Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

А защо не се придвижат направо до Милано ? Има автобуси и след полунощ. В колкото и да се настанят ще може да се наспят нормално ,  и да започнат деня си направо в Милано.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 20 минути , BG_guide каза:

Здравейте, моята приятелка пътува на 13 май за Бергамо с три момичета за дълъг уикенд в Милано. Тъй като кацат почти в полунощ в събота й търсим къде да спи в Бергамо (стая за 4ма), обаче цените са обезумяли в момента!!! Изкарах късмет, че резервирах един доста приятен двуспален апартамент в хубава зона в Милано за две нощувки, но не мога да се оправя с първата нощувка която да е в/край Бергамо.

 

Имате ли някакви идеи за добро място край Бергамо за престой? Просто 400 лв за най-обикновена B&B стая за 4ма ми се струват твърде неразумни, особено предвид, че реално само ще спят там и на следващата сутрин отиват в Милано. 

 

Ще съм благодарен на отговор.

https://www.airbnb.com/rooms/51305706?adults=4&location=Bergamo%2C Italy&check_in=2023-05-12&check_out=2023-05-13&federated_search_id=99823552-216b-4208-b082-c8d02675b6e5&source_impression_id=p3_1680293532_jUTL%2B0uwCX7sw5nf

Връзка към коментар
преди 15 минути , Argentique каза:

Благодаря ти, това е доста смислено, но то за късмет точно на 13-ти е заето. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! След 3 дни пътуваме до Бергамо, а целта ни е езерото Комо. Има ли опция за рентакар с дебитна карта? Нямаме кредитна и няма време за вадене, за съжаление....

Ако няма такава опция, може ли да ми препоръчате моля, подходящи градчета за настаняване? Идеята е да останем за 3 нощувки (4 пълни дни) и да разгледаме максимално.

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 9 часа, ana_d каза:

Здравейте! Предварително се извинявам за тъпия въпрос. На летището в Бергамо дали може да се вземе кола под наем с дебитна карта? За съжаление нямаме кредитна и нямаме време да извадим.
Благодаря!

SicilyByCar определено предлагат, но цената е малко по-висока. Сигурно и други фирми ...

Връзка към коментар

Много благодаря! Сега ще ги погледна.

 

Update: В условията им пише, че е задължително да имаш кредитна карта. Може да се плати с дебитна, но за депозита искат кредитна. "In both cases, at the beginning of the rental, as guarantee for the rental, the Customer must have a valid credit card, upon his/her name. In the absence of the above requested credit card, will not be possible to proceed with the delivery of the vehicle."

Връзка към коментар

Здравейте, може ли отзиви за Кремона? На снимките изглежда като доста красиво градче, прочетох, че е известно със своите цигулки, но заслужава ли си? Ако имам избор между Мантуа и Кремона, кое градче да избера?

Връзка към коментар
преди 47 минути , Kristian Desev каза:

Здравейте, може ли отзиви за Кремона? На снимките изглежда като доста красиво градче, прочетох, че е известно със своите цигулки, но заслужава ли си? Ако имам избор между Мантуа и Кремона, кое градче да избера?

Преди няколко години, на връщане от Италия  към България с кола,  минахме и през двете градчета за по няколко часа. И двете са хубави, но ако трябва да избирам - като че ли е по-добре да си види Мантуа.  Палацо Дукале, Палцо Те (има хубави фрески) са интересни ...  а и все пак винаги е по-готино когато градът е разположен до вода - било то голяма река, езеро или море/океан. 

Кремона:

 

 



DSC09714.JPG.a52c43598d7f8aee4706c280578500ef.JPG

 

DSC09719.JPG.e7212d4c0dba5fe778ff0a7db9b2808f.JPG

DSC09721.JPG.76e4e9df7114f55c3846c7a1ea9fe3df.JPG



Мантуа:


DSC09729.JPG.0a614b35f7d019436c2306726bb7c4e4.JPG

 

DSC09738.JPG.299a3c4523fc1144e2151d1bc7d46315.JPG


DSC09741.JPG.cc00bf3ec975ca59fad825465d0a7d24.JPG

 

DSC09753.JPG.f05305d977aa6b76884d68180dcc57d8.JPG

 

DSC09743.JPG.23c04b238cf613b882dcf3e8d91e334b.JPG  DSC09745.JPG.a3cdd62a1bb63f543152ad02da13cb6e.JPG

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Дайте идеи за места в Рим, които да бъдат посетени с дете на 13 месеца в дъждовно време. Най-много ми трябват кафета и заведения, в които да може да си пощъка на пода, след като му е писнало да обикаля в количката. А ако знаете и такива с детски кът, ще сте златни.

Връзка към коментар

Здравейте, 

При несимволичния ни брой скитания до Италия се оказа, че не сме кацали на Малпенса. Та и въпросът ми:  

Може ли от летището, в сайта им пише че има спирка на регионално влакче, да се купи билет за по-далечна дестинация с влак? И смяната на Брусто Арсицио на една и съща гара ли е, защото май в ТА някой се оплакваше, че не го предупредили да отиде на друга гара в Брусто Арсицио за смяната?

Благодаря!

Връзка към коментар

Здравейте, не намерих актуална тема за Комо и реших да пиша тук. Ако имате време за една вила на езерото, коя бихте посетили? Колебая се между Villa Balbianello, Villa Monastero във Варена, Villa Melzi в Беладжио и вила Carlota. За последните 2 се колебая, за Монастеро четох, че самата вила отвътре не е така впечатляваща. Вие къде сте били и къде ви хареса? 
Благодаря предварително! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Торино или моето италианско разочарование - Апенински полуостров - Магеланци (magelanci.com) - виж тук съм писала за три вили -Карлото, Мелци и Монастеро, накрая на пътеписа.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , oli_mali каза:

Трябва ли все още да се носят маски в градския транспорт и във влаковете?

Не. Доста търсих каква е статистиката  на положителните тестове в Италия и не можах да намеря.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

През декември имаме полет от Малпенса към Индия и се оглеждам за нещо интересно за ден-ден и половина. Не мога да преценя дали езерата няма да са мъгливи и дъждовни и по-скоро си мисля дали някое градче не би се отличило с чаровна коледна украса и светлини. Някой има ли препоръки и коледни идеи? 

Торино дали е удобен вариант?  

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Lindt каза:

През декември имаме полет от Малпенса към Индия и се оглеждам за нещо интересно за ден-ден и половина. Не мога да преценя дали езерата няма да са мъгливи и дъждовни и по-скоро си мисля дали някое градче не би се отличило с чаровна коледна украса и светлини. Някой има ли препоръки и коледни идеи? 

Торино дали е удобен вариант?  

По скоро Монца , Комо....при добра организация и време може и Лугано да се види.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Lindt каза:

През декември имаме полет от Малпенса към Индия и се оглеждам за нещо интересно за ден-ден и половина. Не мога да преценя дали езерата няма да са мъгливи и дъждовни и по-скоро си мисля дали някое градче не би се отличило с чаровна коледна украса и светлини. Някой има ли препоръки и коледни идеи? 

Торино дали е удобен вариант?  

Комо има славата на едно от най-украсените градчета за Коледа.

Това обаче привлича толкова много туристи, че миналата година ограничиха фантазията си в опит да намалят пътникопотока.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , Mary каза:

Комо има славата на едно от най-украсените градчета за Коледа.

Това обаче привлича толкова много туристи, че миналата година ограничиха фантазията си в опит да намалят пътникопотока.

Прекрасно изглежда, благодаря, Мари!

Значи ще рискуваме с това да плуваме в дъжд и мъгла и ще направим 3-ти опит да харесаме това езеро :girl_hide:

А нещо много интересно да си чувала да се случва на 31.12? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , Lindt каза:

А нещо много интересно да си чувала да се случва на 31.12? 

На съм чувала нищо за 31.12.
Ще питам и ако има нещо интересно, ще пиша. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Самото Торино за мене не е град, който на всяка цена да се види, ама пък и не ме е подразнило, както доста други магеланци. Лятото имаше някои интересни украси по площадите вечер. За по коледа - нямам представа.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 39 минути , master_of_germs каза:

Самото Торино за мене не е град, който на всяка цена да се види, ама пък и не ме е подразнило, както доста други магеланци. Лятото имаше някои интересни украси по площадите вечер. За по коледа - нямам представа.

Всъщност Торино няма просто коледни светлини, а множество инсталации от различни артисти в центъра и кварталите и следва да е нещо специално. Засега обаче не съм намерила изчерпателен материал за тези форми на изкуство. 

 

https://www.italybyevents.com/en/events/piemonte/artists-lights-turin/

 

П.П. Тук има малко снимки на различни произведения през годините: 

https://lucidartista.comune.torino.it/en/homepage-luci-english/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.