Прескочи до съдържание

Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

Когато преди няколко месеца имах късмета да се запозная лично с @Яничка, тя ме попита какви ми са плановете за пътуване в следващите месеци. Бях сигурен, че за 2022 г. вече съм зазимил нещата и ще се отдам на спомени и размисли за отминалите през годината пътувания, както и в мечти за тези, които предстоят през 2023 г. Въпреки моята категоричност, Яничка ми каза загадъчно: "Никога не се знае". Е, толкова беше права. Дните отминаваха, а аз започнах сякаш да зациклям при мисълта, че още няколко месеца няма да пътувам, а ще подготвям целите за следващата година. Мисълта, че няма да тръгна нанякъде скоро започна все повече ме задушава. Поглеждах тъжно към календара, към дните в края на декември и за отварящата се възможност за събирането им с цел да се получи смислен период за едно пътуване.

През зажаднялата ми душа преминаха какви ли не сладострастни мечти..... Всичките все за пътувания. Най-вече се изкушавах да събера всички такъми за океански риболов и да се запътя към Малдивите.

През последните 7 години, откакто се роди нашето сладко детенце, всяка Коледа и Нова година сме вкъщи. Приготвям грандиозна маса с хиляда гозби и така в домашен уют преминават празниците. Е, стига толкова! Нека да е различно, нека да сме пак заедно, но не вкъщи, а някъде другаде (забелязвали ли сте колко особена дума е „другаде“). Идеята ни за „другаде“ никак не пасваше за пътуване в рамките на България. Тук всички ангажирани с туризма, като чуят „празници“ и настръхват, наточват брадвите, изготвят специални оферти с минимум 3 нощувки и още толкова „мекици с еко сладко“, които специални оферти не означават нищо друго, освен че едно българско семейство трябва да е готово да похарчи поне 1500 – 2000 лева за 2-3 дни. Все си мисля, че това е сериозна сума за българските стандарти. От друга страна, виждайки, че заведенията въпреки тези цени са пълни, не знам вече какво да мисля. Бързо решихме, че няма да се ядат мекици по празниците. „А къде можем да отидем?“ Е, един Пантелей Пътник винаги може да ти измисли поне 5 дестинации.

И предложението дойде веднага – На 24.12.2022 г. точно в 6:00 ч. се качваме на колата, зареждаме до горе и тръгваме по пътя Белград – Загреб – Любляна. До Любляна няма да спираме никъде за разходки. В Любляна – 2 нощувки, точно по Коледа. Не сме ходили досега в Хърватска и Словения. Ето една възможност. Знам, че пътуванията в Европа през този период не са препоръчителни за плажообичащи същества като нас, който не карат и ски, но пък хайде накарайте душата ми да не мечтае за хубаво време точно през тези дни.

На 26.12. напускаме Любляна рано и се отправяме към езерото Блед. Ще му отделим няколко часа, след което ще се отправим към пещерата Постойна, където от 15:00 часа ще има тур, който специално за Коледа ще включва пресъздаването на различни библейски сцени с много музика и прекрасно осветление в самата пещера. Вечерта на същия ден може да пренощуваме някъде в селището Постойна или пък в Триест. Клоня към Триест сякаш, защото съвсем рано, преди разсъмване ще мога да се опитам да стана за един риболов на пристанището.

На 27.12. ми се ще да изненадам моето прайдче с един отскок до Венеция за през деня. Тя никога не е ходила в Италия и всичко това ще бъде в графа „По Коледа се случват чудеса“, а аз ще се опитам този път вече да успея да се кача на гондола. Спането същия ден не е уточнено, но може да е отново в Триест или около него.

На 28.12. – перлите на Истрия - Копер, Изола, Пиран, като впоследствие специално внимание ще отделя на Мотовун и Groznjan. Тези последните две са като нарисувани средновековни селца. Обожавам подобни места. Селцето е кацнало на върха на хълм, като най-високо се вижда кръстът на църквата, тесни калдъръмени улички между каменните къщи. Вероятно ще останем в Groznjan, където вече харесах няколко къщи, а и в този регион има много вина и мезета, които трябва да бъдат опитани. Предвидил съм дори място в багажника, където да вкарам 10-15 бутилки Малвация (сорт бяло грозде/вино) и нещо в червено, като например Теран (сорт червено грозде/вино).

На 29.12. следват Хърватските перли на Истрия - Пореч, Ровини и Пула, като ще минем и през някои селца по пътя. Къде ще спим тази вечер, ще решим по пътя.

На 30.12. минаваме през Риека и се отправяме към Загреб, където ще останем и за Нова година.

Следобеда на 01.01.2023 г. ще се върнем по пътя към Белград - София – Пловдив, за да завършим едно пътуване свързващо двете години с надеждата, че 2023 г., ако не по-богата на пътуване от 2022 г., то поне да е като нея.

Това пътуване ми се ще да е по-скоро лежерно и безгрижно, отколкото да следваме някаква програма. Ако пропуснем нещо по пътя, то нека да е за сметка на приятните преживявания на други места. Нека настроението да е по-скоро празнично, отколкото туристическо/ откривателско. Може би на 28.12. и 29.12. програмата е по-натоварена, но пък кой е казал, че ще я изпълним на всяка цена.  

Малко са въпросите, които ми възникват във връзка с пътуването. Все пак сме в Европа, всичко може да бъде уредено на момента и според настроението. Имам чудене например как седи въпросът с ресторантите в Хърватия за Нова година – вечерта на 31.12. Дали и там имат „специални оферти“, или просто една обикновена резервация ще свърши работа. Не се чувствам обаче под стрес да намеря още от сега отговора на този въпрос, защото ще разбера това на място и ще се ориентирам.

Опитвам се от 2-3 дни да резервирам чрез Holiday Lettings апартамент в Загреб за 30.12. – 01.01.23 г., но все ми дава, че собствениците не са потвърдили резервацията. Щеше ми се да питам дали някой е правил чрез тях резервация, но желанието ми почти се изчерпа да пробвам с тях, като вероятно ще им дам още един последен шанс. Иначе цените на хотелите в Загреб по това време хич не ми харесват. Някой може ли нещо да препоръча – сайт или дори конкретно място, защото аз за една вечер няма да дам 200 – 250 евро, та ако ще и да спим в някое селце в сърцето на Истрия на Нова година.

Е, поолях се, като за начало, но какво да правя, като от малък не мога да спя, когато ми предстои пътуване. Е, ще се радвам на вашите мнения и препоръки. 

  • Харесвам 8
  • Браво 8
Връзка към мнение

Изглежда сме се насочили в една посока по едно и също време 🙂, но моя акцент ще са коледните базари в Нови Сад, Загреб, Любляна и Триест.

 

Скачам направо на въпроса ти: 

Иначе цените на хотелите в Загреб по това време хич не ми харесват.  Някой може ли нещо да препоръча – сайт или дори конкретно място, защото аз за една вечер няма да дам 200 – 250 евро

Аз запазих Zagreb Sleep & Eat apartment. За четирима цената за една вечер ни излезе 260 лв. като запазих през букинг. Оценката е отлична и като местоположение е супер, апартаментът изглежда нов и чист, виж го ако искаш. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мнения и препоръки не мога да дам, но с интерес ще чакам да разкажеш за вашето пътуване, защото част от маршрута ви попада и в моето полезрение 😀 Спокойно пътуване и незабравими емоции ви желая! Весели празници!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , Моника каза:

Изглежда сме се насочили в една посока по едно и също време 🙂, но моя акцент ще са коледните базари в Нови Сад, Загреб, Любляна и Триест.

 

Скачам направо на въпроса ти: 

Иначе цените на хотелите в Загреб по това време хич не ми харесват.  Някой може ли нещо да препоръча – сайт или дори конкретно място, защото аз за една вечер няма да дам 200 – 250 евро

Аз запазих Zagreb Sleep & Eat apartment. За четирима цената за една вечер ни излезе 260 лв. като запазих през букинг. Оценката е отлична и като местоположение е супер, апартаментът изглежда нов и чист, виж го ако искаш. 

 

Понеже канцелирах резервация 24 - 26.12 за Виена, т.к. ме предупредиха, че почти нищо не работи, няма ли същия риск за останалите католически държави, Сърбия я изключвам? Имам същия горчив опит с Женева на 25.12. 

Връзка към мнение
преди 41 минути , Моника каза:

Изглежда сме се насочили в една посока по едно и също време 🙂, но моя акцент ще са коледните базари в Нови Сад, Загреб, Любляна и Триест.

 

Скачам направо на въпроса ти: 

Иначе цените на хотелите в Загреб по това време хич не ми харесват.  Някой може ли нещо да препоръча – сайт или дори конкретно място, защото аз за една вечер няма да дам 200 – 250 евро

Аз запазих Zagreb Sleep & Eat apartment. За четирима цената за една вечер ни излезе 260 лв. като запазих през букинг. Оценката е отлична и като местоположение е супер, апартаментът изглежда нов и чист, виж го ако искаш. 

 

Благодаря за препоръката. Точно такова нещо търся за отсядане - да е близо до центъра и ресторантите, да е уютно апартаментче, за да празнуваме там Нова година, ако се наложи. За съжаление обаче не е свободно на тези дати. Да не сте и вие тогава в Загреб? 🙂 

А иначе може да се засечем някъде по пътя. Щрихите на нашата програма са в първия ми пост по-горе. Ще се радвам да се срещнем по пътя. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, Nayden Bondzhev каза:

Понеже канцелирах резервация 24 - 26.12 за Виена, т.к. ме предупредиха, че почти нищо не работи, няма ли същия риск за останалите католически държави, Сърбия я изключвам? Имам същия горчив опит с Женева на 25.12. 

Вече съм направил резервациите за Любляна на 24-26.12. и нямаше никакъв проблем, като имаше още доста опции. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Pantelej Putnik каза:

Вече съм направил резервациите за Любляна на 24-26.12. и нямаше никакъв проблем, като имаше още доста опции. 

Проблемът не е в настаняването, питам за заведения, магазини, коледни базари, обществени места.

Връзка към мнение
преди 18 минути , Nayden Bondzhev каза:

Проблемът не е в настаняването, питам за заведения, магазини, коледни базари, обществени места.

И аз не знам как ще бъде, та затова търся апартаментче, че ако всичко е затворено да си празнуваме "вкъщи". А конкретно за хотела в Любляна нямам притеснения, т.к. е хубав хотел и има ресторант. Няма начин ресторантът да не работи, когато хотелът работи. Ако ли пък не работи, ще си вземем дюнер от арабите, които не празнуват Коледа 😄

Преди години така отново се бях ядосал на родните специални оферти, та отпраших за Солун. Първо мислех, че всички ще са по ресторанти и никой няма да има по улиците. Е, научих, че не е необходимо всички да празнуват по един начин - всички улици и заведения бяха пълни с хора, навсякъде печаха сувлакита по улиците, цареше страхотна атмосфера. Отначало бях резервирал като един българин места в една таверна. При първата ни поръчка още обаче станахме след като ни казаха, че само "ето тези три вина могат да се поръчат", само тези салати и ето тези основни ястия, че консумацията не можела да бъде под едиколко си евро и бля-бля... Тоест - натресох се на това, от което избягах.... Е станахме и си тръгнахме. Тъкмо си мислех, че ще останем гладни и жадни по улиците, когато чух музика на живо от едно небрежно ресторантче. Запътихме се натам. Пръскаше се по шевовете ресторантчето, но пък ни намериха място до една двойка македонци. Отворихме приказка, стана весело. Това е една от най-хубавите новогодишни вечери засега в моя живот. А сега се надявам да ме чака още по-хубава 🙂   

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

При балканците е ясно, но за по западните се притеснявам. За Виена точно това ни казаха или в апартамента или дюнери и пица на парче. Не мога да си го причиня. Най приятно и уютно изкарване!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Програмата е чудесна, но бих я направил по друго време на годината. Знам, че звуча песимистично, но помисли дали поне в едната посока не включиш Босна и Албания. Преди три години прекарахме чудесна коледа в Тирана, а спомените ми от Сараево са невероятни. Както разбираш, подтиквам те към онази част от полуострова, в която Коледа не се празнува по начина по който това се случва в католическия християнски свят. Не че не сме били на Коледа в Рим, Барселона или Лисабон, но някак не свързвам този тип семейни празници с посещение на точно този тип държави. Също така още отсега инстинктивно вдигам качулката на якето при мисълта за толкова много дни прекарани по адриатическото крайбрежие в най-ветровитото време на годината. Естествено, надявам се да приемеш мнението ми като частно и неангажиращо, като желая незабравими приключения...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Duke каза:

Програмата е чудесна, но бих я направил по друго време на годината. Знам, че звуча песимистично, но помисли дали поне в едната посока не включиш Босна и Албания. Преди три години прекарахме чудесна коледа в Тирана, а спомените ми от Сараево са невероятни. Както разбираш, подтиквам те към онази част от полуострова, в която Коледа не се празнува по начина по който това се случва в католическия християнски свят. Не че не сме били на Коледа в Рим, Барселона или Лисабон, но някак не свързвам този тип семейни празници с посещение на точно този тип държави. Също така още отсега инстинктивно вдигам качулката на якето при мисълта за толкова много дни прекарани по адриатическото крайбрежие в най-ветровитото време на годината. Естествено, надявам се да приемеш мнението ми като частно и неангажиращо, като желая незабравими приключения...

Благодаря ти за мнението и пожеланията! 🙂 Знам, че сега не му е времето, но тази година така е тръгнало - бях през най-горещия месец в Раджастан, така и ще я изкарам. Гледам прогнозата и стискам палци да познаят - предвиждат 9-12 градуса за тези дни. Е, ако вали или духа ще бъде кофти, но пък какво, ако сме тук и е също така. Поне ще сме на път, пък другото ще го измислим. Мисля си, че ако вали, може да намерим планински хотел (още по-добре с басейн) и да удавим мъката с червено вино до някоя камина. Все едно. Тръгваме, защото обожавам чувството да се кача в колата и да ме чака дълъг път, да пътувам без значение от посоката и дестинацията. 🙂

Иначе и аз съм проучвал за надолу - Далмация, Босна, Албания, но това ще го направя някоя късна пролет - докъм юни. Няма да има тълпи, а вече ще е топло. И това ще стане, ако е рекъл господ. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, Nayden Bondzhev каза:

Понеже канцелирах резервация 24 - 26.12 за Виена, т.к. ме предупредиха, че почти нищо не работи, няма ли същия риск за останалите католически държави, Сърбия я изключвам? Имам същия горчив опит с Женева на 25.12. 

Коледните базари ще работят 😁, проверила съм. Забележителностите в и около Любляна ги разгледахме на пролет, но все си мисля, че в дните след 25.12 всичко ще си работи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Pantelej Putnik каза:

Благодаря за препоръката. Точно такова нещо търся за отсядане - да е близо до центъра и ресторантите, да е уютно апартаментче, за да празнуваме там Нова година, ако се наложи. За съжаление обаче не е свободно на тези дати. Да не сте и вие тогава в Загреб? 🙂 

А иначе може да се засечем някъде по пътя. Щрихите на нашата програма са в първия ми пост по-горе. Ще се радвам да се срещнем по пътя. 🙂 

Не, в Загреб сме на 25.12., някой друг те е изпреварил. 

И аз ще се радвам да се засечем. Весело изкарване! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Pantelej Putnik каза:

 

На 27.12. ми се ще да изненадам моето прайдче с един отскок до Венеция за през деня. Тя никога не е ходила в Италия и всичко това ще бъде в графа „По Коледа се случват чудеса“, а аз ще се опитам този път вече да успея да се кача на гондола. Спането същия ден не е уточнено, но може да е отново в Триест или около него.

 

Ако ТЯ никога не е ходила в Италия, един ден в Италия, ако ще и с Венеции и гондоли, е малко. Да, имаш си план, да, може да е гадно времето, но само един ден Италия е все едно да се готвиш за новогодишен банкет, пък ти дадат една малка рикийка с кисели краставички (макар и красиво оформени) и после те изгонят.
Не я познавам твоята жена, но ако мен ме заведат само за един отскок до ИТАЛИЯ за първи път, пък после по разни перли на Истрия, тия перли ще вземат да ми дойдат леко култивирани, да не кажа пластмасови. 🙂
Това го казвам като човек (жена-човек 😆), която отиде за десет месеца десет пъти до Италия и чак тогава ѝ даде почивка за половин година. И после пак и отново, до безкрай.
ВСЯКА жена си заслужава Италията.
Пък ти си знаеш... 🙂

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , Argentique каза:

Ако ТЯ никога не е ходила в Италия, един ден в Италия, ако ще и с Венеции и гондоли, е малко. Да, имаш си план, да, може да е гадно времето, но само един ден Италия е все едно да се готвиш за новогодишен банкет, пък ти дадат една малка рикийка с кисели краставички (макар и красиво оформени) и после те изгонят.
Не я познавам твоята жена, но ако мен ме заведат само за един отскок до ИТАЛИЯ за първи път, пък после по разни перли на Истрия, тия перли ще вземат да ми дойдат леко култивирани, да не кажа пластмасови. 🙂
Това го казвам като човек (жена-човек 😆), която отиде за десет месеца десет пъти до Италия и чак тогава ѝ даде почивка за половин година. И после пак и отново, до безкрай.
ВСЯКА жена си заслужава Италията.
Пък ти си знаеш... 🙂

Отскачането до Венеция си е изненадата на това пътуване. Не е обещано нищо. Италия си е Италия, но нашето пътуване е до Истрия, а не до Италия. Реших да отскочим до Венеция като бонус. И никак не съм съгласен, че Ровини, Пореч, Изола са култивирани в сравнение с Италия. А какво да кажа за селца като Мотовун, Грознян и Бале! Все тая в коя държава са. Хубави са, вълнуващи са. Ако и времето е с нас - супер! Ако не е с нас - СПА хотел и червено вино. 

Италия ще бъде друг път и то в малко село в планината или в градче като Орвието. Къща или апартамент за поне седмица и потапяне в червеното вино упс..... в културата на региона. Това обаче бих го направил май или октомври, но не и посред зима. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Интересно ми е какво би казал @Kristian Desev за това пътуване и особено за Загреб, защото знам, че го харесва много. 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След нова година в Мерано, минахме на връщане през Венеция с нощувка в Местре, времето беше както тия дни, слънчево и положителни температури. А и аутлета в новента до пиаве винаги си заслужава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Nayden Bondzhev каза:

След нова година в Мерано, минахме на връщане през Венеция с нощувка в Местре, времето беше както тия дни, слънчево и положителни температури. А и аутлета в новента до пиаве винаги си заслужава.

Тези дни и аз попаднах по картата на този аутлет и съм си го отбелязал. На връщане привечер може и да се попазарува малко там. 🙂 

Засега прогнозата за Венеция за 27.12. е за 9-10 градуса слънчево, но знае ли се...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напълно съм съгласен с @Duke, програмата е прекрасна , но не за този период на годината. Навярно вече си резервирал , но има(ше) полети до Акаба -22-29,12 по 20 Е на посока , все още има до Кипър ( Пафос и Ларнака) на подобни цени . Аз лично съм в Кипър от 26,12 до 01,01 , прогнозата е 20 градуса на въздуха и водата . Дано случите на хубаво време , макар че колко да е хубаво времето на Балканският полуостров по Коледа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , Pantelej Putnik каза:

Интересно ми е какво би казал @Kristian Desev за това пътуване и особено за Загреб, защото знам, че го харесва много. 😉

Тъкмо мислех да пиша 🙂. Програмата ми се струва много балансирана предвид кратките дни и метеорологичните условия, а Хърватия и Словения са страхотни дестинации. Аз наистина много харесвам Загреб и мога само да си представям колко е красив по Коледа. Започнете обиколката от Загребската катедрала, която е наистина много красива, след това продължете към църквата Свети Марк с впечатляващия поглед, преди това ще минете през каменната порта, музея на скъсаните връзки и църквата Света Екатерина. След това ще зърнете кметството и може да стигнете до една от известните наблюдателни площадки, която се казва Panoramic viewpoint of Zagreb. В този район е и улица Tkalčićeva, която е пълна със заведения. За завършек се разходете до хърватската национална опера и площад Бан Йелачич, който е съвременното лице на Загреб и там най-силно ще усетите духа на града. Загреб е туптящото сърце на Хърватия, изпълнен е с много живот, красота и добри хора, сигурен съм, че много ще се хареса на теб и семейството ти 🙂

Ще си позволя да се включа и за останалите дни от програмата. За Любляна един ден е предостатъчен - замъкът, площад Франц Прешърн (написал е химнът на Словения) с францисканската катедрала ,, Благовещение", множеството мостове, църквата ,,Свети Николай", кметството и площад Кирил и Методий са само част от забележителностите. Любляна е много уютна, кокетна и приветлива, аз лично много бих се радвам някога да поживея там за малко 🙂.

За Блед - емблема на Словения, топ място. Препоръчвам да се разходите по дървената пътека, която обикаля цялото езеро, ако времето е меко, ще бъде много приятно преживяване. Има и различни местенца с гледка, но не мисля, че по това време на годината ще са особено подходящи за катерене с малко детенце. 

За Постойна - МНОГО Е ЯКО 😀! Цялостното преживяване е страхотно с влакчето и разходката из пещерата, детето ще бъде много впечатлено, казвам го от опит преди 3 години 🙂

Ако имате време, с 3 ръце препоръчвам да минете през замъка Предяма (Predjama castle), за да може детето да види истински рицарски замък, кацнал на скала. Дори само да го снимате, си заслужава. 

Относно Италия - да, дори да е за кратко, пак си заслужава 🙂

За Триест - сигурно няма да имате много време за града, но лично за мен рано сутринта, докато градът се събужда, преживяването ще бъде страхотно 🙂

Относно словенското крайбрежие - там има 5 града - Анкаран, Копер, Порторож, Изола и Пиран. Порторож е плажна дестинация, Копер е доста индустриален, а в Анкаран няма нищо чак толкова интересно. Истинските ,,перли" на крайбрежието на Словения са Пиран и Изола - едното е визитна картичка на района, страхотен стар град и прекрасна атмосфера, а второто е много, много чаровно. В района има и солници, стари църкви, за които ще изпратя линк. 

За хърватската част на полуостров Истрия - Пореч много си заслужава, старо градче със страхотна базилика, Ровин е абсолютно задължителен, много романтично местенце, все едно си в Италия, а Пула е много приятна като най-голям град, както и със страхотния амфитеатър, който ще бъде доста интересен за детето. Разбира се, красотата на този полуостров е в това да се озовеш в затънтените селца извън морето и да пътуваш по тесни пътища. Такива прекрасни селца/градчета са Хум - най-малкият град в света, буквално е 2 улици, но е много артистичен, Пазин - всички главни пътища в Истрия минават през него, Мотовун, който е кацнал на хълм, и Groznjan, за който вече си споменал. Balе също е много симпатично, намира се на морето. По източното крайбрежие на полуострова Опатия е много красива и по австрийски аристократична, Ловран също е много приятно местенце. За Риека има противоречиви мнения, според мен я прескочете и отделете максимално време на Загреб. 

Да вметна и за граничните пунктове - по това време на годината ще бъдат много натоварени, за Сърбия-Хърватия може да използвате пункта Бачка Паланка - Ilok, който минава през мост, и след това ще минете през Вуковар, Винковци и Джаково/Даково, докато се качите на главната магистрала за Загреб. За Хърватия-Словения освен основния пункт за Любляна, може да погледнеш и border crossing Harmica, не се отклоняваш много от главната магистрала, а сигурно ще минеш по-бързо. 

За да не е суха информация, оставям и полезни постове за трите страни: 

https://www.mywanderlust.pl/things-to-do-in-zagreb-croatia/ - Zagreb

https://www.mywanderlust.pl/things-to-do-in-rovinj-croatia/ - Rovinj 

https://www.mywanderlust.pl/visit-opatija-croatia/ - Opatija

https://www.mywanderlust.pl/things-to-do-in-pula-croatia/ - Pula 

https://www.mywanderlust.pl/things-to-do-in-ljubljana-slovenia/ - Ljubljana

https://www.mywanderlust.pl/slovenian-coast/ - Izola, Piran, Strunjan, Koper

https://www.mywanderlust.pl/things-to-do-in-lake-bled-slovenia/ - Bled

https://www.mywanderlust.pl/things-to-do-in-trieste-italy/ - Trieste 

С пожелание за прекрасно пътуване и незабравими празници 🙂!

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , ivan69 каза:

Навярно вече си резервирал , но има(ше) полети до Акаба -22-29,12 по 20 Е на посока , все още има до Кипър ( Пафос и Ларнака) на подобни цени .

Дестинацията е решена и нямам никакво желание за Йордания или пък Кипър. Искам да се порадваме на европейската зима, за да оценим по-късно слънцето на плажа. Не може все на плаж или може, но омръзва. Трябва си разнообразие. Словения е алпийска страна, планини бол. Ако е студено, то нека да е студено. Ще посрещнем студа в СПА комплекс. Ако става за разходки - ще се разхождаме. Преди всичко ще сме на различно място и това е най-важното за мен/нас. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 15 минути , ivan69 каза:

Напълно съм съгласен с @Duke, програмата е прекрасна , но не за този период на годината. Навярно вече си резервирал , но има(ше) полети до Акаба -22-29,12 по 20 Е на посока , все още има до Кипър ( Пафос и Ларнака) на подобни цени . Аз лично съм в Кипър от 26,12 до 01,01 , прогнозата е 20 градуса на въздуха и водата . Дано случите на хубаво време , макар че колко да е хубаво времето на Балканският полуостров по Коледа.

Казвайте ги тези работи за Акаба по рано 😝

Връзка към мнение
преди 19 минути , Kristian Desev каза:

Тъкмо мислех да пиша 🙂. Програмата ми се струва много балансирана предвид кратките дни и метеорологичните условия, а Хърватия и Словения са страхотни дестинации. Аз наистина много харесвам Загреб и мога само да си представям колко е красив по Коледа. Започнете обиколката от Загребската катедрала, която е .....

Благодаря Крис! Доста от тази информация вече я прочетох в друга тема вчера. Пак ти я беше писал. Идеята ми за пътуването е да е различно на Коледа, защото ми писна от еднообразието в последните 7 години.

Да, не е за пътуване през зимата, но ако отидем например във Велико Търново, там ходи ли се през зимата?! И все пак хората ще отидат там за празниците, нали? И във Велинград ще е студено, но пък там не мога да си го позволя 🤣  Все пак е вселенската СПА столица и е малко по-скъпо от Дубай. 

След още ден и малко тръгваме, пък нека господ е с нас. 🙂 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Pantelej Putnik каза:

Благодаря Крис! Доста от тази информация вече я прочетох в друга тема вчера. Пак ти я беше писал. Идеята ми за пътуването е да е различно на Коледа, защото ми писна от еднообразието в последните 7 години. Да, не е за пътуване през зимата, но ако отиден например във Велико Търново, там ходи ли се през зимата?! И ввсе пак хората ще отидат там за празниците, нали? И във Велинград ще е студено, но пък там не мога да си го позволя 🤣  Все пак е вселенската СПА столица. 

След още ден и малко тръгваме, пък нека господ е с нас. 🙂 

На места малко се преповтаря информацията, извинявам се за което. Иначе напълно те разбирам за еднообразието. Кой каза, че във Велико Търново не е приятно през зимата 😁?  Градът се пука по шевовете и е толкова коледно 😀

Стискам палци и вярвам, че всичко ще е наред! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Kristian Desev каза:

Кой каза, че във Велико Търново не е приятно през зимата 😁?

Погледнато реално, през зимата в България би трябвало да е по-студено от Истрия, та и пътуването ни в тази посока има известна логика. Ако времето е добро, ако имаме късмет и всичко е наред, то може и да стане едно хубаво коледно пътуване. 🙂 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.