Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

На 19.06.2023 г. в 10:08, Alexander каза:

В Армения ми направи впечатление че Русия се боготвори като цяло.

 

За два дни на два пъти слушах как се възхвалява от случайни хора.

 

В Армения руския се учи в училищата, както при нас преди хиляди години. И в двата хотела, в които бях, момчетата на рецепциите, видимо под 30г, говориха перфектен руски и когато трябваше и английски. Освен това в Ереван видях няколко руски знамена и нито едно украинско. Да не политизираме темата, просто това са фактите.

IMG_6025.JPG

IMG_6026.JPG

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Някой комбинирал ли е Армения с Грузия и Азербайджан?

Коментари видях, че питат за печатите дори от предишни години, въпросът е като печата е от преди 3 дни ще ме пуснат ли изобщо?

Редактирано от Oshko
пояснение
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Oshko каза:

Армения някой комбинирал ли е с Грузия и Азербайджан?

Аз не съм комбинирал, но днес прочетох, че границата между Грузия и Азербайджан може да се минава само в едната посока ( от Азербайджан към Грузия, а не обратно). Така, за да комбинираш трите държави, трябва да кацнеш в Ереван, да стигнеш Тбилиси, да летиш Тбилиси - Баку и след това от Баку до Армения да се прибираш по земя през Грузия. Според мен няма да има проблем с печатите, но си отдели повече време за трите страни. Разбира се, може да летиш и Тбилиси - Баку - Тбилиси безпроблемно 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 22.06.2023 г. в 18:17, kakadu каза:

В Армения руския се учи в училищата, както при нас преди хиляди години. И в двата хотела, в които бях, момчетата на рецепциите, видимо под 30г, говориха перфектен руски и когато трябваше и английски. Освен това в Ереван видях няколко руски знамена и нито едно украинско. 

IMG_6025.JPG

IMG_6026.JPG

А отделно има и Мол Россия в центъра на Ереван.

На 27.06.2023 г. в 16:28, Kristian Desev каза:

Според мен няма да има проблем с печатите

Не е баш така, но да не задълбаваме. Доста хора имат проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Писах до посолствата на двете страни, както и до българските посолства там и ги попитах в прав текст може ли като съм бил в Армения/Азербаджан да вляза съответно във вашата страна.

Арменците отговориха - нямаме ограничения(разбирай печат от Азербайджан), но трябва да си питате грузинците тъй като ще влизате от Грузия.

Азербайджанците отговориха - имаме ограничения заради пандемията и влизането се решава от властите. Но по въздух може, заповядайте.

Накратко никой не каза, че има проблем, гаранция, разбира се, няма.

Познайте от българските посолства дали ми отговориха?:)

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 3 минути , Oshko каза:

но трябва да си питате грузинците тъй като ще влизате от Грузия.

В Грузия български граждани могат да влизат и с ЛК, така че няма защо да показваш паспорт. Ако това има някакво значение за маршрута.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 40 минути , Oshko каза:

Писах до посолствата на двете страни, както и до българските посолства там и ги попитах в прав текст може ли като съм бил в Армения/Азербаджан да вляза съответно във вашата страна.

Арменците отговориха - нямаме ограничения(разбирай печат от Азербайджан), но трябва да си питате грузинците тъй като ще влизате от Грузия.

Азербайджанците отговориха - имаме ограничения заради пандемията и влизането се решава от властите. Но по въздух може, заповядайте.

Накратко никой не каза, че има проблем, гаранция, разбира се, няма.

Познайте от българските посолства дали ми отговориха?:)

Всеки казва, че "няма проблем", това не означава, че няма да ви съсипят от въпроси на ГКПП-тата. Но принципно Вие си знаете с колко време разполагате и защо сте решили да обиколите и трите държави на едно пътуване. Има доста за разглеждане и в трите страни, особено в Грузия. Моят съвет е, изберете си една или две държави: Грузия+Азербайджан или Грузия+Армения за конкретното пътуване.  Това не са държави тип "Бенелюкс" (малки по площ и без граници), че да се ошетат за кратко време 😉 Това е мое лично мнение, вие си решавате 😉 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 27.06.2023 г. в 15:44, Oshko каза:

Някой комбинирал ли е Армения с Грузия и Азербайджан?

Коментари видях, че питат за печатите дори от предишни години, въпросът е като печата е от преди 3 дни ще ме пуснат ли изобщо?

Преди няколко години някой тук, но за съжаление вече не помня кой, беше правил точно такова комбинирано пътуване. Тогава Бута летяха от София до Баку. Помня ясно, че разказваше как с нощния влак са влизали в Армения от Грузия, имаше нещо и за алкохола в багажа, проверката във влака. Това беше преди Ковид19-пандемията. За съжаление не мога да намеря бързо историята тук, пробвай с търсачката, това е било 2018-2019г., защото Бута тогава пуснаха линията веднъж седмично и рових доста за печатите, транспорта, в крайна сметка само Азербайджан+Грузия направихме, а Армения - тази година. Имаше коментари, че е по-добре да се ходи първо при азерите и после при арменците, защото арменците се заяждат по-малко за печата в паспорта. За 4-5 години нещата не са се променили.

 

Половинката ми е с печат в паспорта от 2019, моя паспорт е сменен вече. При сегашното ходене до Армения (паспортна на летището в Ереван) и на влизане, и на излизане  го разпитваха, на влизане повече, какво е правил в Азербайджан, какво ще прави в Армения, къде ще спи и т.н., не беше нещо драматично дълго, на излизането ни пак го питаха защо и какво е правил в Азербайджан, вече доста по-кратко.

 

Ако сте силно мотивирани да са ви в едно посещение трите страни, заредете се с търпение и време за минаване на паспорните проверки и ясен план какво ще им кажете, че ще видите, защо искате да го видите и т.н., за да ви държат по-малко преди да ви бият печат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

Всеки казва, че "няма проблем", това не означава, че няма да ви съсипят от въпроси на ГКПП-тата. 

За да те съсипят от въпроси на ГКПП-то не е нужно да ходиш от Армения в Азарбейджан или обратното, може да ти се случи и на границата с Македония, ако попаднеш на недоспал полицай...

"Няма проблем" аз го разбирам, като "границата се преминава"....с много или малко въпроси какво значение има? Проблем е когато се случи нещо като с хората в Мексико, които не бяха допуснати в страната.

За конкретната тема тук, никой не е писал, че не е допуснат до съответната държава, защото имал някакви печати в паспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , boogy83 каза:

никой не е писал, че не е допуснат до съответната държава, защото имал някакви печати в паспорта.

Някъде може бях споменала за гранИчен случай 🤓 - Не че бях недопусната от сърболята за преминаване през тяхна територия напът за Будапеща на не помня коя точно тяхна граница поради наличие на печати от Косово през 1999 г., но бях обстойно и под лупа проверявана и разсъбличана, понеже не можеха да разбират отговора на настойчивите им въпроси Какво собествено съм правила в Косово някоя и друга седмица прид това..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 27.06.2023 г. в 10:13, Oshko каза:

Армения някой комбинирал ли е с Грузия и Азербайджан?

 

преди 4 часа, iMari каза:

В Грузия български граждани могат да влизат и с ЛК, така че няма защо да показваш паспорт. Ако това има някакво значение за маршрута.

Грузия не е в конфликт нито с Армения, нито с Азербайджан, затова няма какво да им се плашиш. 

Връзка към коментар

Искам да помоля, ако някой има сим карта с данни за Армения и не му е необходима вече, да ми я прати. 

Аз ще съм там до 2 Август, това за валидността. 

ПП същото се отнася и за сим карта за Грузия, ако някой е ходил и не му трябва. 

Моля на лично, ако имате желание за помощ. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Самото “пращане” струва по-скъпо и от самата карта, повярвайте. Не са скъпи картите, а са поименни със снимане на паспорта. Аз бях скоро, но не бих си дал моята карта на непознат човек. Каквото и да върши в интернет, го прави от мое име и отговорността после нося аз. 
Купете си карта за десетина лв от летището в Ереван, да ви е спокойно. (И по-евтино от магазин на моб.оператор в града).

 

p.s. Иначе Грузия е в прекрасни отношения и с Турция (за разлика от Армения с Турция)

Връзка към коментар

Армения отвори границата с Турция за жители на трети страни. https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/14076113

Таксито каза, че може да ме закара, но няма как той самия да мине в Турция.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
2 hours ago, Hakkâri Spor said:

Самото “пращане” струва по-скъпо и от самата карта, повярвайте. Не са скъпи картите, а са поименни със снимане на паспорта. Аз бях скоро, но не бих си дал моята карта на непознат човек. Каквото и да върши в интернет, го прави от мое име и отговорността после нося аз. 
Купете си карта за десетина лв от летището в Ереван, да ви е спокойно. (И по-евтино от магазин на моб.оператор в града).

 

p.s. Иначе Грузия е в прекрасни отношения и с Турция (за разлика от Армения с Турция)

Е щом са поименни, не искам. Не е за парите, по скоро ми трябва нет веднага, но ще си купя от града.   

Връзка към коментар
преди 15 часа, era123 каза:

Е щом са поименни, не искам. Не е за парите, по скоро ми трябва нет веднага, но ще си купя от града.   

На летището има wi-fi, а всичките им оператори имат офиси в самото летище, купувате си предплатена карта и те веднага Ви оправят настройки и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, някой нощувал ли е в Татев? Ако да, моля за препоръки за място за хранене вечер, тъй като в google maps не откривам почти нищо. Благодаря предварително!

Въпросът е, че е много пътят наобратно до Ереван и за да не пътуваме по нощите мислим да нощуваме в Татев. Оценявам всяка препоръка за нощувка в района.

Връзка към коментар
Преди 1 час, vino4erpec каза:

Здравейте, някой нощувал ли е в Татев? Ако да, моля за препоръки за място за хранене вечер, тъй като в google maps не откривам почти нищо. Благодаря предварително!

Въпросът е, че е много пътят наобратно до Ереван и за да не пътуваме по нощите мислим да нощуваме в Татев. Оценявам всяка препоръка за нощувка в района.

Ние нощувахме в крайпътен хотел с ресторант (Old Halidzor Hotel) и сме доволни от престоят си, а гледката към манастира е уникална

20230704_075635.jpg.7b7d85b643e8be9e65c06c4090bcd1f1.jpg

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

В букинг.ком има няколко хотела в Татев, които са на безумно ниски цени. В тях има храна, предполага се. Иначе може да нощувате в гр. Капан, който е наблизо. И е областен град, все пак.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, vino4erpec каза:

Здравейте, някой нощувал ли е в Татев? Ако да, моля за препоръки за място за хранене вечер, тъй като в google maps не откривам почти нищо. Благодаря предварително!

Въпросът е, че е много пътят наобратно до Ереван и за да не пътуваме по нощите мислим да нощуваме в Татев. Оценявам всяка препоръка за нощувка в района.

Ние нощувахме в Татев 2 пъти, но си вечеряхме и закусвахме в къщата за гости, не сме търсили заведение. Където и да резервирате, вероятно ще ви предложат някаква храна. Иначе има някакви заведения, но малкото туристи не остават в Татев след дневния тур и не държахме да проверим качеството на предлаганото в ресторантите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.