Прескочи до съдържание

Панама, Коста Рика, Никарагуа - обща тема за планиране


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Alexander каза:

На теб сменяха ли ти полетите, успя ли да се чекираш онлайн?

Чета доста лоши неща за тях и не знам доколко са реални.

Нямах никакви промени на полета.Успях да се чекирам предварително,но на летището в Сан Хосе искаха да се мине през гише за издаване на хартиена бордна карта.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 минути , Lindt каза:

Само за съчетание с Куба не бях мислила. @Alexander, хвърли едно око на wingo 🙂

Хъм излизат доста прилични цени за февруари 24- та. Сега ще обърна плановете наопаки. Не че са направени. 😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Само за съчетание с Куба не бях мислила. @Alexander, хвърли едно око на wingo 🙂

Хвърлил съм, ама нямаше полети до скоро за декември. Средно са по 150 евро, ама за края на декември сега ги гледам х2 или става безсмислено за 4 дни, дори са само 3 пълни..

Понеже са 2 пъти седмично няма и как да седя повече. Иначе бях чел, че е доста гадна компания, сменяла разписание без да уведомява и разни други.

Та ще се чака Куба за отделно ходене.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , Alexander каза:

Хвърлил съм, ама нямаше полети до скоро за декември. Средно са по 150 евро, ама за края на декември сега ги гледам х2 или става безсмислено за 4 дни, дори са само 3 пълни..

Понеже са 2 пъти седмично няма и как да седя повече. Иначе бях чел, че е доста гадна компания, сменяла разписание без да уведомява и разни други.

Та ще се чака Куба за отделно ходене.

 

А, аз забравих, че сте за Коледа 🙂

При нас цените са ок и време имаме бол, даже ако измисля и как от Куба да се пренесем в Коста Рика, това ще ни е пътуването.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

А, аз забравих, че сте за Коледа 🙂

При нас цените са ок и време имаме бол, даже ако измисля и как от Куба да се пренесем в Коста Рика, това ще ни е пътуването.

Колко бол имате?

Аз за Куба под 10 дни абсолютен минимум не бих се занимавал, освен, ако не е някой евтин билет.

 

Иначе в Куба от ден на ден е все по-зле и вече има неща, които преди нямаше, като силно увеличена престъпност.

Направо не знам дали ще стигна някога до там.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

Колко бол имате?

Аз за Куба под 10 дни абсолютен минимум не бих се занимавал, освен, ако не е някой евтин билет.

 

Иначе в Куба от ден на ден е все по-зле и вече има неща, които преди нямаше, като силно увеличена престъпност.

Направо не знам дали ще стигна някога до там.

 

Ами от събота до другата неделя или нещо такова беше, 16 дни на терен. Аз не знам нищо за Куба, освен едно пиленце tody, но със сигурност не бих отишла за над 7 дни на остров, ако не намеря някоя интересна планина.

cuban-tody-6277354.jpg

  • Шок 1
Връзка към мнение

Остров, ама с размера на България или няма общо с разни нормални острови, следователно и времето което бих отделил. Коста Рика и Панама заедно са малко повече като територия от острова.

И планини има с почти 2000м върхове 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Alexander каза:

Остров, ама с размера на България или няма общо с разни нормални острови, следователно и времето което бих отделил. Коста Рика и Панама заедно са малко повече като територия от острова.

И планини има с почти 2000м върхове 

 

А ти къде искаш да обикаляш? Сега ако кажеш плаж и Хавана, много ще се възмутя 😄

Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

А ти къде искаш да обикаляш? Сега ако кажеш плаж и Хавана, много ще се възмутя 😄

На много места, освен тези двете, а да ида до там без плаж на някое от най-известните Cayo-та няма как да стане-Playa Paraiso Beach, Cayo Largo. База за няколко нощувки в Cienfuegos също е задължителна. И обиколки по паркове и планини, не съм разследвал подробно къде точно. Та 10 дни даже са за никъде, за мен.

 

планини

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравей те. Някой може ли да ми даде информация за 10 - 15 дневн престой в  Коста Рика. Плажове, които да стават за плажуване, кола под наем да си вземе и каво можем да  Видин Бългагодаря предварително. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Понеже повечето в тази тема купихме билети чрез Оподо с големите намаления, искам да ви помоля да отворите резервацията си, да натиснете на “Manage reservation” и да кажете дали получавате съобщение, че полетът ви е анулиран.
След това аз натискам на “Edit” и ми изписва, че мога да променям или анулирам резервацията си. 
Ще се радвам някой по-запознат да разясни какво се случва с резервацията ми.

Благодаря предварително! 😇

IMG_4017.jpeg

IMG_4018.png

Връзка към мнение
преди 20 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте! Понеже повечето в тази тема купихме билети чрез Оподо с големите намаления, искам да ви помоля да отворите резервацията си, да натиснете на “Manage reservation” и да кажете дали получавате съобщение, че полетът ви е анулиран.
След това аз натискам на “Edit” и ми изписва, че мога да променям или анулирам резервацията си. 
Ще се радвам някой по-запознат да разясни какво се случва с резервацията ми.

Благодаря предварително! 😇

IMG_4017.jpeg

IMG_4018.png

При нас всичко си е ок с полетите, но сме на други дати. 

Връзка към мнение
преди 8 часа, r_nikolov1 каза:

Здравейте! Понеже повечето в тази тема купихме билети чрез Оподо с големите намаления, искам да ви помоля да отворите резервацията си, да натиснете на “Manage reservation” и да кажете дали получавате съобщение, че полетът ви е анулиран.
След това аз натискам на “Edit” и ми изписва, че мога да променям или анулирам резервацията си. 
Ще се радвам някой по-запознат да разясни какво се случва с резервацията ми.

Благодаря предварително! 😇

IMG_4017.jpeg

IMG_4018.png

 Ако промяната е малка, трябва да влезете в резервацията и да приемете новото разписание, ако е голяма или полета е канселиран - да приемете / канселирате / изберете нови полети. При нас разликата е с 5 - 10 минути, тоест ние само трябва да приемем, няма опция за смяна на полет. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ивайла каза:

 Ако промяната е малка, трябва да влезете в резервацията и да приемете новото разписание

Нещо не мога да се ориентирам къде да приема промяната. 🤔

Аз разбирам текста, че ако не съм съгласен, мога да променя резервацията. Никъде не виждам бутон за приемане на промените.

IMG_4033.png

IMG_4034.png

IMG_4035.png

1576C87B-B4C4-49C3-8B8C-758CD3B4D387.jpeg

Връзка към мнение

Няма какво да потвърждаваш.Ако си съгласен с новите часове не правиш нищо , ако не си - промяна или канселиране.За 5 минути обаче тия две опции не работят , просто системата генерира еднотипен отговор , независимо дали става дума за 5 минути или 5 часа.

Реално имаш една единствена опция - да не правиш нищо.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , stanimir каза:

Реално имаш една единствена опция - да не правиш нищо.

И аз така помислих, но ме притесни съобщението “Your flight has been cancelled due to operational reasons.”

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Повдигам темата, че започнах да правя плана и маршрута. Искам да обикаляме с кола под наем, но не виждам никъде опции да може с тази кола да се минават граници. Т.е. идеята е пресичане Панама - Коста Рика - Никарагуа и обратно до Панама. Иначе мога да помисля за полети между столиците, и от там обиколки с местните коли под наем, но ми излизат бая скъпи самолетни билети. Дайте идеи кои авиокомпании мога да проверявам на местно ниво. Може и с автобус през границите ама е бавно и не знам дали така ще се вместя във времето.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 минути , MayaS каза:

Повдигам темата, че започнах да правя плана и маршрута. Искам да обикаляме с кола под наем, но не виждам никъде опции да може с тази кола да се минават граници. Т.е. идеята е пресичане Панама - Коста Рика - Никарагуа и обратно до Панама. Иначе мога да помисля за полети между столиците, и от там обиколки с местните коли под наем, но ми излизат бая скъпи самолетни билети. Дайте идеи кои авиокомпании мога да проверявам на местно ниво. Може и с автобус през границите ама е бавно и не знам дали така ще се вместя във времето.

Аз взех Коста Рика-Panama с Wingo. Не са скъпи. Вътрешни в Панама с air Panama.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ще ги разровя, Благодаря

 

Трябва ми и Манагуа - Сан Хосе

 

Къде в тези 3 държави може да се посети село с местни племена, нещо автентично.

 

Връзка към мнение
преди 6 часа, MayaS каза:

Къде в тези 3 държави може да се посети село с местни племена, нещо автентично.

 

В Панамá Civitatis.com/es

Excursión a una aldea indígena emberá

Excursión a una aldea indígena emberá

  •  
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , randi каза:

А от Панама Сити до Сан Хосе, как ще го направите?

Първо летим до Bocas del toro. Там имаме няколко нощувки на един малък остров. След това трансфер с бус до Кауита. там имаме няколко нощувки, след това с автобус до Сан Хосе. Там взимаме кола под наем и обикаляме наоколо и не много наоколо🙂, след това се връщаме в Сан Хосе.В Никарагуа няма да ходим, не ни стига време.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Започвам да стигам до извода, че ако искам да видя повечко от Панама и Коста Рика, за Никарагуа няма да има време или най-много 2-3 дни и останалото за друг път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.