Прескочи до съдържание

Уикенд забежки със самолет


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Иван Попов каза:

Ами преди октомври няма да е, програмата ми е пълна за лятото. 

Но умувам дали да не направя една Тирана, а и до там е евтино, дори и с кола да отида няма да ми е скъпо. 

Вече се ориентирам към Солун и това си е 🙂 София ми отива на заден план. 

Мхм, твоята Тирана определено би ми се понравила  🤔

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 40 минути , Anna Kalinovska каза:

Мхм, твоята Тирана определено би ми се понравила  🤔

Нали, определено си е за привличане 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.06.2023 г. в 11:30, Argentique каза:

И на мен не ми е, но пловдивското летище за n-та поредна година не ми предлага интересни дестинации на поносими цени. Ти поне си на средата между две по-големи летища и веднага мога да ти предложа да тестваш новата линия на уиз Солун-Тирана, където има билети по 10€ и евтин флекс. :smile3:
Оптимистът в мен винаги казва в такива ситуации – винаги може и по-зле. :biggrin: От логистична гледна точка да живея в Смолян/Кърджали или от всякоя друга в някоя Западна Сахара. Примерно. :smile3:

С Flixbus от София   до Солун не става без нощувка в Гърция за новата линия на Wizz Тирана. Автобусът пристига на обед,а полета е сутрин,на връщане полета  е вечер,а автобуса е наобед от Солун за София. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , dimitrov6 каза:

С Flixbus от София   до Солун не става без нощувка в Гърция за новата линия на Wizz Тирана. Автобусът пристига на обед,а полета е сутрин,на връщане полета  е вечер,а автобуса е наобед от Солун за София. 

Пълно е с други автобуси Солун-София във всякакви часове. Има дори автобус Стара Загора–Ираклио (Крит) и ако тръгна за Солун някой ден, ще хвана автобус от Пловдив.
Иван Попов е в Сандански, затова го пращах към Солун.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Argentique каза:

Пълно е с други автобуси Солун-София във всякакви часове. Има дори автобус Стара Загора–Ираклио (Крит) и ако тръгна за Солун някой ден, ще хвана автобус от Пловдив.
Иван Попов е в Сандански, затова го пращах към Солун.

И кой ги хваща тези автобуси до Крит по 225лв в посока и само 24 часа преход..

  • Смея се 6
Връзка към мнение

Всъщност е интересно дали изобщо съществува. Миналата година въпросната платформа ми предлагаше да си купя билети - с цени - за линии, които се оказа, че от над 2 години не съществуват. 

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

В Пловдив на централна жп гара поне миналото лято си имаше табло с разписание на ежедневен автобус Ст. Загора – Ханя. Там минават някои автобуси, вкл. половината софийски.
А кой се вози на тези автобуси по целия маршрут – вероятно, ромско население, хора с багаж, със страх от летене... кой ги знае.

По-страшното за мен е, че есента на автогарата в Малага видях автобус за София на Ю. Ивкони и специално влязох да проверя колко часа се кандилка.
Петдесет и шест! 
Та ако някой се чуди с какво да уплътни един уикенд... :smile3:
 

  • Харесвам 3
  • Смея се 15
Връзка към мнение

Мисля, че съм разказвала как преди години в офиса в Бургас на една от големите авт.компании купувам билети до София и чувам девойка да пита за билет до А Коруня. Щях да падна. Споделих и, че преди няколко седмици съм пътувала за без пари до Сантяго ди Компостела с прекачване в Мадрид, че съм видяла, че има полети и до А Коруня. Тогава още не знаех за форума и сайтовете с намаление, но пак билетите бяха по 10, 20 евро на отсечка. Девойката беше почти обидена, че и предлагам самолет с прекачване, така с автобус била свикнала и било по-лесно. Хора всякакви. Не помня колко точно струваше автобусния билет Бургас - А Коруня, но беше 3 цифрена сума. Не посмях да питам колко време се пътува.

Отплеснахме се нещо. 🙂 Всъщност исках да спомена колко са комфортни и празни автобусите на някаква нова авт.компания City lines оперираща между Солун- София. В началото на април бяхме само 5 човека в цял автобус и доста бързо се прибрахме в София - под 5ч.Шофьора каза,че обичайно са полупразни курсовете. Препродават билети на още няколко компании, но си имат собствен превоз. Това е сайта:

https://citylines.eu/search?adults=1&children=0&currency=EUR&from_city=Солун&from_date=2023-06-20&from_sub_type=city&infants=0&locale=bg&sort=price&students=0&tip=bus&to_city=София&to_sub_type=city

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 5 часа, Argentique каза:

Пълно е с други автобуси Солун-София във всякакви часове. Има дори автобус Стара Загора–Ираклио (Крит)

 

От къде точно минава този автобус до Крит? Някъде трябва да се качи на ферибот....?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

Шофьора каза,че обичайно са полупразни курсовете.

Преди няколко години Юнион Ивкони имаше промоция,ако избереш на задната седалка и 2 месеца преди пътуването,билета беше към 10 лв до Солун. Но шофьорите не вярваха на билета и ходеха да питат на касата,а аз все едно съм престъпник. До Атина ми излезе така около 90 лв отиване и връщане. Така ходих и до Виена и Венеция в различни пътувания.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Argentique, и ние го видяхме тоз автобус в Малага, но не се сетих да проверя времетраенето 😆😆😆 Добре, че и Уиз литнаха, та не се и наложи.

А на гара Пловдив срам-не-срам не съм влизала от студентските си години. Как смея на интернет да разчитам за собствения си град 😁

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Argentique каза:

В Пловдив на централна жп гара поне миналото лято си имаше табло с разписание на ежедневен автобус Ст. Загора – Ханя. Там минават някои автобуси, вкл. половината софийски.
А кой се вози на тези автобуси по целия маршрут – вероятно, ромско население, хора с багаж, със страх от летене... кой ги знае.

По-страшното за мен е, че есента на автогарата в Малага видях автобус за София на Ю. Ивкони и специално влязох да проверя колко часа се кандилка.
Петдесет и шест! 
Та ако някой се чуди с какво да уплътни един уикенд... :smile3:
 

Обаче има вариант нещо да се счупи и да стане прехода 10-20 часа отгоре, не ме питай от къде знам....

Един единствен път в зората на този век бях взел автобус от Мадрид и пътувахме дни и дни, поне два пъти се поправяше по 5-6 часа.

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 58 минути , DGTG каза:

От къде точно минава този автобус до Крит? Някъде трябва да се качи на ферибот....?

Да, минава през Атина и в Пирея се качва на ферибот. Гърците си имат автобусни маршрути на тяхната фирма K-tel, виждала съм Солун-Лесбос и други северни острови.
 

Иначе може да се направи шантав уикенд маршрут за напреднали – с автобус до Малага, слизаш (ако можеш) и хващаш самолета за обратно. :crazy:

 

И за да не е съвсем спам – от първия уикенд на ноември Ryan връщат нормалните часове на полетите до Бергамо. Събота в 10:05 натам, нощувка и кацане в София в неделя в 0:35.

Програма по интереси – безброй малки градчета в обсега, езера, шопинг по аутлетите в Милано, кашкавал туризъм... :smile3:

 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, jul каза:

@Argentique, и ние го видяхме тоз автобус в Малага, но не се сетих да проверя времетраенето 😆😆😆 Добре, че и Уиз литнаха, та не се и наложи.

А на гара Пловдив срам-не-срам не съм влизала от студентските си години. Как смея на интернет да разчитам за собствения си град 😁

Ти в Столипиново не си ходила ...

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, jul каза:

А на гара Пловдив срам-не-срам не съм влизала от студентските си години. Как смея на интернет да разчитам за собствения си град 

Скоро пътувах в купе на влака от Варна за Пловдив и семейство варненци отиваха на Хисаря,а мъжа каза,че не е ходил на техния плаж от 20 години или повече,не помня.

А за уикенд  може да се иде с организиран автобус .Брат ми беше в събота до Александруполис за 30 лв от Хасково,но от Пловдив е 60 лв.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 18.06.2023 г. в 18:20, Иван Попов каза:

Нали, определено си е за привличане 😉

Ту би онест, чакам да ме поканиш...    🙃

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От 28ми октомври до 31ви март може да се направи един уикенд до Копенхаген с wizz air - ранен полет сутринта в събота и късен полет вечерта в неделя.

Цените на билетите не са евтини, но е доста оптимално.

Погледнах, че все още има някакви празни дати и за настаняване с a&o ваучери 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, darinamarinova каза:

От 28ми октомври до 31ви март може да се направи един уикенд до Копенхаген с wizz air - ранен полет сутринта в събота и късен полет вечерта в неделя.

Цените на билетите не са евтини, но е доста оптимално.

Погледнах, че все още има някакви празни дати и за настаняване с a&o ваучери 

Само че след 1 ноември полета от а София от сутрешен става вечерен 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За уикенда 27-29 октомври има вариант до Вроцлав с полета на Ryan (отиване петък вечер и връщане неделя вечер) за сега цените не са Ок ...но съм си го набелязала.... 😋

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Граф Вронски

Предният пост ме подсети, че бях забелязал 29 октомври (неделя) - 30 октовмри (понеделник) София - Дъблин -> кажи речи само за 24 часа, без нощувка - само за парти 😄 

 

2redds.png.c53442c08d70d3dc8f40286835aaa13e.png

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Граф Вронски каза:

Предният пост ме подсети, че бях забелязал 29 октомври (неделя) - 30 октовмри (понеделник) София - Дъблин -> кажи речи само за 24 часа, без нощувка - само за парти 😄 

 

2redds.png.c53442c08d70d3dc8f40286835aaa13e.png

Идея е защото ще спестиш от нощувка,която в Дъблин се оказва сериозен разход....само след партито да не се докараш във вид да  откажат да те качат на борда.🤪

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 47 минути , Otnesen каза:

Идея е защото ще спестиш от нощувка,която в Дъблин се оказва сериозен разход....само след партито да не се докараш във вид да  откажат да те качат на борда.🤪

То партито в Дъблин може да излезе в пъти повече от нощувката,  затова внимавайте 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Някой ако се чуди къде да отскочи този уикенд 24-25 юни, то Раян имат много приятни полети до Ханая Крит. Сутришен полет в събота в 7:15 и връщане в неделя в 18:50. Цена от 92 евро, но предполагам, че може да се намали през някой от сайтовете още.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.