Прескочи до съдържание

Уикенд забежки със самолет


Препоръчани мнения

преди 16 минути , r_nikolov1 каза:

Някой откри ли нещо приемливо за 6-8.09.2024 (или с тръгване вечерта на 5-ти след работа)? Аз двупосочен полет за под 250 лв. не мога да открия. 😓

Иди в Белград/Букурещ с кола.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Понеже @r_nikolov1 беше питал преди време и за НГ почти в последния момент и го пращах в Белград/Атина/Истанбул по суша (не знам дали е бил в крайна сметка), ще си позволя да дам непоискан съвет, че колкото и да са интересни спонтанните пътувания, за такива празнични дни е хубаво да си оплиташ кошницата по-отрано.
Масата хора, които пътуват по-рядко, го правят точно тогава и цените само растат.
Така че за НГ се оглеждай от началото на ноември, че и по-рано. :wink:
А за 6.09. - или скъп билет, или автомобилно нанякъде.
И да не бяха три почивни дни, за все още летен сезон за след седмица пак е почти невероятно да има по-евтини билети за къде да е.
 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да, разбирам, че в последния момент е много трудно и затова попитах дали случайно някой е открил нещо интересно. Пътувам с група приятели обикновено и всеки има различни ангажименти (+ нова работа, трудно пускане на отпуски и прочие) и рядко успяваме да си планираме предварително пътуванията и затова се налага да търся варианти почти в последния момент.

 

Вариант е и с кола - мислехме за Метеора и да съчетаем 1 ден плаж, но май не е добра идея.

А в България хотелите са си увеличили драстично цените заради празниците, та на пръв поглед и това не е много добро предложение, освен ако не намерим нещо да го съчетаем с морето, например.

Та не знам накрая какво ще измислим, в търсене сме.
 

За Нова година също оглеждам вариантите и поне за момента сме се спрели на Албания, но нищо конкретно повече не сме обсъждали. 😄

Та с интерес следя и ако видя нещо, което ме грабне, ще кажа. 
 

Благодаря на всички за информацията! 🙌

Връзка към коментар

Според мен иди в близката чужбина (Гърция, Турция, Румъния), защото там 6 септември не е празник.

За мен неудобството е, че съм в средата на голяма държава и навсякъде около мен на сухопътна дистанция е същия празник.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 51 минути , neuromancer каза:

Според мен иди в близката чужбина (Гърция, Турция, Румъния), защото там 6 септември не е празник.

За мен неудобството е, че съм в средата на голяма държава и навсякъде около мен на сухопътна дистанция е същия празник.

Традиционно опашките към Гърция и на границата спокойно изяждат половината дълъг уикенд за септемврийски празници.

За Турция не знам, Румъния е сравнително безопасно решение, но си е доста път. И до там, и после в страната, за 3 дни пътуване може да прекараш повече време в колата, отколкото извън нея.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

@r_nikolov1, за 6 - 8.09 иди до Увац и Дрвенград. Писала съм във форума, потърси с търсачката. Приятна и бюджетна дестинация, която с кола се вмества идеално в 3 дни 🙂

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Argentique каза:

За хора без отпуска, но пък с малко повече пари :biggrin:

 

Screenshot(2).png.1842b378e462c28ac1307bcad3e7f4dd.png

 

Screenshot(7).png.ad07bbfc8b10c4a2f60e4d527e4e1225.png

 

С Pegasus през Истанбул, снимките са от сайта им.

Идеална оферта, но за регион, който не ми е в радара. Как ги намираш - и аз уж ровя, но рядко стигам до нещо. Сега търся за Порто - стигнах до полет през Шарлероа на 13.11, обаче връщането е тотал щета - Макс стигам до Милано на 17.11 и оттам е цифромания. Може ли помощ, ако имаш време и желание 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, new one каза:

Идеална оферта, но за регион, който не ми е в радара. Как ги намираш - и аз уж ровя, но рядко стигам до нещо. Сега търся за Порто - стигнах до полет през Шарлероа на 13.11, обаче връщането е тотал щета - Макс стигам до Милано на 17.11 и оттам е цифромания. Може ли помощ, ако имаш време и желание 😉

За Европа - в skyscanner, понякога momondo. За горното - Pegasus имат промоция сега.
За твоите дати е рано и бих изчакала, че ноември не е много топ месец за пътувания, освен ако няма някъде ваканция.
Отиването ти през CRL е в сряда на 67€ сега и според мен ще падне.
В неделя имаш връщане през Станстед на 81€ сега.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Argentique каза:

За Европа - в skyscanner, понякога momondo. За горното - Pegasus имат промоция сега.
За твоите дати е рано и бих изчакала, че ноември не е много топ месец за пътувания, освен ако няма някъде ваканция.
Отиването ти през CRL е в сряда на 67€ сега и според мен ще падне.
В неделя имаш връщане през Станстед на 81€ сега.

Ня мен ми излезе 70 лв през шарлероа с уиз и Раян. Но може да се е променило. Ще изчакам, не бързам. Мерси 

Връзка към коментар
9 hours ago, new one said:

Идеална оферта, но за регион, който не ми е в радара. Как ги намираш - и аз уж ровя, но рядко стигам до нещо. Сега търся за Порто - стигнах до полет през Шарлероа на 13.11, обаче връщането е тотал щета - Макс стигам до Милано на 17.11 и оттам е цифромания. Може ли помощ, ако имаш време и желание 😉

Привет! Рано е още. 

Миналата седмица успях да се сдобия за края на октомври през Бергамо (с три часа между полетите) за 63 лева сумарно. Ако има значение - skyscanner свърши черната работа. За ноември със сигурност ще изпаднат още такива цени. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Днес и утре има промо на Pegasus и куп варианти от София за Истанбул петък/неделя за 54€ двупосочно от ноември до края на март.


Screenshot(2).png.0f1f7cddc908bf7ad308ef6a2e5ad0d6.png


Screenshot(3).png.3feb820f7cc7b3a1a3a2ac20e15f8bc6.png

 

Edit: в това промо влиза и намаление в размер 5€ за 55 см ръчен или 12 кг чекиран багаж. Или тотал 10€ за общ Saver пакет (55 см ръчен+20 чекиран). Който има точки, с около 3700 т. се спестяват 5€.

In addition, within the scope of the offer, cabin baggage allowance for passengers purchasing the Light Package can be purchased for €5 and 12 kg check-in baggage allowance can be purchased for €5. You can also choose the Saver package by paying an additional €10 on top of the Light package ticket price!

 

  • Харесвам 19
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 1 час, kakadu каза:

Тънка стружка. Събота и неделя.

  image.png.559dfc0f420087bbd97d8f72dd8f4240.png

Ако не си купил билет, пробвай през app trip.com uk версия, за твоите дати горе може още надолу.

 

Screenshot_20240910_183916_Tripcom.jpg.17a45da296540393f32af749dacd3165.jpg

 

Screenshot_20240910_184034_Tripcom.jpg.64460eb59338680f9ae9395273c7aac6.jpg

 

Една Катания октомври - отиването скъпо, връщането 5 €.

 

Screenshot_20240910_184135.jpg.f1abc14acac4fb4b13766076ac5e76ea.jpg

 

Screenshot_20240910_183730_Tripcom.jpg.28f4b8fd2b7089f476a7d4812f4e8ddc.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, kakadu каза:

Тънка стружка. Събота и неделя.

  image.png.559dfc0f420087bbd97d8f72dd8f4240.png

А тук първоначално в табличен вид излиза, че полетът е 19.99 лева, а като го избереш става 30 лева. Някой знае ли защо така става?

Връзка към коментар
преди 4 минути , bobbyfm каза:

Променила се е цената вероятно. То и на трип не ми излизат тия цени като на Argentique.

Излизат цените,ако се сложи препоръчаната версия:

 

Screenshot_2024-09-10-19-20-20-773_ctrip.english.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , bobbyfm каза:

Еднопосочно ако търсиш излиза, но за двупосочно ми дава различна цена.

Намалява 12 евро от билет, двупосочния го третира като един.

Имате право на три изстрела.

 

 Screenshot_20240910_194831_Tripcom.jpg.f9819da80aeb1670c2a2286a188e85f0.jpg

 

@iMari, това намаление го разисквахме в началото на август още, може да те е нямало. 

преди 8 минути , bad kid каза:

Откъде се избира да е UK? При м н американска версия сваля

Account долу вдясно и после горе вдясно до името ти - диамантчето. Може и евро да се запази за валута.

 

Screenshot_20240910_195349_Tripcom.jpg.918afc42903b908013ac9584746692a8.jpg

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Значи, така като стане.....ама затова ви обичам 😘 @Argentique

Та, прибере се човек от работа, вземе душ, сипе си едно винце.....с две думи предвижда се една лежерна вечер. Ама вземе, че отвори "Магеланци", фиксира поредната промоция и вече вечерта хич не е спокойна 😁 За минута се оформя план, намира се дружина и се купуват билетки 🤪 15 паунда ми се върза на човек двупосочно, имах някакви точки натрупани в приложението и от тях използвах 😄 

 

Извинете, 7 паунда и нещо на човек ми се върза 🙂 

  • Харесвам 14
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.