Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци!

Радвам се, че попаднах на темата, след едно спонтанно закупуване на билети за Ереван 😄 в края на октомври. От голяма полза ми е всичко споделено, програмата почти е начертана /като за първи път, ще заложа на тур. агенция Йур/, но искам през последния, почти цял ден да се опитаме сами да стигнем до Гарни, Каменната симфония и манастира Гегард. Ще съм благодарна за насоки....До къде с обществен транспорт, от къде с такси или пеша....Въобще всичко, което ще ни е от помощ да уплътним деня до 17 часа.

Връзка към мнение
На 28.08.2023 г. в 11:45, era123 каза:

Ако някой иска яндекс гоу за такситата, мога да дам апк файла за андроид. Иначе от гугл плей не дава да се свали. 

Бих се възползвала от предложението ви, защото в БГ не мога да го сваля, а не ми се рискува да не стане и в Армения чрез гугл плей.

Връзка към мнение
На 8.09.2023 г. в 9:19, Aniksi каза:

програмата почти е начертана /като за първи път, ще заложа на тур. агенция Йур/, но искам през последния, почти цял ден да се опитаме сами да стигнем до Гарни, Каменната симфония и манастира Гегард. Ще съм благодарна за насоки....

Да нямате предвид Hyur? https://hyurservice.com/en ? Ако е друга агенция не знам. С тази направихме точно такова пътуване в последния ден. Гарни темпъл, Каменната симфония, манастир Гегард, езерото Севан и един античен театър в Звартноц. От 8 до 16 ч. Полет късно вечерта

Връзка към мнение
преди 13 часа, Hakkâri Spor каза:

Да нямате предвид Hyur? https://hyurservice.com/en ? Ако е друга агенция не знам. С тази направихме точно такова пътуване в последния ден. Гарни темпъл, Каменната симфония, манастир Гегард, езерото Севан и един античен театър в Звартноц. От 8 до 16 ч. Полет късно вечерта

Да, същата фирма. Но двете екскурзии са организирани, затова до Каменната симфония ще се опитаме сами....А може  и от фирмата да ни дадат идея. За сега - маршрутка до Гарни и от там такси.

Връзка към мнение

Може и така. При нас  една и съща фирма ни заведе до всичките места, шофьорът беше наясно с програмата и знаеше в колко часа трябва да сме се върнали в Ереван (А ако е след 18.00 право на летището, то пък е до въпросната "катедрала" в Звартноц, която приличаше повече на античен театър), всичко вървеше по план, без препускане и без гледане на часовника. При тръгване в 8.00 има време за всичко. Полетът ви е след 22 ч за София, нали?

Връзка към мнение
На 11.09.2023 г. в 10:52, Hakkâri Spor каза:

Може и така. При нас  една и съща фирма ни заведе до всичките места, шофьорът беше наясно с програмата и знаеше в колко часа трябва да сме се върнали в Ереван (А ако е след 18.00 право на летището, то пък е до въпросната "катедрала" в Звартноц, която приличаше повече на античен театър), всичко вървеше по план, без препускане и без гледане на часовника. При тръгване в 8.00 има време за всичко. Полетът ви е след 22 ч за София, нали?

Май ще мина на този вариант, защото е около 70 евро за 3-ма и ще спести много време, нерви, но най-вече спокойно ще се насладим на видяното. А как запазихте и платихте екскурзиите към фирмата? На място или предварително, в сайта и в каква валута?

Прочетох за бележка, която се получава след онлайн чекирането на л-ще Ереван, която не е билет, но с нея на някое от чекинг бюрата, срещу паспорт се получава самолетния билет. Това така ли е? А бордната карта може да е на телефона /предполагам имат четци/.

Връзка към мнение

най-вероятно не издава бордна карта онлайн, а трябва да минеш през гишето

често срещано в по-затънтени дестинации

Връзка към мнение

Приложението на Уиз натрапчиво твърди, че дори и потвърждението за онлайн чекиране трябва да бъде принтирано. 

Въпреки че явно не е така и не го изискват на гишетата, за избягване на вътрешно напрежение, в Ереван има много копирни центрове, в които можете да го принтирате срещу 25 стотинки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ли още някой с билети до Ереван в близкото бъдеще? Ние трябва да заминем в събота, но така като гледам май няма да го бъде. Днешния полет от София е кацнал в Кутаиси, а останалите на Уиз ер са направо анулирани. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Aniksi каза:

Ние сме с билети за 22-25 октомври...Но почти съм разубедена....МВР предупреждават за повишено ниво на риск....Такъв ни бил късмета 😞

то тогава има много време. Освен това от днес в 13 часа са спрени всякакви бойни действия, войските на Армения се изтеглят /ако въобще е имало някакви там/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз току що пристигнах в Ереван. Само се надявам Wizz да не решат да отменят полета в събота. Полетите от/до Ереван на повечето авиокомпаниии се изпълняват нормално в момента.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 15 часа, vino4erpec каза:

Аз и семейството ми имаме билети за 27 септември, но вече се разколебавам. Давам си краен срок до събота да взема окончателно решение.

Здравейте,

аз имам резервация за същият полет.  За сега мисля да си пътувам, до колкото разбирам напрежението се потушава.

преди 15 часа, Suunto каза:

Има ли още някой с билети до Ереван в близкото бъдеще? Ние трябва да заминем в събота, но така като гледам май няма да го бъде. Днешния полет от София е кацнал в Кутаиси, а останалите на Уиз ер са направо анулирани. 

Кои полети визираш , ще са отменени.

@zhivko7 казва , че е кацнал днес и всички полети се изпъкняват. 

Връзка към мнение
преди 56 минути , Tesh каза:

Здравейте,

аз имам резервация за същият полет.  За сега мисля да си пътувам, до колкото разбирам напрежението се потушава.

Кои полети визираш , ще са отменени.

@zhivko7 казва , че е кацнал днес и всички полети се изпъкняват. 

Както се вижда, мнението ми е от вчера, когато почти всички полети на Уиз ер до Ереван бяха отменени. Днес се изпълняват с големи закъснения.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Tesh каза:

Здравейте,

аз имам резервация за същият полет.  За сега мисля да си пътувам, до колкото разбирам напрежението се потушава.

Кои полети визираш , ще са отменени.

@zhivko7 казва , че е кацнал днес и всички полети се изпъкняват. 

Пристигнах сухопътно от Тбилиси.

Не са всички все още, но повечето се изпълняват.

  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Това, което най.много ме гложди е, дали хората, които вчера са били изтърсени в Кугаиси, са знаели къде отиват..... Напомня ми на оня случай, дето от Абу Даби вместо в София ги бяха изсипали във Варна.

Връзка към мнение
преди 18 минути , vino4erpec каза:

Това, което най.много ме гложди е, дали хората, които вчера са били изтърсени в Кугаиси, са знаели къде отиват..... Напомня ми на оня случай, дето от Абу Даби вместо в София ги бяха изсипали във Варна.

А имаше и едни, дето от Дубай ги бяха изсипали в Пловдив, вместо в София. И летището затворено, хората са си постояли в самолета часове наред, понеже няма кой и една стълба да добута 😄

 

Иначе летището в Ереван си работи, няма военни действия в Армения, има в Карабах, област, която си е територия на Азербайджан (окупирана от арменците). В Ереван има просто разни протести против премиера им, на площад Храпарак Харутюнян (известен и като "Република"). То не, че и при нас няма антиправителствени протести всеки ден и вчера не се "тепаха" пред Министерския съвет, ама хайде.  До Баку и до Ереван полетите си продължават и летищата си работят.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, zhivko7 каза:

Аз току що пристигнах в Ереван. Само се надявам Wizz да не решат да отменят полета в събота. Полетите от/до Ереван на повечето авиокомпаниии се изпълняват нормално в момента.

За да имате някакъв ориентир, проверете останалите полети на Уизеър до Ереван (от Виена, Ла̀рнака, Дортмунд, Милано Малпенса, Рим Фиумичино, Венеция, Абу Даби) дали си кацат в Ереван. Ако да, тогава не трябва да се притеснявате за събота. Може кацането в Кутаиси да е било  заради лошо време. Тбилиси е по-близо до Армения, но пък Уизеър не ползват това летище по принцип.

Връзка към мнение
преди 29 минути , Hakkâri Spor каза:

За да имате някакъв ориентир, проверете останалите полети на Уизеър до Ереван (от Виена, Ла̀рнака, Дортмунд, Милано Малпенса, Рим Фиумичино, Венеция, Абу Даби) дали си кацат в Ереван. Ако да, тогава не трябва да се притеснявате за събота. Може кацането в Кутаиси да е било  заради лошо време. Тбилиси е по-близо до Армения, но пък Уизеър не ползват това летище по принцип.

Да, останалите полети на Уиз вече се изпълняват от днес следобяд. Не е заради лошо време в случая, а заради обстановката в Нагорни Карабах. Имаше доста отменени полети на различни авиокомпании.

Връзка към мнение

Сега в новините казаха, че двете страни са постигнали временно примирие, с посредничеството на Русия.  Което не означава, че политическата обстановка в Армения се е променила, много хора са против сегашния премиер Пашинян. Докато не го свалят, няма да мирясат. Но не мисля, че това би трябвало да влияе на туристите. Ходихте ли на площада (Hraparak Harutyutyan)? Вечер има светлинно шоу на фонтаните, а сега с тези протести на същия площад.. предполагам, че е интересно. Правете снимки 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Hakkâri Spor каза:

Сега в новините казаха, че двете страни са постигнали временно примирие, с посредничеството на Русия.  Което не означава, че политическата обстановка в Армения се е променила, много хора са против сегашния премиер Пашинян. Докато не го свалят, няма да мирясат. Но не мисля, че това би трябвало да влияе на туристите. Ходихте ли на площада (Hraparak Harutyutyan)? Вечер има светлинно шоу на фонтаните, а сега с тези протести на същия площад.. предполагам, че е интересно. Правете снимки 😉

За съжаление днес нямаше светлинно шоу, предполагам, заради протестите. Иначе самите протести, поне засега, изглеждат доста мирни и тихи, почти не се чуват скандирания. Просто има събрани доста хора на площада и тук-там някоя улица в централната част е отцепена от полицията. Ще видим утре как ще е на националния им празник.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.