Прескочи до съдържание

Бюджетно пътуване - дълъг уикенд


Eva eva

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

организирам бюджетно пътуване за двама младежи. За пръв път ще излизат сами в чужбина. Могат да пътуват от сряда до неделя, края на август или началото на септември. Искат да са със самолет, да има море и да не е скъпо 🙂  По заведения много няма да сядат, вариант е да им намерим и изгоден all in 🙂 Не са ваксинирани. Търся им варианти с Раян еър, не ми се рискува да ги пусна само с Wizz, особено на връщане. Чудя се дали да им препоръчам да си оставят личните карти там, където ще спят и да излизат само с копия на документите?

Това, което намирам като полети /гледах и настаняване в тези градове, може да се намери прилично до 500 лв. общо за 4 нощувки/:

- Корфу /тук е възможен вариант четвъртък - неделя/, полетите са с удобни часове;

- Крит - отиване с Wizz, каца късно;

- Сицилия - отиване с Wizz, удобни часове на полетите;

- Задар е вариант също, само с Раян, удобни часове на полетите;

- Бари - само с Раян, тук ме притеснява дали ще се оправят с ранния полет на връщане. 

Ще съм благодарни на всякакви предложения 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Eva eva каза:

Здравейте,

 

организирам бюджетно пътуване за двама младежи. За пръв път ще излизат сами в чужбина. Могат да пътуват от сряда до неделя, края на август или началото на септември. Искат да са със самолет, да има море и да не е скъпо 🙂  По заведения много няма да сядат, вариант е да им намерим и изгоден all in 🙂 Не са ваксинирани. Търся им варианти с Раян еър, не ми се рискува да ги пусна само с Wizz, особено на връщане. Чудя се дали да им препоръчам да си оставят личните карти там, където ще спят и да излизат само с копия на документите?

Това, което намирам като полети /гледах и настаняване в тези градове, може да се намери прилично до 500 лв. общо за 4 нощувки/:

- Корфу /тук е възможен вариант четвъртък - неделя/, полетите са с удобни часове;

- Крит - отиване с Wizz, каца късно;

- Сицилия - отиване с Wizz, удобни часове на полетите;

- Задар е вариант също, само с Раян, удобни часове на полетите;

- Бари - само с Раян, тук ме притеснява дали ще се оправят с ранния полет на връщане. 

Ще съм благодарни на всякакви предложения 🙂 

Керкира и Задар ми звучат добре 🙂 

Корфу беше първият ми истински остров, на който стъпвах ever (като не броя о.Болшевик у нас преди него). Бях студентка тогава, очарова ме 😇 🥰

На Задар отдавна съм хвърлила око, още като работех за trivago.de и денонощно пътувах виртуално 🌏

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 23 минути , Eva eva каза:

Здравейте,

 

организирам бюджетно пътуване за двама младежи. За пръв път ще излизат сами в чужбина. Могат да пътуват от сряда до неделя, края на август или началото на септември. Искат да са със самолет, да има море и да не е скъпо 🙂  По заведения много няма да сядат, вариант е да им намерим и изгоден all in 🙂 Не са ваксинирани. Търся им варианти с Раян еър, не ми се рискува да ги пусна само с Wizz, особено на връщане. Чудя се дали да им препоръчам да си оставят личните карти там, където ще спят и да излизат само с копия на документите?

Това, което намирам като полети /гледах и настаняване в тези градове, може да се намери прилично до 500 лв. общо за 4 нощувки/:

- Корфу /тук е възможен вариант четвъртък - неделя/, полетите са с удобни часове;

- Крит - отиване с Wizz, каца късно;

- Сицилия - отиване с Wizz, удобни часове на полетите;

- Задар е вариант също, само с Раян, удобни часове на полетите;

- Бари - само с Раян, тук ме притеснява дали ще се оправят с ранния полет на връщане. 

Ще съм благодарни на всякакви предложения 🙂 

@Eva eva, когато говорим за бюджетен уикенд, аз бих препоръчал сити трип, защото отиването на остров е свързано с наемане на кола, което по днешни стандарти вече излиза извън бюджетното. Бих препоръчал трипове например до Париж, Лондон, Рим, Милано и т.н. Това са големи градове където има достатъчно какво да се гледа за по 2-3-4 дни, а и съвсем е лесно с транспорта. Това са цели за набиране на кураж и за "запалване" по пътуването. После те сами ще поемат нататък.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Задар ми се вижда най-подходящ. Раян имат полети и до Загреб, ако нещо се обърка, а и няма да е толкова трудно да се приберат по суша в краен случай. Корфу също е близо, от тази гледна точка, но началото на септември излизаха някакви ветрове и морето може да е бурно с дни. Т.е. ферита може и да няма в такъв период.

В Сицилия, Бари, Крит може да е много жегата и са далече. 🙂 А и никой не е казал, че стачките на италианските служители на Раян са приключили. Като цяло не съм сигурна, че Раян са по-сигурни от Уиз. Както коментирахме, Уиз имат проблеми по определени линии, при останалите отменят полети инцидентно или въобще. 

В Задар не съм била, но нощният живот в Хърватска е приятен и започва от рано. 🙂

Изхранването също не е скъпо, ако пазаруват от супермаркет, пазари и т.н., а храната е супер.

А щом са младежи и излизат за пръв път сами в чужбина, нека да си направят паспорт. Имат достатъчно време за обикновена поръчка, а това ще им спести стрес и разходи, ако изгубят единствения личен документ, с който могат да пътуват. А и паспорта е безценен при минаването на опашки за паспортен контрол по натоварени летища. ЛК може да стои в хотела, а паспорта да е винаги с тях или обратното.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Задар ми се струва скъпо, и аз планирам евентуално това лято докато има полети до там, но нещо отлагам за сега...

В Италия мисля, че е по-неприятна и лепкава жегата септември от Крит, Корфу не знам как е.

Връзка към мнение

Благодаря на всички за мненията 🙂 

@Pantelej Putnik, единият младеж е моят син. Той е пътувал доста по големите градове, даже до Япония го водих 🙂 Сега искат море и живот 🙂  Кола няма да наемат, ще им търся автобуси за трансфер или нещо от мястото за настаняване може да им организирам.

@Роми, чудна идея, странно защо пропуснах Кипър. Била съм в Пафос, мисля, че ще им хареса. По спомени имаше не много лоши плажове с автобуси. За Агия Напа също е добра идея, но се притеснявам да не загубят много време в път с автобуси, ще проуча как са трансферите до там от Пафос.

@iMari, права си, в Задар ще ми е най-спокойно, ако са. От друга страна хич не ми харесват плажовете там, почти ги няма. Видях, че има някакви извън града, но как ли биха могли да се придвижат до тях, не знам. @bad kid, гледах настаняване в Задар, би могло да се намери нещо в бюджета ни. За хранене - все ще намерят някакви сандвичи или нещо бюджетно /надявам се/. 

Корфу и Крит остават резервен вариант, засега. Сицилия и Бари май отпадат засега, прави сте - и е топло, и са далече, и с тези стачки...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ларнака, никакъв Пафос. 

Самата Ларнака има няколко плажа, нощния живот също е приятен. Агия напа е на 40 минути с автобус, и автобусите са през 30 минути.

Вярно цените до LCA са по-високи от тези до PFO, но и придвижването от Пафос към Ларнака е по-сложно - директни автобуси май имаше един или два пъти на ден и понякога пътуваш през Никозия за по-бързо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

+ 1 от мен за Агия Напа и Ларнака. Според мен от септември нещата ще се нормализират, в много държави учебната година започва от началото на септември.

 

Ако много те притесняват Wizz, Ryanair, виж Pegasus как са с цените в момента, летят директно София - Анталия в летния сезон и нямат отмени, нито пословични закъснения, имаше тяхна промоция тази седмица, не намирам темата. В Анталия има достатъчно конкурентни места за настаняване, не е нужно хотел ол инклузив, има нощен живот. Не е ЕС, но порядките са ваканционни..:)

 

Ето темата за промоции на Пегасус

 

https://magelanci.com/forums/topic/3828-pegasus-периодични-промоции-обща-тема/page/4/?tab=comments#comment-560095

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За да стигнат до Агия Напа май трябва първо да се придвижат до града Ларнака от летището. Така ли е? Поне аз не намирам автобуси летище Ларнака-Агия Напа.

Връзка към мнение

Моят син сега става на 17 и за пръв път пътува без нас /до Франкфурт, вчера се прибра/. Миналата седмица пък се прибрахме от Задар/Загреб. Били сме в Кипър. Та от тези 3 позиции, ако беше моето гардже, бих го пратила в Задар. 

- Скъпо, колко да е скъпо? В Стария град вечеряхме трима за 70 евро с алкохола. Извън, а и в Загреб - за 55 евро с прекаляване. Принципно младежта не яде толкова/на такива места. Има и сандвичи. И магазини. 

- Интересно е - морски орган, поздрав към слънцето, много младежи и купон. 

- Безопасно ми се видя. 

- 1 транспорт от и до летището и това е. Удобни полетни часове. 

- Няма разход за плаж - всички се врат по сенките под дърветата. 

- Акваобувки решават другия въпрос. Препоръчвам Коловаре плаж. 

- Може да се иде на целодневна екскурзия с кораб до островите и хубав плаж срещу 55 евро на калпак /което не е толкова скъпо, защото включва закуска, обяд, напитки и вход за нац. парк/. 

- Има резервно прибиране през Загреб. /Или през Братислава, отиграно 😂/. 

П. С. В нескъпата Германия синчето бюджетно изпляска повече пари от нас тримата в Хърватска за еднакво време 😜

Лк беше в него, за резерва - паспорта в багажа. 

И летището в Задар е малко. Вчера щях инфаркт да получа, докато си намерят гейта във Франкфурт. 

  • Харесвам 9
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Eva eva каза:

За да стигнат до Агия Напа май трябва първо да се придвижат до града Ларнака от летището. Така ли е? Поне аз не намирам автобуси летище Ларнака-Агия Напа.

https://kapnosairportshuttle.com/  имат директен автобус 5 пъти дневно 10Е

През Ларнака с прекачване също, и е малко по-евтино - от летището до автогарата  Финикудес(407, 425) и от там с междуградските до Агия Напа (2Е+4Е)

 

AKo нещо се обърка с Уиз, има и България Ер в неделя от Ларнака, + Пафос Раян, + в краен случай Aegean или SkyExpress до Солун 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Eva eva що пък не откраднеш идеята на @bibi за Венеция. Или пък вие двете да правите организация за едни и същи хора (твоето момче с нейното момиче), а да не знаете 🤔И на плаж ще идат до Лидо де Йезоло, и романтика ще има, и спокойно ще могат да се изгубят по малките улички, а след това да се преоткрият... 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

@oli_mali, те моите много бедни 🙂 Няма да се класират за Венеция, пък и с тези стачки там, малко ме е страх. Освен това полетите не им вършат работа, няма как да го направят сряда-неделя.

Май към Кипър клонят засега, Ларнака много им хареса - палми, голям плаж, идилия. @adreno, @Coo, прави сте 🙂 Ларнака си е доста по-добре. Пафос, в сравнение с Ларнака, ми изглежда като едно затънтено селце. До Агия Напа не знам дали ще стигнат, че полетът от София каца късно следобяд. Само да паднат малко цените на тези полети. Ще ги видя понеделник как се държат 🙂 

Връзка към мнение

Разбира си Ларнака е по-добре за Агия Напа. И самата Ларнака е добре за по-бюджетно изкарване, защото има много апартаменти на първа линия на ниски цени и настаняването ще е по-конфортно, плажът е голям, а и супермаркети и кафета има колкото искаш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Преди 20 дни бяхме в Кипър. Ако летят до Пафос от летището има директни автобуси по 9 евро в посока до Лимасол. Дълга плажна ивица, нощен живот, изобщо всичко което може да предложи един голям град. Та и това е опция за Кипър, ако избереш Райън до Пафос. Летището в Пафос е малко и няма да имат проблем.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Подкрепям идеята за Бари. Ако си намерят евтино спане е всъшност доста бюджетна дестинация. Има хубав плаж, има и какво да се види в съмия Бари, а и в околностите. В момента Райън са доста по-надеждни от Уиз. С ранният полет не би трябвало да имат проблем. Първият влак за летището тръгва в 4.55 ч. Пътува се 15-20 минути. Ние даже много почакахме на летището.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 41 минути , Eva eva каза:

@Йосиф Милчов, благодаря за мнението! И тази идея е много добра! На кои плажове ви хареса най-много и как се придвижвахте до тях? 

Ние не сме много по плажовете, тук няма как да помогна.  Иначе, крайморската алея е дълга няколко километра и със сигурност има плажове, имаше такъв и срещу хотела който бяхме отседнали, а той си беше на пешеходно разстояние от повечето неща в града. Стария град е много приятен с много хубави ресторантчета и барове. Придвижването иначе е лесно и на доста сносни цени. Има няколко градски автобуса с цена на билета 1.5 евро, такситата взимат по 5 евро на човек  от точка до точка в рамките на града. Малко снимки  от крайбрежната алея в рамките на града.

20220623_171543.jpg

 

20220623_171557.jpg

 

20220623_181256.jpg

 

20220624_131424.jpg

 

20220623_154531.jpg

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

не че е по същество на темата, ама сега ми изскочи този туит и се присетих за първото изпращане на 17-годишния ми тогава син за 3 седмици сам в Лондон, просто няма как да се размине без такива емоции, та майките да са подготвени 🙂

 

Capture1.JPG.9dcda899945b3759f40cf45e2bdadf80.JPG

  • Смея се 7
Връзка към мнение

Нещо тук за Майорка дали вече е било споменато? Мисля, че вероятно също ще им хареса. За 18 годишни момчета (а и не само 😉) е важното да има парти и мацки. На Майорка има и от двете. Но пък сега е сезон и няма да е толкова евтино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Pantelej Putnik каза:

Нещо тук за Майорка дали вече е било споменато? Мисля, че вероятно също ще им хареса. За 18 годишни момчета (а и не само 😉) е важното да има парти и мацки. На Майорка има и от двете. Но пък сега е сезон и няма да е толкова евтино.

Много са скъпи полетите - към 300 евро е за началото на септември 😞 

  • Шок 1
Връзка към мнение

Аз също препоръчвам Задар, а като втори вариант Ларнака ( Кипър) - градът е много добре уреден, особенно за млади хора ( могат да ходят навсякъде пеша). Дълга крайбрежна алея за плаж, храна, разходки и т.н.. Достатъчно забележителности за разглеждане, всичко е на достъпни цени. Има редовни автобуси до Агия Напа, което е перлата в короната им 😉  и до Протарас.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.