Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

Какво мислите за рент а кар срещу вариант за тур с шофьор? Много ли е зле шофирането там?

Тъй като сме четирима, няма да е ефективно да се занимаваме с маршрутки.

Кола за седмица със всички застраховки излиза ~400E+ бензин, за кола с шофьор ми искат двойно.

Връзка към мнение
преди 41 минути , Oshko каза:

Какво мислите за рент а кар срещу вариант за тур с шофьор? Много ли е зле шофирането там?

Тъй като сме четирима, няма да е ефективно да се занимаваме с маршрутки.

Кола за седмица със всички застраховки излиза ~400E+ бензин, за кола с шофьор ми искат двойно.

Ужасно карат, но ако си опитен шофьор ще се справиш. Аз се стрясках, може би защото ме возеха. Ако шофирах сигурно нямаше да ми прави чак такова впечатление. В Ереван е по- натоварено, извън него е нормален трафик, само дето изпреварват малоумно. Ако се местите на различни места за нощувка, по-добре с рентакар.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 17.08.2023 г. в 10:07, Tesh каза:

Ако си с Huawei, това е причината. 

Благодаря за информацията на Yerevan card, иначе съм със Самсунг. 

Връзка към мнение
On 8/17/2023 at 11:04 AM, Oshko said:

Какво мислите за рент а кар срещу вариант за тур с шофьор? Много ли е зле шофирането там?

Тъй като сме четирима, няма да е ефективно да се занимаваме с маршрутки.

Кола за седмица със всички застраховки излиза ~400E+ бензин, за кола с шофьор ми искат двойно.

Здравейте, може ли да ми дадете координати на “Вашия” шофьор, тъй като шофьорите, на които съм писала не ми изпратиха оферти?

Връзка към мнение
преди 11 минути , Miladina каза:

Здравейте, може ли да ми дадете координати на “Вашия” шофьор, тъй като шофьорите, на които съм писала не ми изпратиха оферти?

Писах на доста, най-добри цени за кола с шофьор дадоха - 

contact@hyurservice.com - Общая стоимость на седан комфорте - 458.500 AMD. фотографии: https://hyurservice.com/TLkCeCnv

info@excursions-armenia.ru - 550.000 драм Автомобиль 4 местный.+ гид водител в Армении.

 

Връзка към мнение

Благодаря. Явно ще се откажем от този вариант и ще си изберем турове от Ереван или ще разчитаме на маршрутки, а пък може и да прежалим парите за самолетни билети.

Арменска работа. 😁

Връзка към мнение
преди 8 минути , Miladina каза:

Благодаря. Явно ще се откажем от този вариант и ще си изберем турове от Ереван или ще разчитаме на маршрутки, а пък може и да прежалим парите за самолетни билети.

Арменска работа. 😁

А може и вие да опитате с рент а кар, както ние мислим, най-евтино е за нас така, защото сме четирима. Ако сте двама с туровете от Ереван и маршрутки няма да ви скъпо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Miladina каза:

Благодаря. Явно ще се откажем от този вариант и ще си изберем турове от Ереван или ще разчитаме на маршрутки, а пък може и да прежалим парите за самолетни билети.

Арменска работа. 😁

Аз не бих се отказала от пътуването!

 Винаги ще се намерят варианти на място! Сигурна съм. Има много споделена информация за готови турове  от Ереван. Не го мислете, нещо ново винаги е добре! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 minute ago, Вероника said:

Аз не бих се отказала от пътуването!

 Винаги ще се намерят варианти на място! Сигурна съм. Има много споделена информация за готови турове  от Ереван. Не го мислете, нещо ново винаги е добре! 

Определено е така, но не мога да приема мисълта, че ще дам толкова пари за пост соц реализъм. Знам, че не е редно да се сравнява, но обиколихме половин Йордания за много по- малко пари, пак с кола с шофьор. Освен това в момента започнах да правя програма и за Саудитска Арабия, ми … нещата не изглеждат в полза на Армения- в смисъл какво ще получим за тази сума. А шест дни само в Ереван- не, не, не можем да пием толкова. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И ние бяхме 4-ма и горе-долу кола под наем с бензин излизаше на 50% спрямо организирана екскурзия и взехме кола.

 

За мен в Йордания е доста по-зле като шофиране-взимал съм кола, отделно е и по-скъпо спрямо Армения.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 36 минути , Miladina каза:

 А шест дни само в Ереван- не, не, не можем да пием толкова. 

Сигурно ли е? Винаги има първи път.🙃 Каквото и предизвикателство да се появи един Магеланец ще го преодолее🙂!

 Помислете си и вземете най-доброто за вас решение!😉

 

Връзка към мнение
преди 6 часа, Oshko каза:

Писах на доста, най-добри цени за кола с шофьор дадоха - 

contact@hyurservice.com - Общая стоимость на седан комфорте - 458.500 AMD. фотографии: https://hyurservice.com/TLkCeCnv

info@excursions-armenia.ru - 550.000 драм Автомобиль 4 местный.+ гид водител в Армении.

 

Забравих да напиша, че тези цени са за една седмица и около 2000км

Връзка към мнение
18 hours ago, Oshko said:

Забравих да напиша, че тези цени са за една седмица и около 2000км

Получихме оферта и то каква. Предложени четири тура за всеки един от дните с линк към сайта. 
Не знам какво да мисля. Имах друго за мнение за арменците. Все пак аз съм разгледала сайта и питам за друга оферта, не искам всеки ден да се връщам в Ереван.
За първи път правенето на програма за пътуване не ми носи удоволствие. Аз съм наясно, че трябва да печелят, нямам нищо против, но нека се напънат да измислят нещо различно от копи пейст.

Трудна работа се оказа тази Армения / за нас/. 🙂

 

Oshko, а вие кога пътувате?

Връзка към мнение

Армения е малка страна и не пречи всеки ден да се връщате в Ереван.  Столицата е горе долу по средата. И ако единия ден сме ходили до Гюмри в Северна Армения, а на другия до Татев/Капан, южна Армения, то най-логично е нощувката да е пак.. в Ереван. Вие си знаете. От Ереван до езерото Севан не е кой знае колко далече, а е на 2 часа път, къде е най-удачно да се преспи, ако ходите при езерото? В случая не говорим за Казахстан, Узбекистан или Турция с големите разстояния.

Връзка към мнение

На обратния полюс е моето мнение за Армения.

Не виждам причини да си губя двойно повече време всеки ден в пътуване по не особено приятните им пътища, вместо да се правят нощувки. 

А за ходенето до Татев и връщане до Ереван изобщо няма да го коментира, само пътя е 9 часа..

Все пак хора всякакви, някои пътуват и по 12 часа на ден и не ги бърка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Alexander каза:

На обратния полюс е моето мнение за Армения.

Не виждам причини да си губя двойно повече време всеки ден в пътуване по не особено приятните им пътища, вместо да се правят нощувки. 

А за ходенето до Татев и връщане до Ереван изобщо няма да го коментира, само пътя е 9 часа..

Все пак хора всякакви, някои пътуват и по 12 часа на ден и не ги бърка.

И аз мисля, че за Татев и около него, е необходима нощувка в района.

Връзка към мнение

Аз го пътувах преди 2 месеца, пътят не е чак толкова. Има доста забележителности по пътя и се спира за разглеждане и в двете посоки, като това включва и няколко часа при самия Татев. От 8 до 21 ч. с връщане в Ереван, но сумарно пътят е бил на половината на тези часове, защото се спира при всякакви манастири, лифтове, отделно заведения за хранене и т.н. Така или иначе отпътуването за България ще е пак от Ереван и трябва все пак да се върнем в Ереван и същият път ще се измине в обратната посока, няма да се продължава на юг до Иран... Ако кацам в Ереван, пък излитам от друго летище, тогава ситуацията е друга.

Връзка към мнение
преди 22 часа, Miladina каза:

Получихме оферта и то каква. Предложени четири тура за всеки един от дните с линк към сайта. 
Не знам какво да мисля. Имах друго за мнение за арменците. Все пак аз съм разгледала сайта и питам за друга оферта, не искам всеки ден да се връщам в Ереван.
За първи път правенето на програма за пътуване не ми носи удоволствие. Аз съм наясно, че трябва да печелят, нямам нищо против, но нека се напънат да измислят нещо различно от копи пейст.

Трудна работа се оказа тази Армения / за нас/. 🙂

 

Oshko, а вие кога пътувате?

Ако не я усещаш тази дестинация, не прекарвай 6 дни там. За 3 предполагам се търпи 😄

Връзка към мнение
На 4.08.2023 г. в 19:44, kakadu каза:

За "Кавказкая пленница" ти трябва резервация, особено ако е през уикенда. Два пъти пробвах вечер и двата пъти греда. Накрая отидох през деня в по-далечния ресторант на ул. "Саят Нова". Добър избор е.

През май месец, с вторият или третият полет за Ереван, още като кацнахме и се настанихме отидохме до "Кавказка пленница" и ни казаха, че могат да ни осигурят маса в 21 часа.  ЛИчно аз от храната не съм впечатлена, в разни малки кръчмета ядох по вкусна и по- евтино, но интериора е впечатляващ ..... плащаш за него 🙂

На 19.08.2023 г. в 17:01, gini каза:

И аз мисля, че за Татев и около него, е необходима нощувка в района.

Ние бяхме без нощувка. Тръгнахме в 8 сутринта и се прибрахме в полунощ. Но минахме през всички забележителности на път към Татев, хапнахме си в едно кръчме до една река ....... Доволна бях. Не се усещаше пътя ... А Татев е впечатляващ .....особено слизането по пътя от него до долу 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 21.07.2023 г. в 14:03, boogy83 каза:

 

Screenshot_20230721_140228_Google Play Store.jpg

Ако си с Apple, виж в Apple store Yandex Go Taxi, търси жълто-бяло-черното лого, аз съм го ползвал веднъж в Ереван, работи без проблем. И не е нужна профилна снимка или селфи на момента (както изисква Uber например, да те разпознае шофьорът), не е задължително и плащане с карта, може и кеш, ако това се заяви още на качване.

Връзка към мнение

И нашата Армения приключи. Да споделя моя опит. Комуникацията с хостовете е чудесна, но аз бях първата,  която потърси контакт. Google maps работи, но по-добре yandex  maps и последно не се заигравайте с ръчния багаж. Масово се  мери, на летището в Ереван, ако не се събере в клетката се заплаща Priority, но само в CASH  32 000 AMD. Армения много ми хареса, радвам се,  че бях там и я преживях с природата,  хората, с които общувахме, пихме арменска ракия /априкосовий самогон/, а ние отвърнахме с домашна гроздова. Танцувахме на арменска музика и популязирахме "Мома Яница" в хотел -ресторанта на Севан. Другото вече се знае....

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

 

На 22.08.2023 г. в 9:39, Дарчо каза:

.. А Татев е впечатляващ .....особено слизането по пътя от него до долу 

🙂

Не бяхте ли с лифта? Страхотни гледки са отгоре 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.