Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

Аз веднъж се опитвах да купувам от машина билети за влак, който беше след около 5 мин, самият влак беше пред нас точно на перона до машината от която купувах билети, т.е щяхме да можем да се качим, но постоянно не ми приемаше картата. Мисля, че причината беше точно понеже времето до часа на влака беше много малко. След като влака замина и трябваше да купя билети за следващия вече нямаше проблем с картата и купуването. От приложението ми се струва, че също няма да даде да се купят за влак, чийто час на заминаване е минал.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , iMari каза:

В Неапол не съм купувала

Аз купувах за Неапол за автобус от ГТ в dropticket. Това ми е основното приложение за ГТ в Италия. Билетът се валидира при качване.

Тествано и за Бари, Рим, Ла Специя...

Точно в Ла Специя ми го каза един батко от ГТ и ми спести доста време впоследствие. 

 

Аз пък си купувам за влак от trip.com и там се валидират в приложението. 🤔

  

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сега тествах за влак Неапол- Рим в Дроп тикет и на сайта на Трениталия. И при двете билети можеха да се купят точно до часа на заминаване. След това въобще не даваше такава опция. Поне така показваше, не съм купувала. Моя спомен е, че купувах билети вече на перона през drop ticket за влак след 5-6мин. Удобството е, че запаметяваш карта в приложението и става за секунди.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Милен Вълчев каза:

Здравейте, а как се регистрирахте в дроп тикет ? Не ми приема българския мобилен номер.

Ако имаш предвид регистрация тук, не я ползвам

IMG_5363.png.fed70a7d6ac37291e11af0ad28669738.png

 

IMG_5364.png.a19bcb9ab454be3d387d73ff066c3af6.png

 

И без тази регистрация могат да се купуват билети.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой ползвал ли е трансфери от тази компания - https://www.goopti.com/en/transfers/italy-bergamo/italy-brescia ?

Кацам в Беграмо с късния полет на Раян след полунощ и ми се иска да отида да спя направо в Бреша, за да не си накъсвам нощувките с такава в Бергамо, но все още се колебая до колко да разчитам за трансфер в 1 през нощта.

Връзка към коментар

От Алберобело до Остуни с обществен транспорт.

 

Помогнете, моля! Изчетох половината интернет и все още съм объркана.

В петък сме планували да разгледаме Алберобело и вечерта да спим в Остуни. Че има транспорт - има, обаче не мога да разбера директен има ли.

Всъщност,  нямам нищо против и на смяна в някое китно градче по пътя.

Дайте Магелански насоки, знам че тук е истината. 😀 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , annny каза:

От Алберобело до Остуни с обществен транспорт.

 

Помогнете, моля! Изчетох половината интернет и все още съм объркана.

В петък сме планували да разгледаме Алберобело и вечерта да спим в Остуни. Че има транспорт - има, обаче не мога да разбера директен има ли.

Всъщност,  нямам нищо против и на смяна в някое китно градче по пътя.

Дайте Магелански насоки, знам че тук е истината. 😀 

 

Имам предложение с прекачване в Монополи.

Автобус Алберобелло-Монополи: https://biglietteria.cotrap.it/#/ricerca
В Монополи хващате влак за Остуни.

 

За да ви излязат наличните часове, трябва да зададете освен градчетата, и адресите на спирките. 
Монополи, ако не сте били, си струва да му се отдели време.

 

Screenshot.png.f7201b8983894920ac75b198ccf0feda.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , annny каза:

От Алберобело до Остуни с обществен транспорт.

 

Помогнете, моля! Изчетох половината интернет и все още съм объркана.

В петък сме планували да разгледаме Алберобело и вечерта да спим в Остуни. Че има транспорт - има, обаче не мога да разбера директен има ли.

Всъщност,  нямам нищо против и на смяна в някое китно градче по пътя.

Дайте Магелански насоки, знам че тук е истината. 😀 

 

С прекачване, няма директен бус. Това намирам аз в нета.

Screenshot_2024-06-12-14-02-49-584_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-06-12-14-02-54-797_com.android.chrome.jpg

Връзка към коментар
преди 38 минути , Argentique каза:

Имам предложение с прекачване в Монополи.

Автобус Алберобелло-Монополи: https://biglietteria.cotrap.it/#/ricerca
В Монополи хващате влак за Остуни.

 

За да ви излязат наличните часове, трябва да зададете освен градчетата, и адресите на спирките. 
Монополи, ако не сте били, си струва да му се отдели време.

 

Screenshot.png.f7201b8983894920ac75b198ccf0feda.png

Благодаря! Точно на такъв отговор се надявах. При различните проби от различни сайтове наистина ми излизаше връзка в Монополи и мислех да му отделим няколко часа, но като тръгнах да търся билети от Монополи за Остуни, започна и тях да ми дава със смяна и съвсем се обърках.

Казваш - с влак до Остуни. Доколкото разбрах ж.п. гарата е на няколко километра извън града и трябва  да хванем градски автобус. Така ли е?

преди 20 минути , muchachote каза:

С прекачване, няма директен бус. Това намирам аз в нета.

Screenshot_2024-06-12-14-02-49-584_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-06-12-14-02-54-797_com.android.chrome.jpg

Не смея на никой сайт да вярвам. Точно за Rome2Rio бях попаднала на мнение - "не разчитайте на него за Пулия". Затова реших да попитам Магеланците. 

Връзка към коментар
преди 17 минути , annny каза:

Точно за Rome2Rio бях попаднала на мнение - "не разчитайте на него за Пулия". 

В Пулия на много разписания не може да се вярва. :biggrin:
Хващате влак Монополи-Остуни (https://www.trenitalia.com/en.html), слизате на гарата в Остуни.

Там има няколко варианта:

1. Градски автобус – часовете са съобразени с влаковете, разписание: https://www.stpbrindisi.it/index.php/ostuni/1189-corse-scolastiche-3

2. Когато бяхме ние (в неделя, а тогава е по-разреден транспортът), отпред чакаше чичо с микробус и ни извози няколко човека срещу 2€/човек нагоре до хълма.

Върнахме се пеш край маслинови горички и беше чудесно. Но в жегата вероятно не е вариант.
 

Повече внимание трябва да се обърне на първото звено – автобусът Алберобелло-Монополи и да се намери началната му спирка.
От Монополи нататък вече е лесно.

 

Има си и тема конкретно за Пулия, там се пише подробно за логистика и т.н.: 

 

Защо я визуализира с бухалите на @master_of_germs, идея нямам. :biggrin:

 

 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Argentique каза:

В Пулия на много разписания не може да се вярва. :biggrin:
Хващате влак Монополи-Остуни (https://www.trenitalia.com/en.html), слизате на гарата в Остуни.

Там има няколко варианта:

1. Градски автобус – часовете са съобразени с влаковете, разписание: https://www.stpbrindisi.it/index.php/ostuni/1189-corse-scolastiche-3

2. Когато бяхме ние (в неделя, а тогава е по-разреден транспортът), отпред чакаше чичо с микробус и ни извози няколко човека срещу 2€/човек нагоре до хълма.

Върнахме се пеш край маслинови горички и беше чудесно. Но в жегата вероятно не е вариант.
 

Повече внимание трябва да се обърне на първото звено – автобусът Алберобелло-Монополи и да се намери началната му спирка.
От Монополи нататък вече е лесно.

 

Има си и тема конкретно за Пулия, там се пише подробно за логистика и т.н.: 

 

Защо я визуализира с бухалите на @master_of_germs, идея нямам. :biggrin:

 

 

Хайде нова драма! Тъкмо си мислех, че сме решили проблемас връзките и сега започвам да се шашкам за спирката в Алберобело. 🙂 

П.П. Темата съм я изчела няколко пъти. Както и повечето теми за региона във форума. Може би затова започнах да се бъркам съвсем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , annny каза:

Хайде нова драма! Тъкмо си мислех, че сме решили проблемас връзките и сега започвам да се шашкам за спирката в Алберобело. 🙂 

П.П. Темата съм я изчела няколко пъти. Както и повечето теми за региона във форума. Може би затова започнах да се бъркам съвсем.

Не съм пътувал, но май това е спирката. Тук

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , annny каза:

Хайде нова драма! Тъкмо си мислех, че сме решили проблемас връзките и сега започвам да се шашкам за спирката в Алберобело.

Шашкането с нищо не помага за намирането на спирка, гарантирам. :biggrin:
Смях, не смях, бих драснала едно запитване за местоположението на спирката до фирмата, изпълняваща маршрута - Lentini.
Просто там ситуацията е такава, леко непредсказуема. :biggrin:

 

https://www.facebook.com/AdvAutolineelentini/
Имат фб и whatsapp

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Argentique каза:

Шашкането с нищо не помага за намирането на спирка, гарантирам. :biggrin:
Смях, не смях, бих драснала едно запитване за местоположението на спирката до фирмата, изпълняваща маршрута - Lentini.
Просто там ситуацията е такава. :biggrin:

 

https://www.facebook.com/AdvAutolineelentini/
Имат фб и whatsapp

След толкова ровене на превозвач Lentini изобщо не бях попаднала. А цяла статия със заглавие "Придвижване из Пулия без кола" изчетох, макар и леко диагонално. Вероятно са част от COTRAP. 

Вече им писах, да видим дали ще отговорят. Все си мисля, че някак ще се справим. Обещавам след няколко дни да доложа как.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , annny каза:

Сега забелязах, че в сайта на COTRAP има адрес на спирката:

image.png.3346663fd9ef772000749f165413d77a.png

Има, да, но не пречи да потвърдят, че е там. :biggrin: Аз бих питала и хора наоколо, макар следобед да има сиеста по тези градчета и ни човек местен на хоризонта.

Чакали сме в неделя автобус в Монополи, който така и не дойде. Вероятно е отишъл на друга спирка или въобще си е дал почивка - не зная. :biggrin:

 

Най-добре е, разбира се, кола под наем с жертвоготовен шофьор, който да те развозва из местния пасторал и да те гледа как дегустираш местните вкусотии с вина още от обяд, без да се нерви прекалено. 
Аз още съм в търсене на такъв. :biggrin: Сложна работа.

  • Шок 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Бърз отчет по въпроса къде е спирката на автобуса Алберобело- Монополи (автобусът беше и за Локоротондо, Фазано, Полянино а Маре): 

https://goo.gl/maps/FowNdPtTSGW3Mt6i6

На тази спирка ни остави и автобусът от Бари.

Билети се купуват от газ-станцията малко по-нагоре.

 

П.П. Трябва да отбележа обаче, че посетихме Алберобело на 14ти юни, точно когато и "първите дами" на Г7 бяха там. (Голяма суматоха!)  Съществува някаква вероятност спирката да е била преместена само за този ден, но съм на 90 процента сигурна, че е постоянно използвана.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , annny каза:

Бърз отчет по въпроса къде е спирката на автобуса Алберобело- Монополи (автобусът беше и за Локоротондо, Фазано, Полянино а Маре): 

https://goo.gl/maps/FowNdPtTSGW3Mt6i6

На тази спирка ни остави и автобусът от Бари.

Билети се купуват от газ-станцията малко по-нагоре.

 

П.П. Трябва да отбележа обаче, че посетихме Алберобело на 14ти юни, точно когато и "първите дами" на Г7 бяха там. (Голяма суматоха!)  Съществува някаква вероятност спирката да е била преместена само за този ден, но съм на 90 процента сигурна, че е постоянно използвана.

Аз съм слизала доста по-близо до центъра при пристигане от Бари.
Но важното е, че сте се добрали и автобус е дошъл все пак. :biggrin: Че и сте се качили в него. Защото историята помни разкази за батални сцени (описани в този форум) за шанса да се качиш в някой от автобусите. :wink:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.06.2024 г. в 14:51, Oshko каза:

Очертава ми се да съм в Рим точно последната неделя на месеца, когато входа за Ватикана е без пари. Ясно е, че ще е голяма навалица. Ако някой е влизал в такъв ден и се е редил сутринта, чудя се колко време преди отварянето в 9:00 да съм на опашката?

Да си отговоря, 7:00 е късно, пак ще влезнем, но по-добре човек да се нареди към 6😜

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Ако някой е в Италия тази седмица и има възможност да ми помогне, моля да ми пише.

Трябва да внеса 0.10EUR (10 цента) недоплатена Толл такса за магистрала в италианска поща, защото фирмата, която оперира магистралата Napoli- Salerno е различна от централната и съответно не може да се плати онлайн, излиза на техния сайт "в процес на разработка". Ако не ги платя, на билета пише глоба 87Е, а ми се иска да не влизам в такива филми. Цялата случка беше много странна като машината дори върна ресто, но след това изплю билета за недоплатените 10 цента, които самата тя върна и не се ориентирахме навреме, после реших, че ще го платя онлайн, обаче греда и сега вече сме си в България. Писах им на мейла, няма отговор.

Ще дам account number, по който трябва да се внесе и номер на билет за неплатена такса, който трябва да се посочи.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.