Прескочи до съдържание

2 месеца из САЩ, Кариби, Куба


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Също така, ако плащаме в USD, а не в източно карибски долари, дали ще е много неизгодно ? Въобще във валута на съответния остров ли е препоръчително да се плаща? Благодаря.

 

Ако плащаш с карта - задължително плащай в местната валута на съответния остров. Така излиза най-изгодно.

 

Ако плащаш кеш - ползвай долари или евро (например на Мартиника официалната валута е евро).

Връзка към коментар

Промяна в плана. Разходката из Канкун остава за по-късно. Бях прекалено изкушен от плажа пред хотела. Има и wifi за да е още по-гадно :)

 

post-1175-0-99531200-1421254408_thumb.jpg

post-1175-0-75058300-1421254541_thumb.jpg

post-1175-0-36056200-1421254737_thumb.jpg

  • Харесвам 25
Връзка към коментар

Постни снимки от Канкун и кажи какво ще правиш/гледаш там и на какви цени?

Ползвам Канкун основно като междинна спирка между САЩ и Куба, като тук мисля най-вече да мързелувам на плажа и да поразгледам градчето. Единствената ми организирана екскурзия ще е еднодневен трип до Чичен Ица за по $51 на човек (включва и обяд).

 

Иначе името на хотела е Beachscape Kin Ha villas & suites.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Под локален автобус градския транспорт ли имаш предвид? И искаш да кажеш, че такситата, които си ползвал са ти стрували само $10? Аз чета, че такси, което наемаш, за да обикаляш острова излиза около $100 долара, някъде и по-скъпо. Правилно ли съм те разбрала или не?

 

Приятно изкарване на плажа :)

Връзка към коментар

Под локален автобус градския транспорт ли имаш предвид? И искаш да кажеш, че такситата, които си ползвал са ти стрували само $10? Аз чета, че такси, което наемаш, за да обикаляш острова излиза около $100 долара, някъде и по-скъпо. Правилно ли съм те разбрала или не?

 

Приятно изкарване на плажа :)

Ако го питаш за Барбадос- да, атобусите между градовете, които си ползват местните, такси няма как за 10$, ние си наехме едно за цял ден за 96$ за четиримата. По Кариби-те много обичат за чарджват транспорта на човек, много дразнещо, когато сте четирима.

Ако говориш за Канкун, sorry за спама.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тя за Мартиника питаше, а там такситата са ултра скъпи, както на Гваделупа. Говорим за няколко евро на минута.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В цяла Франция цените на такситата се определят от държавата. За Мартиника официалните тарифи са: 1,78 евро на км дневна и 2,54 евро на км нощна + първоначална такса 3,44 евро+ времето от тръгването към вас до качването в колата и чакането. Ако го извикате по телефона ще пусне брояча от запалването на мотора а не от качването ви в колата. Минимум 6,60 евро на курс. Разбира се можете да се опитате на спазарите нещо на черно. 

В Реюнион при няколко цента по-високи цени (1,91 дневна и 2,90 нощна) съм плащал 25 евро през деня и 35 през нощта в рамките на града. 

http://www.taxis-de-france.com/arretesprefectoraux/2014/972.pdf

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Под локален автобус градския транспорт ли имаш предвид? И искаш да кажеш, че такситата, които си ползвал са ти стрували само $10? Аз чета, че такси, което наемаш, за да обикаляш острова излиза около $100 долара, някъде и по-скъпо. Правилно ли съм те разбрала или не?

Приятно изкарване на плажа :)

Да, за градски транспорт говорех.

 

Иначе таксита не съм ползвал за обиколки, тази цена беше от пристанището (някои бяха по-отдалечени) до центъра.

 

Зависи какво точно искаш да правиш, но със сигурност на всеки остров се намират изгодни оферти, включително туристически автобуси и тн. Съветвам те да не резервираш нищо предварително, особено от круизната компания. На място ще се оправиш точно за 5 минути, всеки ще се надпреварва да ти предлага и най-хубавото е, че можеш да се пазариш :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако го питаш за Барбадос- да, атобусите между градовете, които си ползват местните, такси няма как за 10$, ние си наехме едно за цял ден за 96$ за четиримата. По Кариби-те много обичат за чарджват транспорта на човек, много дразнещо, когато сте четирима.

Ако говориш за Канкун, sorry за спама.

Да, говоря за Карибските острови, въпреки че на Георги круиза е до различни острови, с изключение на Мартиника. Но предполагам е горе долу подобно на всичките острови.

Да, за градски транспорт говорех.

Иначе таксита не съм ползвал за обиколки, тази цена беше от пристанището (някои бяха по-отдалечени) до центъра.

Зависи какво точно искаш да правиш, но със сигурност на всеки остров се намират изгодни оферти, включително туристически автобуси и тн. Съветвам те да не резервираш нищо предварително, особено от круизната компания. На място ще се оправиш точно за 5 минути, всеки ще се надпреварва да ти предлага и най-хубавото е, че можеш да се пазариш :)

Мерси, да на място ще решаваме, не смятам да резервирам нищо предварително. Сега проучвам на кой остров какво искам да видя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Следваща спирка - Лелян Ица ;)

 

Което ме подсеща как местния тур гайд се бъзикаше с името на Чичен Ица - наричаше го Чикън пица  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Което ме подсеща как местния тур гайд се бъзикаше с името на Чичен Ица - наричаше го Чикън пица  :lol:

Ха ха, да, и нашият гид го каза това :). Гледам си направил снимката, точно на мястото, където има акустика - там ни караха да пляскаме с ръце :)

Връзка към коментар

Сега ако кажеш, че ти дадоха едно кръгче с това Chevy  ... :):rolleyes:

 

Не се сетих да питам  -_- Но за сметка на това на връщане към летището се возих в Москвич!  :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И колко плати?

 

25 CUC, като трансфера беше организиран от хазяите в квартирата ми. За ориентир - летището е на около 45 минути с кола от центъра на Хавана.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

25 кука платихме, когато кацнахме в Хавана. След 3 седмици в Куба бяхме наясно, че това са цени за копърки и последното такси до летището ни струваше 15 кука. Помолихме хазяина да ни го хване, казахме колко даваме, един, двама се отказаха, но после третия се нави.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.