Прескочи до съдържание

2 месеца из САЩ, Кариби, Куба


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Ако все пак се наложи да вземеш визата от тук, в посолството вече не се ходи. Оторизирали са фирма xxx, те се занимават. Аз се обаждах в посолството за нещо и питах.

Редактирано от Георги
премахнато име на тур. агенция, на лични си ги разменяйте моля
Връзка към мнение
Георги Матеев

Явно на посолството не им се занимава.

 

Но по всичко личи, че няма никакъв проблем да взема визата директно от летището в Канкун, проверих на още 2-3 места и информацията се припокрива.

 

Все пак чакам и Cubana да ми отговорят на имейла, макар че няма да се учудя ако ме игнорират :)

Връзка към мнение

При мен не става, аз от тука отивам първо в Куба, и от там ще летя за Мексико сити, после чак Канкун, така, че ще вадя от тук. Но останах доволна, че туристическата агенция ще се занимава, защото ще ми спестят разкарването два пъти до посолството и цената е 25$, май не е ускъпена услугата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много теми има за Куба, направо тука го плесвам:

http://economic.bg/news/33627/1/1/Kuba-puska-novi-banknoti.html

 

Като с всяка смяна на валута в държави от този регион, очаквам да отрицателно време да измислят как да цакат туристите с шарени хартишки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уф, сега ще ни се разкаже играта, ще трябва да си отварямевочите на 20. Интересно как ще плащаме хотелите, като цената е в CUC, а те го изтеглят, а вече съм ги резервирала.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Мдаа, голяма кашичка ще стане с премахването на конвертируемото песо. Надявам се докато стигна Куба през януари да са се поизяснили нещата и да няма прекалено големи минавки.

 

Иначе нали CUC беше вързано 1:1 с US долара, та поне на теория би трябвало да е лесно да се смята. Ако хотела е бил примерно 100 CUC, значи това са $100.

Връзка към мнение

Да, ама те точно него ще махнат, а другото песо го оставят, но ще има нови банкноти, а старите ще важат ли, и ако не, дали няма да ни ги пробутват, абе излишно ще ни усложнят нещата, няма да ни се размине. Само не разбрах, от кога точно ще става това нещо, щом смяташ, че до януари ще се уталожи?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Нямам идея откога, може и да не го въвеждат скоро и да е само план? Ще се наложи да следим новините по темата.

Връзка към мнение

Да, ама те точно него ще махнат, а другото песо го оставят, но ще има нови банкноти, а старите ще важат ли,?

 

 

HAVANA, Aug. 19 (Xinhua) -- Cuba's Central Bank (CBC) announced Tuesday it will issue new banknotes with enhanced security measures, as one of the first steps toward establishing a single-currency system.

"The Central Bank of Cuba informs the public about the upcoming issuance of national currency banknotes with new security measures," the bank was quoted by official daily Granma as saying.

The report detailed watermarks and other anti-counterfeiting features of new 20, 50 and 100 Cuban peso bills.

All "bills currently in circulation, which have been printed prior to 2014...will remain valid," the central bank said.

In October 2013, the government announced the decision to scrap the dual-currency system put in place in the 1990s to cushion the blow of the economic crisis sparked by the fall of the Soviet Union. The system had helped Cuba survive the U.S.-led economic blockade.

Under the system, most Cubans are paid in the Cuban peso, or CUP, while the vast majority of goods on the island are available only with the hard currency convertible peso, or CUC. Convertible pesos are pegged to the U.S. dollar, while the Cuban pesos are worth only about 4 cents each.

The system has led to economic disparities between the majority of Cubans and those in the tourism industry or private sector, who either earn or have greater access to CUC.

 

 

 

http://english.eastday.com/auto/eastday/business/u1ai13246_K3.html

 

http://cubarights.blogspot.com/2014/08/cuba-to-add-security-measures-to-pesos.html

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Георги Матеев
След малко доизкусурявания и донамествания това е финалният ми маршрут.
 
27.11-01.12 : Ню Йорк, САЩ
01.12-03.12 : Бъфало / Ниагарски водопад, САЩ
03.12-10.12 : Лас Вегас / Гранд Каньон / обиколка с кола из Невада и Аризона, САЩ
10.12-14.12 : Лос Анджелис / езеро Елсинор / национален парк Joshua Tree / Калифорния, САЩ
14.12-18.12 : Сан Диего и околни интересни места, САЩ
18.12-22.12 : Маями, САЩ
22.12-26.12 : Тампа / St. Pete Beach, САЩ
26.12-02.01 : Орландо и околия / всички увеселителни паркове / Cape Canaveral, САЩ
02.01-13.01 : круиз, стартиращ от Форт Лодърдейл и преминаващ през Синт Мартен, Сейнт Китс и Невис, Сейнт Винсент и Гренадини, Барбадос, Мартиника, Американски Вирджински острови, Бахамски острови
13.01-14.01 : Чичен Ица, Мексико
14.01-17.01 : Канкун, Мексико
17.01-23.01 : Хавана + еднодневни екскурзии, Куба
24.01-25.01 : Мадрид, Испания
25.01-31.01 : Маракеш + еднодневни екскурзии, Мароко
  • Харесвам 14
Връзка към мнение
Георги Матеев

Харесвам.  Но мисля, че ще е добре да включиш и една седмица Андалусия.

 

Андалусия е в бъдещите ми планове, но по-скоро за лятото. Намислил съм да обиколя кръгчето Андалусия - Малага - Гибралтар - Севиля, не съм посещавал нито едно от тези места и ще ми е доста интересно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Андалусия е в бъдещите ми планове, но по-скоро за лятото. Намислил съм да обиколя кръгчето Андалусия - Малага - Гибралтар - Севиля, не съм посещавал нито едно от тези места и ще ми е доста интересно.

 

Лятото е адски горещо.  Предвиди пролет или есен....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Добър аргумент, не се бях замислил... В такъв случай вероятно ще е есен 2015 или пролет 2016.

Връзка към мнение
Георги Матеев

За Куба какви са екскурзиите, предварително ли ги купи, или там на място ще търсиш, дай малко повече инфо, моля те.

 

Не, мисля на място да търся. В доста форуми прочетох, че така излиза значително по-евтино.

Връзка към мнение

Сигурно си прочел, но аз да си кажа, срещу капитолиото в уличките има центро туристико, това е държавната им агенция за екскурзии, там ми казаха, че било най-евтино. Ако искаш провери, обаче аз лично не съм видяла, казаха ми приятели, които са ходили.

Връзка към мнение

 

След малко доизкусурявания и донамествания това е финалният ми маршрут.
 
27.11-01.12 : Ню Йорк, САЩ
01.12-03.12 : Бъфало / Ниагарски водопад, САЩ
03.12-10.12 : Лас Вегас / Гранд Каньон / обиколка с кола из Невада и Аризона, САЩ
10.12-14.12 : Лос Анджелис / езеро Елсинор / национален парк Joshua Tree / Калифорния, САЩ

14.12-18.12 : Сан Диего и околни интересни места, САЩ

18.12-22.12 : Маями, САЩ
22.12-26.12 : Тампа / St. Pete Beach, САЩ
26.12-02.01 : Орландо и околия / всички увеселителни паркове / Cape Canaveral, САЩ
02.01-13.01 : круиз, стартиращ от Форт Лодърдейл и преминаващ през Синт Мартен, Сейнт Китс и Невис, Сейнт Винсент и Гренадини, Барбадос, Мартиника, Американски Вирджински острови, Бахамски острови
13.01-14.01 : Чичен Ица, Мексико
14.01-17.01 : Канкун, Мексико
17.01-23.01 : Хавана + еднодневни екскурзии, Куба
24.01-25.01 : Мадрид, Испания

25.01-31.01 : Маракеш + еднодневни екскурзии, Мароко

За Щатите, освен Невада и Аризона, силно препоръчвам каньоните в Юта, на север от Лас Вегас - Zion, Bryce Canyon, още по на север - Arches National Park е много красив, Canyonlands има невероятни места.  Antelopy Canyon (в Аризона) е чудесен, но лошо организиран - той е много тесен (slot canyon) и на места двама души едва се разминават, а те вкарват по няколко групи едновременно и става меле - не можеш истински да му се нарадваш (това са впечатления от преди 4 години - може да се е променило...).  Yellowstone е много интересно място, но по това време на годината вече е късно за него.  Също на Grand Canyon вероятно ще е достъпен само южният ръб - северния май го затварят за туристи прз зимата.

Пътят по брега между Лос Анжелис и Сан Франциско - The Big Sur - е невероятно красив.

Редактирано от Rumiana
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Добър аргумент, не се бях замислил... В такъв случай вероятно ще е есен 2015 или пролет 2016.

това е снимка с уличен термометър в Севиля в началото на месец май, тази година

 

post-72-0-01935100-1411736210_thumb.jpg

 

Сам може да си представиш какви градуси са през лятото :)

:beach:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Човека планира Долината на смъртта, вие със Севиля го плашите :)

Там за първи път видях термометър да показва 120 по Фаренхайт :O(мисля Юни месец беше)

 

П.С.

Но за зимата не знам как е..., всъщност май не си го планирал

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

За Щатите, освен Невада и Аризона, силно препоръчвам каньоните в Юта, на север от Лас Вегас - Zion, Bryce Canyon, още по на север - Arches National Park е много красив, Canyonlands има невероятни места.  Antelopе Canyon (в Аризона) е чудесен, но лошо организиран ....

Ей тия неща са ми в плановете отдавна (и може би единственото нещо, заради което ми се ходи до Щатите), ама като гледам как се организирам, май ще чакам да паднат визите, пък тогава  :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Георги Матеев

След 8 месечно планиране заветният ден дойде. В момента съм в Лондон и си чакам полета за Ню Йорк с Norwegian. За първи път ще летя на Boeing Dreamliner 787 и ми е много интересно да видя тази птичка.

 

Ще пускам снимки при първа възможност.

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.