Прескочи до съдържание

Панама, Коста Рика, Никарагуа - обща тема за планиране


Препоръчани мнения

На 10.05.2023 г. в 10:57, Lirea каза:

Да се похваля и аз с билети до Панама през skyscanner -> Ticket.no за по 386 евро, плащане с дебитна Мастъркард.  С кредитна цената се вдигаше.

 

След като проверих всички посредници определено тази схема сваля най-много от цената в момента. Аз взех също Панама 05.11-7.11.2023г за 385 евро, Цената през Jetcost беше 410 , а при Търкиш беше 436 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имам въпрос за отиващите  в Панама.

ще ходите ли в други държави и кои или ще седите само в Панама?

Гледам билети  за всички страни в близост до Панама, но  цените са по-високо от билета от София.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Имам въпрос за отиващите  в Панама.

ще ходите ли в други държави и кои или ще седите само в Панама?

Гледам билети  за всички страни в близост до Панама, но  цените са по-високо от билета от София.

Освен Панама, ще направим и Коста Рика и Никарагуа. При мен са 21 дни и ще имам време за трите. Няма да се ползват полети а автобуси. И има евтини полети просто трябва да се търси. Реално ако в едната посока е с автобуси за да може да се обикаля то обратната е само с един полет за около 100$. Всичко зависи от програмата, времето предвидено за обиколката и т.н. Аз имам едно предложение да отворим една тема за Предстоящите пътувания (например "Панама, Коста Рика, Никарагуа - обща тема за планиране". за да не спамим темата за промоциите.

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Lirea каза:

Да се похваля и аз с билети до Панама през skyscanner -> Ticket.no за по 386 евро, плащане с дебитна Мастъркард.  С кредитна цената се вдигаше.

 

385 евро през kayak.no

07-23.02.2024

Два броя.

Давай да почваме с @MayaS да мислим програма 🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 6
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , master_of_germs каза:

385 евро през kayak.no

07-23.02.2024

Два броя.

Давай да почваме с @MayaS да мислим програма 🙂

Много ти е слаб ангела 😀 Да се похваля и аз с два билета до Панама 23.02 - 08.03

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
В момента, Roberto Baggio каза:

Много ти е слаб ангела 😀 Да се похваля и аз с два билета до Панама 23.02 - 08.03

Какво ми е слаб. Ето затова се ходи на сБирки. Като си разчекнат между няколко оферти, а имаш финанси и време евентуално само за едно пътуване, отиваш на сБирка и усещаш, кой е най-силният подстрекател. 😉

От четирите пътувания, които обмислях вчера, Централна Америка ми е най-непозната и най-малко желана. Ама то и с Малайзия, и с Бали беше така преди години. Схемата при мене работи: да пътувам към места, за които не съм мечтал и за които да не съм натоварен с предварителни високи очаквания.

Снощи, отмах като се прибрах след сБирката, разрових сайтове и купихме. Друг е въпросът, че до последно няма да знам дали ще мога наистина да пътувам тогава. 🙂

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

Ето а аз гледах през .net за това не ми изкарва такива цени

На мен ми се наложи няколко пъти да започвам наново резервацията заради смяна на броя на пътниците. В началото за трима даваше по 386, после стана по 402, но в крайна сметка купих 4 и така пак станаха по 386. Така че явно и броят пътници има значение.

 

 

преди 1 час, master_of_germs каза:

Давай да почваме с @MayaS да мислим програма

Давам. Тя ми вкара мухата за Никарагуа и сега се чудя мога ли, не мога ли да я вмъкна. Но еднопосочните самолетни билети от Манагуа до Панама сити са по-скъпи от билетите от София до Панама, а разстоянието си е доста сериозно. Иначе Коста Рика влиза със сигурност в плановете.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 16 минути , Lirea каза:

 

Давам. Тя ми вкара мухата за Никарагуа и сега се чудя мога ли, не мога ли да я вмъкна. Но еднопосочните самолетни билети от Манагуа до Панама сити са по-скъпи от билетите от София до Панама, а разстоянието си е доста сериозно. Иначе Коста Рика влиза със сигурност в плановете.

 

То за Никарагуа мухата аз я пуснах, ама, а, да видим. Че и нашите, и вашите дни не са много...

Връзка към мнение

Говорим си тук за плановете за Панама, Коста Рика, Никарагуа, а защо не и още нещо. Получава се Магеланска инвазия с билети до Панама Сити и предлагам тук всички да пишем за местата които искаме да посетим, логистиката, хотелите и т.н. @patilana и @ruwenzogy като най скоро правили този маршрут се надявам да помагат, пък и който още може. Чакам от тях и пътеписа, вече е наложителен :). 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 5 часа, Kaio каза:

След като проверих всички посредници определено тази схема сваля най-много от цената в момента. Аз взех също Панама 05.11-7.11.2023г за 385 евро, Цената през Jetcost беше 410 , а при Търкиш беше 436 евро.

mileage run ли правиш за 2 дена (05.11.-07.11) само?
Статус ли гониш при турците?

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

На 09.05.2023 вечерта резервирахме за 07-16.02.2024 през jetcost -> opodo/edreams за 255 евро (вече цената не е актуална). Не сме проучвали нищо за Панама - никога не сме си и помисляли, че ще се отправим натам, не предвид изкушаващата промоция - направо купихме билетите. 😅 Та с интерес ще следя темата... 😊

Има предложение в нашата група да посетим и Коста Рика, но наистина не знам как да направя плана за 9-те ни дни в Панама. Тепърва ще чета и разучавам, ще споделяме идеи и предложения.

И дано няма анулация и всички си използваме купените самолетни билети... ✈️

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , r_nikolov1 каза:

Ние резервирахме за 07-16.02.2024 през jetcost -> opodo/edreams за 255 евро. Не сме проучвали нищо за Панама - никога не сме си и помисляли, че ще се отправим натам, не предвид изкушаващата промоция - направо купихме билетите. 😅 Та с интерес ще следя темата... 😊

Има предложение в нашата група да посетим и Коста Рика, но наистина не знам как да направя плана за 9-те ни дни в Панама. Тепърва ще чета и разучавам, ще споделяме идеи и предложения.

И дано няма анулация и всички си използваме купените самолетни билети... ✈️

Това от онази нощ ли е?

Пояснявайте, да не се чудят хората какво се случва 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Kaio каза:

След като проверих всички посредници определено тази схема сваля най-много от цената в момента. Аз взех също Панама 05.11-7.11.2023г за 385 евро, Цената през Jetcost беше 410 , а при Търкиш беше 436 евро.

 

преди 5 часа, ivwer34 каза:

Аз също взех билети за Панама по 376 евро за февруари по схемата momondo.dk -> ticket.dk.

 

преди 3 часа, master_of_germs каза:

385 евро през kayak.no

07-23.02.2024

Два броя.

Давай да почваме с @MayaS да мислим програма 🙂

 

преди 3 часа, Roberto Baggio каза:

Много ти е слаб ангела 😀 Да се похваля и аз с два билета до Панама 23.02 - 08.03

При покупката на тези билети имаше ли някакви изисквания за карта?

Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

Това от онази нощ ли е?

Пояснявайте, да не се чудят хората какво се случва 

Бях пояснил веднага след покупката в предишната тема, сега ще си редактирам горното мнение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , wilks каза:

mileage run ли правиш за 2 дена (05.11.-07.11) само?
Статус ли гониш при турците?

В предвид необходимите почти 20 часа за стигане до Панама, едва ли. една единициа ми е избягала някъде. идеята е за 12 дни -  до 17 ноември.

преди 8 минути , Guinness каза:

 

При покупката на тези билети имаше ли някакви изисквания за карта?

Тази цена е при плащане с Mastercard debit. При другите е около 6-7 евро отгоре.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 5 минути , Kaio каза:

идеята е за 12 дни

За 12 дни може да се включи и Коста Рика - поне на мен така ми се струва, ама пак зависи какво и как иска човек да види.

Връзка към мнение

И аз мислех за Коста Рика, но въпроса е как да се пътува до там. Гледайки цените на колите под наем, доста ме привлича идеята за кола, но за това ще е добре някой с такъв опит да сподели.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Kaio каза:

И аз мислех за Коста Рика, но въпроса е как да се пътува до там. Гледайки цените на колите под наем, доста ме привлича идеята за кола, но за това ще е добре някой с такъв опит да сподели.

И на мен ми се върти идеята за кола под наем иначе има автобуси и между държавите, така че има варианти. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има добри цени за коли под наем, даже са евтини, но масово депозитите са по 2к долара.

Масово се предлагат 3-4-5 вида застраховки, които след 1-2 ниво са по-скъпи от наема.

За излизане в друга страна със сигурност ще има още оскъпявания и вероятно по-високи депозити.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Alexander каза:

Има добри цени за коли под наем, даже са евтини, но масово депозитите са по 2к долара.

Масово се предлагат 3-4-5 вида застраховки, които след 1-2 ниво са по-скъпи от наема.

За излизане в друга страна със сигурност ще има още оскъпявания и вероятно по-високи депозити.

Аз си мислех по скоро различна кола за всяка от държавите с външна застраховка. Автобус между държавите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , MayaS каза:

Аз си мислех по скоро различна кола за всяка от държавите с външна застраховка. Автобус между държавите. 

Ще ги взимаш и оставяш в различни места ли? Ако да, това ще оскъпи отново, а  при взимане дори на 2 коли депозита става страшен, у нас повечето кредитни дават 6-7к лв макс.

ДСК си пишат, че депозита ще го освободя след 45 дни, супер неудобно е или трябва с няколко кредитни да се ходи.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.