Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

Винаги съм се чудел на теорията-страха  как еСИМ-а, няма да има добри обхват…

 

Няма разлика в обхвата, той зависи единствено от оператора.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 29.04.2023 г. в 10:15, Tamer каза:

Разгледах опциите за eSIM в Армения на някои от лидерите и цената при Nomad е най-добра (има почти двойна разлика с Airalo и тройна с Holafly). Някой има ли опит с тях там, лесно ли се активира и как са им покритието и скоростта? Ще се радвам, ако някой има и по-добри предложения.

Всичко е ок с Nomad, ползвах ги в Турция, Сингапур и Австралия преди 2 седмици. Само за Турция малко тъпо, че не ми бяха дали настройките за APNS, а тези неща са забити в десета глуха, но пък за сметка на това съпорта им беше светкавичен с отговорите. При airalo нямаше такива проблеми и там бяха по-подробни с инструкциите какъв APNS да се сложи, ако е необходим въобще.

 

Та запиши си данните от тази страничка и си действай смело с Nomad, при чувствителна разлика в цените няма причина да избираш airalo: https://getnomad.zendesk.com/hc/en-us/articles/9216203199255-Nomad-eSIM-APN-settings-for-manual-setting-

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
On 4/29/2023 at 10:59 AM, Alexander said:

Винаги съм се чудел на теорията-страха  как еСИМ-а, няма да има добри обхват…

 

Няма разлика в обхвата, той зависи единствено от оператора.

Обхвата не е проблем. Евентуален проблем би било ограничаване на скоростта от местния оператор. 

Дали ще се случи, зависи от много неща. 

Връзка към мнение

Благодаря, @Георги🍻

 

Инсталирах си апликацията и eSIM-a на Nomad и си закупих опцията, която си бях набелязал. Още един тип за тяхната платформа освен този да плащате в USD, за другите хора, които като мен ще ги използват за първи път, можете да използвате referral кодове за по 3 USD, като моят е xxxxx. Намерих и разни други кодове в интернет пак за по 3 USD, но предполагам, че пак важат само при първа покупка (TRAVELDEALZ, BACKPACKNOMAD).

 

Мога ли да активирам пакета докато съм в България и ако не, трябва ли достъп до интернет в съответната държава за да го направя там?

Редактирано от Георги
премахнат личен реферал код
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента мисля, че най- евтиния телефон поддържаш eSIm е Самсунг А 54. Нов модел от месец март.

Около 800 лева, плюс - минус 50 . Зависи с колко гигабайта памет е 128 или 256. Гледам цените в Пазарувай.

В техно-веригите е малко по-скъп.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanimir каза:

aloSIM Mobile Data Traveler Lifetime eSim Credit: Pay $25 for $50

 

https://stacksocial.com/sales/alosim-mobile-data-traveler-lifetime-esim-credit-25-for-50?aid=a-qa1hgss4

Внимавайте, това май е някаква измама. На мен ми взеха 29,99 долара, вместо 24,99.

След регистрация и плащане на компютъра, не мога да влезна с това потребителско име и парола в приложението.

Ако решите да пробвате според мен най-добре използвайте еднократната карта на Револют за пазаруване.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 12.05.2023 г. в 9:46, vl_stamboliev каза:

Внимавайте, това май е някаква измама. На мен ми взеха 29,99 долара, вместо 24,99.

Вероятно добавя ДДС от 20%, а не е измама.

Тествах без да плащам. Избрах да платя с PayPal, като PayPal автоматично ми конвертира сумата в евро, но когато избрах да платя в долари, пишеше $24.99, но после показа $29.99 и това е в сайта на PayPal. Подозирам, че е точно ДДС, което PayPal слага автоматично.

Връзка към мнение
преди 51 минути , Patrick K каза:

Вероятно добавя ДДС от 20%, а не е измама.

Тествах без да плащам. Избрах да платя с PayPal, като PayPal автоматично ми конвертира сумата в евро, но когато избрах да платя в долари, пишеше $24.99, но после показа $29.99 и това е в сайта на PayPal. Подозирам, че е точно ДДС, което PayPal слага автоматично.

Прав си, моя е грешката. Сега го разцъках и всичко е точно до този етап. Добавя сумата в профила.

Връзка към мнение

Надали, защото те пуснаха тази услуга вчера.

 

аз лично не бих се занимавал с тях, защото при евентуален проблем с картата, настройки или нещо подобно си оставаш без нет, нито някой ще върне пари.

Ако са на половин цена бих се замислил, но на фона на тези ниски като цени не знам дали има смисъл.

 

Другите компании  имат някакъв съпорт и помагат, последно ми върнаха и пари от единия глобален пакет, който не вървеше в една от страните.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!

Използвала съм пакет на Airalo за Латинска Америка, беше добър .

Сега ми трябва за Иран.  Колебая се между местната [доставчик IR-TCI (4G) ] и регионалния пакет - доставчик е MCI (LTE) ].   Някой може ли да ми каже дали има разлика в качествата на доставчиците? 

Връзка към мнение
8 hours ago, svetlana.n.stoyanova said:

Здравейте!

Използвала съм пакет на Airalo за Латинска Америка, беше добър .

Сега ми трябва за Иран.  Колебая се между местната [доставчик IR-TCI (4G) ] и регионалния пакет - доставчик е MCI (LTE) ].   Някой може ли да ми каже дали има разлика в качествата на доставчиците? 

LTE и 4g са едно и също, най-общо. 

Виж обвхвата на картата на двата доставчика и вземи с по-доброто покритие. 

Макар, че с есим, шанса да имаш по-ниска скорост е голям. 

Връзка към мнение
преди 12 часа, era123 каза:

LTE и 4g са едно и също, най-общо. 

Виж обвхвата на картата на двата доставчика и вземи с по-доброто покритие. 

Макар, че с есим, шанса да имаш по-ниска скорост е голям. 

Това как се случва според теб и дали не е някой мит?

 

От няколко години имам еСИМ на А1, не съм забелязал никога да имам по-слаб обхват от другите хора.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Alexander каза:

Това как се случва според теб и дали не е някой мит?

 

От няколко години имам еСИМ на А1, не съм забелязал никога да имам по-слаб обхват от другите хора.

И аз съм така но на БТК (Виваком)

Когато и да погледна - все съм на 5G

Връзка към мнение
3 hours ago, Alexander said:

Това как се случва според теб и дали не е някой мит?

 

От няколко години имам еСИМ на А1, не съм забелязал никога да имам по-слаб обхват от другите хора.

Случва се, че ако си в роуминг с твоя ерало есим, което е 100% от времето, местния оператор може да ти ограничи скоростта и/или приоритета на данните. Дали ще ги ограничи, никой не знае. Ако програмите за глас и видео не работят мазно, значи има ограничение. Горното важи и за нормален сим в роуминг. Лично тествано в БГ с А1. Скоростта на сим в роуминг е поне 40% по-ниска от сим на А1. 

 

Най-евтино и чиста работа е с локален сим за данни. 

 

Български есим на БГ оператор я ясно, че няма ограничения. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Victoria каза:

Хм, аз съм се чудила защо пращам снимки бавно в роуминг, а то какво е било може би...

Мобилната мрежа в БГ е на топ ниво като покритие и скорост, така че няма много за чудене, защо е бавно навън ...

Връзка към мнение

Може да пробвате и да си смените оператора ръчно. 

Лично не един път при роуминг с а1 на място Х нета ми е супер бавен ( обикновенно те насочва към някой Водафон в повечето държави). Ръчно сменям мрежата към друг оператор и нета ми се оправя моментално.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.02.2023 г. в 8:14, yordanov каза:

Може да проверите и регионалните eSIM карти, които предлагат Airalo. За Азия имат тази, на която пише, че включва 13 държави, виждам, че и Виетнам е сред тях: https://www.airalo.com/asia-esim Има по-голямо разнообразие от планове в сравнение с Виетнам. А понякога излиза дори по-евтино. Например, в Албания ми беше по-оферта да взема регионална карта за Европа, макар, че реално само за Албания ми трябваше.

Понеже виждам, че си ползвал регионална за Европа искам да попитам как стои въпроса с активацията (защото нали и България е включена в регионалната). Доколкото четох пише, че се активира като се свърже към поддържана мрежа за тови вид карта. Може ли да се инсталира и направят настройките (основното което видях е че трябва да се сложи APN каквото е за картата и да се включи нета в роуминг. Пропускам ли нещо?) тук в България и да се активира в Сърбия за където ми трябва? Извинявам се за глупавия въпрос, но как да избегна активирането на e-sim-а преди момента в който ми е нужна? Не трябва да се стартира с бутона за тази карта докато не ти потрябва ли? Или ако се избере мрежа в Сърбия, дори и да се стартира, няма да се активира защото няма да намери мрежата, която му е ръчно зададена? Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Хм, нещо не се оправям. Телефонът ми поддържа eSIM (води се iPhone SE 2020), но като кликна на Add eSIM дава "Your SIM is not supported". Какво общо има СИМ картата в случая? Предплатена е, но това нали не би трябвало да има значение? Мога да сложа в телефона Сим карта на тарифен план, но това какво общо има? Не схващам. А докато не успея да мина първия етап по инсталацията, май по-добре да не купувам пакет интернет (в случая... за Турция). 

Връзка към мнение
Преди 1 час, ESK каза:

Понеже виждам, че си ползвал регионална за Европа искам да попитам как стои въпроса с активацията (защото нали и България е включена в регионалната). Доколкото четох пише, че се активира като се свърже към поддържана мрежа за тови вид карта. Може ли да се инсталира и направят настройките (основното което видях е че трябва да се сложи APN каквото е за картата и да се включи нета в роуминг. Пропускам ли нещо?) тук в България и да се активира в Сърбия за където ми трябва? Извинявам се за глупавия въпрос, но как да избегна активирането на e-sim-а преди момента в който ми е нужна? Не трябва да се стартира с бутона за тази карта докато не ти потрябва ли? Или ако се избере мрежа в Сърбия, дори и да се стартира, няма да се активира защото няма да намери мрежата, която му е ръчно зададена? Благодаря предварително.

Честно казано нямам спомен. Мисля, че я активирах още в България, в деня на отпътуване, защото точно съвпадаха срокът на картата и престоят ми в чужбина и на ми беше проблем.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

Хм, нещо не се оправям. Телефонът ми поддържа eSIM (води се iPhone SE 2020), но като кликна на Add eSIM дава "Your SIM is not supported". Какво общо има СИМ картата в случая? Предплатена е, но това нали не би трябвало да има значение? Мога да сложа в телефона Сим карта на тарифен план, но това какво общо има? Не схващам. А докато не успея да мина първия етап по инсталацията, май по-добре да не купувам пакет интернет (в случая... за Турция). 

Я направи тази проверка

https://www.airalo.com/blog/how-do-i-know-if-my-phone-supports-esim-technology

 

IMG_1874.png

Връзка към мнение
преди 2 часа, ESK каза:

Понеже виждам, че си ползвал регионална за Европа искам да попитам как стои въпроса с активацията (защото нали и България е включена в регионалната). Доколкото четох пише, че се активира като се свърже към поддържана мрежа за тови вид карта. Може ли да се инсталира и направят настройките (основното което видях е че трябва да се сложи APN каквото е за картата и да се включи нета в роуминг. Пропускам ли нещо?) тук в България и да се активира в Сърбия за където ми трябва? Извинявам се за глупавия въпрос, но как да избегна активирането на e-sim-а преди момента в който ми е нужна? Не трябва да се стартира с бутона за тази карта докато не ти потрябва ли? Или ако се избере мрежа в Сърбия, дори и да се стартира, няма да се активира защото няма да намери мрежата, която му е ръчно зададена? Благодаря предварително.

С предупреждението, ме съм от хората, които човъркат, без да са наясно какво правят, но продължават да бутат, докато стане😄, ще изкажа мнение🙂

Според мен можеш да спреш и-сим картата оттук

IMG_1875.jpeg.37ba45c4a02183c50ab758d5151fe2f3.jpeg
 

IMG_1876.png.33329d76974bffe6e3f78627547429b9.png

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Да, телефонът ми поддържа eSIM, това е сигурно. За сравнения видях менюто и на друг iPhone, който имам и няма еSIM. Инсталирах AirAlo, платих си пакета, инсталирах и активирах, само спрях Roaming данните. Но не смея да пусна и Data данните докато съм в България, да не би пък да ми цъка, защото не съм на територията на Турция. Май това упражнение трябваше да направя на границата с Турция.

Сложна работа. Но  като за първи път...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.