9FB-4B73-A5EA-9B5594B171F6.jpeg

40727023-12DB-4944-B05D-BD8FEF134015.jpeg

C9BF1C86-AB86-45E0-BC61-D42C3A176F68.jpeg

E11651E5-0037-49D4-8C11-DF9C3F9D5E55.jpeg

B091A626-E6DD-43BF-ACB9-D72D4735BB6C.jpeg

ECA5FCAA-1E70-4BD8-AB45-CE8DCD587764.jpeg

2744A2ED-2305-4A32-9215-9FDFD3DF761C.jpeg

B8215A4A-959D-4AE3-A750-A7B3072F8B33.jpeg

6354C7E2-3583-44C7-AE86-8C6185E67833.jpeg

71A47D60-272F-4294-A174-11307B54B472.jpeg

F64ABDD9-EE7A-457B-9811-822C491C76CB.jpeg

5AFB883E-79DE-4999-827E-15D8453E1848.jpeg

060C33E9-6187-4ED1-B869-8A8C0FFAEB10.jpeg

  • Харесвам 8
  • Браво 10
Връзка към мнение

Благодаря за препоръката за ресторантите в Киото! Веднага си отбелязах този за суши, даже му намерих място в Програмата 🤣

А снимката на Фуджи от къде си я направил?

Ние летим след два дни и вече нямам търпение. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Снимката на Фуджи е от шинкансена Токио-Киото - по път за Киото заемете места вдясно, а наобратно вляво, за да я видите, чудесно се вижда при чисто време. 🙂 Което ме подсеща - на дълги разстояние е хубаво да се направи резервация за места, нерезервираните вагони са само 3 и аз лично не исках да рискувам, понеже си се пълнят. Във всяка гара или в JR офис може да се направи резервация или с машинки, много е лесно - попълва се номер на паспорт и се сканира прилежащия му JR pass, след което се избират стартова и финална гара и съответно места. 🙂 

За Нара резервации не се приемат, а за кратките разстояния като Киото-Осака или Химеджи, Кобе и тн винаги си намирахме места. 🙂 

 

Сега се сещам и за още две неща - интернета им от бисквитка не е особено добър, но достатъчен, по хотелите е по-приличен, но отново доста под българския.

И нещо за тематичните кафета: като цяло май се убедих, че са си греда - посетихме Хари Потър кафето(само с предварителна резервация), 2D кафето в Koreatown и един тематичен пиратски ресторант в Одайба - много разочароващи и тотално неоправдаващи високите си цени. Предполагам и с другите theme кафета е същото положението, просто туристически капани 🙂 Иначе интериорите са готини, ако човек идка просто да изпие по някое леко скъпичко кафе/чай. 🙂 

 

Едит: А, и имайте предвид че по заведенията се чака много - за това Суши отидохме към 12:50 и ни настаниха чак към 13:30 в последният момент, защото затварят в 14:00. И като цяло тези 40 минути бяха ок 🙂 ако идете по-рано опашките ще са по-големи, случваше се на места и по час да чакаме. 

 

Весело изкарване! 🙂 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Смело мога да кажа, че японската храна е номер 1 от всичко, което съм ял по света (100на страни).

В Кавазаки търсихме рибния пазар, ама се озовахме на рибната борса. Борса като в "бачкатори и тирове с риба 🐟 + електрокари навсякъде.". Е там в барчето на бачкерите, ядохме най-яката и огромна порция сурова риба с ориз. Буквално 4-5 вида риба общо към 300-400 гр. Няма изяждане. 

Хората ултра любезни с 0 английски. Аз само с "аригато" и "ичи биру, кудасай". 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Kosta Grudov каза:

Снимката на Фуджи е от шинкансена Токио-Киото - по път за Киото заемете места вдясно, а наобратно вляво, за да я видите, чудесно се вижда при чисто време. 🙂 Което ме подсеща - на дълги разстояние е хубаво да се направи резервация за места, нерезервираните вагони са само 3 и аз лично не исках да рискувам, понеже си се пълнят. Във всяка гара или в JR офис може да се направи резервация или с машинки, много е лесно - попълва се номер на паспорт и се сканира прилежащия му JR pass, след което се избират стартова и финална гара и съответно места. 🙂 

 

Благодаря ти за насоките! Ние вече имаме резервация за места за всички шинкасени, ама не се сещам за Киото от коя страна на вагона взех местата 😂 Ще импровизираме на място 😂 Но аз имам предвидено и ходене близо до Фуджи, та си самостискам палци за ясно време този ден (понеже имаме вече купени билети и няма мърдане от датата 😂)

 

  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.