Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците - 2022


Препоръчани мнения

преди 19 часа, Otnesen каза:

Като гледам едни весели снимки в един влак нейде из Узбекистан явно се движи по график.🙂За това питах за малко знаме.

Иначе аз ще обикалям из Анталия и крайбрежието през Измир и Чанаккале - видях,че по тези места няма снимки със знамето.

И малкото обикаля по същите влакове и места. Двете си правят компания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Сводка за знамето, че гледам никой не пусна ъпдейт. Та то след Узбекистан не отиде в Лондон а направо го предадох на @cybersimo и отпътува за Юта. Ще бързам да пусна снимките от Узбекистан.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , MayaS каза:

Сводка за знамето, че гледам никой не пусна ъпдейт. Та то след Узбекистан не отиде в Лондон а направо го предадох на @cybersimo и отпътува за Юта. Ще бързам да пусна снимките от Узбекистан.

Сакън, да не пропуснеш корицата на албума 😉

20220429_104025.jpg.e3fb2850ab5ab6040ad7d18648832ce1.jpg

  • Смея се 17
Връзка към мнение
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Сакън, да не пропуснеш корицата на албума 😉

20220429_104025.jpg.e3fb2850ab5ab6040ad7d18648832ce1.jpg

Оо в никакъв случай. Как без черешката на тортата. Да си призная изпрах го преди да тръгне за Юта.

  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Сега, @cybersimo като се върне, Знамето пак е изпаднало в дълбока двумесечна дупка, което не е нормално. 

И понеже "дупки запълваме всякакви", нека дам една терца анонси, да ви предизвикам да надцаквате. 😉

 

03-05 юни 2022 г. - не е сигурно, но при добро време смятаме да пробваме връх Миджур - първенец на Западна Стара планина и на цяла Сърбия, ако не броим Косово. В добавка - няколко от най-високите сръбски водопада. 

 

11-14 юни 2022 г. - малко из планините Трамунтаня на остров Майорка (гледам, че снимки на Знамето има само от Палма де Майорка).

 

24-29 юни 2022 г. - Люксембург (замъци извън столицата, че на атласа на Знамето снимки от провинцията не виждам). Плюс два дни около Бергамо... идеята беше за нещо специфично в Оробийските (Бергамаски) Алпи, но сякаш няма да се получи сега и ще импровизираме.

 

Нека наддаването за Знамето започне СЕГА! 🙂

 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение

Оффф....Изкушавате ме с това знаме, ей! 
Не знам малкото колко е малко, ама ще съм с малък багаж, та предпочитам по-дребно, ако може  🙂
Къде, евентуално, ще го водя ли? Ми, североизточна Турция - Ван, Догубеязит, Ерзурум, Трабзон, Ризе, Понтийските Алпи  -  където успея да стигна с обществен транспорт и крака, от 31 май до19 юни.
Как и кога бих могла да го получа?

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Като гледам колко народ иска малки магелански знамена (и аз бих си взел), може и да има логика в едно ново отваряне на магеланмаг?

 

Според мене и голямото Знаме не заема никак много място. 

Понеже ходенето на Миджур още не е сигурно (то Знамето веднъж май пробва де се качи там), а директните полети до Майорка я правят лесно достъпна понастоящем, мисля, че е по-добре тези мои заявки да минат в резервите. 🙂

 

Връзка към мнение
преди 10 часа, master_of_germs каза:

Като гледам колко народ иска малки магелански знамена (и аз бих си взел), може и да има логика в едно ново отваряне на магеланмаг?

И аз ще си взема малко знаме,чудесна ти е идеята!

Всъщност бих си купила всякакви продукти с логото на магеланци-химикалки,платнени торбички,ключодържатели и други.Тениска си имам 🙂

Връзка към мнение
На 20.05.2022 г. в 20:47, iaia_mama каза:

Оффф....Изкушавате ме с това знаме, ей! 
Не знам малкото колко е малко, ама ще съм с малък багаж, та предпочитам по-дребно, ако може  🙂
Къде, евентуално, ще го водя ли? Ми, североизточна Турция - Ван, Догубеязит, Ерзурум, Трабзон, Ризе, Понтийските Алпи  -  където успея да стигна с обществен транспорт и крака, от 31 май до19 юни.
Как и кога бих могла да го получа?

 

Пиши на @cybersimo да се уговорите и после на @master_of_germs за следващото движение.

В първото мнение на тази тема актуализирам графика.

Знамето е с размерите и ценността на рокля на Гучи примерно 🙂 Т.е. единствено е, а малките знамена са друго нещо (пак са идейни, но не ги отбелязвам на картата).

Е няма нужда да го пазиш като рокля, а както стана видно и за повиване на магаре става 😉

Ангажиментът е да се свържеш с предния знаменосец, да предадеш на следващия и разбира се да харесаш места и контекст за снимки.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Понеже дупката в графика на Знамето през юли още си стои незапълнена, отново ще опитам да раздвижа темата, че нещо няма много желаещи за знаменосци, а това хич не ми харесва.

Бавария стои странно пуста на картата на Знамето.. То и за по-голямата част от Германия важи това, ама за Бавария си е направо стряскащо.

Та ще имаме две бързи пътувания натам:

1-4 юли 2022 г. - Нюрнберг с обиколки из Франкония. Бамберг, Байройт и каквото друго успеем.

10-14 юли 2022 г. - Меминген, тоя път с уклон към Горна (тоест южна) Бавария, замъци (Линдерхоф, Херенхимзее, примерно,... може и други) или преходи из Баварските Алпи според моментния кеф и прогнозата за времето.

 

Давайте и други предложения и надцаквайте! Нямам нищо против Бавария да си остане бяло петно на атласа на Знамето, ако някой даде по-силен анонс 🙂 

 

П.П. Също може да ни пишете резерви за периода 6-15 август: Шамони и разни преходи из Високите Алпи. Но е възможно пътуването да се удължи, ще пиша своевременно, когато се разбере.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 30.05.2022 г. в 11:45, master_of_germs каза:

 

П.П. Също може да ни пишете резерви за периода 6-15 август: Шамони и разни преходи из Високите Алпи. Но е възможно пътуването да се удължи, ще пиша своевременно, когато се разбере.

 

Актуализирам тази заявка за резервите (а и датите в първия пост на темата, където са всички знаменосци и резерви са объркани, обръщам внимание!)

Пътуването ще се удължи, като датите са 6-24 август. В началото една седмица преходи около Шамони, в края една седмица в Германия основно по Рейн и Мозел и по средата нещо от северна Италия.

 

Все още стои дупка в графика във втората половина на месец юли. Никой ли няма да се престраши да е знаменосец тогава? 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, master_of_germs каза:

датите в първия пост на темата, където са всички знаменосци и резерви са объркани

Коригирано е.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

След като @cck леко ме ръчна се замислих, че знамето ми е залипсвало, та пускам заявки за няколко по-интересни дестинации 🙂

 

16-19 Септември - Таджикистан

16-22 Октомври - Ливан (+ евентуално Сирия, ако се преборим за виза)

01-07 Ноември - Русия (Дагестан и Чечня)

20-27 Ноември - Пакистан (Лахор и Исламабад)

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 11
Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги Матеев каза:

пускам заявки за няколко по-интересни дестинации

Браво, чудесна програма! Актуализирах графика.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 23.01.2014 г. в 23:42, Георги каза:

09.05.2022 - 21.05.2022 - cybersimo - Юта, САЩ
31.05.2022 - 19.06.2022 - iaia_mama - Турция - Ван, Догубеязит, Ерзурум, Трабзон, Ризе, Понтийските Алпи

Ей пускайте албуми със снимки на знамето, че ми писна да си гледам самодоволната физиономия от Узбекистан 😂 😝 🏞️

Айде да се допълня към списъка като резерва 16.09 - 25.09 Белгия - ходило е там, а Георги Матеев е с предимство с дестинациите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дали мога да развея знамето на рок-концерт?Давам заявка за Мидалидаре ROCK In The Wine Valley 14-17.07 в село Могилово!

И за Мото-рок фест Предел 22-24.07...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, crazyhorse каза:

Дали мога да развея знамето на рок-концерт?Давам заявка за Мидалидаре ROCK In The Wine Valley 14-17.07 в село Могилово!

И за Мото-рок фест Предел 22-24.07...

Прибираме се (живот и здраве) на 14.07 от Меминген, но аз веднага заминавам за Бургас.

Ще ти пиша на лични да успеем някяк да го предадем Знамето. Ако не стане за Мидалидаре, то поне за Предел...

Макар че ще ми напълни душата да видя снимка на Знамето на концерт на Avantasia (стига и те да успеят да дойдат за четвъртък вечерта,  че също имат притеснения, дали ще успеят за ден да се придвижат от Швеция да България).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъкмо зяпам снимките на Avantasia от снощния им концерт на Мидалидаре Rock in the wine valley...

 Та се присетих да пиша, че Знамето беше предадено по график на @crazyhorse и очаквам да видя снимки. 🙂

Тази година там забиват някои от най-любимите ми групи и истински се радвам, че Магеланското Знаме присъства. 🙂

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 11.07.2022 г. в 3:07, Anna Kalinovska каза:

Бих го разходила в Мустанг 🇳🇵 в началото на октомври 2022 г. 🙂

добре е да кажеш точни дати, защото знамето може да е другаде точно когато искаш

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , neuromancer каза:

добре е да кажеш точни дати, защото знамето може да е другаде точно когато искаш

ОК, мислех, че след като е упоменато в календара, са ясни.

 

10-22 октомври - може да е +/- един ден в зависимост от полетите.

 

Инак може и в Намибия 14-29.8. - още не съм го вписала в календара, т.к. вчера го реших. Но може вече да е било там 🤔

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.