Прескочи до съдържание

Буенос Айрес и Патагония


Препоръчани мнения

преди 7 часа, era123 каза:

Чнг.

Препоръчай някой ресторант за хубава телешка пържола. 

Честно казано, не искам да препоръчвам ресторанти. В двата, в които ядохме храната не ми хареса особено. В единият - Bar Ideal, бяха уникално мудни, сервитьорите сякаш не знаеха за какво са там, клиентите ги гонехме да си поръчаме, а след това ги гонехме да си платим. С едни италианци на съседната маса искрено се забавлявахме и коментирахме ситуацията. Някои така и ме дочакаха да си поръчат... Другият не помня как се казваше, там просто не ми хареса храната.

Само за информация - песото официално е девалвирано, нещо като 800+ пари за 1 долар, Western union обменят нещо като 1000 и малко пари за 1 долар. И понеже решихме да си плащаме квартирите кеш, в един момент се напълнихме с много пачки от по 50 000 и 100 000 песос. Накрая ни писна и започнахме да плащаме с карта по ресторантите. Дипленето на десетки хиляди по магазините и стотици хиляди по квартирите е ужасно досадно. Даже касиерите в магазините броят хилядарките с досада.

А и едни 20 долара са кило пари, просто ти трябва раница да ги носиш.

Пуснали са банкнота от 2000 песос на цяло, но все още явно е кът.

Ще ми остане карта Sube за Буенос Айрес. Има малко под 3 долара в нея. Може да се ползва за возене с градски транспорт до насиране. Ако някои му трябва ще му я подаря когато се прибера в България ( след 15.1.2024 )

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 31.12.2023 г. в 19:56, bks каза:

От 30.12 сме в Ушуая и се свързах с Раул. Човека дойде на летището, посрещна ни, днес, 31.12 ни закара до националният парк, остави ни да се поскитаме и следобяд дойде да ни вземе. После ни разведе на още места в парка с колата. 
Накрая ни взе толкова малко пари, че се сконфузих. Не пожела да приеме повече, колкото и да го увещавах.

Много точен и коректен. Препоръчвам го и 

На 11.05.2023 г. в 8:51, Kamen каза:

Преди два месеца се върнахме от там. Ако пожелаете мога да ви дам координатите на място за настаняване и местен шофьор, който ще ви покаже най-доброто в Ушуая за никакви пари/през синия долар/ навлизахме над 100км навътре. Страхотни мъже на 50-60години Раул и Пабло. Горещо ги препоръчвам. Контакти по уатсап.

Шофьорът, Раул се казва, знае само испански, разговаряхме само с преводача с него, никакви проблеми. Ще ви посрещне и изпрати на летището, договорете се за всичко с него.

 

 

Мисля да звънна на Раул - какво да очаквам ценово и има ли предпочитания между песо и долари?

Връзка към мнение
преди 5 часа, stanislavpp каза:

 

Каквито и транспортни услуги да поиска, цената която ще платиш ще е нищожна. Аз съм плащал само в песо. Ако имаш повече време, над един ден му предложи той да реши какво да ти покаже. Навлязохме във вътрешността и на нас ни бе много интересно това което ни предложи като маршрут. Този човек за ден и половина завинаги ще остане в сърцата ни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, stanislavpp каза:

 

Човека прие песос. От летището до квартирата ни взе 3000 песос. Аз се сконфузих и му оставих 5000. До националният ни взе ако не се лъжа 10000, като ни остави на входа, ние направихме пътеката Cendero Costera и следобяд ни взе от Визитор центъра Лапатая ). После ни разведе допълнително из парка с колата, показа ни чудесни местенца, обясни ни за растителността и животинският свят. За цялото нещо не ни взе нито песо повече от 10000. Колкото и на отиване до парка. Много е печен. Не говори английски, но покрай него понаучих латиноамерикански испански 😂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ясно,  дано да не забравя да занеса на човека бг армаган тогава  - след няколко часа тръгвам  , а съм доникъде  с подготовката …

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.