Прескочи до съдържание

Задар със самолет


Препоръчани мнения

Благодаря за инфото. Няма нищо. Не праща още регистрационен код за апликацията. Ужасна работа. Изттрих апа, пак инсталирах. Все тая. Билет купих с куни. Смених куни в София за 40 лева. Билетът е 35 куни от шофьора на автобуса. Добре, че поне седнах. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди малко кацнахме.Едно момче пита стюардесата дали има машина за билети до града и плащане с банкова карта,и тя каза ,че има,но сега разгледах и в Пристигащи не видях.

Снимка към Динарските каменни планини.

 

IMG_20220824_110548.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Преди малко кацнахме.Едно момче пита стюардесата дали има машина за билети до града и плащане с банкова карта,и тя каза ,че има,но сега разгледах и в Пристигащи не видях.

Снимка към Динарските каменни планини.

 

IMG_20220824_110548.jpg

Няма. На мен собствениците на квартирата, където отседнах, ми казаха предварително, че само с пари е в автобуса от летището до града. Добрах се! 🙂 . Сега остава да издиря някакъв Лидъл, Мидъл или подобен ..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Balkanka каза:

Благодаря за инфото. Няма нищо. Не праща още регистрационен код за апликацията. Ужасна работа. Изттрих апа, пак инсталирах. Все тая. Билет купих с куни. Смених куни в София за 40 лева. Билетът е 35 куни от шофьора на автобуса. Добре, че поне седнах. 

 

 

Ха, вдигнали са цените и на сайта на летището са ги променили. В неделя билета беше 25 куни!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , pavkata каза:

Ха, дигнали са цените и на сайта на летището са ги променили. В неделя билета беше 25 куни!

Балкански мурафети. И аз се бях подготвила с 50 куни за отиване и връщане... 🙂 Добре, че имам още някоя резерва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Алтернатива на автобусчетата - такси през апликацията на Bolt. При регистрация и първо пътуване с код CROVACATION получавате 70% намаление. Ние сме четирима, излезе ни доста по-евтино от автобуса - 41 куни до стария град. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На 22.08.2022 г. в 22:47, Бръмбар каза:

@jul, oт летището на Задар, таксито към града с Bolt през приложението на Райън еър ли го поръчахте и директно на летището, след като пристигнахте или предварително?

Дано не ти е късно. През приложението на Bolt поръчах. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря ти, @jul. Мислех, че времето няма да ни стигне за да хванем автобуса в 11.30ч, при положение че самолета беше предвиден да кацне в 11.10, а имаме и чекиран багаж, който трябва да се вземе, пък следващия автобус беше след 13ч, но времето беше достатъчно. Може би за полета на връщане ще ползвам Bolt.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След като се изнервих зверски с тия куни (абе като не съм здрава още оценявам, че не да готови за еврозоната, усложниха ми живота), току-що изтеглих от нова  обикновена пластика (издадена преди месец) Виза от HPB без такса. Не знам къде вече ли не проверих, не пуска, а комисионната е 35 куни на 100 куни. Апропо в музеите нямат пос-устройства и се плаща с карти. Сан Донато, кулата на катедралата, францисканския манастир и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да допълня и аз малко темата, докато ми е прясно - може да му е полезно на някой. Бяхме от сряда до сряда т.е. 7 пълни дни с ранен полет на Райън от Задар на осмия. Идеята беше по-скоро за плажна почивка. Разпределхме ги - една нощувка в Задар на пристигане, три в Сплит и още 3 отново в Задар. Не сме наемали кола, използвахме изцяло обществен транспорт. Можеше и да тръгнем направо към Сплит след пристигането в Задар, имаше достатъчно часове и автобуси, но не се бях подготвила много, та използвахме да си починем, да разгледаме стария град, да гледаме залеза на морския орган и по тъмно инстлацията "Поздрав към слънцето"  и да направим един следобеден плаж на Коловаре, който не ни хареса особено. На другия ден автобус за Сплит - пътува около 2 часа и струва около 16 евро (пътуват различни компании в различни часове). Гледах ги тук разписанията, понеже са на всички линии, но не купих от този сайт, понеже начислява booking fee от около 2 евро на билет в посока: https://getbybus.com/en/bus-routes/zadar-1505/split-1217/2022-09-01. Конкретно за Сплит ги купих директно от автогарата за следващия ден, понеже така и така минахме през там. Изненадващо на автогарата приемат само кеш. 

В Сплит освен обичайните забележителности и разходки в стария град, първия ден отидохме на плажa Bačvice, че ни беше най-близо (бяхме в стария град). Дават го като един от най-хубавите плажове на Сплит, за мен беше един от най-лошите, на които съм била - пренаселен и водата не беше особено чиста. 

Втория ден отделихме на водопадите Krka. Използвахме организиран тур за около 24 евро на човек. Имаше и по-евтин същия - 18 евро, но беше от 8.15ч сутринта, а ние не обичаме да ставаме рано и избрахме по-скъпия от 11.15ч. Входа беше от Лозовац (Lozovac). Има етнографски музей на открито - мелница, ковачница, може и още нещо да е имало, но не сме го видели. След това пътеката е дървена сред зеленина и водопади (става и за бутане на детска колича, бутаха някои, колко е удобно - не знам), и стига до водопада Скрадински бук отново (тя прави нещо като кръг и единият вариант е да се върнеш на началната точка, другият, който беше включен в билета е да се вземе корабче до Скрадин.

20220826_141601.jpg.bab83c4557e0b3a72cf2b50fa22aa220.jpg

Возихме се на корабчето, помотахме се из Скрадин и после седнахме на по студена бира и студен чай (питах поне в 3 заведения приемат ли карти, но навсякъде -само кеш,  обаче беше доста по-евтино от Сплит. Накрая прекарахме и около час-два на плажа на реката - имаше няколко чадъри и шезлонги (безплатни), самия плаж не беше първа хубост по моите критерии, макар и гледката да беше хубава. Много смешно беше, че и два лебеда се мотаеха между плуващите и плажуващи. В цената от 24е на човек на агенцията, не се включваше входа за парка (той се събираше отделно, само в кеш в автобуса на път за парка и имаше значителна отстъпка за група (150 куни за възрастен, спрямо 200 куни за индивиди на сайта и 70 куни за деца 7-18г (под 7 са безплатно), спрямо 120 куни, гледах че билетите до Скрадин са по 10е в посока, та горе-долу с отстъпката за вход беше като сам да си ходиш с градски транспорт, но този вариант ми се видя по-удобен, понеже те водят и вземат в удобни часове и места. Вътре в парка, след като ни остави автобуса само ни показаха на картата кое къде е и всеки се разхождаше самостоятелно. Взеха ни от Скрадин от паркинг до плажа и се върнахме се в Сплит към 20ч.

20220827_194350.jpg.12554e5a52ab8f88e2927fd8edd9e35f.jpg

 

Третия ден от Сплит взехме катамаран до Хвар, различни компании обслужват линията и различни часове има и начесто, цената около 17 евро на посока. Гледах разписанията тук, после купих он-лайн от сайта на компанията (ние бяхме с Jadrolinja):

https://getbyferry.com/en/ferry-routes/split-1217/hvar-town-469/2022-09-01

https://www.jadrolinija.hr/en/home

От Хвар може да се вземе водно такси за 60 куни двупосочно до Паклински острови, тръгват от пристанището, има табели, повечето ходят до Св. Клемент и Палмизана. Ние пропуснахме. Качихме се до крепостта, от където има прекрасни гледки:

20220827_141840.jpg.0c8d4b1ce97108ad5f2e50eab78a82ca.jpg

Oбядвахме и се мотахме из градчето, както и  се къпахме на градския плаж до францисканския манастир. Той също беше пренаселен, но поне водата беше чиста. Каменист е, без аква обувки не става. Има платени шезлонги и чадъри (200 куни), но има и къде да седнеш/легнеш без шезлонги и чадъри на сянка, тъй като тези 200 куни ми се видяха неоправдано много за този плаж

20220827_164745.jpg.9e6fb314455ac04ee6140af924c12881.jpg

На следващия ден се върнахме обратно в Задар пак с автобус, отидохме пак на Коловаре за плаж, но в друга част  и денят неусетно преля във вечер. 

Обмисляхме да ходим до Корнати на дневен трип - има най-различни, горе-долу около 50е на човек, но тръгват в 8 сутринта и не ни се ставаше толкова рано. Както се спомена и по-горе повечето включват welcome drink (ракия) в 8 сутринта 🙂 и както се пошегува дъщеря ми - няма нужда да ставаме в 7 за да пиеш ракия в 8 :-). Та накрая взехме фери до най-близкия остров Углян (Ugljan) - има сравнително начесто, при това някои тръгваха от пристанището в стария град, което ни беше на 3 мин пеш, а на острова акостират в селото Преко (Preko). Билетът е 26 куни за възрастен в посока и 10 куни за деца до 12г. Пътува около 20-25 мин. Има и тръгващи от круизното пристанище Gaženica, което не е в центъра. В разписнието тези от центъра са означени само като Задар, а другите Zadar (Gaženica). Линията се облужва от Jadrolinja. Билетите купихме направо от офиса на Jadrolinja на пристанището, близо до мястото от където тръгват корабчетата. Няма места, може да си купиш и за връщане, билета няма точно определен час и може да се използва в който час искаш да се качиш. Приемат карти.

Още от самото фериботно пристанище на Преко почват малки заливчета, всички с кристално чиста вода, те преливат едно в друго и е трудно да се различи кой плаж, кой е и така до най-известния на Преко - Jaz beach. Има безплатни дървени шезлонги, но няма чадъри, а те (шезлонгите) са до късния следобед на слънце. Но може да се седне на някоя пейка на сянка под зокуми или в сянката на някоя сграда. Има множество заведния, където може да се обядва, вечеря или просто да се изпие едно питие и според мен са по-евтини от тези в Задар в стария град, които не са особено бюджетни. Може да се доплува до съседно малко островче Galevac, на който има францискански манастир от 15в. Разстоянието между плажа и островчето е може би към шейсетина метра. Не е много дълбоко, а в един участък може и да се ходи (видях, че едно момче ходеше в вдигнати над главата обувки и раница :-)).

20220830_163345.jpg.07358097fd6d41d6601504119e0dde9e.jpg

Иначе е обичйният камънак, но с аква обувки е ОК и това бяха плажовете, които най-много ми харесаха. На острова Углян има и други селца, но тъй като бяхме без кола се ограничхме до Преко. Последния ден мислехме да ходим до Нин (Nin), или до Сакарун (Sаkarun), но не ми се занимаваше с цялата логистика и накрая пак на Преко изкарахме денят. До Сакарун може да се отиде евентуално и с ферибот, а не с организирана екскурзия, но не е особено удобно без кола. За без кола и ходене пеш дават да се използват линиите до пристанището на Dugi Otok - Божава (BOŽAVA). От тази година линията GV Zadar има и сутрешен кораб сезонно само юли и август, (преди само следобедни от 15ч и само един в неделя сутрешен на Jadrolinja, но пак си е ходене пеш (към 5км май), а с кола може до пристанището Brbinj (непроизносимо ми е 🙂), откъдето плажа Сакарун е на 15км . Общо взето харесаха ми градчетата и атмосферата, както и природата и някои плажове. Не ми хареса, че беше пренаселено, но то август друго и не може да се очаква. Обикновено ходим на море в началото на юли и началото на септември, но този път така се случи, че и през август. Не беше много обмислено и беше резервен вариант, но се получи общо взето. Малко се увлякох в писането :-))

 

 

 

  • Харесвам 17
  • Благодаря 3
Връзка към мнение

Здравейте,

Централните градски плажове на Задар и Сплит наитина са доста пренаселени. Ние в Задар ходихме на плаж до градчето Нин. С автобус за 17 куни, а от 22.08 цената е станала 21 куни. Стига се за около 20-30 минути. Плажът е голям, с пясък (и малки камъчета), а морето е плитко много навътре. Зад плажа има лековита кал.

IMG_20220811_131750.jpg.9b0b35580f28f0e86c7b083189281487.jpg

 

Всъщност плажовете са два разделени от канала пред стария град на Нин. Това е втория.

IMG_20220812_164549.jpg.bf21c7d2619449435daf761c1361fbc4.jpg

 

Старият Нин е интересен, разположен на полуостров заобиколен с вода. Има и музей на солта с фирмен магазин за сувенири.

IMG_20220811_133011.jpg.1dfc5fabe3f106c8c63a4c22d4b392c2.jpg

 

В Сплит ходихме на плаж в парк "Šuma Marjan". Това е запазен зелен полуостров, до носа му ходи само автобус 12 и е забранено за автомобили. Целият е заобиколен с алея за велосипедисти  и пешеходци, на която има и чешми с хубава вода за пиене.  Има прекрасни места за плажуване особено от северната страна, както и няколко официални плажа. От северната страна до водата има разположени дървени пейки и масички. 

На плаж Бене, където стига и автобуса има и заведение. Хората са доста по-малко от колкото на централните градски плажове. Целият полуостров е с иглолистни дървета, които правят сянка и придават приятен мирис на въздуха. Е, има го и постоянния шум от цикадите, но се свиква.

IMG_20220817_105222.jpg.63cb6d084ed40ff582224db2adbdfaef.jpg

 

IMG_20220817_155541.jpg.de61ca455d4747d94b1104bcb6eb59c9.jpg

 

В град Омиш, до който се пътува с градски автобус (номер 60) от Сплит има хубави големи пясъчни плажове (има си и камъчки). Получават се обаче задръствания, особено вечер на прибиране към Сплит.

IMG_20220818_113321.jpg.e82bb3ad2a824def7b4636d887889fbf.jpg

 

IMG_20220818_165441.jpg.523e4db22adf27d5e0064e3ab3fc22d6.jpg

 

Навсякъде водата е топла и чиста.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , pavkata каза:

В Сплит ходихме на плаж

Как стигнахте до Сплит? Фликс леко се оляха с цените това лято, има ли друга автобусна компания?

Връзка към мнение

Много хубави снимки и описания! Аз не мога да се похваля с голямо обикаляне. Ходих само до Нин и го разгледах за час. И аз бях неприятно изненадана от увеличените цени на билетите на автобусите, защото след 21.08. не съм гледала повече цени и на място видях, че имат инфлационна корекция. Другата тъпотия е, че всичко е с кеш. А имах в Революта немалко куни. Както и да е, заврях се из центъра на Задар във всичко, което беше отворено. Във францисканския манастир (плаща се кеш, май беше 20 куни входът) има една картина на Басано. А в музея на религиозното изкуство, до църквата Света Богородица, има пък една картина на Палма млади. Там билетът е 30 куни, но монахинята, която продаваше, реши, че съм студентка и ми даде от 10.....

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ние направихме първо 5 нощувки в Задар, после 1 в Шибеник и 5 в Сплит и се върнахме в Задар за самолета. Билети за автобусите купих онлайн още от България, като гледах да са от самите превозвачи. На цените много не обърнах внимание, а автобусите да са в удобно за нас време. Информация за автобусните компании и сайтове взех от тук: https://zadar.travel/useful-information/getting-around/public-transport

От Задар до Шибеник се пътуваше добре и автобуса беше навреме. От Шибеник до Сплит имах проблем, защото хванахме автобус който идва от Риека и закъсня с 1 час. От Сплит до Задар хванахме директен автобус, който минава по магистралата, а не по крайбрежието и стигнахме навреме - 2 часа. По крейбрежието се пътува наистина по-бавно, но гледките са невероятни!

IMG_20220815_133445.jpg.ea2377404c2bfc9b9ba442f096b47692.jpg

 

IMG_20220816_135431.jpg.3086f0d306107eb32d5945ca6e806a05.jpgIMG_20220816_140740.jpg.fe34e157a632f9e20a2623af1ac11009.jpgIMG_20220816_141537.jpg.c9e7230cb38ce074148108c2317b3f82.jpgIMG_20220816_143008.jpg.00f28b262f2a4db2a1d4ceb6c326423b.jpg

 

Супер плажчета има между Задар и Сплит!

 

А, и пътя минава на много места почти до морето!

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 24.08.2022 г. в 9:21, pavkata каза:

На мен приложението ми е изпратило емейл за активация, не смс.

 

И аз не мога да преборя аппа на Smartica. Упорито не ми праща СМС за регистрация, а в един момент ми излиза надпис, че лимита за СМСи е изчерпан. Не виждам опция за регистрация чрез имейл. Как излезе такава при теб?

А случайно някой да е правил трека от Преко до крепостта Sv.Mihovil.? Срещам различна информация за продължителността на маршрута - от около час в посока до над 3 часа.

Връзка към мнение
преди 20 часа, iMari каза:

И аз не мога да преборя аппа на Smartica. Упорито не ми праща СМС за регистрация, а в един момент ми излиза надпис, че лимита за СМСи е изчерпан. Не виждам опция за регистрация чрез имейл. Как излезе такава при теб?

А случайно някой да е правил трека от Преко до крепостта Sv.Mihovil.? Срещам различна информация за продължителността на маршрута - от около час в посока до над 3 часа.

Не съм го правила, но това ми излиза в приложение за трекове :

Screenshot_20221008-070451_Komoot.jpg.de919f86377a43fd5cf222a0aa384c56.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , wiliko каза:

Не съм го правила, но това ми излиза в приложение за трекове :

Screenshot_20221008-070451_Komoot.jpg.de919f86377a43fd5cf222a0aa384c56.jpg

 

Благодаря! 🙂 Май това е най-краткия маршрут.

А кое е приложението ? 

Връзка към мнение

 Това е приложението Komoot има и десктоп версия и може предварително да си запишеш маршрут, не си спомням кой от форума го препоръча и от тогава си го имам в наличност за планиране на разходки

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте. Предстои ми ходене до Задар и искаме да си наемем кола под наем, но нямаме кредитна карта, можете ли да ми препоръчате компания от която да си наемем кола без кредитна карта, а с дебитна или с пари в брой? Разколебани сме дали все пак и с обществения транспорт не е достатъчно удобно да посетим готини места и на добра цена, защото колата все пак е допълнителна отговорност и трябва да я мислим къде да я паркираме и да не и се случи нещо. Също така приемам и съвети как да си разпределим времето (общо 6 нощувки имаме). За сега мислим да спим няколко в Задар и няколко в Сплит като искаме да посетим колкото се може повече прекрасни места около тези 2 града, планираме и ходене до Плитвичките езера. Моля на задължителни места и плажове в тези райони ако на някой му се занимава да ми отговори 🙂 Благодаря предварително на отзовалите се. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 25.07.2022 г. в 18:58, Coo каза:

Прибрахме се и ние от Задар, ще използвам темата на jul, за да не спамя из форума

 

- Транспорт от/до летището е по 25куни, децата не плащат, автобусите си спазват разписанието и сега във висок сезон са много пълни, но няма да останете на спирката. Пътуването от/до Летище-Централна автогара е около 20 мин. На автогарата заминават от 8ма стоянка. Сменят си разписанието периодично, затова проверявайте. Ние като бяхме там беше изнесен график за 2 седмици - само до края на м.юли

- Автогарата е подредена. Има платени сравнително чисти тоалетни, вход 3 куни. До нея има Макдоналдс, а ако сте любители на храна от природата - има и една голяма сергия с плод+зеленчук тип пазаруване от щайга на входа. Има два големи супермаркета. Spar е от другата страна на булеварда, препоръчвам на клетниците с деца 😉 Имаха промоции на надуваеми играчки за плажа, взехме гигантски самолет с вграден воден пистолет, който при цялото влачене по камъните не се спука. Имаше и хавлии за плаж с карти и надписи Хърватска, които идваха на около 10 лева, но сметнах, че един сувенир надуваемата играчка ми стига.

- В Задар има градски транспорт, който не ползвахме и не мога да кажа дали си спазва разписанието. Обслужва се от Liburnija, билетите са по 10 куни, купуват се от приложението Smartica или от шофьора https://liburnija-zadar.hr/en/city-transport/

- Междуградски транспорт - Liburnija обслужва и района на Задар, автобусите са с климатик, чисти и нови. Ако ви се ходи до Нин или друго място, проверете тук: https://liburnija-zadar.hr/en/suburban-transport/
Отбелязвам го, защото Liburnija не са си вкарали разписанието в Гугъл и той вади само Flixbus, а разликата е сериозна. Примерно до Нин билета с Liburnija е 17 куни в посока (което е към 2-2,50 евро), в същото време на половинката ми гугъл му показваше единствено Flixbus с цени по 18-20 евро. 
- Междуградският транспорт по-скоро не си спазва разписанието, спирките може да не са най-комфортните за чакане, заредете се със суха храна и вода. На една чакахме около 30 мин на 37 градуса и ако минеше такси копърка или флексбус вероятно щях да ги хвана без никакво пазарене, но не минаваше нищо 🙂

- Liburnija имат автобуси и на островите, ако ви се ходи по тях. Часовете обаче са рехави и трябва да си сметнете дали ви се занимава с градския: https://liburnija-zadar.hr/en/island-transport/

Например за Сакарун, един от емблематичните островни плажове, разписанието е на BRBINJ - VELIRAT, линия 201
https://liburnija-zadar.hr/wp-content/uploads/2022/07/201-LINIJA-BRBINJ-VELI-RAT-od-15.07.2022.-1.pdf

- На всяко пристанище има по някоя агенция, която да ви предложи каяци и други екскурзийки около острова.

- Фериботи от Задар до островите (Други оток, Ист и т.н) от Jadrolinja При търсене вади актуално разписание и цени за датата, която ви интересува
https://www.jadrolinija.hr/en/about-us/ships/ferries/ferries-for-international-lines/zadar

- Ако схемата с обществения транспорт ви идва прекалено времеемка, има будки с оферти за екскурзии на местни агенции навсякъде из стария град, от страната на морския орган и отзад при малкото пристанище. Основните оферти са за Плаж Сакарун, парк Корнати, също Плитвичките езера и подобни. Разпитайте освен за програмата, на какъв кораб ще се возите и каква е храната, която ви е включена в цената, за да изберете по-доброто за вашите нужди. Цените са в куни или евро, приемат и двата вида валута. Ние се возехме на един, на който ни сервираха чудесна ракия в 8 сутринта ❤️, но пък кафето на борда се плащаше отделно. 

- Потвърждавам казаното от другите за валутата - извън екскурзионните павилиончета всичките цени им бяха в куни независимо, че (доколкото четох) са приели еврото и след 5-6 месеца то им става официална валута.

- Коловаре плаж - супер близо е до централната автобусна гара, на него има няколко заведения, душове с вода, няма чадъри и шезлонги, градски плаж е. Не знам късмет ли беше или не сме обиколили всички възможни заведения по плажа, но само на едното имаше храна за из път/takeaway, прилична пица, но като бяхме там след няколко дни го бяха затворили данъчните 😪 😆 На другите заведения сервираха храна само за консумация на място, не сме ги пробвали, защото не ни се седеше по заведения. Два сладоледа на топки в хартиени купучки бяха към 50 куни. За надуваемия замък във водата на плаж Коловаре цената беше 50 куни за 30 мин, 70 куни за 1 час и 140 куни за ден. Ако платите за детето, един възрастен го придружава безплатно, имат жилетки за малки деца (моето е на 4г).

- За кулата са скачане и басейна с морска вода до нея няма входна такса, просто отиваш и скачаш. На заведението до кулата за скачане между Коловаре и Стария град: ако правилно помня кое колко струваше - кока кола около 20 куни, хамбургер 45 куни, тост сандвич с шунка май беше 30 куни.

Здравейте. На виждам че на остров Дуги оток освен плажа Сакарун основна забележителност е и парк Корнати. Въпроса ми е правили ли сте го за един ден с обществения транспорт? Защото не можах да навържа и намеря разписания с които да го направим за един ден. Благодаря

Връзка към мнение

@Valmiki До Корнати май ходехме с местно корабче, честно казано не помня как ходихме, при мен организационните неща минават и заминават, нито един детайл от нещата, които си цитирал не помнех, нищо че аз съм ги писала... Ако търсиш сега, вероятно много линии в момента са на зимен режим и не работят. Надявам се някой, който е ходил скоро, да сподели нещо, което да ти е от полза за периода, в който ти мислиш да ходиш.

Връзка към мнение
На 19.04.2023 г. в 22:35, Coo каза:

@Valmiki До Корнати май ходехме с местно корабче, честно казано не помня как ходихме, при мен организационните неща минават и заминават, нито един детайл от нещата, които си цитирал не помнех, нищо че аз съм ги писала... Ако търсиш сега, вероятно много линии в момента са на зимен режим и не работят. Надявам се някой, който е ходил скоро, да сподели нещо, което да ти е от полза за периода, в който ти мислиш да ходиш.

От темата и от споделените материали намерих фериботите до острова , но до колкото разбирам от споделеното и от моето търсене транспорта на острова е много ограничен и трябва да изберем или Корнати или плаж Сакарун ако искаме за един ден да ги видим. Ако направим така че сутринта да посетим Едното и следобяд другото ми се струва че няма да се изкефим и ще сме на тръни за времето. Когато гледам разписанията винаги гледам за периода когато ще ходим, юни месец началото.

Връзка към мнение
преди 16 часа, Valmiki каза:

От темата и от споделените материали намерих фериботите до острова , но до колкото разбирам от споделеното и от моето търсене транспорта на острова е много ограничен и трябва да изберем или Корнати или плаж Сакарун ако искаме за един ден да ги видим. Ако направим така че сутринта да посетим Едното и следобяд другото ми се струва че няма да се изкефим и ще сме на тръни за времето. Когато гледам разписанията винаги гледам за периода когато ще ходим, юни месец началото.

@Valmiki За две в един ден вариант 1 е да потърсиш в нета за някой да ви разходи с частна лодка с ранно тръгване и късно прибиране и да сметнете дали цената ви е окей. Вариант 2, значително по-бюджетен от лодка само за вас, е офертите за екскурзии на фирмите с атракционни корабчета.

С "обществен транспорт" двете в един ден мисля, че няма как, до Коранти май и няма изобщо лодки на градския транспорт (или както се казва този обществен превоз по вода).

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, ще използвам темата, за да попитам няколко неща относно предстоящо пътуване до Задар със самолет.

Купихме с приятели билети до Задар за 24-27 Август и искам да попитам:
- от къде може да видя за автобусни билети от летището до самия град
- може ли да препоръчате места, които задължително да посетим като забележителности за дните, в които ще сме там (планирали сме да бъдем само в Задар)

Ще се движим само с обществен транспорт или пеша. 🙂

Благодаря предварително на всеки, който отдели време да предложи интересни места за посещения.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.