Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

преди 9 минути , Argentique каза:

Но после след няколко минути не ми отвори вратите на метрото с QR кода от този билет.

Може би трябва на телефона да е включена функцията NFC,но не съм сигурен.

Връзка към коментар
преди 18 часа, Argentique каза:

На Чампино има гише за продажба на билети в сградата на самото летище на няколко метра преди изхода от дясната страна. Там продават всякакви билети от 100-минутния до Рома пас. Обаче много зависи в колко часа кацате. Защото аз съм купувала от там към 14-15 часа, а наскоро упътих приятели и в 19 часа не работеше гишето.

Шофьорите на автобуси билети не продават.

На спирката четец няма.

В автобуса има само валидатор за хартиени билети.

Аз валидирах билет 100 минути в дроптикет, когато се качих в автобуса. Но после след няколко минути не ми отвори вратите на метрото с QR кода от този билет. Добре, че мина един африкански мигрант и ми подари хартиен билет, като ми обясни, че не винаги хващали електронните...

Благодаря Ви! Точно и това мен ме притеснява, макар че в сайта на обществения им транспорт дават като възможност да се купи билет и през ДропТикет...

Връзка към коментар

Да дам обратна връзка за картите за транспорта в Рим. Гишето "информация" на летище Чампино, от което си купих хартиена карта за 72 часа,

работи в неделя, като кацнете с Уиз - това е около 14 часа.  Картата ми свърши супер работа - точно за 72 часа се получи между кацането в Рим и излитането обратно за София.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Моля за идеи за прдвижване в Милано с такси. Трябва да се хване полета от Бергамо в 8.15 сутринта, но от air bnb до гарата, от където тръгват авгобусите до летището няма с какво. Нужно е и да е сигурно и безопасно.

Връзка към коментар

Влизането в Пантеона в Рим става платено

orig.jpg?_=1679892040

 

Желаещите да посетят Пантеона в Рим, един от най-добре запазените паметници от античната епоха в света, от понеделник ще трябва да плащат 5 евро вход, съобщи италианското министерство на туризма, цитирано от Ройтерс.

 

Въвеждането на такса вход е част от стратегията на министерството да "изцеди" повече средства от огромното културно наследство на Италия, пише БТА. 70% от приходите ще отиват в министерството и ще се ползват за почистване и поддръжка на сградата, а останалите ще получава римският диоцез.

Входът за вярващите по време на служба ще бъде безплатен.

 

За повече инфо тук.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Много спешно ми трябва вариант за достигане до Сардиния с кола, т.е. от Италия или другаде с ферибот. Ще съм изключително благодарна, ако ми дадете повече информация за пристанище, фирма, трябва ли предварително закупуване. Вероятно в понеделник вечер или вторник сутрин ще е достигнато до Италия. За жалост не става дума за туризъм и ще пътува съвсем неопитна млада жена. Благодаря предварително!

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Има ли билети за private тур из Ватикана и базиликата Св Петър и изобщо може ли да е частен тура ? Не искам хора освен нашата си група , има ли как да стане ? Тук не виждам опция https://vatican-tickets.tours/vatican-tours/vatican-private-tour-sistine-chapel-vatican-museums/ Има частен тур, но сигурно и други групи могат да си го купят и пак ще сме 1000 човека вътре 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, infectedmushroom каза:

...но сигурно и други групи могат да си го купят и пак ще сме 1000 човека вътре 

Сигурно се шегуваш... много по 1000 човека ще сте вътре! 

Но си струва, въпреки...

Връзка към коментар
преди 1 час, Zara каза:

Сигурно се шегуваш... много по 1000 човека ще сте вътре! 

Но си струва, въпреки...

Открих каквото тъсех, ще споделя линка тук ако и друг се зачуди в бъдеще https://thevaticanmuseums.com/vatican-tours/after-hours-private-vatican-tour-vip-experience/ Тъпото е че няма цена , ами е upon request ,което значи че ще е доста , пратил съм запитване. Идеята ми е да няма хора , на много места вече точно тези тълпи и блъсканици ми скапват настроението 

Връзка към коментар
преди 22 часа, infectedmushroom каза:

Открих каквото тъсех, ще споделя линка тук ако и друг се зачуди в бъдеще https://thevaticanmuseums.com/vatican-tours/after-hours-private-vatican-tour-vip-experience/ Тъпото е че няма цена , ами е upon request ,което значи че ще е доста , пратил съм запитване. Идеята ми е да няма хора , на много места вече точно тези тълпи и блъсканици ми скапват настроението 

Да не ви разочаровам, но това са забележителности, в които няма как да сте прайвът там. Или поне, когато не е локдаун.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...
преди 15 минути , Zaro каза:

За уикенд петък - неделя кое е за предпочитане в района на Бари - Алберобело и Матера или Лече?

А как би съчетал Матера и Алберобело? Кола ли ще наемеш? 

 

Ние сме олицетворение на скромността в планирането и ще отидем само до Матера.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Zaro каза:

За уикенд петък - неделя кое е за предпочитане в района на Бари - Алберобело и Матера или Лече?

Бях в Матера за един ден от Бари с прибиране вечер – не ми стигна и се върнах след четири месеца. Е, първия път беше лято и към +40, но за мен, за по-сериозно усещане на мястото, е хубаво там да се спи. Ако може в саса, както и направих. 
Та като се върнах ранна зима, за десет часа навъртях 17 км по улиците, а като площ не е кой знае какво. Валя през цялото време. На другия ден – рейд до пещерите на другия бряг на реката по висящия мост. Зимата не работят всички занаятчийски кьошенца и заведенийца, но октомври/ноември още е перфектно.

В Матера пак бих се върнала. В Алберобело – не и не знам какво да правя там над два часа. Лече – ако се кефите на архитектура. Храната също е чудна. Но и там бях на +40, та не знам. 
За мен Матера е магия. Но за мен. :smile3:

 

20211203_184503.jpg.d66107e8d9b9c61d3ef3ce30ebbc7785.jpg

 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

А как би съчетал Матера и Алберобело? Кола ли ще наемеш? 

 

Ние сме олицетворение на скромността в планирането и ще отидем само до Матера.

 

Ако не ми дадат влак ... 😁

 

Аз пък тръвам с голямата кошница винаги. От нея винаги може да отпадне нещо. Ама да отида само за едно място, да съм имал възможност, но да не съм видял още нещо - no, grazie! Особено в Италия. Не преследвам график, просто емоцията ме увлича и не ме пуска.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По- скоро имат в предвид, че са в двете противоположни посоки на Бари. Т. е. тръгваш от Бари към Матера, после към Бари и оттам към Алберобело. За ден с градски транспорт... трудно. Неделя влакове не пътуват, заместват ги рейсове-доста по на рядко са и може и да не се прибереш накрая... За Алберобело час - два стигат - да притичаш, поснимаш и обратно. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ако ти е първо ходене, да. Матера и Алберобело. Ако решиш да спиш в Матера без Алберобело, аз бих посъветвал първо да видиш Гравина, че тя с транспорт добре се съчетава. Ама задължително да е преди Матера, защото после няма да я оцениш.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, master_of_germs каза:

Ако ти е първо ходене, да. Матера и Алберобело. Ако решиш да спиш в Матера без Алберобело, аз бих посъветвал първо да видиш Гравина, че тя с транспорт добре се съчетава. Ама задължително да е преди Матера, защото после няма да я оцениш.

Да спим ли в Матера? Ние към края на октомври не очакваме дневни тълпи туристи, но може и да грешим.

Понеже полетите са петък вечер с неделя ранен следобед, се чудя дали да разделя нощувките не е напълно излишно. Не че имаме багаж, но няколко часа в Бари толкова ли са ненужни? 

А, ако няма влакове в неделя, по-добре не, наизпускали сме си полетите за тази година 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Да спим ли в Матера? Ние към края на октомври не очакваме дневни тълпи туристи, но може и да грешим.

Понеже полетите са петък вечер с неделя ранен следобед, се чудя дали да разделя нощувките не е напълно излишно. Не че имаме багаж, но няколко часа в Бари толкова ли са ненужни? 

А, ако няма влакове в неделя, по-добре не, наизпускали сме си полетите за тази година 🙂

С неделята не рискувай. Края на октомври достатъчно рано се стъмва, за да видите светлинките на Матера🙂

Извън темата да се оплача, че моята идея за рожден ден там пропадна. Ще ме ремонтират малко към края на месеца и бюджетът ми за няколко дневно пътуване ще отиде. Но нищо за здраве е🙂. В момент на разни мисли дали съм по средата на живота си или към края му, взех билети за Париж в разгара на олимпийско лято 2024🥇🥈🥉 Не е бюджетно, но не е и разточително, а през следващите 12 години друго такова изживяване не мога да имам😄

  • Харесвам 7
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

С неделята не рискувай. Края на октомври достатъчно рано се стъмва, за да видите светлинките на Матера🙂

Извън темата да се оплача, че моята идея за рожден ден там пропадна. Ще ме ремонтират малко към края на месеца и бюджетът ми за няколко дневно пътуване ще отиде. Но нищо за здраве е🙂. В момент на разни мисли дали съм по средата на живота си или към края му, взех билети за Париж в разгара на олимпийско лято 2024🥇🥈🥉 Не е бюджетно, но не е и разточително, а през следващите 12 години друго такова изживяване не мога да имам😄

 В средата на подобни размисли сравняваме физическата си форма преди и сега и гласуваме, че сме се подмладили 😇

Браво за идеята за Олимпиада, сигурно достойно ще компенсира есенния ремонт 🙂

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Lindt каза:

Да спим ли в Матера? Ние към края на октомври не очакваме дневни тълпи туристи, но може и да грешим.

Понеже полетите са петък вечер с неделя ранен следобед, се чудя дали да разделя нощувките не е напълно излишно. Не че имаме багаж, но няколко часа в Бари толкова ли са ненужни? 

А, ако няма влакове в неделя, по-добре не, наизпускали сме си полетите за тази година 🙂

 Ами аз не съм нощувал в Матера. И съм бил в жега, но останах до последния автобус за връщане. Да, беше в неделя. Не, мостът през ждрелото още го нямаше,та слизахме до долу и после се катерихме нагоре от другата страна. И после наобратно. Ама това по в края на деня. Не, времето не ни стигна за всичко. Но всеки час там си струваше.

При вашата програма, аз бих спал в Бари. В съботата цял ден за Матера, а в неделята вместо да губите много време в път, отидете с влак до Полиняно.

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , master_of_germs каза:

 Ами аз не съм нощувал в Матера. И съм бил в жега, но останах до последния автобус за връщане. Да, беше в неделя. Не, мостът през ждрелото още го нямаше,та слизахме до долу и после се катерихме нагоре от другата страна. И после наобратно. Ама това по в края на деня. Не, времето не ни стигна за всичко. Но всеки час там си струваше.

При вашата програма, аз бих спал в Бари. В съботата цял ден за Матера, а в неделята вместо да губите много време в път, отидете с влак до Полиняно.

 

Сигурно така ще направим. Аз изпитвам лек ужас от Полиняно заради снимките на плажа там, но ако в края на октомври ще е просто хубаво крайбрежно градче, сме за, предпочитаме разходка покрай море. 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.