Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Patrick K каза:

В тарифата пише "2 тегления на ATM безплатно, след това BGN 1". Самата карта има ограничение за теглене наведнъж до 800лв. и от там две тегления до 800лв., но не е общо сумата от 800лв. за месеца, а просто 2 тегления.

Въобще, хора, гледайте ТАРИФАТА на банката. Няма нужда от гадаене.

https://tbibank.bg/wp-content/uploads/2022/12/Tariff_Individuals_BG-2022.12.21.pdf

Аз цитирах какво ми отговориха на чата. Ако служителките им в чата не са наясно вече е друг въпрос. Жалко, че не направих скрийншот на кореспонденцията ни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Cvetomir Iliev каза:

Аз цитирах какво ми отговориха на чата. Ако служителките им в чата не са наясно вече е друг въпрос. Жалко, че не направих скрийншот на кореспонденцията ни.

две са тегленията, а самата карта има дневен лимит 800 лв. в брой на ден...въпреки, че не работя в обслужване на клиенти, а в друг отдел на TBI, винаги се водете спрямо тарифата, за всички банки се отнася 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 19 часа, ivo_121212 каза:

две са тегленията, а самата карта има дневен лимит 800 лв. в брой на ден...въпреки, че не работя в обслужване на клиенти, а в друг отдел на TBI, винаги се водете спрямо тарифата, за всички банки се отнася 🙂

Ето още едно грешно твърдение. Щеше да е хубаво и ти да погледнеш тарифата. Дано не работиш за банката!

Дневния лимит е 2000лв. за теглене, но едно теглене е ограничено до 800лв. Пак в ТАРИФАТА го пише.

 

fdggdfgfdgfd.jpg.bb3023a5b8cd66d6af68b455ab5ecbc4.jpg

Връзка към коментар
На 24.02.2023 г. в 19:50, Patrick K каза:

Ето още едно грешно твърдение. Щеше да е хубаво и ти да погледнеш тарифата. Дано не работиш за банката!

Дневния лимит е 2000лв. за теглене, но едно теглене е ограничено до 800лв. Пак в ТАРИФАТА го пише.

 

fdggdfgfdgfd.jpg.bb3023a5b8cd66d6af68b455ab5ecbc4.jpg

това имах предвид 😉А и уточних, че не работя с клиенти и задълженията ми въобще не включват да познавам продуктите и тарифата 🙂🙂

Връзка към коментар
На 24.02.2023 г. в 0:30, ivo_121212 каза:

не работя в обслужване на клиенти, а в друг отдел на TBI

Искрено се надявам да не работиш в IT отдела... въпреки че неистово се кефя на банката (а повярвай ми, аз въобще не харесвам традиционните банки като цяло) все пак имам доста забележки по аппа 🙂 Между другото, давам идея на TBI да пусне рефърал програма, би било доста иновативно за бг пазара. А и само тази седмица доведох на банката 5 нови клиента, та не бих възразил да получа някое бонусче 😋

Връзка към коментар

Поръчах си нова Visa и я активирах. Сега имам две сметки - старата, която е в BGN и новата, която незнайно защо е в евро?

Разбирам, че старата Mastercard скоро няма да е активна, но въпросът ми е остава ли активна банковата сметка, вързана към нея? Не искам да питам съпорта, защото са отчайващо некомпетентни...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При мен картата Виза е свързана към същата сметка, към която е и картата Мастъркард (в лева). Но имам и автоматично открита нова сметка в евро, към която нямам свързана карта. Логично е, при спиране на картите Мастъркард (за което все още няма сигурна дата) сметките към тях да си останат или поне сумите по тях да се преведат по друга сметка на съответният клиент. Дано от TBI следват логиката ми 🙂

Виж пак дали наистина картата ти Виза е с еврова сметка, в мобилното приложение се вижда ясно дадена карта към коя сметка е свързана. 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Magnata каза:

🙂

Виж пак дали наистина картата ти Виза е с еврова сметка, в мобилното приложение се вижда ясно дадена карта към коя сметка е свързана. 🙂

Благодаря ти, че ми обърна внимание - точно така е, и двете карти са към една и съща сметка. Явно просто съм се сдобила с еврова сметка.

Преводите от евровата сметка също ли са безплатни?

Объркването ми идва от съпорта, който ми беше казал преди да поръчам Visa картата, че новата карта е към нова сметка...

Връзка към коментар

Странно, аз имам 3 нови сметки. Визата ми е с нова в лв. Една е евро и една касичка. Номерата на сметките се виждат в проложението, като извикаш съответната карта и 3те точки под нея в дясно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 18.01.2023 г. в 17:20, Magnata каза:

Говорих със служител на TBI, ето какво разбрах:

1. Има 2 вида сметки/акаунти като при едните колкото и карти Неон да имаш, всичките се свързват към една и съща разплащателна сметка (моята сметка е такава) а при другият вид, всяка карта Неон се свързва към друга разплащателна сметка. В първият случай при заявяване на Виза се откриват 2 нови сметки (една в евро и една сметка касичка) а във вторият случай се откриват 3 нови сметки (една в евро, една касичка и една за картата Виза).

2. Относно лихвата от 2.1% тя се начислявала всеки месец независимо от типа на сметката.

Засега не съм използвал евровата сметка и не мога да кажа дали са безплатни преводите, който тества може да сподели 🙂

Колкото до съпорта, имам чувството, че не не черпят информация от едни и същи източници ;р но дано се пооправят с времето 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз лично говорих със служител в офис на TBI и разбрах, че около средата на тази година вероятно ще спрат картите Мастъркард, но докато не се случи, нищо не е сигурно. По пътя на логиката щом усилено предлагат на клиентите да си поръчват карти Виза, то най-вероятно са решили да спрат Мастъркард, но кога точно ще се случи не се знае с абсолютна сигурност. Така или иначе поне в момента картата Виза е напълно безплатна и няма никакви такси, та поръчваш си да си имаш и карта Виза, тъкмо ще можеш да си ги ползваш и двете паралелно. 🙂

Аз така съм направил, имам си и Виза и Мастъркард, когато спрат едната просто я хвърлям в кофата и си свиркам. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 54 минути , iMari каза:

Сигурно ли е, че Мастъркард в един момент вече няма да е активна? Т.е. всички  клиенти трябва да си поръчаме Виза?

При TBI нищо не е сигурно до последно и колкото хора попиташ толкова различни отговори получаваш. На мен миналата седмица служителка в клон пък ми каза, че Мастъркард-ите щели да ги спират "до края на април", но според мен има голям шанс просто да оставят и двете и засега не бързам да вадя Виза.

 

То и старото банкиране уж трябваше да спре през октомври, ама още работи. Абе въобще много са сладки 🙂

 

И въпреки този лек хаос ми стават все по-любима банка, в момента никой не може да им стъпи и на малкото пръстче, а другите банки са светлинни години назад.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Често има трудности при изпълнението на операции, но засега всичко е ставало (макар и с повечко опити) леко е дразнещо, но за моите нужди и възможности, TBI са номер 1.

За никъде не бързаш "dimitrov6" та когато се сетиш и имаш минутка, опитвай отново да поръчаш и ще стане. Аз имах трудности също с картата Виза, но в края на краищата всичко се оправи и така, но трябва търпение! Който е нетърпелив му препоръчвам да сменя банката! 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Засега деактивирането на MasterCard е само хипотеза на служителите. И те не знаят, но предполагат. Така или иначе няма Neon MasterCard. а са Visa. Длъжни са поне 60 дни предварително да съобщят, че MasterCard картите ще бъдат деактивирани преди срока на валидност.  Нещо не ми се вярва да ги деактивират, но ще видим.

Евровите сметки, според служители, били, защото България ще приеме еврото, та да са с една ръка пред другите банки. Безплатни са, та за мен е все тая, колкото искат да ми откриват.

 

Приоритет им било с Visa картите да може да се плаща с Google Pay и Apple Pay и "скоро" щяло да стане възможно. Другото е виртуални карти Visa, но за тях писах в другата тема и планът беше още мината година април... При TBI Bank нещата стават наистина баааааааааааааааааавно....

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Активирах новата Visa с плащане на Pos привечер и изненадващо още същата вечер получих welcome бонуса 20 лв.

Обаче срещам трудности със смяната на PIN на новата Visa - вече 3 банкомата изписват: "Операцията не може да бъде изпълнена". Идеи?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Яничка каза:

Активирах новата Visa с плащане на Pos привечер и изненадващо още същата вечер получих welcome бонуса 20 лв.

Обаче срещам трудности със смяната на PIN на новата Visa - вече 3 банкомата изписват: "Операцията не може да бъде изпълнена". Идеи?

По съвет на @Емил Маринов смених PIN-а на АТМ на Райфайзенбанк (сега KBC).

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
На 6.12.2022 г. в 11:49, Георги Матеев каза:

 

  

Ти се шегуваш, но предвид това благоприятно развитие вече с кеф ще пропускам Revolut като посредник и ще си оперирам директно от TBI сметките. Така парите ми въобще няма да минават през Revolut, както в повечето случаи досега, и няма да трупам изкуствен оборот, за който рано или късно Revolut ще поискат документ за произход на средства.

Сега се зачетох за тази банка и вижте какво пише в общите условия:

VI. ДАНЪЦИ 6.1. Съгласно действащото законодателство Организаторът има задължение да удържа Данък върху доходите на физическите лица при предоставяне на предмети или парични награди. 6.2. Банката всяка година декларира пред НАП поименно всички изплатени доходи на физически лица.

 

А аз си мислех че револют не искат документ за прозихода на средства.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , stani.m каза:

Сега се зачетох за тази банка и вижте какво пише в общите условия:

VI. ДАНЪЦИ 6.1. Съгласно действащото законодателство Организаторът има задължение да удържа Данък върху доходите на физическите лица при предоставяне на предмети или парични награди. 6.2. Банката всяка година декларира пред НАП поименно всички изплатени доходи на физически лица.

 

А аз си мислех че револют не искат документ за прозихода на средства.

 

Данъкът  се плаща от организатора на предметните игри. Аз съм печелил само от Кока кола за над 3000 и не съм плащал нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имах предвид другото изречение - 6.2. Банката всяка година декларира пред НАП поименно всички изплатени доходи на физически лица

свързано с произхода на парите

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Данъкът за парични/предметни награди се плаща от организатора, но лицето трябва да ги посочи в съответното приложение като си подава годишната декларация в НАП. По-миналата година спечелих 2 предметни награди от друга кампания, организаторът преведе съответния данък в НАП, получих мейл от НАП за постъпили суми по моята партида и си декларирах съответните суми в приложението без да плащам данък. Доколкото съм запознат, ако не се декларират тия неща, може да има глоба евентуално..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, stani.m каза:

 

А аз си мислех че револют не искат документ за прозихода на средства.

 

ако започнат да минават прекалено много пари, искат

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.