Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

преди 11 минути , Боян Димитров каза:

Необходимо ли е да се купят билети предварително и откъде? На връщане ще направим спирка в Милано. Пак ли шатъл да ползваме? За 4 човека става въпрос

От Малпенза до Милано има и влак-експрес, но по спомени отпреди няколко години беше по-скъп от шатъла.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

здравейте, включвам се с молба,  може ли да ме насочите...3-4 дни в Италия с дете на 7 години. Нещо в комбинация с евтини билети по това време на годината. Ние сме ходили в Рим и не искам пак да е там. Не е задължително море. Просто разходка. Не съм гледала нищо, познати ходиха в Бари, но нямам идея на къде да се насоча и да прочета задълбочено. Може да ми подхвърлите няколко идеи, за да се насоча конкретно. МОже би нещо средата или края на август. Предполагам ще е топличко, но може и да вземем rent a car и да обикаляме...Идеи?

Връзка към коментар

Евтини билети има, но цените на хотели, Б&Б и подобни са много високи август, защото цяла Италия се изсипва на море. За ориентир средата на август сме ходили за 200 евро за седмица резервирано от пролетта, сега минимумът е 600 - 800. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Denittta каза:

здравейте, включвам се с молба,  може ли да ме насочите...3-4 дни в Италия с дете на 7 години. Нещо в комбинация с евтини билети по това време на годината. Ние сме ходили в Рим и не искам пак да е там. Не е задължително море. Просто разходка. Не съм гледала нищо, познати ходиха в Бари, но нямам идея на къде да се насоча и да прочета задълбочено. Може да ми подхвърлите няколко идеи, за да се насоча конкретно. МОже би нещо средата или края на август. Предполагам ще е топличко, но може и да вземем rent a car и да обикаляме...Идеи?

Сега е прекрасно време да го заведете на Гардаленд и примерно да обиколите езерото Гарда и съседните Верона и Мантуа. Ние също сме с дете на 7 г и през пролетта направихме Удине - Милано - Сирмеоне.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Дори да е през Букинг резервацията искат. Обикновено казвам, че предпочитам да препише данните, а не да снима документа, но понякога настояват за снимки. Особено сега, когато рядко имаме контакт с хост.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , EliDion каза:

Който е ползвал airbnb в Италия може ли да каже дали хоста е искал снимки на лични карти? Пускам тук питането защото никъде другаде не са ми искали.

В Италия винаги са ми искали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bad kid каза:

Преди настаняване ли ви искат?

Да, утре пристигаме и няма да се видим с хоста. Както разбирам явно е необходимо. Пише, че трябва да ни регистрира /в полицията май/ иначе не можел да ни настани.

Връзка към коментар

45 мин преди полет  за летището в Тревизо стигат ли? Освен моя полет, има още един в рамките на половин час, няма  и багаж. Ако не е по-голямо от Т1 , разбира се, щото там при нормално натоварване си ходя не повече от 50-60 мин преди полета.

Връзка към коментар
преди 8 часа, kakadu каза:

45 мин преди полет  за летището в Тревизо стигат ли? Освен моя полет, има още един в рамките на половин час, няма  и багаж. Ако не е по-голямо от Т1 , разбира се, щото там при нормално натоварване си ходя не повече от 50-60 мин преди полета.

@kakadu В ненатоварен сезон стигат, но сега е доста натоварено и аз не бих рискувала. 

 

@EliDion Да, редовно. Доколкото знам е комбинация от роуминг и близостта на сградите. Във Венеция редовно нямаше никакъв обхват и се оправяхме с хартиена карта 😄 Един приятел последния път постоянно нямаше мобилни данни и трябваше да е постоянно с някого, защото не можеше дори да му звъннеш. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В последно време много оплаквания с мобилните данни в роуминг. Италия, Гърция и къде ли не, на места, където преди е нямало проблеми. Взех да се чудя дали нашите оператори не правят нещо заради роуминга. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, jul каза:

В последно време много оплаквания с мобилните данни в роуминг. Италия, Гърция и къде ли не, на места, където преди е нямало проблеми. Взех да се чудя дали нашите оператори не правят нещо заради роуминга. 

Пресен пример от Кипър преди 2 седмици, повече от 50 минути след като кацнахме никакви мобилни данни (А1 и Йетел). Но след това не сме имали никакви проблеми през престоя си.

Връзка към коментар

Да си отговоря за мобилните данни може да е полезно на някого. Вчера цял ден нямаше особено в центъра. Писах на Йетел, отговориха ми какво и мислех, че проблема е в партньорския оператор. Днес нямам никакъв проблем. А вчера проблем с обаждания нямах, само интернета.

Връзка към коментар

За Милано не ми е много ясно билета за градски транспорт от 2 евро важи 90 минути,но сега чета,че можело с него да комбинираш и автобуси и метро.

Преди 7 години съм пътувал и като излезеш от метрото трябваше пак друг билет,ако пак влезеш,а с автобуси не съм се возил.

И сайта на летище Милано Линате не се отваря,много странно.

Връзка към коментар

да, 90 минути важи с прекачвания, но само едно пътуване с метро 

 

ако пак влизаш в метрото в рамките на 90 минути валидираш друг билет. Иначе може автобуси, трамваи, метро, влак в рамките на града

 

от Линате имаше градски автобус до центъра

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 12.08.2022 г. в 19:18, petyakostova каза:

Здравейте,знаете ли какви са цените на чадър и шезлонги,на плажовете в Сардиния?

 

25€ два шезлонга и чадър

цената беше за Олбиа през юни месец

Връзка към коментар

Купих билети за Неапол-7 нощувки. Ще сме 3-ма възрастни и едно дете на 2г. Наясно съм, че няма да можем да обикаляме много, но ми е много трудно да разпределя нощувките. Засега съм решила 3 Неапол и 4 Соренто, но ми идват доста скъпи апартаментите в Соренто.Не искам да правя повече от една смяна на място, понеже с детето ще е сложно.Приемам всякакви идеи за базите и евентуално за рент а кар без кредитна карта.Това ми е бързите въпроси 😀 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , maia_sg каза:

Купих билети за Неапол-7 нощувки. Ще сме 3-ма възрастни и едно дете на 2г. Наясно съм, че няма да можем да обикаляме много, но ми е много трудно да разпределя нощувките. Засега съм решила 3 Неапол и 4 Соренто, но ми идват доста скъпи апартаментите в Соренто.Не искам да правя повече от една смяна на място, понеже с детето ще е сложно.Приемам всякакви идеи за базите и евентуално за рент а кар без кредитна карта.Това ми е бързите въпроси 😀 

Ако целта ви е основно Амалфийският бряг, може би има по-евтини нощувки в другия му край, примерно Салерно. За рент-а-кар не мога да помогна, понеже не ползваме, но Неапол-Салерно е много бързо и евтино с влак. От Неапол до Херкулан и Помпей с влакове също е много близо. Има 7-дневна CampaniArteCard, която ви дава безплатен транспорт в цялата област, но мисля, че от миналата година вече не включва автобусите по Амалфийския бряг, а и те са доста бавни. Но поне за Неапол, Херкулан и Помпей бихте могли да ползвате тридневния вариант на картата. В края на миналата година бяха я спрели от от продажба в пунктовете по гарите и обектите, можеше да се купи само онлайн и се показваше QR-код на телефона за сканиране във влаковете и на входовете на обектите. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, maia_sg каза:

... да разпределя нощувките.

Ние направихме една нощувка в Неапол заради късния полет, останалите нощувки ни бяха в симпатична къщичка в Кастеламаре ди Стабия и обикаляхме наоколо.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря на @master_of_germsи на @chandni за отговорите и предложенията по моя въпрос! Разгледах много апартаменти в airbnb, но резервирах през букинг, защото ми даде с 1/3 по-добра цена. Направи ми впечатление, че хостовете в airbnb пишеха, че се дължи туристическа такса 3€ на ден за възрастен, а лица под 18г са освободени от такса. Обаче букинг ми калкурира в сумата и детето за целия престой. Отправих запитване и ми искат официален източник на тази информация. Моля някой по-кадърен от мен да сподели такъв източник. 🙂 Както и да го търся все ми излизат неофициални източници. Мисля, че тази информация би била полезна на много други членове на форума. 

Edit: става въпрос за Соренто 

Редактирано от maia_sg
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.