Прескочи до съдържание

2 месеца из САЩ, Кариби, Куба


Георги Матеев

Препоръчани мнения

 

Сега започва по-интересната част, която ще е до края на януари. След малко се качвам на круизен кораб (за първи път ще ми е), който обикаля Карибите и по-точно Синт Мартен, Сейнт Китс и Невис, Сейнт Винсент и Гренадини, Барбадос, Мартиника, Американски Вирджински острови, Бахамски острови.

 
През повечето време ще бъда офлайн, което е доста вълнуващо само по себе си. Дори и да не пиша често да знаете - жив съм  :lol:

 

Георги - приятно изкарване на круиза! Ще следя с огромен интерес включванията ти (ако има) и после разказите за там, че и мен ме чака това февруари!

 

И аз съм супер ентусиазирана за идеята, че няма да имам интернет за 1 седмица по време на круиза. Почти не мога да си спомня какво беше това чувство, че сега с безжичният интернет, айфоните и айпадите е много лесно да си онлайн където и да си и каквото и да правиш.

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Привет от Карибите и по-точно от остров Сейнт Китс! Където палмите са високи, круизните кораби са повече от рибарските лодки, местните се усмихват до ушите, жегата е почти непоносима и интернета е безумно скъп. И където всеки втори прилича на Боб Марли :) Peace...

  • Харесвам 28
Връзка към мнение

Привет от Карибите и по-точно от остров Сейнт Китс! Където палмите са високи, круизните кораби са повече от рибарските лодки, местните се усмихват до ушите, жегата е почти непоносима и интернета е безумно скъп. И където всеки втори прилича на Боб Марли :) Peace...

така я карат там- айляк

и да се топнеш и за нас, че тук утре ще е -15

post-64-0-89492600-1420557312_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Георги Матеев
Днес акостирахме на Сейнт Винсент и Гренадини. Приятен карибски остров с изключително набожни хора, където и да се обърна виждам проповедници или религиозни надписи. Както може да се очаква - природата е невероятна и има страхотни пейзажи. Малко е циганийка като цяло, леко прилича на Бали в някои отношения, но е доста забавно. В момента седя в едно заведение на пристанището и слушам изпълнението на местна реге група. И си пийвам :)

 

Главата ми леко изгоря от силното слънце, предполагам в близките дни ще почна да се беля като гущер :) Май трябва да си слагам шапката по-често...

 

Имах желание да пусна и малко снимки... но с интернета тук - мисията е просто невъзможна.

 

Поздрави на всички!

  • Харесвам 24
Връзка към мнение
Георги Матеев

Привет от Барбадос!

 

Риана праща поздрави на форума, каза че магеланците са страхотни и скоро ще им посвети парче :)

 

post-1175-0-30674700-1420731361_thumb.jpg

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Как седи въпросът с комуникациите на кораба ? ГСМ мрежа? Интернет?

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение
Георги Матеев

Комуникациите на кораба са изцяло сателитни. Безжичен интернет има, но струва скромните $0.75 на минута. GSM мрежа също е налична, но и тя е на подобаващо стряскаща цена.

 

Аз дебна за интернет по островите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

GSM мрежата по корабите е на цената на 3-та зона, т.е. най-високата, но не и по-висока от нея, нещо като 3лв на 7лв. за зор-заман става.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ей, Жоре, весело изкарване, обожавам круизи, а карибски такъв е мечта... И аз чакам за снимки и инфо и за САЩ, и за пиратските морета. Наслука!!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Днес акостирахме в Мартиника. Много е странно - карибски остров, но в същото време си в Европейския съюз (възползвам се веднага от евтиния роуминг). Мястото е много красиво, а всички франсета се надпреварват да говорят английски - което е доста нетипично :) Ето една панорамна снимка от столицата Форт Де Франс:

 

post-1175-0-04183200-1420816754_thumb.jpg

 

А ако се чудите кое е най-нашумялото лекарство на местния пазар - ето отговора:

 

post-1175-0-89521500-1420816558_thumb.jpg

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Няма нужда да биете път до Мартиника, марката я има в цяла Франция. Тук е от Лион преди няколко години. Даже и Intense. И на промоция.


Георги, следя със супер интерес приключенията ти. И ще те питам въпроси като се върнеш. Изкарай си супер!

post-1318-0-37272200-1420841003_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Днес е предпоследната спирка от круиза - St. Croix / Американски Вирджински острови. Поредното красиво място и поредната карибска перла. Много внимаваме за цунамита:

 

post-1175-0-12293500-1420902476_thumb.jpg

 

Прилича на типично малко американско градче, но се мяркат доста изоставени къщи. Явно и тука има криза :)

 

post-1175-0-82766500-1420902625_thumb.jpg

 

А местната бира има оригинална капачка:

 

post-1175-0-12468500-1420903138_thumb.jpg

 

След 2 часа се връщаме на кораба и продължаваме към Бахамите.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

 

След малко доизкусурявания и донамествания това е финалният ми маршрут.
 
27.11-01.12 : Ню Йорк, САЩ
01.12-03.12 : Бъфало / Ниагарски водопад, САЩ
03.12-10.12 : Лас Вегас / Гранд Каньон / обиколка с кола из Невада и Аризона, САЩ
10.12-14.12 : Лос Анджелис / езеро Елсинор / национален парк Joshua Tree / Калифорния, САЩ

14.12-18.12 : Сан Диего и околни интересни места, САЩ

18.12-22.12 : Маями, САЩ
22.12-26.12 : Тампа / St. Pete Beach, САЩ
26.12-02.01 : Орландо и околия / всички увеселителни паркове / Cape Canaveral, САЩ
02.01-13.01 : круиз, стартиращ от Форт Лодърдейл и преминаващ през Синт Мартен, Сейнт Китс и Невис, Сейнт Винсент и Гренадини, Барбадос, Мартиника, Американски Вирджински острови, Бахамски острови
13.01-14.01 : Чичен Ица, Мексико
14.01-17.01 : Канкун, Мексико
17.01-23.01 : Хавана + еднодневни екскурзии, Куба
24.01-25.01 : Мадрид, Испания

25.01-31.01 : Маракеш + еднодневни екскурзии, Мароко

 

Георги, ако нямаш против горе долу колко излиза като бюджет едно такова пътуване?

Пожелавам ти незабравими емоции и прекрасни мигове и чакаме още снимки,за да можем да се потопим и ние заедно с теб на тези далечни и красиви местенца :)

Хо хо и бутилка бира- много ме кефи тази пиратска капачка

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Знамето достигна и Бахамите :)

 

post-1175-0-73529000-1421163560_thumb.jpg

 

post-1175-0-56287100-1421163602_thumb.jpg

 

А Half Moon Cay официално е един от най-красивите острови, които съм виждал в живота си.

  • Харесвам 21
Връзка към мнение
Георги Матеев

Георги, ако нямаш против горе долу колко излиза като бюджет едно такова пътуване?

Пожелавам ти незабравими емоции и прекрасни мигове и чакаме още снимки,за да можем да се потопим и ние заедно с теб на тези далечни и красиви местенца :)

Хо хо и бутилка бира- много ме кефи тази пиратска капачка

 

Благодаря за пожеланията :)

 

Това пътуване излиза по около 10 хиляди лева на човек. В тези пари влизат много неща - наем на кола+бензин за 30 дни, билети за десетки забележителности, атракции и шоута, хотели, 12 полета, круиз за 11 дни (който сам по себе си е грубо 1/4 от целия бюджет), трансфери, храна, сувенири, покупки на дрехи и т.н.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Може би да метнеш някой съвет за Бахамите в съседната тема: http://magelanci.com/topic/3617-%D0%B1%D0%B0%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0/

 

Не знам колко си престоял там де :)

 

Със сигурност ще чакам накрая разбивка кое от Карибите ти е харесало най-много. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Може би да метнеш някой съвет за Бахамите в съседната тема: http://magelanci.com/topic/3617-%D0%B1%D0%B0%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0/

 

Не знам колко си престоял там де :)

 

Със сигурност ще чакам накрая разбивка кое от Карибите ти е харесало най-много. 

 

Престоях само 5 часа на Бахамите (като спирка от круиза), така че не се имам за спец :)

 

А разбивката от Карибите - малко по-натам. Определено има какво да се разкаже и покаже.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Вчера когато се чек-аутвах от круизния кораб ме очакваше много приятна изненада. Тъй като по време на пътуването в съседната каюта течеше някакъв ремонт, круизната компания реши да ми се извини за "причиненото неудобство и шум" като ми даде $300 обезщетение. Ами... хич не ги отказах :)

 

Няколко часа по-късно пристигнах в Канкун... само за да разбера с огромно задоволство, че съм подобрил собствения си рекорд по спестяване. Резервирал съм хотела за по 82 лв. на нощ, а цената на рецепция на абсолютно същата стая беше... 600 лв. на нощ. Ей на това му викам разлика.

 

Това пътуване явно ми е доста късметлийско :)

 

След малко излизам на разходка из Канкун, на пръв поглед изглежда страхотно. По-късно ще пусна снимки.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Георги Матеев - исках да питам как плащаше на островите - кеш или с карта? На Мартиника примерно? В момента се опитвам да изчисля колко кеш ще ни трябва за таксита/екскурзии по островите. Нека и другите, които са били там да се включат.

Също така, ако плащаме в USD, а не в източно карибски долари, дали ще е много неизгодно ? Въобще във валута на съответния остров ли е препоръчително да се плаща? Благодаря.

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение
Георги Матеев

Георги Матеев - исках да питам как плащаше на островите - кеш или с карта? На Мартиника примерно? В момента се опитвам да изчисля колко кеш ще ни трябва за таксита/екскурзии по островите. Нека и другите, които са били там да се включат. Благодаря.

 

И с кеш и с карта - според зависи. На някои търговци определено не би желала да си дадеш картата, то личи отдалеч къде е ОК и къде не.

 

Такситата не са скъпи като цяло, а в повечето случаи дори не са необходими, тъй като кораба спира на пешеходно разстояние (5-10 мин) от центъра. Аз ползвах само 2 пъти таксита при общо 7 спирки и платих $8-$10.

 

Иначе горещо те съветвам да не купуваш никакви екскурзии за островите. Достатъчно малки са, може да се организираш напълно сама и ще спестиш много. Например, обиколка на целия Барбадос открай-докрай би ти струвала само $2 на човек, като ползваш локалните автобуси. Иначе за същата "екскурзия" от круизната компания искаха по $60 на човек.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.