Прескочи до съдържание

Уикенд забежки със самолет


Препоръчани мнения

преди 3 минути , Фил каза:

Да, тъжен факт. :huh:

Тъжен, тъжен, колко да е тъжен. Е къде е Прага! Не си решил, не си отишъл. 

Ако все още ти е тъжно, да те успокоя, че аз още не съм ходил в Лондон и Великобритания. Не, че не е имало възможности - не ме влече. 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , Pantelej Putnik каза:

Тъжен, тъжен, колко да е тъжен. Е къде е Прага! 

Ако все още ти е тъжно, да те успокоя, че аз още не съм ходил в Лондон и Великобритания. Не, че не е имало възможности - не ме влече. 🙂 

Разликата е, че мен Прага си ме влече :wink:, ще я уредим, няма да ѝ се размине! :grin:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Тъжен, тъжен, колко да е тъжен. Е къде е Прага! Не си решил, не си отишъл. 

Ако все още ти е тъжно, да те успокоя, че аз още не съм ходил в Лондон и Великобритания. Не, че не е имало възможности - не ме влече. 🙂 

А аз го харесвам повече от голяма част от европейските столици. Отиди при хубаво време, веми корабче по Темза до Гринуич, обиколи пешеходно централното каре с основните забележителности, ако ти остане време и в по-широки граници с добрия им транспорт, и след това пак кажи, че не те тегли натам.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Дани Магелани каза:

А аз го харесвам повече от голяма част от европейските столици. Отиди при хубаво време, вземи корабче по Темза до Гринуич, обиколи пешеходно централното каре с основните забележителности, ако ти остане време и в по-широки граници с добрия им транспорт, и след това пак кажи, че не те тегли натам.

Четирите подчертани думи нарочно са подчертани дебело. 😉

А аз Лондон го харесвам точно понеже съм го видял в хубаво време (чувствам се късметлия за което) и не съм бил нито в центъра, нито с корабче, а из по-далечните паркове.

Разни хора, разни магеланци! 🙂

Но в Лондон си има за всекиго по нещо 🙂

 

За да не спамя: 

През уикенда направихме една уикендова мини-инвазия в Италия. 

възползвахме се от смяната на зимно с лятно разписание точно тогава, за да е само с една нощувка. Летяхме до Болоня в събота (25.03.2023) по обяд, връщането беше в неделя късно вечерта.

По-голямата част от компанията се отправи към Флоренция, ние пък отидохме с влак до Равена.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Четирите подчертани думи нарочно са подчертани дебело. 😉

А аз Лондон го харесвам точно понеже съм го видял в хубаво време (чувствам се късметлия за което) и не съм бил нито в центъра, нито с корабче, а из по-далечните паркове.

За 16 дни имаше всякакво време и мога да оценя разликите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

За 16 дни имаше всякакво време и мога да оценя разликите.

Темата обаче е "уикенд забежки със самолет". 🙂

Идеята ми е, че в обхвата на темата има много голяма вероятност Лондон и да разочарова немалко хора, защото залозите за хубаво време не са високи. 😉

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , master_of_germs каза:

🙂

 

През уикенда направихме една уикендова мини-инвазия в Италия. 

възползвахме се от смяната на зимно с лятно разписание точно тогава, за да е само с една нощувка. Летяхме до Болоня в събота (25.03.2023) по обяд, връщането беше в неделя късно вечерта.

По-голямата част от компанията се отправи към Флоренция, ние пък отидохме с влак до Равена.

И ние така се възползвахме от смяната на разписанието и уплътнихме един дълъг уикенд (+понеделник) в Елзас

Пътувахме събота сутринта до Базел и се прибрахме понеделник вечерта пак оттам...

 

това са малко красоти от посещението ни...

 

Eguisheim

20230325_104349.jpg

Eguisheim

20230325_104056.jpg

Eguisheim

20230325_110648.jpg

Colmar

20230325_115852.jpg

 

20230325_125137.jpg

Strasburg

20230326_121943.jpg

Strasburg

20230326_123951.jpg

Strasburg

20230326_131424.jpg

Ribeauville

20230327_122052.jpg

 

ако намеря малко време може да си допълня темата с повечко подробности....

20230327_102909.jpg

  • Харесвам 26
  • Браво 11
Връзка към мнение
Преди 1 час, wiliko каза:

20230325_104056.jpg

Eguisheim

20230325_110648.jpg

 

20230327_102909.jpg

Записвам си го като място, което трябва да посетя...

Третата снимки ми напомни за базата на контратерористите на карта Italy в CS1.6 😄 

image.png.3ccb10535c0514359342a8eedf3a3ea1.png

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Прекрасно уикенд пътуване до Линдау и Меминген, с любезното съдействие на @Биксбит 🙂 

Полет с Wizzair в 07:25 ч. София – Меминген на 30.04, връщане в 14:30 ч. на следващия ден. 

Бюджет - 120 лв. на човек, но пътувахме трима - тоест в хотела бяхме в апартамент  и билетите за влака ги взех за трима.

В Меминген препоръчвам ресторант Zur blauen Traube.

 

Разход

Сума

Забележка

Полет с Wizziar

15 лв.

Двупосочно, през trip

JG Hotel Memmingen

75 лв.

Booking, с безплатно анулиране до 29.04.

Влак

30 лв.

До Линдау и обратно, включен и билет за автобуса от летището до Меминген за ден 1

 

DSC_0818-4.jpg

 

DSC_0847-2.jpg

 

DSC_0850-2.jpg

 

DSC_0867-2.jpg

 

DSC_0871-2.jpg

 

DSC_0874-2.jpg

 

DSC_0877-2.jpg

 

DSC_0924-2.jpg

 

DSC_0928-2.jpg

 

DSC_0950-2.jpg

 

DSC_0955-2.jpg

 

DSC_0001-2.jpg

 

DSC_0011-2.jpg

 

DSC_0016-2.jpg

  • Харесвам 39
  • Браво 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 40 минути , Argentique каза:

И още един морски уикенд - в ХанЯ́ (поне така произнасяше името на града говорителката на Т2 миналата година :biggrin:

348363345_224895306966893_4166194204517805346_n.jpg.7428e6b8427aee9fc30c6b8a8340002d.jpg

 

348365358_969376360869008_188549191024647157_n.jpg.e365628a271994e662ee3e98534c7633.jpg

Тук ми се струва, че си сложила отиване към Ханя, а не връщане в неделя. Не че не може да си купиш и София-Ханя, но е 70 паунда.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

Тук ми се струва, че си сложила отиване към Ханя, а не връщане в неделя. Не че не може да си купиш и София-Ханя, но е 70 паунда.

 

Уикендът щеше да стане малко по-дълъг. 😁

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Lindt каза:

Тук ми се струва, че си сложила отиване към Ханя, а не връщане в неделя. Не че не може да си купиш и София-Ханя, но е 70 паунда.

Ами така става, като се разсейвам с работа. :biggrin:
Търсих някакви уикенд решения без отпуска (макар че за мен не са съвсем ок заради местоположението ми) и това засега намерих. Там вече с времето може и да падат цени.
Ако някой попадне на нещо друго...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Пак спамя в тази тема.

Нямам време, но народО поиска, и азкводаправя - взех за следващия уикенд 10 юни Sof-Catania с wizz без никакви врътки за 28 лева с wdc. Връщане късно в неделя с Ryan, по схемата с австралийския jetcost.

2041111282_Screenshot(276).png.80c596d1c0889a3d715883f0594b35f4.png

 

Идея нямам какво да правим, че аз съм била в достъпния за ден район, но и на кулинарен туризъм да се отдадем, лошо няма. :smile3:

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , Argentique каза:

... и на кулинарен туризъм да се отдадем, лошо няма. :smile3:

Да, да, да ... под чадърчетата е чуууууудно 🙂 И колко бЕло се изпииииива 🙂  Направо ми се доидва 😄 

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Гледам пак сте се зарвихрили в Уикенд забежките! 🙂 

 

За Ханя и Пафос имам вече билетчета, нещо ми се ходи някъде пак за уикенд с тръгване примерно в петък след работа и връщане в неделя късно вечерта. Някакви идей?

 

Рових, но тази година доста са орязали петъчните късноследобедни полети Уизз и Раян и връщане в неделя късно вечер. Преди имаше доста гръцки острови, Ларнака примерно и други, сега няма нищо. Връщането може да включва и не директни полети до София в неделя вечер хахаха. 😉 

 

Някакви идей за средата на юли, август отново средата на за уикенд трипче на добри цени?

 

Благодаря предварително за помощта!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Може, но с един ден отпуска до Нюрнберг 

Полета е петък вечер и обратно в понеделник вечер, ако не ви се взима отпуска, вариант е прибиране през Меминген, но полета е неделя сутринта и остава много малко активно време ..

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , agenta каза:

Гледам пак сте се зарвихрили в Уикенд забежките! 🙂 

 

За Ханя и Пафос имам вече билетчета, нещо ми се ходи някъде пак за уикенд с тръгване примерно в петък след работа и връщане в неделя късно вечерта. Някакви идей?

 

Рових, но тази година доста са орязали петъчните късноследобедни полети Уизз и Раян и връщане в неделя късно вечер. Преди имаше доста гръцки острови, Ларнака примерно и други, сега няма нищо. Връщането може да включва и не директни полети до София в неделя вечер хахаха. 😉 

 

Някакви идей за средата на юли, август отново средата на за уикенд трипче на добри цени?

 

Благодаря предварително за помощта!

Мисля,че е рано за ниски цени за средата на юли, август отново средата.В момента виждам евтино до края на юни. Може след15-30 дни да паднат,но в момента ,ако се купува например до Рим за 50 евро с дискаунт.

Screenshot 2023-06-03 at 14-12-20 Результаты наименований авиабилетов София ⇔ Рим результаты от €52.77 (via AZair).png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На пръв поглед райън имат всеки петък вечер полет до Болоня, който каца там в 1 посред нощ в събота. Тези полети за юли са евтини. Но пък в Болоня се плаща такси́ плюс скъпа нощувка.

Връщането е в неделя късно вечер от Болоня пак с райън. Има време и ще паднат цените и там.

Гръцките острови са окастрени много.
Засега на нищо бюджетно не попадам.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Argentique каза:

На пръв поглед райън имат всеки петък вечер полет до Болоня, който каца там в 1 посред нощ в събота. Тези полети за юли са евтини. Но пък в Болоня се плаща такси́ плюс скъпа нощувка.

Връщането е в неделя късно вечер от Болоня пак с райън. Има време и ще паднат и те.

Гръцките острови са окастрени много.
Засега на нищо бюджетно не попадам.

Най-добре да се поизчака още да поднат, ясно е че като теб ще се прави десет дена преди полета си си купила за Катаня. Аз ги гледах тези на Раян до Болоня, но полета е в 00:05 - 01:00 всеки петък, което значи че петък ще си трябва отпуска. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз сглобих уикенд плюс понеделник за края на юни.

Събота рано сутринта полет до Сковста Стокхолм с Уиз.

Неделя вечерта полет от Арланда до Вроцлав с Райън. Нощувка в апартамент с ключ от кутия ,за да не се гоним с домакина.

В понеделник след обяд полет пак с Райън до София. Билети купувани директно от компании за 145 лв на череп.

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 6 минути , agenta каза:

Най-добре да се поизчака още да поднат, ясно е че като теб ще се прави десет дена преди полета си си купила за Катаня. Аз ги гледах тези на Раян до Болоня, но полета е в 00:05 - 01:00 всеки петък, което значи че петък ще си трябва отпуска. 🙂 

Офф, аз пак с блондинския си мозък.... :lol:
Не знам защо ми се стори, че кацат в събота в 1. 

Извинявам се.
За следващия уикенд не знам как се получи, но уиз имат един самотен полет в събота на 10 юни и само тогава е възможна уикенд схемата до Катания.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Имам някаква идея, но последната отсечка е по-скъпа в моя пример.

Може да се изчака или пък ако е вашето (щото аз бих отишла без замисляне) – да се прежалите. :smile3: Полетите са вечерни.

 

14 юли, петък, София-Будапеща

 

1329749820_Screenshot(277).png.d7976b521d5dec5af537a28b216d7fc1.png

 

15 юли, събота - Будапеща-Болоня

 

134670224_Screenshot(278).png.8eb20476c59f74b18f6d6fa2465dac13.png

 

И връщане в неделя, 16.07. от Болоня с най-скъпия полет. При желание, можете да си огледате и други дати.

 

1131326770_Screenshot(279).png.54203b795f8fb716ad9d0502985696a0.png

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.