Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците - 2022


Препоръчани мнения

преди 3 часа, master_of_germs каза:

Тъкмо зяпам снимките на Avantasia от снощния им концерт на Мидалидаре Rock in the wine valley...

 Та се присетих да пиша, че Знамето беше предадено по график на @crazyhorse и очаквам да видя снимки. 🙂

Тази година там забиват някои от най-любимите ми групи и истински се радвам, че Магеланското Знаме присъства. 🙂

 

 

Мислех да кача снимки след целия фест... 

Специално заради теб съм направил и клипове(без знамето) ! 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 15.07.2022 г. в 23:33, Anna Kalinovska каза:

ОК, мислех, че след като е упоменато в календара, са ясни.

 

10-22 октомври - може да е +/- един ден в зависимост от полетите.

 

Инак може и в Намибия 14-29.8. - още не съм го вписала в календара, т.к. вчера го реших. Но може вече да е било там 🤔

Календарът си е отделна рубрика във форума.

Карта с маркери къде е било знамето можеш да видиш тук:

https://magelanci.com/flag/

 

иначе в първото мнение на тази тема актуализираме графика за съответната година.

Твоята заявка я добавих в резерв.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Виждам, че началото на септември знамето е свободно за пътешествия.Ако може да го вземем от 02.09.2022-11.09.2022 за провинциална разходка в Тоскана.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 15.07.2022 г. в 23:21, neuromancer каза:

добре е да кажеш точни дати, защото знамето може да е другаде точно когато искаш

Ииии... Мустанг, както за по-лесно се обозначава изгубеното тибетско кралство Ло, а всъщност Мустанг е една административните области в Непал, наистина формално е непалска територия, но не е съвсем Непал. Всъщност никак.

Част от автентичен, още непокитайчен Тибет е 🙂  Последният крал  Raja Jigme Dorje Palbar Bista е починал през 2016 г. и няма преки наследници. Та никой вече не кани редките чужбински туристи на маслен солен хималайски чай - Кралят е имал обичай да приема на аудиенция някои гости. Знам 2 българки, поединично и независмо една от друга, имали този късмет преди повече от 10 г., а кралският дворец в столицата Ло Мантанг стои празен и заключен.

 

И национален флаг си имат. 

 

Още в Джомсом се проверяват разрешителни (500 US$, включени в пакета на моя непалец) и документи на продължаващите към Кралство Ло, Мустанг, А в Кагбени е входът от Непал в Мустанг и гранично-пропусквателният пункт на полицията. 

 

Летя нататък на 10 октомври, обратно - на 21 .10.2022 г.

А българите, бродили там, за които знам, са по-малко от пръстите на ръцета. Между тях са Герасим Величков-Джери (1955-2011), Владо Руменов, Елена Диева, Николай Генов, гореспоменатите дами и други 2 дами, които направиха моята програма през май т.г., когато бях възпрепятствана в последния момент. 

 

np-mustg.gif

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Темата е за записвания и график на знамето. Моля за качване на снимки със знамето прочетете тази тема

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Писах на @aikula3d за предаване на знамето, но 4-5 дни по-късно все още не ми е отговорил, ако види съобщението нека ми пише. Иначе следващия по списъка да пише къде и кога да го пратя 🙂 

Връзка към мнение

Виждам, че има заявка за периода, но се включвам като резерва! 

13-17.09.2022 Задар+западна Хърватия+(евентуално) Копер, Постойна,Любляна и/или Триест... 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Малко ъпдейти от мен.

 

16.10.2022 - 22.10.2022 - Георги Матеев - Ливан (+ евентуално Сирия)

Сирия е вече потвърдена - издадоха ни визи.


01.11.2022 - 07.11.2022 - Георги Матеев - Русия (Дагестан и Чечня)

Поради отмяна на полетите Дагестан и Чечня отпадат, но ще ходя в Москва и нямам нищо против да развея знамето (и евентуално да ме арестуват) пред Кремъл 🙂 Също така разширих леко трипа и след Русия добавям Северен Кипър, така че това става:

31.10.2022 - 07.11.2022 - Георги Матеев - Русия (Москва) и Северен Кипър

 

И 3 нови заявки (първите две са най-вече заради свободното знаме в този период):

 

21.09.2022 - 02.10.2022 - Георги Матеев - Мадейра, Порто Санто, Пантелерия

06.10.2022 - 09.10.2022 - Георги Матеев - Клагенфурт, Грац, Бремен

15.01.2023 - 19.01.2023 - Георги Матеев - Судан

 

  • Харесвам 6
  • Браво 7
Връзка към мнение

Нова заявка - Анна Калиновска:

 

1. 13 февруари - 1 март 2023 г. - Мексико

 

2. 2-22  април 2023 г.  - Еквадор, Галапагос, Северно Перу

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Малко ъпдейти от мен.

 

16.10.2022 - 22.10.2022 - Георги Матеев - Ливан (+ евентуално Сирия)

Сирия е вече потвърдена - издадоха ни визи.


01.11.2022 - 07.11.2022 - Георги Матеев - Русия (Дагестан и Чечня)

Поради отмяна на полетите Дагестан и Чечня отпадат, но ще ходя в Москва и нямам нищо против да развея знамето (и евентуално да ме арестуват) пред Кремъл 🙂 Също така разширих леко трипа и след Русия добавям Северен Кипър, така че това става:

31.10.2022 - 07.11.2022 - Георги Матеев - Русия (Москва) и Северен Кипър

 

И 3 нови заявки (първите две са най-вече заради свободното знаме в този период):

 

21.09.2022 - 02.10.2022 - Георги Матеев - Мадейра, Порто Санто, Пантелерия

06.10.2022 - 09.10.2022 - Георги Матеев - Клагенфурт, Грац, Бремен

15.01.2023 - 19.01.2023 - Георги Матеев - Судан

 

@Георги Матеев

Привет. 

Това означава ли , че тази заявка отпада?  - 20.11.2022 - 27.11.2022 - Георги Матеев - Пакистан (Лахор и Исламабад)

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 30 минути , Otnesen каза:

@Георги Матеев

Привет. 

Това означава ли , че тази заявка отпада?  - 20.11.2022 - 27.11.2022 - Георги Матеев - Пакистан (Лахор и Исламабад)

Не отпада, запазва се в същия си вид без промени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е ли малко рано да се пускат заявките за 2023. Защото аз изчаквах да стане време за тях, а то вече тече записване.

Връзка към мнение
преди 9 минути , MayaS каза:

Не е ли малко рано да се пускат заявките за 2023. Защото аз изчаквах да стане време за тях, а то вече тече записване.

Ами не знам дали е рано, но 2023 е след около 3 месеца. Май темата трябва да си върви без прекъсване.

Аз също се чудех за края на януари да пиша, но понеже дестинациите са посещавани и аз си трая за сега 🙂

Връзка към мнение
преди 22 часа, Георги Матеев каза:

Малко ъпдейти от мен.

 

 

 но ще ходя в Москва и нямам нищо против да развея знамето (и евентуално да ме арестуват) пред Кремъл 🙂

 

да те арестуват, надали, но добре ще им дойдеш като попълнение на запаса при данните, че московчани се оглеждат как да се ометат от района 🙂 дали е разумно да ходиш там? да, знам, не е разумно, но все пак ще идеш :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Виждам, че знамето не е било в Бахрейн. Давам заявка за Бахрейн 1-5 март 2023 година.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 20.09.2022 г. в 15:00, Anna Kalinovska каза:

Нова заявка - Анна Калиновска:

 

1. 13 февруари - 1 март 2023 г. - Мексико

 

2. 2-22  април 2023 г.  - Еквадор, Галапагос, Северно Перу

Пропуснала съм хронологично за тази година още възможност за:

Бахрейн - 5-10 ноември

ЮАР, Есватини, Лесото - 17 ноември - 6 декември

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Anna Kalinovska каза:

Пропуснала съм хронологично за тази година още възможност за:

Бахрейн - 5-10 ноември

Ако го водиш в Бахрейн тази година, нашата заявка моля да отпадне, няма  да има смисъл от нея. 

Важното е да стигне до там. 🙂

Връзка към мнение
преди 5 минути , Йосиф Милчов каза:

Ако го водиш в Бахрейн тази година, нашата заявка моля да отпадне, няма  да има смисъл от нея. 

Важното е да стигне до там. 🙂

🙂 Ще го водя когато и където се получи (от само себеси.., то ще си покаже). И никъде да не го заведа, няма драма..

Забелязах, че по време, когато при мен има сигурна възможност, най-вероятно ще ходи другаде.

Така погледнато, заявката ви изглежда осъществима.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Anna Kalinovska каза:

Така погледнато, заявката ви изглежда осъществима.

Абсолютно няма драми. Идеята ми е, че ако твоето пътуване се осъществи и го заведеш в Бахрейн, няма смисъл толкова скоро да ходи пак там, ако има възможност да отиде на друго място.

Иначе дано се осъществи твоето пътуване, че после ще те разпитам разни неща за Бахрейн. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , Йосиф Милчов каза:

Абсолютно няма драми. Идеята ми е, че ако твоето пътуване се осъществи и го заведеш в Бахрейн, няма смисъл толкова скоро да ходи пак там, ако има възможност да отиде на друго място.

Иначе дано се осъществи твоето пътуване, че после ще те разпитам разни неща за Бахрейн. 

Моето пътуване ще се осъществи, да сме живи и здрави 🤠

Просто по това време по актуалния график ще се разходи другаде. 

 

Ако на нещо изобщо държа, то е да го видят и тибетците в Горен Мустанг, по простата причина, че Там, откакто е отворен за света през 1992 г., са стъпили всичко на всичко 10 /десет/ Българи, в т.ч. Георги Тошев, за когото разбрах вчера от самия него.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 20.09.2022 г. в 13:58, Георги Матеев каза:

01.11.2022 - 07.11.2022 - Георги Матеев - Русия (Дагестан и Чечня)

Поради отмяна на полетите Дагестан и Чечня отпадат, но ще ходя в Москва и нямам нищо против да развея знамето (и евентуално да ме арестуват) пред Кремъл 🙂 Също така разширих леко трипа и след Русия добавям Северен Кипър, така че това става:

😀 През 2015 г. аз развявах знамето на Червеният площад. Един милиционер дойде и ме изгони доста грубо без да си направи труда да види какво пише на него. Предполагам, че целият район се наблюдава внимателно. По-добре да преосмилиш намерението си.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, Miro каза:

😀 През 2015 г. аз развявах знамето на Червеният площад. Един милиционер дойде и ме изгони доста грубо без да си направи труда да види какво пише на него. Предполагам, че целият район се наблюдава внимателно. По-добре да преосмилиш намерението си.

Да видим първо дали въобще ще стигна до Русия. С всеки изминал ден ми намалява желанието да ходя там, отделно, че както вървят нещата хич няма да се изненадам авиокомпанията да отмени полетите и до Москва.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 часа, MayaS каза:

Ами като ще се записваме за 2023 тогава заявка за 04.02 до 26.02 Индия.

Да, чудесно е да заявявате за идущата година. Ще обособя по късно ретроспективна тема за тази, а записванията и графика си стоят в първото мнение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.