Прескочи до съдържание

Буенос Айрес и Патагония


Препоръчани мнения

преди 15 часа, stanimir каза:

Ей , сериозно ? 

Като "смесен" турист , мисля че 4 дни могат да бъдат много добре прекарани в Буенос Айрес .При всички положения за мен 3 са   минимум (ако времето го позволява). Ако няма време , бих летял направо към Патагония,  ползвайки БА единствено за транзит с нощувка в едната или двете посоки.

Програмата е много добра !

 

Ами не знам. Аз бях 3 дена в Буенос Айрес и малко ми доскуча. Градът е прекрасен, но може да се обиколи без проблем за 2 дена. 

Връзка към мнение
преди 16 часа, stanimir каза:

Ей , сериозно ? 

Като "смесен" турист , мисля че 4 дни могат да бъдат много добре прекарани в Буенос Айрес .При всички положения за мен 3 са   минимум (ако времето го позволява). Ако няма време , бих летял направо към Патагония,  ползвайки БА единствено за транзит с нощувка в едната или двете посоки.

Програмата е много добра !

 

За Ушуая времето ми е много оскъдно, всичко на всичко 27,5ч/кацам в 10ч сутринта, излитам на другия ден в 13.30ч към Ел Калафате/. Приемам всякакви съвети за оптимизация на престоя там, особено от хора посетили мястото. Малък плюс, че летището е само на 5км.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Kamen каза:

За Ушуая времето ми е много оскъдно, всичко на всичко 27,5ч/кацам в 10ч сутринта, излитам на другия ден в 13.30ч към Ел Калафате/. Приемам всякакви съвети за оптимизация на престоя там, особено от хора посетили мястото. Малък плюс, че летището е само на 5км.

 

Самия град не е голям, централната част може да се разгледа набързо сутринта на втория ден, всъщност тогава не виждам и какво друго може да направите. За първия ден има следните опции, по избор:

1. Да се разходите из националния парк до Ушуая, Tierra del Fuego, има микробусчета возещи или директно до там, или до станцията на влакчето което ви кара пак в парка. В самия парк има няколко несложни трека, парка си засужава да се види.

2. Да си вземете лодка да ви разходи из канала Beagle за гледки, спира се и на остров да гледате пингвини. Това не съм го правил, пингвини бях гледал другаде, канала също го бях разгледал. За тази опция зависите и от времето, ако условията се неблагоприятни може и да я няма.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Има следобедни турове от 14.00 и 15.00 часа.Може за първия ден да си избереш някой от тях, така ще видиш максимално неща за краткото време с което разполагаш.

 

https://www.viator.com/Ushuaia/d933-ttd

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , stanimir каза:

Има следобедни турове от 14.00 и 15.00 часа.Може за първия ден да си избереш някой от тях, така ще видиш максимално неща за краткото време с което разполагаш.

 

https://www.viator.com/Ushuaia/d933-ttd

 

 

За парка тур не им трябва, само да си вземат микробусчето до входа на парка или до влакчето което да ги закара там (то си е атракция). Ще им излезе и по-евтино, има карти на парка, няма как да се загубиш някъде. Няма да чакат и времето за тура, мятат багажа и отиват за микробуса на автогарата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря и на двамата. 

Парк + тур с лодка за един ден възможен ли е? Вторият ден ще е кратка разходка из града до обед, преди полета.

Примерно от 11ч - 14ч в Парка и от 15ч тур с лодката?

Или трябва да избера едното, разбира се само при благоприятно време. Ако не е възможно предпочитанията ми са към тур с лодка + пингвини, даже от настаняването са ми предложили ваучер за 10% намаление 

Връзка към мнение

Ще е доста набързо ,но да възможно е да се направи в един ден.

Трябва да отчетеш ,че паркът е на 12 км. от града и се пътува около 25-30 минути в посока. 2-3 часа там пак са по-добре ,отколкото изобщо да не отидеш.

Аз гледах пингвини на друго място и си взех 4 часовия тур само по Бигъл ,но пак беше страхотно изживяване.И сега не съм сигурен ,че бих дал 200$ отгоре само заради пингвините.

Доколкото помня 1 или 2 фирми имаха концесия (и монопол) ,като единствено те правят туровете до остров Мартило.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен най-много ми хареса разходката до остров Мартило. Купихме я в хостела на място - предварително не успяхме да си намерим места.

Ние бяхме във варианта с автобус до музея и после кратко с лодка. Сигурно турът с пътуване през пролива ще е още по-добър, но по наше време просто нямаше такъв.

Със сигурност бяме на следобеден тур до Мартило, та ако има все още такъв, букнете си него, а преди това можете да направите разходка с лодка из Бигъл. На турчето из Бигъл не се виждат пингвини - само корморани, тюлени и разни други птици.

На следващата ви сутрин може да отидете към парка за 2-3 часа и после към летището. В парка не си губете времето за влакчето - да, минава покрай красиви места, но доста време отнема.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Времето никога не стига и ми е нужен съвет за Патагония. Доколкото съм чел класиката е: Торес Дел Пайне, Перито Морено и ФицРой. Разполагам с 4 дена и половина. Кацам в Ел Калафате в 13ч. 

Вариант 1

Придвижвам се до вечерта до Пуерто Наталес. 

1 ден Торес Дел Пайне - обиколен тур

2 ден Трек до Base Torres

3 ден Придвижване Пуерто Наталес - Ел Калафате/5-6часа/

4 ден Перито Морено

Без Ел Чалтен/ФицРой/

 

Вариант 2

Придвижване до вечерта до Ел Чалтен и следващите два дни трекове до Fitz Roy и Cerro Torre.

Връщане в Ел Калафате и Перито Морено

Без Торес Дел Пайне

 

И при двата варианта 2 от 3.

 

Вариант 3.

Отпътуване към Пуерто Наталес след полета.

Ден 1 Торес Дел Пайне - тур или Трек.

Ден 2 Пуерто Наталес - Ел Чалтен цял ден

Ден 3. Трек до Фитц Рой и връщане вечерта в Ел Калафате.

Ден 4 Перито Морено.

 

Ще съм благодарен за включване от магеланци, които са минавали по посочените маршрути.

 

 

Връзка към мнение

И още един съвет за Ушуая. Изядени ми са още 2  часа от престоя с промяна на полет. На практика кацам в 10ч сутринта и до края на вечерта. Работният ми вариант беше договаряне с такси още на летището и 3 часа парк + следобедния тур по Бийгъл. И на другия ден разходка в градчето за 2-3 часа. Последното отпада.

Като че ли водещото ми става тур по Бийгъл и разходка.

Или друга идея пак с таксито. Из нета има договаряне с такси да те разходи из парка с най - интересните места, но времето стана много малко.

Ако ще правя избор - Бийгъл или парка плюс разходка из града или все пак таксито.

И малко инфо.

Полетите из тази част само растат и то драстично, на всичкото отгоре за един от моите Ушуая - Ел Калафате няма места за след 6 месеца.

И друго, aerolineas argentinas са ми променили полета с 2.5 часа без уведомление, та който има да си ги проверява профилактично.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Kamen каза:

Времето никога не стига и ми е нужен съвет за Патагония. Доколкото съм чел класиката е: Торес Дел Пайне, Перито Морено и ФицРой. Разполагам с 4 дена и половина. Кацам в Ел Калафате в 13ч. 

Вариант 1

Придвижвам се до вечерта до Пуерто Наталес. 

1 ден Торес Дел Пайне - обиколен тур

2 ден Трек до Base Torres

3 ден Придвижване Пуерто Наталес - Ел Калафате/5-6часа/

4 ден Перито Морено

Без Ел Чалтен/ФицРой/

 

Вариант 2

Придвижване до вечерта до Ел Чалтен и следващите два дни трекове до Fitz Roy и Cerro Torre.

Връщане в Ел Калафате и Перито Морено

Без Торес Дел Пайне

 

И при двата варианта 2 от 3.

 

Вариант 3.

Отпътуване към Пуерто Наталес след полета.

Ден 1 Торес Дел Пайне - тур или Трек.

Ден 2 Пуерто Наталес - Ел Чалтен цял ден

Ден 3. Трек до Фитц Рой и връщане вечерта в Ел Калафате.

Ден 4 Перито Морено.

 

Ще съм благодарен за включване от магеланци, които са минавали по посочените маршрути.

 

 

На мен ми се вижда много 3те неща за 4.5 дни, така че или първи или втори вариант. Избери си по вкус или по удобство на транспорта…

Връзка към мнение
преди 8 часа, Kamen каза:

Времето никога не стига и ми е нужен съвет за Патагония.

Времето, ама другото време може да ти подскаже на място какво можеш да видиш и направиш.

Ние пропуснахме Торес дел Пайне  заради лошо време - дъжд и наккава видимост.

Разбира се, пожелавам ти при теб да не е така и да видиш всичко запланувано.

Реално най-смислен ми се вижда Варинат 2, че иначе голямо кръстосване между Аржентина и Чили ми се струва.

 

преди 8 часа, Kamen каза:

И още един съвет за Ушуая.

Бийгъл бих избрала аз.

В самото градче няма много какво да видиш.

Парка - ако има време ОК, ако няма - пропускаш.

 

Май аз още в началото си казах, че времето не е много за Патагония, но пък е по-добре от хич. :wink:

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вариант 2 е единственият , който е смислен ! 

 

 Другите варианти биха имали смисъл единствено ако Калафате - ПНаталес се направи еднопосочно . В противен случай е само за хардкор трек фенове, който задължително трябва да направят фотоси за някой блог.

 Направете си три нощувки в Ел Чалтен и една в Калафате за ледника  , или 2+2 , и се наслаждавайте на Патагония . 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Вариант 2 е единственият , който е смислен ! 

 

 Другите варианти биха имали смисъл единствено ако Калафате - ПНаталес се направи еднопосочно . В противен случай е само за хардкор трек фенове, който задължително трябва да направят фотоси за някой блог.

 Направете си три нощувки в Ел Чалтен и една в Калафате за ледника  , или 2+2 , и се наслаждавайте на Патагония . 

Ние до Торес дел Пайне не сме ходили и не мога да дам съвет, но 2+2 Ел Калафате + Ел Чалтен е добре. 1 ден Перито Морено, 2 ден сутринта круиз с корабче по езерото до другите ледници и автобус в 17.00-18.00 за Ел Чалтен. 3 ден трек Фицрой, 4 ден трек сутринта трек Серо Торе и следобед автобус към летището на Ел Калафате + вечерен полет до Буенос Айрес. Даже ще имате време за по пържолка в Буенос Айрес (ако са ви останали сили след толкова препускане). Само дано времето да е благоприятно за да видите всичките красоти, че иначе си е малко сметка без кръчмар.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Програмата ми придоби като че ли окончателен вид. Благодарност към всички отзовали се.

 

1. Ушуая - след последните размествания на полетите, ден и половина. Договорих се с домакина на наетото студио за таксиметрови услуги включващи 3ч разглеждане на всичко най-добро около Игуасу + трансфери от/до летище - 22 400 песо/75$/. Ако някой прояви интерес мога да дам координати, за мен цената е отлична. Цените в Аржентина драстично се покачват. Круизът по Бийгъл е вече 19000, но пък е 4.5ч.

2. Ел Шалтен + Ел Калафате, 2 + 2 дни. Ще бъда доволен и само на един тур с хубаво време до Фиц Рой, ако пък стане и другия още по - добре. Цените на автобусите и тук са драстично нагоре. Ел Калафате - Перито Морено 7000. На място мисля да проверя частен тур дали няма да излезе по - евтино. Ел Калафате - Ел Шалтен 5000, въпреки, че разстоянието е 2 пъти по-голямо. Актуална цена все още не виждам за П.Морено и Игуасу, за 23г.

3. БА 2 дена, 2 дена Игуасу и връщане в същия хотел в БА/мисля да си оставя багажа там/ за още два и връщане към България.

 

Питанки:

1. Има ли къде късно вечер на летище EZE да сменя песо по черен курс? Трябва ми малка сума, преди да се добера на другия ден до WU. Някой сменял ли е там?

2. Добре че хотелските резервации са отпреди, реално същите хотели са удвоили, но сега се опитват да добавят +21% данък. Приказвах с Букинг и ми отговарят, че нямат право. Как се справяте с това, изисквате фактура, ако начислят и после оплакване при Букинг?

Връзка към мнение

Чудесна новина.

По този начин отпада WU, 21%-ния данък и разнасяне на по-големи суми кеш. Хубаво ще е някой магеланеца да го потвърди.

Аз тръгвам на 17 февруари, има ли някой по рано?

Връзка към мнение
преди 1 минута , Kamen каза:

Чудесна новина.

По този начин отпада WU, 21%-ния данък и разнасяне на по-големи суми кеш. Хубаво ще е някой магеланеца да го потвърди.

Аз тръгвам на 17 февруари, има ли някой по рано?

Аз тръгвам на 26 януари, ще имаш инфо от извора.😀

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря.

Каква е вашата програма?

 

Тази новина би трябвало да води и до драстично понижение на цените на самолетните билети в Аржентина.

Връзка към мнение
преди 21 минути , Kamen каза:

Благодаря.

Каква е вашата програма?

 

Тази новина би трябвало да води и до драстично понижение на цените на самолетните билети в Аржентина.

Почти като вашата, само че в обратен ред.

Първо Ел Калафате-Ел Чалтен 2+2, след това 2 дни Ушуайя. След това 2 дни Игуасу.

Този курс е за плащане в страната, значи и самолетен билет трябва да купиш на място. То няма билети за месец напред в удобни часове или цените са ненормални. 

Пътеката към Дяволското гърло от Аржентинска страна затворена поне до март. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Marisha каза:

Почти като вашата, само че в обратен ред.

Първо Ел Калафате-Ел Чалтен 2+2, след това 2 дни Ушуайя. След това 2 дни Игуасу.

Този курс е за плащане в страната, значи и самолетен билет трябва да купиш на място. То няма билети за месец напред в удобни часове или цените са ненормални. 

Пътеката към Дяволското гърло от Аржентинска страна затворена поне до март. 

"Този курс е за плащане в страната.." - важно уточнение.

 

Дяволското гърло е свързано с много важно за мен събитие, дано го пуснат на 1 март. Мога ли някъде да следя за информация?

Връзка към мнение
преди 32 минути , Marisha каза:

Пътеката към Дяволското гърло от Аржентинска страна затворена поне до март. 

Като гледах разрушенията беше ясно, че няма да е скоро.

Късметлии бяхме ние.

На сайта стои това:

 

02.jpg

 

Допълвам и една картинка от Инстаграм:

 

02-1.jpg

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

Дано не измислят как да вдигнах нощувките, че ще стане лошо.

Ако имаш не ги пипай.

На мен от мястото на настаняване преди два дена ми анулираха без никаква причина една резервация. Сигнализирах веднага Букинг. За Ел Калафате става дума. Букинг ми предложиха друга с 130 долара по - скъпа, които щели да компенсират. Повече от 50% от първоначалната.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Kamen каза:

Ако имаш не ги пипай.

На мен от мястото на настаняване преди два дена ми анулираха без никаква причина една резервация. Сигнализирах веднага Букинг. За Ел Калафате става дума. Букинг ми предложиха друга с 130 долара по - скъпа, които щели да компенсират. Повече от 50% от първоначалната.

Имам няколко точно там и в съседното El chalten 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.