Прескочи до съдържание

10 дни в Япония - пролет 2022


Kosta Grudov

Препоръчани мнения

Здравейте! 🙂 След като отпадна пътуването през Ноември по последните новини изглежда, че пролетта би трябвало да може да се пътува 🙂 Та, ако случайно се пътува имам едни кратки питания за първоначалното нагласяне на програмата. 
 

10 нощувки, които ще са разпределени 5 в Токио, 5 в Киото. Кацане в Токио (засега ще е Ханеда с Търкиш), отлитане също от Токио. Идеята е от Киото да се пътува до Осака, Нара и Хирошима за по ден, другите 2 дни ще са отделени на Киото, както и всичките вечери. В дните отделени за Токио не са планирани дневни екскурзии извън града. 

Вариантите, които обмислям са :
1-Кацане в Токио - 4 нощувки в Токио, влак до Киото - 5 нощувки там, обратно влак до Токио, последна нощувка за сбогом и самолет. 🙂
2-Кацане в Токио - влак до Киото - 5 нощувки там, обратно към Токио - 5 нощувки там и самолет на обратно.
 

Логично е,  че вариант 2 е по-удобен, но обмислям 1-вия просто защото след близо 20 часа по летищата ако трябва и влак да се хваща вече може би ще дойде прекалено 😄 А и полета каца в 19:20 в Токио, не знам след самия полет дали ще е удобно да се пътува вечерта до Киото.. 


Та въпросите, които имам в случая са :

1-Кой вариант е по-удобен - ще се пътува с JR Pass.

2-Районите Шинагава и Дайба удобни ли са за нощувки в Токио? Просто съм харесал хотелчета там около кейовете, а и виждам, че са значително по-близко до Ханеда. 

3.Universal Studios в Осака заслужава ли си наместване в програмата за цял ден? На фона на всички други неща, които има да се видят в Япония и в района при тези къси 10 дни дали ще оправдае времевата инвестиция.. същия въпрос и за аквариума. 

4.Добри фирми за пренасяне на багаж? Ако избера вариант 2 -  има ли опции от летището и когато се пристигне в Киото багажа ще успее ли да стигне до хотела навреме? 

5-Доколкото четох след кацането абсолютно цялата подготовка може да се направи на летището - обмяна на йени, купуване на бисквитки за интернет, изпращане на багаж и активиране на JR pass ?

Благодаря! 🙂

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 17 минути , Kosta Grudov каза:

Здравейте! 🙂 След като отпадна пътуването през Ноември по последните новини изглежда, че пролетта би трябвало да може да се пътува 🙂 Та, ако случайно се пътува имам едни кратки питания за първоначалното нагласяне на програмата. 
 

10 нощувки, които ще са разпределени 5 в Токио, 5 в Киото. Кацане в Токио (засега ще е Ханеда с Търкиш), отлитане също от Токио. Идеята е от Киото да се пътува до Осака, Нара и Хирошима за по ден, другите 2 дни ще са отделени на Киото, както и всичките вечери. В дните отделени за Токио не са планирани дневни екскурзии извън града. 

Вариантите, които обмислям са :
1-Кацане в Токио - 4 нощувки в Токио, влак до Киото - 5 нощувки там, обратно влак до Токио, последна нощувка за сбогом и самолет. 🙂
2-Кацане в Токио - влак до Киото - 5 нощувки там, обратно към Токио - 5 нощувки там и самолет на обратно.
 

Логично е,  че вариант 2 е по-удобен, но обмислям 1-вия просто защото след близо 20 часа по летищата ако трябва и влак да се хваща вече може би ще дойде прекалено 😄 А и полета каца в 19:20 в Токио, не знам след самия полет дали ще е удобно да се пътува вечерта до Киото.. 


Та въпросите, които имам в случая са :

1-Кой вариант е по-удобен - ще се пътува с JR Pass.

2-Районите Шинагава и Дайба удобни ли са за нощувки в Токио? Просто съм харесал хотелчета там около кейовете, а и виждам, че са значително по-близко до Ханеда. 

3.Universal Studios в Осака заслужава ли си наместване в програмата за цял ден? На фона на всички други неща, които има да се видят в Япония и в района при тези къси 10 дни дали ще оправдае времевата инвестиция.. същия въпрос и за аквариума. 

4.Добри фирми за пренасяне на багаж? Ако избера вариант 2 -  има ли опции от летището и когато се пристигне в Киото багажа ще успее ли да стигне до хотела навреме? 

5-Доколкото четох след кацането абсолютно цялата подготовка може да се направи на летището - обмяна на йени, купуване на бисквитки за интернет, изпращане на багаж и активиране на JR pass ?

Благодаря! 🙂

@samuraika е твоят човек.

Според мен вариант 2.  Пътуването с влак не е уморително. На летищата и гарите имате фирма за транспортиране на багажа, на рецепциите също правят тази услуга. Аз съм много доволна. Багажът ми ме чакаше в хотелската стая. В Киото си вземи хотел около гарата и кулата на Киото, за да ти е удобно.  В Токио съм била в този бизнес хотел  Hotel Gracery Tamachi, на много удобно място. Препоръчвам и хотелите АРА.  В Киото бях в Kyoto Tower Hotel, ползва се безплатен вход за кулата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А според мен вариянт 1 е по-удачен по следните причини:

 

1. Ще разгледате градовете в закономерната им последователност - от мегаполис към традиции. Така ще успеете да усетите и разликите.

2. Късното пристигане винаги е проблем. Ако полета закъснее, има шанс да изпуснете последния влак (по спомени беше към 23ч). Освен това ще пътуване по тъмно и ще изпуснете гледките по пътя, включително Фуджи.

3. Пътят си е едно 3 часа, в което време може да заспите и после да будувате цяла нощ, тъй като ще се борите с часовете разлика.

4. Пристигайки в Киото в такъв час, не работи никакъв транспорт. Или пеша, или с такси. Ако сте си взели традиционна къща за гости, нищо чудно и да ви откажат да се настаните в такъв час.

5. Използвйте първата вечер да обиколите набързо около хотела, като първо запознанство с града.

 

За Киото ви препоръчвам да си търсите хотел около Gion-Shijo метро станцията. Близко е до всички забележителности в стария град, връзките на метрото са супер, а също и е близо до Kyoto-Kawaramachi гарата, която е и евтината връзка с Осака. Оттам лесно ще стигнете и до Арашияма. Изощо, всички пътища стигат или се преплитат там. Аз бях в хотел Hotel Sasarindou - стаята беше огромна, имаше и джакузи. За Япония опитвайте да взимате Run of the House стаи винаги, когато можете и нямате конкретни претенции. Така ви дават това, което е останало и налично в момента, а тъй като хората винаги резервират най-евтините вариянти, остават скъпите и просторни стаи. Винаги може да стане и обратното, ама тя цената и без това е най-ниската, така че няма какво да губите.

 

За Universal studios не бих си губила времето в Япония. Това е един увеселителен парк под франчайз и едва ли сте прекосили половин свят, за да прекарате цял ден в него. Ще го намерите доста по-близо. За Аквариума вече имам съвсем различно мнение. Това е парвият или вторият по големина аквариум в света и единственото място, където имат китови акули. Според мен си заслуава отвсякъде.

 

За Токио ви препоръчвам Remm Akihabara. Точно върху спирка на JR линията и метрото, висок хотел с прекрасна гледка. Има и масажен стол 🙂

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Аквариума в Осака не е зле, но не е нещо кой знае какво. Дори в Европа има по-големи като Oceanogràfic-Valencia или , по-скоро е извън 10-те най-големи в света, горе-долу е колкото този в Лисабон.

 И аз съм за вариант 1.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ето и моите 5 стотинки по темата. 

 

1. 5 дни в Токио без дневни екскурзии извън него е безсмислено. 3 дни за Токио са ви повече от достатъчни. Използвайте по един ден да отидете до Никко и един до Йокохама. Вариантът с пътуване до Киото вечерта при кацане в 19:20 е възможен само с нощен автобус. Няма нощни влакове, а след като кацате в 19:20, ще ви е нужен поне час да си вземете багажа и да минете имигрейшън, така че никакъв шанс да хванете Шинкансен. За планиране на пътуванията ползвайте Hyperdia

2. Всеки район в Токио ще ви е удобен ако имате жп гара наблизо. 

3. За Universal Studios не мога да кажа, но аз пък за разлика от Александър смятам, че Kayuikan си заслужава и то много! Аквариумът в Осака Kaiyukan е един от най-големите публични аквариуми в света. Разположен е в Tempozan Harbor Village, близо до залива Осака. Освен с интересната си архитектура той впечатлява и с 15-те аквариума с тихоокеански обитатели. Най-големият от аквариумите съдържа 5400 куб. м вода и включва и китова акула. До него е и Tempozan Ferris Wheel:

 

No photo description available.

 

4. С колко багаж смятате да пристигнете за 10 дни? Във влаковете има достатъчно място за багаж и не мисля, че е необходимо да го изпращате отделно.

5. Можете да активирате JR pass-a и да получите бисквитката на летището, но трябва да сте ги поръчали предварително. Купуването на йени на летището е най-добрият вариант, тъй като ако ви останат някакви, после ще ви ги изкупят на същата цена, на която сте ги купили вие и няма да загубите нищо. 

6. Имайте предвид, че настаняванията в Киото са доста по-скъпи отколкото в Осака. Ние се настанихме в района на Осака Station и пътувахме от там и до Киото, и до Хирошима. Shin Osaka (новата гара в Осака, през която минават шинкансените) също е много добър вариант. Киото беше на по-малко от час път.

 

За повече информация може да прегледаш и темата ми от нашето пътуване през 2015.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

О,  сега виждам, че въпросите ми са отделени в нова тема, не бях сигурен дали да пускам понеже все още програмата не е тотално изяснена, но благодаря на модераторите. 🙂 Ще се възползвам, че и без това въпросите ще са доста 😄

Първо - много благодаря на всички за отговорите! Варианта, който остава е 1-вият, като сега се прокрадна една мисъл, че ако се "жертва" Великден, нощувките дори могат да се удължат до 13 или 14 😄
В такъв случай програмата ще претърпи следната промяна -> Кацане в Токио - 4 нощувки - влак до Киото - 6/7 нощувки (или Осака) - отново Токио и последни 3 нощувки. 
Така се получават 3 пълни дни за Токио в началото, после достатъчно време да се обиколи всичко в района на Киото/Осака и накрая или повтаряне на мегаполиса, или дневни екскурзии, а варианта в района много. 

В този вариант обаче логистиката ще дойде малко по-сложна. JR Pass-a дали има вариант да се използва само за 7-те дни извън Токио и от там нататък да се ползват единични билети, или много ще оскъпи спрямо това да се вземе просто за 2 седмици.., някой ако е правил подобна разпокъсана програма и сподели ще съм благодарен. 

Преосмислиха се и хотелите разбира се, някакви отзиви за Chuo ward квартала? Хотела, който съм набелязал го дават на 13 минути пеша от Tokyo Station и лесен достъп до Ханеда. Общо взето в този квартал са доста по-бюджетни хотелчетата. Спомена се горе, че всичко, което е близо до гара е добре, но аз все пак да си питам 😄

Нещо по-специално за т.н. Златна седмица? Затворени обекти, трудности с придвижването, или подобни? 


@Дани Магелани, благодаря, определено ще се възползвам от варианта с пренос на багаж, понеже ще има големи куфари от по 20-25кг чекиран багаж и отделно ръчен багаж под формата на раници. 

@feel_the_rush благодаря, хотелчето, което съм набелязал е на около 23мин пеша и на 17мин с транспорт от тази метро станция.. не ми се струва далеч, мисля че е поносимо 😄 А Run of the House метода не ми е познат, всичко което гледам е през букинг с опция free cancellation..

 

@Alexander благодаря!

@chandni благодаря! Темата е от огромна помощ, вече съм я попрелиствал, заедно с още няколко, които отделих, когато правех черновата, но определено ще се препрочита! 🙂 Иначе аз особена разлика в настаняванията в Осака и Киото не забелязах, поне по тези неща, които сравних, така че засега опцията остава Киото. 




 

Връзка към мнение

Ако седиш 13-14 дни, може да видиш и други места, освен стандартните Токио, Осака и Киото+Нара и Нико.

 

На мен ми харесаха много Хирошима, както и Каназава, Камакура и други по-слабо известни места.

В Токио не ти трябва JR пас, , вариант е да го активираш след 4-5 ден и накрая да се върнеш за твоя сметка със самолет от Осака или да вземеш за 14 дни, не знам кое е по-изгодно, но залагам на първия вариант.

Въпрос на сметки е всичко 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Alexander каза:

Ако седиш 13-14 дни, може да видиш и други места, освен стандартните Токио, Осака и Киото+Нара и Нико.

 

На мен ми харесаха много Хирошима, както и Каназава, Камакура и други по-слабо известни места.

В Токио не ти трябва JR пас, , вариант е да го активираш след 4-5 ден и накрая да се върнеш за твоя сметка със самолет от Осака или да вземеш за 14 дни, не знам кое е по-изгодно, но залагам на първия вариант.

Въпрос на сметки е всичко 

Хирошима и Мияжима бяха задължителни и при 10-дневна програма, но да сега Нико, Каназава и други места са опция. Около Токио дневните екскурзии не се ли извършват с JR Pass? 

Цената за 7дни е 236евро, а за 14 е 375, разликата от 140евро ще проверя дали наистина няма да е по-изгодна със самолет, освен ако не се изисква jr и за района около Токио.. 

Връзка към мнение

При тази цена е по-добре паса за 14 дни, дори в Токио може да го ползваш по кръговата линия, за извън Токио също.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пусни си примерните маршрути в калкулатора на JR и през Hiperdia, за да прецениш как ти идва по-добре като цена за паса. За придвижване само в Токио има и  други опции, за Киото ще ти трябва да купуваш допълнително билети за автобусите, но ако 14 дневния пас си избива междуградските пътувания, няма какво да го мислиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, сега като поразгледах билетите Осака-Токио за самолет, повече си заслужава 14-дневен пас.. вече за автобуси и други метро линии на място отделно каквото се налага и така.. Благодаря ви! 🙂

Връзка към мнение

Аз бих препоръчала вариянт 1 - кацане в Токио, разглеждане за 3 дни Шинджуку и Одайба (че са ти близо от Ханеда, Chuo ward си е идеален квартал - п.п. в Токио няма лоши квартали, има удобни и неудобни) с пасовете които се предлагат за туристи, има много видове, даже има комбинации с междуградски автобуси. Като наближи ще го решиш. После отиваш до Кансай (може с нощен автобус ако си предпочел такъв пас и не активираш JR) и в ависимост от това какво ти се прави вечер се настаняваш в Оска или Киото. Ако си нощна птица - Осака, ако ставаш рано и обичаш да снимах дзен храмове по изгрев - Киото. Активираш паса, обикаляш Хирошима, Химеджи, Нара и т.н. USJ го пропускаш, аквариума го посещаваш надвечер че е готин и самия район край него, отиваш и до Кобе някоя вечер, че и там е хубаво и обратно в Токио и Никко.

 

Но, всичко това с едно голямо НО, щото изобщо не е сигурно, че ще е възможно това напролет. Имай си едно наум...

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , samuraika каза:

 

Много благодаря! 🙂 

 

Да, за съжаление нищо още не е сигурно, но прогнозите, които гледам са доста обнадеждаващи, процента ваксинирани също, а и цените на авиокомпаниите, които са с 30% отгоре на тези, които бяха за Ноември 😄 Стискам палци просто, а всичко друго е за подготовка, да не се окаже в последния момент 😁

 

Вече е фиксирано - 4 нощувки Токио, 7 Киото и още 3 Токио, Chuo ward ще бъде квартала в Токио, Shimogyo ward в Киото, а пасса ще бъде 14-дневен.. Сега остава по-сложното, дебнене на самолетни билети и избистряне на програмата по дни 😁 

 

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Kosta Grudov каза:

 

Да, за съжаление нищо още не е сигурно, но прогнозите, които гледам са доста обнадеждаващи

 

А дано...Аз съм черногледа сега, ама то е защото наскоро влязох в страната - с негативен тест, ваксина, още един тест на пристигане на летището и седя в 14 дневна карантина като ме проверяват по 4 пъти на ден с две апликации на телефона. Но иначе всичко си е нормално, всичко работи, в любимия ми суши ресторант се чака по 30 минути за маса с предварителна резервация - вече направена за след 3 дни, ией!

  • Харесвам 6
  • Шок 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@samuraika, гривна на глезена, която се взривява ако се отдалечиш на повече от 3 метра от вас не са ли ти сложили....? :girl_crazy:

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 24 минути , chandni каза:

@samuraika, гривна на глезена, която се взривява ако се отдалечиш на повече от 3 метра от вас не са ли ти сложили....? :girl_crazy:

Почти. Едната апликация ме уведомява като се отдалеча от къщи на повече от километър. Но като си оствавя телефона в къщи се отдалечавам на воля - явно не са се сетили за таква опция 🤪

  • Харесвам 1
  • Смея се 11
Връзка към мнение

😳 

Явно ще има въпросителни да - да видим и за ваксините какво ще мислят и дали ще искат определен срок преди датата на давност на ваксината да се влиза, че мен това ме притеснява напоследък, очертава се да пътувам 20-тина дни преди да изтече 1-та година след втора доза..

 

Връзка към мнение

Питаш за златната седмица.

Всички пътеводители по света ,и нашата милa @samuraika, съветват да не се пътува,  освен при липса на друга възможност. Причината е, че това е единственото време в годината с празници един до друг , което японците съчетават с малко дни отпуск и ето една удължена почивка. Съответно почти 127 милиона човеци тръгват нанякъде, а това нанякъде е остров. Т.е. пространството е ограничено. Дори да допусне, че няколко милиона се изнасят навън от него , пак остават достатъчно милиони из страната. Съответно влаковете са пълни, нощувките трябва да са букнати възможно най - рано, иначе изчезват, изхранването също няма да е безопашато. Повярвай ми, личен опит, дори в шинкансен не е приятно да пътуваш правостоящ, защото са свършили запазените места, а свободните такива са заети от предни гари.

Не вярвам нещо да е затворено, защото туризмът там също е бизнес .

Чета сега @samuraika какви рестрикции има в момента там и не вярвам, че ще станат кой знае колко либерални до пролетта. Все пак Япония се доказа като особено предпазлива държава през тази пандемия.

 

Защо пропускаш Химеджи и Окаяма от програмата?

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Kosta Grudov каза:

😳 

да видим и за ваксините какво ще мислят

 

Ами това е изворът на моя песимизъм - за сега нищо не мислят. Не се впечатляват от наличието на ваксина изобщо. И другото е, че Япония не е Тайланд и туризмът не им е толкова основен сектор от икономиката. За сега се фокусират върху стимулиране на вътрешния туризъм - скоро се очаква отново да стартира кампанията за дотации до 35% на нощувки и пътни за вътрешни туристи, да подчертая. Никакъв зор за външни туристи не наблюдавам лично аз. Но силно се надявам да греша...

 

А за златната седмица всичко е вярно, дето @patilana го е писала, но важи за "обикновенно" време. А за сега какво ще е - никой не може да каже.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , patilana каза:

 

 

 

Благодаря! Ами за съжаление съчетанието с нашите великденски и майски празници го прави възможно пътуването (и с допълнителна отпуска разбира се), така че няма да се избегне тази седмица.. ако са отворени границите де 😄

Иначе Окаяма и Химеджи, както и други места съм ги пропуснал просто, защото първоначалната идея беше за 10 дни и исках да се наблегне на главните неща, сега ще има място за добавяне, продължавам да чета яко темите в раздела 😊

@samuraika, благодаря, ами каквото такова, веднъж вече се отменяха и резервации, че и самолет, нямам проблем да го направя пак, само вътрешно усещането е кофти 😞 😄

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бях по времето на Златната седмица и никъде нямаше проблеми. Стоях веднъж права в шинкансена, но не сама си бях виновна, защото дори не опитах да си запазя места.

Ако имате повече време отделено за Токио, аз горещо бих препоръчала посешение на Чурейто Пагода, защото гледката към Фуджи и спираща дъха.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Plamsi каза:

Аз бях по времето на Златната седмица и никъде нямаше проблеми. Стоях веднъж права в шинкансена, но не сама си бях виновна, защото дори не опитах да си запазя места.

Ако имате повече време отделено за Токио, аз горещо бих препоръчала посешение на Чурейто Пагода, защото гледката към Фуджи и спираща дъха.

Благодаря! Да, за Токио ще има повече време и би трябвало да може да се отдели време за гледката :)) 

Някой да е посещавал този digital art музей? -> https://borderless.teamlab.art/ Изглежда впечатляващо, но явно е доста посещаван и май трябва предварително да се запазват билети.. 

 

 

Връзка към мнение

Засега ще изглежда така програмата: 

Ден 1 - късно пристигане и нощувка Токио

Ден 2, 3, 4 - изцяло за Токио, в един от дните може би разходка до Фуджи. 

Ден 5 - път към Киото, ден за Киото, 7 нощувки там.

Ден 6 - Киото

Ден 7 - Осака

Ден 8 - Нара

Ден 9 - Хирошима и Мияжима

Ден 10 - ?

Ден 11 - ? последна нощувка в Киото

Ден 12 - пътуване към Каназава, разглеждане, пътуване към Токио, последни 3 нощувки там.

Ден 13 - Йокохама

Ден 14 - Никко, последна нощувка

Ден 15 - последно разглеждане на Токио и отлитане късно вечер за България.

 

 

Ден 10 и 11 засега са свободни, като трябва да се избере с кои градчета да бъдат запълнени сред Кобе, Химеджи, Окаяма, Нагоя може би? 

 

Осака заслужава ли си цял втори ден? 

 

И в тази връзка, макар нощувките да са вече запазени в Киото, според вас дали не е по-добре да се смени с Осака като отправна точка - @samuraika посъветва, че ако ще се става рано за храмовете в Киото е по-добре да са там нощувките, но аз преди 9 не го виждам, а предпочитам вечер след всичкото обикаляне и след вечеря да има къде човек да изпие по едно питие на оживени улици и може би Осака е по-добрият вариант?

А и по този начин денят за Осака може да се спести и града да бъде разхглеждан основно вечер като за 4-5 вечери би трябвало да се обиколи всичко по-основно може би и това ще освободи ден за друг град? 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бих свела нощувките в Киото до необходимите само за неговото разглеждане. Другите да бъдат в Осака около гара Шин Осака . Така времето за път ще е оптимизирано до последно, без да е нужно да пренасяте багаж всяка вечер. 

Ден 10 - Окаяма и Химеджи. В този ред, защото вторият град е доста по - приятен за окото в района между гарата и замъка . Има ресторанти за всеки вкус и може да хапнете и пиете по нещо преди връщането. 

Не всички шинкансени спират в Окаяма, та трябва да сте стегнати в разглеждането. Вътре в замъка има музейна сбирка и е интересно. 

Ден 11 - Кобе. Ще намерите доста места за разглеждане и ще вечеряте там по крайбрежната. При късмет с ранна заявка и добра банкова сметка, ще ни опишете вкуса на телешкото от Кобе😉

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, patilana каза:

Аз бих свела нощувките в Киото до необходимите само за неговото разглеждане. Другите да бъдат в Осака около гара Шин Осака . Така времето за път ще е оптимизирано до последно, без да е нужно да пренасяте багаж всяка вечер. 

Съгласна напълно. За Киото- два дни, добре организирани. Нощувки в Осака- непременно. 

 

преди 3 часа, Kosta Grudov каза:

И в тази връзка, макар нощувките да са вече запазени в Киото, според вас дали не е по-добре да се смени с Осака като отправна точка - @samuraika посъветва, че ако ще се става рано за храмовете в Киото е по-добре да са там нощувките, но аз преди 9 не го виждам, а предпочитам вечер след всичкото обикаляне и след вечеря да има къде човек да изпие по едно питие на оживени улици и може би Осака е по-добрият вариант?

А и по този начин денят за Осака може да се спести и града да бъде разхглеждан основно вечер като за 4-5 вечери би трябвало да се обиколи всичко по-основно може би и това ще освободи ден за друг град?

Да. Осака е чудесна за базов лагер. Но трябва и един ден за замъка в Осака и още 2-3 забележителности.

  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.