Прескочи до съдържание

Уикенд забежки със самолет


Препоръчани мнения

преди 2 минути , Фил каза:

Не може ли да се закачи човек за някой френски оператор? :grin:

Да ти кажа честно не пробвахме 🙂

преди 7 минути , Eva eva каза:

Ейййййй, това с Джърси е супер яко. Много отдавна ми е в to go списъка 🙂 

Не съм правил ресърч за цените,но края на април до 2 май са почивни и са три дни ,така може и с Гърнси да се комбинира

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз кроя някакви пъклени планове за шантава комбинация Англия >>> Джърси-Мърси после феритата до един или два други острова там и после евакуация през Франция, или пък наобратно. :grin:   

 

image.png.8631810f79497a2c731e3821517b75e6.png

 

Обаче още не съм ги избистрил, че им по-особен графикът :scratch_one-s_head: 

 

 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

С феритата там е сложно, че зависят от приливите и графика варира. Иначе е интересно, има какво да се види за по уикенд на остров. О-в Сарк също си заслужава за един ден. Има още едни ферита www.condorferries.co.uk

 

route-all-jersey-2x.jpg?anchor=center&mo

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 19 минути , neuromancer каза:

С феритата там е сложно, че зависят от приливите и графика варира. Иначе е интересно, има какво да се види за по уикенд на остров. О-в Сарк също си заслужава за един ден. Има още едни ферита www.condorferries.co.uk

 

route-all-jersey-2x.jpg?anchor=center&mo

 

Тези ги гледах преди пандемията, като идеята беше от St.Malo да се вземе фери, което спира на Джърси, имаш няколко часа и продължава към Гърнси, всичко на един билет.  Тогава прибирането го гледах с Flybе към UK, но те фалираха. Сега пак са на линия, но вече не летят до островите. А мисля, че и летяха между двата острова.😞

П.п. Проверих и сега излизат фериботи с прекачване и престой в Джърси от няколко часа, но много по рядко и с по-малко време.

Screenshot_20220404-205632.png.3f4da51c49b33910f6af89b799877346.png

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тази тема не трябваше да я чета. 🤣 Сега ми идват идеи за вечерните полети от Пловдив до лондонски летища и ранни полети на другия ден за някъде. Има ли варианти за нощен престой в обществени зони на LTN и STN?

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Да се включа и аз с идея за дълъг уикенд.

София - Айндховен с розовките в петък. Ранен полет 6,20 от София. 

8,20 кацане в Айндховен. Влак до Амстердам. Разходка, забавления по интереси. Нощувка.

На следващия ден влак до Антверпен.... Същата програма. 

В неделя прибиране влак до  Брюксел и трансфер до летището в Шарлероа с Flibco. 

Полет 19,20 с Уиз и късно прибиране в София. 

Преди две седмици успях да направя този маршрут, но извадих късмет с цените на билетите за самолета - тотал 40 лв за двама. 

  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 28 минути , Argentique каза:

Тази тема не трябваше да я чета. 🤣 Сега ми идват идеи за вечерните полети от Пловдив до лондонски летища и ранни полети на другия ден за някъде. Има ли варианти за нощен престой в обществени зони на LTN и STN?

На LTN има повече къде да седнеш,на STN е греда и двете отварят към 3:30 за влизане през секюрити.

На LTN има хотели в близост ,които не рядко имат цени от 45-50£ двойна стая

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , Argentique каза:

Тази тема не трябваше да я чета. 🤣 Сега ми идват идеи за вечерните полети от Пловдив до лондонски летища и ранни полети на другия ден за някъде. Има ли варианти за нощен престой в обществени зони на LTN и STN?

Хванете си автобуса до Лутън и спете в Easyhotel. Цените обикновено са много ниски, но и рейтингът му също. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Jorro каза:

Хванете си автобуса до Лутън и спете в Easyhotel. Цените обикновено са много ниски, но и рейтингът му също. 

Благодаря. Обмислям идеята на авторката с престой (евентуално спане, то едно спане) на летищата. Полетите от Пловдив пристигат след 23-23:50, а има интересни за мен ранни в 6-7, та за движение до град/хотел няма много време. Случвало ми се е да стоя така по няколко часа нощем по всички истанбулски летища, но за тези две не знам дали има удачна възможност.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Jorro каза:

Хванете си автобуса до Лутън и спете в Easyhotel. Цените обикновено са много ниски, но и рейтингът му също. 

Easyhotel е много зле,автобуса до там и обратно е около 20лв за двама и тогава цената идва колкото Ибис и Холидей Ин до летището ,които са класи над него.А през приложението на Accor all Ибис излиза още по евтино.Дори и да има някаква разлика в цената ,която не вярвам да е голяма,комфорта и пешеходното разстояние до летището си струва

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Братислава – полет от София в събота в 16:20 с райън и връщане късно в неделя с уиз, кацане към един след полунощ (реално в понеделник). Допада ми пътуване от типа г** път да види и не съм била в Братислава, та си викам що пък да не им тествам бирата в близко бъдеще?

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 30 минути , Argentique каза:

Братислава – полет от София в събота в 16:20 с райън и връщане късно в неделя с уиз, кацане към един след полунощ (реално в понеделник). Допада ми пътуване от типа г** път да види, пък и не съм била в Братислава, та си викам що пък да не им тествам бирата в близко бъдеще?

Преди, като имаше полет в петък вечер след работа беше супер. Братислава е страхотна за кратък престой за по бира и хапване, полета е 1ч така, че си заслужава и за 1 ден даже... 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 3 часа, Argentique каза:

Братислава – полет от София в събота в 16:20 с райън и връщане късно в неделя с уиз, кацане към един след полунощ (реално в понеделник). Допада ми пътуване от типа г** път да види и не съм била в Братислава, та си викам що пък да не им тествам бирата в близко бъдеще?

В стария град имат чудни крафт бирички. Иначе и ние ги правим такива гъз път да види. След седмица летим до Копенхаген точно за 24 часа. Събота сутрин сме там и неделя сутрин обратно към София.

Малко снимки от бирички в Братислава.

20190825_162324.jpg

20190825_162245.jpg

20190825_172455.jpg

20190825_164949.jpg

20190825_162817.jpg

20190825_162019.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Още един реализиран кратък уикенд със самолет:

събота - 14.05.2022 - полет София - Будапеща (Ryan)

неделя - 15.05.2022 - полет Братислава - София (Wizz)

Чудно си изкарахме, въпреки малкото време, успяхме да навъртим около 30км из улиците на Будапеща + корабче по Дунава 

пускам и малко снимки, предимно от Парламента....😃от различни гледни точки и по различно време 🙃

Не бях ходила до сега в Будапеща, изключая транзитното преминаване на път из Европата, така че вече мога да добавя и нова посетена държава за статистиката... 🤣

20220514_173020.jpg.6813caa3f629c17477df34ede0a7cd66.jpg

 

20220514_174437.jpg.f46c3eea9b983bdced721d25fe9508d0.jpg

Fisherman's Bastion

20220515_112441.jpg.04de90b8adf972aae48ca15d9558f15c.jpg

Széchenyi Thermal Bath

20220515_112007.jpg.2d4ecac89f1c1d2251c4c64fe18e4a99.jpg

Vajdahunyad Castle

20220514_175850.jpg.260f251fb913415092c66140b1f8f4be.jpg

 

20220515_111056.jpg.881515cff4bb774c606cc334aade2f52.jpg

Vajdahunyad Castle

20220515_101547.jpg.e9c27092cb674f2daf6dca3a97abc15c.jpg

 

20220514_194318.jpg.5f9d543b6b936801b4e0013ef6f96f8d.jpg

 

20220514_210847.jpg.c266d60a811365fadf58bfa5c2a6a0dd.jpg

 

20220514_205348.jpg.8f2664d5d88849fd41bb1bc5e158b031.jpg

 

 

  • Харесвам 32
  • Браво 7
Връзка към мнение
На 7.05.2022 г. в 15:42, Argentique каза:

Братислава – полет от София в събота в 16:20 с райън и връщане късно в неделя с уиз, кацане към един след полунощ (реално в понеделник). Допада ми пътуване от типа г** път да види и не съм била в Братислава, та си викам що пък да не им тествам бирата в близко бъдеще?

В стария град заведенията са ми туристически, но малко встрани има добри попадения: Bratislavský meštiansky pivovar и FABRIKA the beer pub, иначе един уикенд е предостатъчен.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , Nayden Bondzhev каза:

В стария град заведенията са ми туристически, но малко встрани има добри попадения: Bratislavský meštiansky pivovar и FABRIKA the beer pub, иначе един уикенд е предостатъчен.

 за Fabrika the beer pub потвърждавам че си заслужава - вчера и отделихме двата часа които имахме в града....за да не пътуваме гладни и жадни 🤣

154807405_DSCPDC_0002_BURST20220515164519851(1).JPG.7e5354cd8cf4f68f4ab519aac8badb6a.JPG

а какви ребра има....

20220515_170524.jpg.dc4f5b46d068442963be7cef446bffe7.jpg

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ще съм благодарна, ако споделите интересен уикенд маршрут с евтини полети и без изискване за ваксини /може да включва и петък или понеделник/. Мислех да е Лондон, но цените на нощувките проста са ..... в космоса. В Братислава сме ходили няколко пъти, затова се оглеждам за нещо различно 🙂 

 

@wiliko, неделя с какво се придвижихте до летището в Братислава от Будапеща?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

и ние преди 3 години правихме точно такъв уикенд, Будапеща страшно ни хареса 🙂

Будапеща -Братислава може с Фликсбус, има няколко автобуса дневно, или RegioJet 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Eva eva каза:

Ще съм благодарна, ако споделите интересен уикенд маршрут с евтини полети и без изискване за ваксини /може да включва и петък или понеделник/. Мислех да е Лондон, но цените на нощувките проста са ..... в космоса. В Братислава сме ходили няколко пъти, затова се оглеждам за нещо различно 🙂 

 

@Eva eva В момента следя билетите за Копенхаген - в събота сутрин летене, неделя вечерта връщане - юни и юли все още полетът в неделя е вечерен. Нощувките ще са скъпи, но това е животът, за там няма евтино. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Нали съм на вълна немски маршрути 🙂

Петък София - Нюрнберг с Раян, прибиране с Уиз от Меминген в неделя.

Може да се направи с отиване в събота до Меминген и връщане от Нюрнберг в понеделник.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , iMari каза:

Нали съм на вълна немски маршрути 🙂

Петък София - Нюрнберг с Раян, прибиране с Уиз от Меминген в неделя.

Може да се направи с отиване в събота до Меминген и връщане от Нюрнберг в понеделник.

Хм, аз тотално зачеркнах Германия заради мерките. Но май само с един антигенен ще стане преди полета. Чудна идея, сега ще ги разцъкам. Видях и темата за евтините билети за влакове 🙂 Благодаря ти много 🙂 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Eva eva каза:

Хм, аз тотално зачеркнах Германия заради мерките. Но май само с един антигенен ще стане преди полета. Чудна идея, сега ще ги разцъкам. Видях и темата за евтините билети за влакове 🙂 Благодаря ти много 🙂 

 

Виж темата с ограниченията. Германия маха изискването за тестове и сертификати от 1.06 до 31.08. 🙂

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

26 юни и близките недели може да се иде до Корфу за ден 6:40-18:40, уиз+райън. И Ханя събота/неделя с райън. Това не са интересни маршрути, но за идеята стават.
Аз ще си прежаля билетите за Братислава за другия уикенд, че в двата уикенда след нея ми се появиха други неща, пък не съм в Сф и три поредни уикенда да се тътря до там дори на мен ми идва много. 🙂
Друг път.

Имаше някакъв вариант Базел в събота с нощувка в Колмар или Страсбург и връщане в неделя от Карлсруе, но много път до Карлсруе, ранко трябва да се тръгне от Страсбург.
Пък и от юли Северна Европа става с фантастични цени...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Не знам дали ти се ходи в Румъния, но Раян имат много удобни полети до Букурещ в дните петък-понеделник на добри цени. Това са 3 пълни дни, прекрасно време човек да опознае и усети Букурещ извън стереотипите за него и да му се наслади истински. Ако ти омръзне, от Букурещ може да се направи кратка екскурзия в района на Брашов, където има за всеки по нещо - от красиви замъци, през невероятна природа до прекрасни градове. До Брашов/Синая може да се отиде с влак или автобус, като в Синая и съседния курорт Бущени има много възможности за разходки в планината и преходи. Сибиу също е вариант, прекрасен град, но е повече път с автобус, въпреки че си заслужава страшно много. 

Копенхаген също си заслужава въпреки скъпата нощувка. Доколкото знам, ти си била там, но Дания е прекрасна и предлага много красиви места като Оденсе (родният град на Ханс Кристиан Андерсен) и остров Фюн близо до Копенхаген, както и Dragor близо до летището. Особено сега с паса за 50 евро за седмица обикалянето става много бюджетно 🙂. Тестове и рестрикции няма

Маршрутът Братислава - Будапеща с една нощувка е супер и може да бъде разнообразен с разходки в Гьор и Шопрон, които са прекрасни малки градчета, а и Унгария не е само Будапеща 🙂. Следващото предложение е за шантавите маршрути 😄. На мен много ми хареса вариант кацане в Будапеща в събота с Раян, автобус/ влак от гара Келети до Гьор, разглеждане и нощувка, неделя автобус за Шопрон и нощувка там. В понеделник ранен автобус за Виена, има директни от Шопрон и полет в 11 часа с Раян, но за връщането трябва да се следи цената. В Шопрон е много хубаво да се нощува, но ако няма ранен автобус за Виена, ще се наложи нощувка в Австрия. Гьор е един от най-красивите градове в Унгария, има прекрасна главна улица, красив площад и интересни църкви, а Шопрон е невероятно градче с прекрасен стар град, където всяка къща си има история. Друг вариант е да се пропусне Шопрон и да остане вариант Будапеща и околности + Гьор, като от Гьор има директен Фликсбус до летището във Виена. Вариант и е да се отиде с автобус от Гьор до Шопрон за ден, пътят е 1 час в посока. Тестове няма нито в Унгария, нито в Австрия

За вдъхновение 😀:

https://www.mywanderlust.pl/visit-sopron-hungary/ - Sopron

https://www.mywanderlust.pl/gyor-hungary/ - Gyor

Братислава няма да я предлагам, защото въпреки че до там летят и Уиз, и Раян, дните не се съчетават със събота и неделя и трябва да се остане или 2 дни с 1 нощувка в Братислава, или 4 дни с 3 нощувки. 

Германия е супер, особено с новия билет от 9 евро. В Бавария могат да се направят невероятни маршрути за 3 дни в района на Нюрнберг, Мюнхен и Меминген. Тестове не се изискват и тук. 

Успех 😊!

  • Харесвам 7
  • Браво 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, Kristian Desev каза:

Не знам дали ти се ходи в Румъния, но Раян имат много удобни полети до Букурещ в дните петък-понеделник на добри цени. Това са 3 пълни дни, прекрасно време човек да опознае и усети Букурещ извън стереотипите за него и да му се наслади истински. Ако ти омръзне, от Букурещ може да се направи кратка екскурзия в района на Брашов, където има за

Казах вече, че този човек не е тийнейджър, а и не си признава. Докато има такива като теб, България ще я има! 🙂 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.