Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2021


Препоръчани мнения

преди 30 минути , MayaS каза:

Аз имам същата ама пише minipresso. Нося я винаги когато пътувам а една приятелка и в къщи си прави кафе с нея. Много съм доволна. Еспресо си прави, само количеството от една доза е по малко и пускам 2.

Въпроса е прави ли хубаво кафе с хубав каймак или го прави като боза.

Че аз имам такава и резултата не е много впечатляващ

Връзка към коментар
преди 31 минути , funny каза:

Въпроса е прави ли хубаво кафе с хубав каймак или го прави като боза.

Че аз имам такава и резултата не е много впечатляващ

Да категорично е хубаво и има каймак. Като естествено не можем да го сравняваме с истинска еспресо машина, но се доближава. Смятам че за пътувания е перфектна, сега за домашна не мога да кажа, аз лично не бих я ползвала постоянно (въпреки че ми се наложи скоро поради липса на ток около 1/2 ден). И да кафето не е като боза, трябва да се спазва дозата както е по указания. Използвам смилане на кафето като за еспресо машина.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , funny каза:

Въпроса е прави ли хубаво кафе с хубав каймак или го прави като боза.

Че аз имам такава и резултата не е много впечатляващ

Сега разгледах в сайта тази дето е купила @Marisha, оказа се на същата фирма на която е и моята. По Описанието гледам че е доста по добра от моята, а и има за капсули възможност. Предполагам се очаква наистина да е по добра, ще чакаме отзиви тогава от @Marisha

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , MayaS каза:

Да категорично е хубаво и има каймак. Като естествено не можем да го сравняваме с истинска еспресо машина, но се доближава. Смятам че за пътувания е перфектна, сега за домашна не мога да кажа, аз лично не бих я ползвала постоянно (въпреки че ми се наложи скоро поради липса на ток около 1/2 ден). И да кафето не е като боза, трябва да се спазва дозата както е по указания. Използвам смилане на кафето като за еспресо машина.

О да, само за пътувания ги ползваме тези машинки портативните. Иначе в къщи имам 3 еспресо машини, една мелачка , кана за пяна за капучино , кафеварка, втора кафеварка...... 

 

И после защо не готвя - ми от къде място за готвене :scratch_one-s_head:

  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 7 минути , funny каза:

О да, само за пътувания ги ползваме тези машинки портативните. Иначе в къщи имам 3 еспресо машини, една мелачка , кана за пяна за капучино , кафеварка, втора кафеварка...... 

 

И после защо не готвя - ми от къде място за готвене :scratch_one-s_head:

😀 това с готвенето е последното, което бих правила, ако не се налагаше, ама няма как. Установих сега че магазина в който се предлагат е в нашия квартал и смятам утре да отида и да питам имат ли демонстрация и да ми направят кафе. Ужас като се заговори за кафе и аз се отнасям 🙃. Веднага ще пиша какъе е резултата.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@mradulovaе магеланката,с която се запознахме на една от сбирките и се заприказвахме така,сякаш се познаваме от сто години.Общуването с нея ми носи радост и вдъхновение.

Имаме мечта за съвместно пътешествие и вярвам,че ще се реализира.

Днес се видяхме и получих подарък.

Тя знае,че обожавам чаши и салфетки и получих чудесни,които веднага влизат в употреба.Ззаедно със сладурската лъжичка.

А картичката е с най-милите пожелания, които са отправени от сърце и ще се сбъднат.

Благодаря ти @mradulova

20211217_175503.jpg

  • Харесвам 21
  • Браво 6
Връзка към коментар

Показвам веднага

 

Преминах онзи ден през темата да се похваля, че съм получила съобщение. За съжаление отиването до офиса ми отне много време. Извинявам се на джуджето си, надявам се да е от търпеливите... 

Та... Отивам аз, вземам пратката след известно чакане и какво да видя, на опаковката пише "дребни сладки и дребни подаръци". Викам си "Опааа, и аз съм в играта с меденките... Ще ям ли, ще правя ли... Да видим" 

 

Нямах търпение да се прибера и да отворя

 

А там един бонбон... Веднага се сетих кой опаковаше бонбон в темата😀

Та отварям аз с нетърпение и от там излизат всевъзможни красоти и чудеса. 3 броя пакети с домашни сладки, естествено имаше и меденки... Ще се яде... Олекна ми, че напоследък времето не стига за нищо... Децата казаха, че са уникално вкусни. А аз искам рецептата за кафевите.... Мммм... Ще запретна ръкави

 

И като от кутия на фокусник излизат едно след друго чудеса... Чудесна зимна шапка със страхотна коледна значка, чудесна свещ (Джуджето явно е прекарало доста време в проучване на моите любими неща😉), чудесни чорапки, с коте, 2 топлинки за ръце... Чакам пухкав сняг... И всичко това в чудна кутия за сладки. Естествено котката веднага дойде да провери... 

 

Имаше и едно непонятно за мен лакомство, но добре, че се сетих от кого е подаръкът и какви чудни снимки на птички прави... Иначе си хапвах без да се замисля😀

 

@Lindt, благодаря за стахотния подарък, за милите думи, за вниманието, с което си подходила да избереш най-любимите ми неща! Бъди здрава, щастлива и вдъхвай красота! 

 

Сладките изядохме веднага,  шапката и чорапите ще сложа по празниците, свещичката ще сложа на Коледната трапеза, а топлинките... или както и да се казват, отиват при децата. 

Лакомствата за птиците ще закачим на дърветата зад блока, до реката. През пролетта и лятото ни чуруликат толкова звънко, че заслужават награда. 

Благодаря още веднъж! Весели празници на всички! 

 

 

IMG_20211216_123001.jpg

IMG_20211216_123127.jpg

IMG_20211216_123222.jpg

IMG_20211216_123351.jpg

IMG_20211216_123527.jpg

IMG_20211216_210045.jpg

IMG_20211216_210053.jpg

IMG_20211216_210057.jpg

IMG_20211216_123835.jpg

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 16
Връзка към коментар

Привет, @kreo, извинявай още веднъж, че не мога нищо да опаковам ! И в петък като се ококорих на крайния срок, се справях с каквото има вкъщи :search:. Тъй като не познавам теб, се постарах междувременно да помогна на тези, които аз обичам и да си преживея наново едни любими спомени от Норвегия🎄

 

 1/ През зимата птиците се нуждаят от нашата помощ за осигуряването на достатъчно храна - мазнини, ядки и плодове. Исках да изпратя нещо, което да ти позволи да се доближиш и да проявиш доброта към пернатковците, без да правиш ти самата усилия. За търпението не позна - сънувах кошмари как хранилките за птици мухлясват в кутията и всички бели материи излизат зелени и мъхести. Иначе инструкциите са в пликчето към картичките. Оригиналните идеи са по-красиви, но ти получи първите ми опити: 

How to Make Birdseed Ornaments for Wild Birds – Backwoods Mama

 

2/ Преди празниците прочетох идеята, че може да опитаме да подкрепим малък бизнес с коледните си подаръци, а не голяма верига. Избрах магазинче за котешки неща, но несигурна дали имаш котка, редуцирах котешките елементи по тях. Успокоявах се, че и да не ти харесват, помагам на близки, а и част от средствата ще отидат за дарение на котките. 

 

3/ Аз недолюбвах зимата преди норвежката ни майка Грета да ни научи, че просто трябва да си екипиран, за да оцениш суровата красота. И никога не съм била толкова благодарна за чифт ръкавици, шапка и домашен сладкиш, колкото тогава в Одда 🥰   А пък вечер и докато ни чакаше в колата, я чувахме как тренира и пее за музикално представление с нейните приятелки. 

 

4/ Кафявите сладки са предполагам червените, които станаха пурпурни. И на нас са ни любими: 

https://marmottesetchocolat.com/blog/2014/12/biscuits-craqueles-red-velvet-red.html

 

  • Харесвам 12
  • Браво 10
Връзка към коментар
преди 6 часа, Mary каза:

Нарушавам ви за малко кафеените мечти, за да спомена от кого очакваме да видим получените подаръци:

 

@EmoKrastev

@kreo

@cvete*

 

Като дойде с удоволствие ще го покажа

  • Замислям се 3
Връзка към коментар
На 16.12.2021 г. в 12:17, Lindt каза:

Това е добра стратегия 🤩 

Но за мен купувам главно екипировка, храна за мен, за котката и  за птиците ... и живи растения. Познай дали бях добро джудже  🎄

Никога няма да забравя как ме пита на презентацията за Аризона какви са тия птици около мен, а аз с целия си акъл и незнание отговорих “гълъби” 🤣 Честно, никога преди не бях се заслушвала в песента на птичките или заглеждала в различните видове. След въпроса ти обаче почнах да обръщам повече внимание 😊 И без подсказката бих се сетила какъв подарък ще те зарадва за догодина, ако ми се паднеш.

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Marusinka каза:

Никога няма да забравя как ме пита на презентацията за Аризона какви са тия птици около мен, а аз с целия си акъл и незнание отговорих “гълъби” 🤣 Честно, никога преди не бях се заслушвала в песента на птичките или заглеждала в различните видове. След въпроса ти обаче почнах да обръщам повече внимание 😊 И без подсказката бих се сетила какъв подарък ще те зарадва за догодина, ако ми се паднеш.

 

Повечето хора казват врабче и доуточняват цвят, ако не изглеждам удовлетворена 😄

 

Имам една дървена бъркалка за кайпириня с туканче отгоре и сега силно се надявам в Колумбия да предлагат такива с коктейлите. Не се сетих да си поискам от @neuromancerтова лято като дойде, а ми харесва идеята да се крият из саксиите ми:

IMG_20211218_093801.jpg.1fb70f588d57e61003f47c0b86a16012.jpg

 

А още на първото разглеждане на настанявания за пътуването ни, попаднах на две лоджи с чаршафи на тукани и колибрита и изпаднах в див възторг, та ако си домъкна спално бельо от другия край на света, няма да ми се смеете.

 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
На 17.12.2021 г. в 11:48, funny каза:

Въпроса е прави ли хубаво кафе с хубав каймак или го прави като боза.

Че аз имам такава и резултата не е много впечатляващ

Днес бях в магазина за портатвните кафемашини и попитах за демонстрация, но за съжаление казаха, че не правят. Иначе ми я отвориха показаха всичките части и казаха какво е по добро от моята, но това вече го бях сравнила и в сайта по описанията. Та този й вариант ми се струва наистина по добър особено и ако е с приставката за капсули. Имало и вариант без. Сега май чакаме с нетърпение до коледа за истински отзиви от @Marisha

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , MayaS каза:

Днес бях в магазина за портатвните кафемашини и попитах за демонстрация, но за съжаление казаха, че не правят. Иначе ми я отвориха показаха всичките части и казаха какво е по добро от моята, но това вече го бях сравнила и в сайта по описанията. Та този й вариант ми се струва наистина по добър особено и ако е с приставката за капсули. Имало и вариант без. Сега май чакаме с нетърпение до коледа за истински отзиви от @Marisha

Аз вече поръчах моята ( с приставка за капсули) и в понеделник ще дам отзиви.

Реших да я тествам бързо бързо 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да знаете, че от края на октомври, когато ме хвана гастрит или нещо друго, не съм проверявала, не пия кафе. Между противопоказните цигари, алкохол и кафе, силите ми стигнаха само за отказ от последното. Ако има промяна, догодина, когато се записвам, ще ви уведомя 😄

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 5 минути , ДиянаВ каза:

Да знаете, че от края на октомври, когато ме хвана гастрит или нещо друго, не съм проверявала, не пия кафе. Между противопоказните цигари, алкохол и кафе, силите ми стигнаха само за отказ от последното. Ако има промяна, догодина, когато се записвам, ще ви уведомя 😄

Е ти пък точно кафето ли нарочи за. проблемно. Да беше спряла бозата например !

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 21 минути , funny каза:

Е ти пък точно кафето ли нарочи за. проблемно. Да беше спряла бозата например !

Не мога да се откажа от шанса да се падна на другарчета с пристрастия към южноамерикански или кубински пороци😍

  • Смея се 7
Връзка към коментар

@ДиянаВ май освен с чорапите в Руси сте известни и с парфюмите 😄 другата година ще очакваме включване хахахаха

 Хората стига с това кафе, че ме заболя главата и си купих билети за Занзибар 😄

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 5 минути , zvezda9001 каза:

@ДиянаВ май освен с чорапите в Руси сте известни и с парфюмите 😄 другата година ще очакваме включване хахахаха

 Хората стига с това кафе, че ме заболя главата и си купих билети за Занзибар 😄

 И аз искам в  Занзибар. Давай насам билетите. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , zvezda9001 каза:

@ДиянаВ май освен с чорапите в Руси сте известни и с парфюмите 😄 другата година ще очакваме включване хахахаха

 Хората стига с това кафе, че ме заболя главата и си купих билети за Занзибар 😄

 

Неее, Звезде, ще видиш ти като първият влак стрела в България е от Русе! Има си традиции. Аз ти се паднах, но ти на мен не си😉, а русинския министър се е заел със задачата да те ощастливя с подарък от БДЖ😛

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 33 минути , zvezda9001 каза:

Хората стига с това кафе, че ме заболя главата и си купих билети за Занзибар 😄

Като ви казваме че кафето е хубаво нещо... вЕрвайте ни !!

Покрай едно кафе и човек в Занзибар се оказва !!!

  • Смея се 11
Връзка към коментар

Привет участници в Размяна на коледни подаръци. 

Искам да благодаря на всички,от които получих подаръци. 

@Миланка

@alienad

@mradulova

и още много важна и любима магеланка,чийто симпатичен подарък не съм снимала.

Благодаря Ви за желанието и старанието да внесете радост и весело коледно настроение. 

Надявам се,че всички ще получат своите подаръци и ще ги оценят.

Благодаря на @Mary,която с толкова желание и внимание всяка година ни предоставя възможността да споделим емоцията от играта.

Защото няма по-хубаво и стоплящо душата усещане,че някой непознат е отделил от личното си време,за да купи,опакова и изпрати радост в навечерието на Коледа. 

Пожелавам Ви топли и уютни празници.

Нека в домовете ни да има здраве,щастие и берекет.

Бъдете обичани и обичайте,защото най- големите подаръци са любимите ни хора.И тези,които ни радват с ежедневните си добринки.Дръжте ги близо до себе си и бъдете благодарни.

 

  • Харесвам 16
  • Браво 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.