Прескочи до съдържание

Буенос Айрес и Патагония


Препоръчани мнения

След промоцията на Търкиш, Патагония изведнъж ми стана много актуална. Имам следните питания:

1. Самолетни билети Буенос Айрес - Ушуая цени от порядъка на 120-140лв ок ли са? Flybondi. Чел съм във форума, че цените са само нагоре, другите Aerolineas са + 50%. Вярно, че има 7 месеца дотогава, но ако са ок? Програмата ще я правя по-нататък, проблема е със сам.билети.

2. Ще имам 6-7 пълни дни - ще ми стигнат ли за минимума за Патагония? 

3. Не е по темата, но ако се включат магеланци - flybondi летят и до Puerto Iguazu, та за водопадите два пълни дни? Flybondi предлагат цени от 100лв на посока за там.

Имам 13 пълни дни. За БА 3-4 дни. Имам чуденка единия ден за Монтевидео но не ми е спешно сега. Ако има други идеи са добре дошли

Предполагам ще представлява интерес и за другите магеланци с билети за БА.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 22.05.2022 г. в 19:02, Kamen каза:

След промоцията на Търкиш, Патагония изведнъж ми стана много актуална. Имам следните питания:

1. Самолетни билети Буенос Айрес - Ушуая цени от порядъка на 120-140лв ок ли са? Flybondi. Чел съм във форума, че цените са само нагоре, другите Aerolineas са + 50%. Вярно, че има 7 месеца дотогава, но ако са ок? Програмата ще я правя по-нататък, проблема е със сам.билети.

2. Ще имам 6-7 пълни дни - ще ми стигнат ли за минимума за Патагония? 

3. Не е по темата, но ако се включат магеланци - flybondi летят и до Puerto Iguazu, та за водопадите два пълни дни? Flybondi предлагат цени от 100лв на посока за там.

Имам 13 пълни дни. За БА 3-4 дни. Имам чуденка единия ден за Монтевидео но не ми е спешно сега. Ако има други идеи са добре дошли

Предполагам ще представлява интерес и за другите магеланци с билети за БА.

Цените с Flybondi без никакъв багаж, като добавиш багаж, вече не са толкова атрактивни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , Marisha каза:

Цените с Flybondi без никакъв багаж, като добавиш багаж, вече не са толкова атрактивни.

За багажа всеки си преценява, ръчния си е безплатен. Има и клуб флайбонди за сваляне на цената.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Kamen каза:

1. Самолетни билети Буенос Айрес - Ушуая цени от порядъка на 120-140лв ок ли са? Flybondi. Чел съм във форума, че цените са само нагоре, другите Aerolineas са + 50%. Вярно, че има 7 месеца дотогава, но ако са ок? Програмата ще я правя по-нататък, проблема е със сам.билети.

Да, тези цени са повече от добри. За багажа вече казаха - аз не се побирах в такъв ръчен конкретно за това пътуване. Aerolineas ползвахме ние и цените наистина вървяха само нагоре.

 

преди 2 часа, Kamen каза:

2. Ще имам 6-7 пълни дни - ще ми стигнат ли за минимума за Патагония? 

То и ден стига за някакъв минимум. Въпросът е какво включва минимумът? Но за БА 3-4 дни, а за Патагония 6-7 ми се струва доста неправилно разпределение, освен ако не си типично градски турист.

 

преди 2 часа, Kamen каза:

Имам 13 пълни дни. За БА 3-4 дни.

БА е хубав град, но Патагония е изумителна! Бих минимизирала града за сметка на природата.

 

Дано се включат и другите ходили, за да споделят техните виждания.

@wiliko, @lyusi?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не сме градски туристи, нямаше да има нито Патагония, нито Игуасу, преходи всяка седмица се правят от 15-20км, но за БА по-малко от 3 дена ми се струва прекалено? Другият вариант е да се откажем от Игуасу за още 2 дена в Патагония. Дано се включи някой посещавал и двете места.

Благодаря за бързия коментар.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 минути , Marisha каза:

Ние сме отделили 10 дни за Патагония, 2 за Игуасу и 2 за БА. Поне такъв е плана.

За кога планираш това пътуване?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 22 минути , Marisha каза:

26.01-10.02

С търкиш? До и от Буенос Айрес или други летища сте избрали?

Много съм изкушена от дестинацията!

Връзка към мнение
преди 3 часа, Kamen каза:

След промоцията на Търсиш, Патагония изведнъж ми стана много актуална. Имам следните питания:

1. Самолетни билети Буенос Айрес - Ушуая цени от порядъка на 120-140лв ок ли са? Flybondi. Чел съм във форума, че цените са само нагоре, другите Aerolineas са + 50%. Вярно, че има 7 месеца дотогава, но ако са ок? Програмата ще я правя по-нататък, проблема е със сам.билети.

2. Ще имам 6-7 пълни дни - ще ми стигнат ли за минимума за Патагония? 

3. Не е по темата, но ако се включат магеланци - flybondi летят и до Puerto Iguazu, та за водопадите два пълни дни? Flybondi предлагат цени от 100лв на посока за там.

Имам 13 пълни дни. За БА 3-4 дни. Имам чуденка единия ден за Монтевидео но не ми е спешно сега. Ако има други идеи са добре дошли

Предполагам ще представлява интерес и за другите магеланци с билети за БА.

Цените за самолететен билет до Ушуая са добри.

От Ушуая е близо Ел Калафате и оттам Торес дел Пайне. За Игасу мисля,че 2-3 дни дни ще можеш да видиш и от бразилска страна.

Монтевидео е с ферибот за около час и малко в посока и мисля ,че за ден ще се получи разходка до там.....сега проверих,че не се изисква виза ( имах информация ,че искат ).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

6-7 пълни дни за Патагония са ок като минимум. След като сте в Аржентина, ще стоите в аржентинската част, за да се минимизира пътя, броите един ден за Перито Морено, 2-3-4 за разходки около Ел Шалтен и Фиц Рой, и път или може да включите нещо по вкус, например Торес дел Пайне. 

До Ушуая аз не бих ходил при ограничено време. Оттам се измъкваш или със скъп къс полет, или със 12 часа автобусен преход.

Буенос Айрес за 3 дни е напълно ок, предполагам може и два, ако не сте градски туристи, просто да почувствате града, а не да отмятате по списък. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 минути , Дани Магелани каза:

С търкиш? До и от Буенос Айрес или други летища сте избрали?

Много съм изкушена от дестинацията!

Да, с Turkish до БА.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Полет Ushuaia - El Calafate с Aerolineas излиза около 160лв, това е най-ниската цена която виждам за февруари, нямам никаква представа дали е ниска цена, автобус е над 12ч. и ще изяжда един скъпоценен ден.

Може би ще е добре модератор да извади последните мнения в отделна тема, да не разводняваме чудесния пътепис.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Kamen, аз бях преди пандемията точно в БА, Игуасу , Салта, нямах време за Патагония, но послушай съветите, аз съм и градски и природен турист, БА повече от 2 дни не е нужно. Няма кой знае какви извънземни забележителности, има дух , атмосфера, храна, танго, но няма смисъл да жертваш Игуасу заради ден повече в БА. За Игуасу 2 пълни дни стигат. 1 ден за Бразилска част, 1 ден за Аржентинска част. С Бонди не сме пътували , бяхме с Аеролинеас и ми харесаха много. За оптимална Патагония  @Guinness също може да прочетеш.

И аз почти си купих билети, но пусти страх от затваряне, изисквания , пуууу, какво направиха с нас 2 години. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние времето го разпределихме така: 2 дни Игуасу (1 за бразилската и 1 за аржентинската страна), 4 за Буенос Айрес, 4 за Ел Калафате и Ел Чалтен, 1 за Колония в Уругвай. 4 дни ни стигнаха идеално за Буенос Айрес, по 2 дни за Ел Калафате (Перито Морено 1, круиз с корабче до другите ледници 1), Ел Чалтен (по един ден за всеки от двата трека) и Игуасу също са достатъчни. Ако ви влече повече природата и трековете, включете Ушуая за 3 дни и стават точно 13. Аз Игуасу не бих го махнал, много ни хареса там (има разходки с лодка под водопадите). Патагония също е страшно красива. Заслужава си да видите и двете места. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Имам питане относно придвижването до летищата в Буенос Айрес - разбрах,че с градски транспорт не е ок.

В тази връзка ако някой е ползвал такси да сподели - чудя се как да вържа ранен полет от Буенос Айрес до Ушуая и Игасу.

Връзка към мнение

Има си градски транспорт

До Езейза са на фирмата Tienda Leon, малко по-висока класа автобуси са, но трябва да им видите разписанието за ранни полети. Аеропарке е практически в града, не е проблем с такси. Аз като ходех още нямаше тия приложения като Uber, но сега и те са си възможност.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Има си градски транспорт

До Езейза са на фирмата Tienda Leon, малко по-висока класа автобуси са, но трябва да им видите разписанието за ранни полети. Аеропарке е практически в града, не е проблем с такси. Аз като ходех още нямаше тия приложения като Uber, но сега и те са си възможност.

Благодаря за информацията. 🙂

Връзка към мнение

Изобщо не се занимавайте с uber в БА. За разлика от Рио са напълно безполезни там. Нагли и ненадеждни. Такситата не са никак скъпи, не си заслужава нервите да се мъчите с uber. А за трансфера, ако преди това имате престой в БА, може да се разберете с някой местен да ви чака на летището и да ви закара до другото .

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ние ползваме такси , поръчано от хотела,  беше всичко точно , това до далечното летище. До близкото, от където са вътрешните полети, взехме градски автобус. Нямаше никакви проблеми. И метро ползвахме в града. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В крайна сметка наредих програмата, че и накупих всичките самолетни билети.

Директно от летището на БА при пристигането/да не губим време/ след 6-7ч престой летим за Ушуая - 2дни, следва Ушуая - Ел Калафате/5 пълни дни/,

Ел Калафате - БА/два пълни дни/, БА - Игуасу - БА/два пълни дни/ и последните два БА и евентуално Колония/Уругвай/.

Основно с флайбонди и само един полет с аеролинеас/Ушуая - Ел Калафате/

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В Буенос Айрес няма какво да се прави 4 дена. 2 дена (пълни) са напълно достатъчни. Айде 2 и половина да са.

 

П.П. Тя програмата вече е готова, така че няма смисъл от коментара ми. Може да се изтрие

Връзка към мнение
58 minutes ago, ACM said:

В Буенос Айрес няма какво да се прави 4 дена. 2 дена (пълни) са напълно достатъчни. Айде 2 и половина да са.

Ей , сериозно ? 

Като "смесен" турист , мисля че 4 дни могат да бъдат много добре прекарани в Буенос Айрес .При всички положения за мен 3 са   минимум (ако времето го позволява). Ако няма време , бих летял направо към Патагония,  ползвайки БА единствено за транзит с нощувка в едната или двете посоки.

Програмата е много добра !

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 25.05.2022 г. в 0:52, tougherty каза:

Изобщо не се занимавайте с uber в БА. За разлика от Рио са напълно безполезни там. Нагли и ненадеждни. Такситата не са никак скъпи, не си заслужава нервите да се мъчите с uber. А за трансфера, ако преди това имате престой в БА, може да се разберете с някой местен да ви чака на летището и да ви закара до другото .

Аз пък съм напълно доволна от uber в Буенос Айрес, друг транспорт не съм ползвала там, освен метрото еднократно.

@Kamen, съжалявам, че късно виждам темата, не знам дали въпросите от първия пост още са актуални. 

Аз направих Патагония (с превес на чилийската част, в т.ч. Пунта Аренас и близката колония на пингвини, Торес дел Пайне, круиз до ледниците Балмаседа и Серано, от аржентинската част поради липса на време пропуснахме Ушуая, за Перито Морено и Ел Чалтен за трек около Фиц Рой отделихме по един ден) и Буенос Айрес + Рио де Жанейро и водопадите Игуасу в две отделни пътувания.

И в двете пътувания всичко много ми хареса, просто местата са много различни едно от друго и всяко носи своя чар, трябва да решиш кое най те тегли. Буенос Айрес е космополитен град, аз лично се влюбих в него и  3-4 дни там не са ми много, но ако трябва да избирам между него и Патагони, бих съкратила престоя там с 1 ден за сметка на Патагония. Имай предвид, че в самата Патагония се пътува бавно (освен ако не си с полет, но такъв има само между Ушуая и  Ел Калафате в аржентинската част, другото е с автобуси, които са по 3-4 на ден в някои отсечки, в други (пр. Ушуая-Пунта Аренас) са през ден или поне така бяха. За водопадите (ако ще ги вместваш в програмата) два дни според мен са достатъчни, бразилската част се гледа относително бързо, но и в аржентинската част успяхме да направим всички маршрути за ден без да си даваме много зор. Вече ако искаш хеликоптер над водопадите или тур с лодка, ще ти трябва един допълнителен ден. Обаче ако искаш да включиш всичо (БА, Патагония, Игуасу) ще загубиш доста време в път, виж как ти идват полети и друг транспорт, за да се ориентираш може ли да ги сместиш и как оптимално да ги подредиш, за да не губиш време. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За мен и цяла седмица може да се откара в БА. Аз съм била дори за 2, но на гости. Приятелите ни имаха членска карта за комплекс с 9 басейна, къща на река Парана и добре почнахме. Е, ходихме за 2 дни и до Колония на отсрещния бряг. Изобщо аз съм фен на Аржентина, макар да съм била само там, Мендоса и Мар дел Плата. Е и Игуасу естествено. Явно трябва да се реша и на малко умора в Патагония. Но и за релакс си става Аржентина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.