Прескочи до съдържание

Панама, Коста Рика, Никарагуа - обща тема за планиране


Препоръчани мнения

преди 10 часа, Marisha каза:

Първо летим до Bocas del toro. Там имаме няколко нощувки на един малък остров. След това трансфер с бус до Кауита. там имаме няколко нощувки, след това с автобус до Сан Хосе. Там взимаме кола под наем и обикаляме наоколо и не много наоколо🙂, след това се връщаме в Сан Хосе.В Никарагуа няма да ходим, не ни стига време.

Кой остров? Аз намерих много лошо снимани всевъзможни диви животни на Бокас Дел Торо, дори броненосец, и реших, че ще ходим. Но ти кажи къде са морските животинки 🙂

 

https://www.melonthego.com/wildlife-in-panama/

Връзка към мнение
преди 19 минути , Lindt каза:

Кой остров? Аз намерих много лошо снимани всевъзможни диви животни на Бокас Дел Торо, дори броненосец, и реших, че ще ходим. Но ти кажи къде са морските животинки 🙂

 

https://www.melonthego.com/wildlife-in-panama/

Ще сме в тази къща https://www.booking.com/hotel/pa/the-birds-nest.bg.html?label=gen173nr-1BCAEoggI46AdIM1gEaBeIAQGYAQO4ARfIAQzYAQHoAQGIAgGoAgO4AoTGk6kGwAIB0gIkZjcwZjg2YjEtY2M5Yy00Njk1LTllOWYtZTE0NTA3NTY5MTQx2AIF4AIB&sid=1d6bdf64e9b6f57dfcd52f2b229cabbe&aid=304142

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Lindt каза:

А какви риби има там? 

Собственици твърдят, че има корали, риби и делфини и има дайвинг, който май ще пропуснем. Има и животни до къщата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@patilana @ruwenzogy Вие летяхте от Манагуа до Панама Сити за малка сума. Споделете моля коя беше авиокомпанията, как купихте билетите. Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Ето какво сътворих аз като програма. Имам да доизяснявам транспорта и дано не наложи промени. И нощувки трябва после да резервирам ама докато не изясня и резервирам транспорта няма.

Panama KR Nikaragua Plan.doc

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нее, @MayaS ,ние летяхме Сан Хосе - Панама сити  с Wingo. Мисля , че платихме по 115 $ с багаж 20 кг. Оги купи билетите онлайн докато бяхме в Леон ( няколко дни по - рано ) и каза, че не е имало никакъв проблем . 

Гризе ме съвестта , че не съм довършила разказа си , но като , чета никой няма да пътува по нашия начин . 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 58 минути , patilana каза:

Нее, @MayaS ,ние летяхме Сан Хосе - Панама сити  с Wingo. Мисля , че платихме по 115 $ с багаж 20 кг. Оги купи билетите онлайн докато бяхме в Леон ( няколко дни по - рано ) и каза, че не е имало никакъв проблем . 

Гризе ме съвестта , че не съм довършила разказа си , но като , чета никой няма да пътува по нашия начин . 

Благодаря, големия проблем е прибирането от Манагуа до Панама сити.

Връзка към мнение

@MayaS Не е много удобно да се сваля файл и да се коментира, затова ти поствам програмата в чист текст. Коментирам само за местата, за където имам информация. Като цяло имай предвид възможни задръствания и пътища в не особено състояние на места в Панама и Никарагуа (в Коста Рика не съм била и не мога да кажа), не бих се доверила сляпо на времето от точка А то точка Б от гугъл мапс например, хубаво е да има буфер, особено около полети/автобусни трансфери. Бих проверила хубаво и часове на всякакъв транспорт, дали цялото нещо е възможно, някои от дните са доста оптимистични.

 

ПАНАМА, КОСТА РИКА, НИКАРАГУА

10.02 /съб/ - 21:35 – 00:05 самолет София – Истанбул

11.02 /нед/ - 13:50 – 19:35 - Истанбул – Панама сити нощ Панама

12.02 /пон/ - Панама Сити – Давид 1ч. самолет; кола 66км. 1ч.10м. от Давид до Sitio Barriles и по пътя: ....

13.02 /вт/ - 60км. 1ч. до Volcan Baru (Boquete) разходки; 50км. 1ч. до Давид и нощен автобус от Давид до Сан Хосе нощ в Сан Хосе

14.02 /ср/ - Кола под наем, Сан Хосе – Plaza de la Cultura, Gold museum, Botanical gardens in la Sabana Park и 80км. 1ч.30м. до Parque Nacional Los Quetzales нощ някъде там

15.02 /четв/ - Parque Nacional Los Quetzales и 3 ч. до НП „Мануел Антонио“ нощ в околността

16.02 /пет/ - тур в Мануел Антонио и 200км 4ч. до Ла Паз водопад нощ там

17.02 /съб/ - тур до вулкана Поас 2ч. и 60км. 2ч. до Водопадите Catarata del toro

И 80км. 1ч.30м. до Аренал

18.02 /нед/ - Разходки Аренал

19.02 /пон/ - Разходки Аренал

20.02 /вт/ - 120км. 3ч. до Monteverde нощен тур в Monteverde

21.02 /ср/ - Birdwatching tour in Monteverde 120км. 2ч. до Либерия

22.02 /четв/ - Rincon de la Vieja - Las Pailas Circular Trail автобус Либерия до Манагуа

23.02 /пет/ - Манагуа до Ометепе 100км. 2ч. Разходки и 70км. 1ч. до Гранада - С кола под наем ли ще сте? Как ще стигнете от Манагуа до Ометепе за 2 часа? Само от Манагуа до San Jorge са 100км, оттам до Ометепе (Moyogalpa) имате 1ч ферибот, ако сте с кола трябва да сте поне 30мин по-рано, за да ви натоварят. Не всяко фери качва коли, трябва да погледнете графика https://ometepenicaragua.com/ferryboat.php . Като цяло няма да ви остане много време за самия остров...

24.02 /съб/ - Mombacho Volcano trail and Granada - ако сте с кола или тур е постижимо. Ако времето е мъгливо, Момбачо спокойно може и да се пропусне по мое скромно мнение, без гледките самите пътеки не са нещо впечатляващо. Само най-кратката пътека може да се прави без гайд, другите 2 задължително с гайд, мисля повечето часове са сутрешни и обедни, проверете. Гранада не отнема толкова много време. Ако няма да правите каяк тур на Ометепе, има разходка с лодка между островчетата на Гранада.

25.02 /нед/ - Masaya Volcano Trail - самото посещение не отнема толкова време и е по-смислено да се отиде следобяда преди залез слънце, за да се види по светло и тъмно. Денят бих си го откраднала за Ометепе, връщане следобяд и оттам към вулкана. 

26.02 /пон/ - Managua old city and Chiltepe trail - Манагуа е силно незабележителен град и за т.нар. стар грaд (от който не е останало почти нищо след земетресение през 1972), с посещение на Laguna de Tiscapa, района на старата катедрала (включително и с посещение на Palacio Nacional) и крайбрежната са достатъчни не повече от 2ч и половина. Този трейл не го знам.

27.02 /вт/ - Momotombo Volcano

28.02 /ср/ - Leon

29.02 /четв/ - Managua – Panama City полет ??? Има директни полети с Copa Airlines, но цените никак не са благи.

01.03 /пет/ - https://www.civitatis.com/es/ciudad-de-panama/excursion-aldea-embera/ според думите на една панамка от друго племе, тези турове не са особено автентични. Племената, които ги организирали, нямали право да си ползват земята за комерсиални цели (само за храна за тях си), защото се намирала в национален парк и се прехранвали от туризъм. Което не значи непременно, че няма да е интересно.

02.03 /съб/ - Soberania N.P. и Metropolitan N.P. Ако е за birdwatching, изберете едното от двете и отидете рано сутринта, следобяд едва ли ще се види кой знае какво. Като цяло без оптика е доста трудно да се види нещо, ако няма кой да ти го показва. Островите с маймунките също са интересна опция, ако това ви интересува, но пак препоръчително да се направи сутринта.

03.03 /нед/ - Разглеждане Панама Сити – Панамски канал (Мирафлорес локс; Агуа клара) Каско Вейо (руинас); Basilica Santa Maria; Панама – Истанбул - 21:20 – 18:00 За Панамския канал има опции 2 пъти дневно да се видят преминаващи кораби, график тук https://visitcanaldepanama.com/en/#horarios-barcos Не знам дали има смисъл да се посетят и двата центръра за посещение, аз бих избрала само един, иначе денят ще отиде, и останалото време за стария град на Панама сити и крайбрежната алея към Paitilla.

04.03 /пон/ - Истанбул – София 20:30 – 20:45

  • Харесвам 4
  • Благодаря 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, Carrie каза:

@MayaS Не е много удобно да се сваля файл и да се коментира, затова ти поствам програмата в чист текст. Коментирам само за местата, за където имам информация. Като цяло имай предвид възможни задръствания и пътища в не особено състояние на места в Панама и Никарагуа (в Коста Рика не съм била и не мога да кажа), не бих се доверила сляпо на времето от точка А то точка Б от гугъл мапс например, хубаво е да има буфер, особено около полети/автобусни трансфери. Бих проверила хубаво и часове на всякакъв транспорт, дали цялото нещо е възможно, някои от дните са доста оптимистични.

 

Благодаря за коментарите. Това е първоначалното, което както написах ще търпи промени. В Коста Рика и Никарагуа ще сме с коли под наем, както и в Давид. Само прекосяването на границите ще е с автобуси и накрая самолет от Сан Хосе до Панама Сити. Точно рових за билети и вече се налагат промени по програмата, че Wingo не летят всеки ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес вече изчистих нещата, само чакам третия човек да си дойде от Узбекистан и да купя и самолетните билети с Wingo. 

ПАНАМА, КОСТА РИКА, НИКАРАГУА

10.02 /съб/ - 21:35 – 00:05 самолет София – Истанбул

11.02 /нед/ -  13:50 – 19:35  -  Истанбул – Панама сити          нощ Панама Сити

12.02 /пон/ - https://www.civitatis.com/es/ciudad-de-panama/excursion-aldea-embera/ автентични села нощ Панама Сити

13.02 /вт/ - Полет Панама Сити – Сан Хосе 13:20 – 13:40 с Wingo; Сан Хосе – Catedral Metropolitana de San José, Gold museum, Iglesia de Coronado, San José (Oficina Parroquial San Isidro de Coronado) нощ Сан Хосе

14.02 /ср/ - Кола под наем 80км. 1ч.30м. до Parque Nacional Los Quetzales и 3 ч. до НП „Мануел Антонио“ нощ в околността

15.02 /четв/ - тур в Мануел Антонио и 200км 4ч. до Ла Паз водопад нощ там

16.02 /пет/ - тур до вулкана Поас 2ч. и 60км. 2ч. до Водопадите Catarata del toro 

И 80км. 1ч.30м. до Аренал нощ до Аренал

17.02 /съб/ - Разходки Аренал нощ до Аренал

18.02 /нед/ - Разходки Аренал нощ до Аренал

19.02 /пон/ - 120км. 3ч. до Monteverde нощен тур в Monteverde нощ там

20.02 /вт/ - Birdwatching tour in Monteverde 120км. 2ч. до Либерия нощ Либерия

21.02 /ср/ - Rincon de la Vieja - Las Pailas Circular Trail нощ Либерия

22.02 /четв/ - автобус Либерия до Манагуа нощ Манагуа

23.02 /пет/ -  Манагуа до Ометепе 100км. 2ч. Разходки и 70км. 1ч. до Гранада нощ Гранада

24.02 /съб/ - Mombacho Volcano trail and Granada - Plaza de la independencia; Guadalupe Church; Iglesia Xalteva; Chapel Maria Auxiladora нощ Гранада

25.02 /нед/ - Masaya Volcano Trail and Chiltepe trail 100км. 2ч. до Леон нощ Леон

26.02 /пон/ -  Leon - Real e Insigne Basílica de la Asunción de la Bienaventurada Virgen María; The Museum of Legends and Traditions "Coronel Joaquín de Arrechavala" ; Mercado central; 100км. 2ч. до Managua нощ Манагуа

27.02 /вт/ - Автобус Манагуа – Сан Хосе нощ в Сан Хосе

28.02 /ср/ - San Hose - Panama City полет с Wingo 15:40 – 18:00 нощ в Панама Сити

29.02 /четв/ - Разглеждане  Панама Сити – Панамски канал (Мирафлорес локс или Агуа клара); Каско Вейо (руинас); Basilica Santa Maria и наоколо

01.03 /пет/  - Soberania N.P.

02.03 /съб/  - свободен – ще се измисли какво да се прави

03.03 /нед/ - Полет Панама Сити – Истанбул  -  21:20 – 18:00

04.03 /пон/ - Истанбул – София  20:30 – 20:45

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние сме първите от групата, които ще поемат към Панама, ще споделя на кратко и нашия план. Тъй като Панама е загадка за нас, решихме да отделим цялото време само за нея и да не се „разсейваме“ в посока съседни държави.

 

05.11.2023г.– София-Истанбул-Панама – кацане и такси до хотел TRYP by Wyndham Panama centro (3 нощувки).

06.11.2023г – Ще отделим целия ден за всичко интересно в Панама сити (ще съм благодарен за всякакви съвети).

07.11.2023г – от 07:00 сутринта – 8 часов трип - Ocean to Ocean Panama Canal and Jungle Tour (114$ на човек. В зависимост от ‚асът на прибиране, ще решим вечерта какво ще правим.

08.11.2023г. – Взимаме кола под наем от Avis за 09 дни (цена 285Е за 9 дни с включена пълна застраховка). В 10:00 поемаме към Санта Каталина – 365км. Ако остане време за разходка по плажа и някой коктейл на брега. Хотелът е Nativo.

09.11.2023г. – Цял ден екскурзия до остров Coiba – разходка из природния парк и 3 места за шнорхелинг . (65$ на човек + такса за парка). Tour Full Day Coiba.

10.11.2023г. – Потегляме към Boquete, където ще направим 2 нощувки. Хотелът е Downtown suits.- 272km. В зависимост от часът на пристигане ще решим какво правим.

11.11.2023г. – На място ще търсим екскурзия с местен гид и транспорт до вулкана Бару. (ако имате предложения или информация ще съм благодарен).

12.11.2023г. – Потегляме към Bocas del Toro- 3 нощувки. Хотел –Bambuda Bocas Town. Доколкото прочетох, най-добрия вариант е колата да остане в Almirante и оттам с ферибота само ние. Разстояние – 181км + ферибота.

13.11.2023г. – Дайвинг + Разходки из островите

14.11.2023г. – Шнорхелинг + каквото друго измислим (отново ще съм благодарен за идеи)

15.11.2023г. – Поемаме обратно към Панама Сити с нощувка в Сантиаго – 339км. Хотел – Mykonos. Каквото има да се види там, това ще правим. Достатъчно е да усетим местния дух и опитаме храната.

16.11.2023г. – Пристигаме в Панама сити за последна нощувка в хотел Riu Plaza. - 250km. Остатъкът от деня ще прекараме из града или околностите. Трябва да върнем колата до 17:00 – стандартното работно време на офиса, след това има допълнителна такса.

17.11.2023г. – Имаме почти целия ден свободен, така че какво ни е дошло на ум или не сме видели това ще е. В 21:20ч. излитаме в посока Истанбул.

 

Това е за сега планът. Разбира се може и да претърпи някакви корекции. Надявам се ще мога да споделям нещо по време на пътуването или най-малко след това.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Kaio каза:

Ние сме първите от групата, които ще поемат към Панама, ще споделя на кратко и нашия план. Тъй като Панама е загадка за нас, решихме да отделим цялото време само за нея и да не се „разсейваме“ в посока съседни държави.

 

05.11.2023г.– София-Истанбул-Панама – кацане и такси до хотел TRYP by Wyndham Panama centro (3 нощувки).

06.11.2023г – Ще отделим целия ден за всичко интересно в Панама сити (ще съм благодарен за всякакви съвети).

07.11.2023г – от 07:00 сутринта – 8 часов трип - Ocean to Ocean Panama Canal and Jungle Tour (114$ на човек. В зависимост от ‚асът на прибиране, ще решим вечерта какво ще правим.

08.11.2023г. – Взимаме кола под наем от Avis за 09 дни (цена 285Е за 9 дни с включена пълна застраховка). В 10:00 поемаме към Санта Каталина – 365км. Ако остане време за разходка по плажа и някой коктейл на брега. Хотелът е Nativo.

09.11.2023г. – Цял ден екскурзия до остров Coiba – разходка из природния парк и 3 места за шнорхелинг . (65$ на човек + такса за парка). Tour Full Day Coiba.

10.11.2023г. – Потегляме към Boquete, където ще направим 2 нощувки. Хотелът е Downtown suits.- 272km. В зависимост от часът на пристигане ще решим какво правим.

11.11.2023г. – На място ще търсим екскурзия с местен гид и транспорт до вулкана Бару. (ако имате предложения или информация ще съм благодарен).

12.11.2023г. – Потегляме към Bocas del Toro- 3 нощувки. Хотел –Bambuda Bocas Town. Доколкото прочетох, най-добрия вариант е колата да остане в Almirante и оттам с ферибота само ние. Разстояние – 181км + ферибота.

13.11.2023г. – Дайвинг + Разходки из островите

14.11.2023г. – Шнорхелинг + каквото друго измислим (отново ще съм благодарен за идеи)

15.11.2023г. – Поемаме обратно към Панама Сити с нощувка в Сантиаго – 339км. Хотел – Mykonos. Каквото има да се види там, това ще правим. Достатъчно е да усетим местния дух и опитаме храната.

16.11.2023г. – Пристигаме в Панама сити за последна нощувка в хотел Riu Plaza. - 250km. Остатъкът от деня ще прекараме из града или околностите. Трябва да върнем колата до 17:00 – стандартното работно време на офиса, след това има допълнителна такса.

17.11.2023г. – Имаме почти целия ден свободен, така че какво ни е дошло на ум или не сме видели това ще е. В 21:20ч. излитаме в посока Истанбул.

 

Това е за сега планът. Разбира се може и да претърпи някакви корекции. Надявам се ще мога да споделям нещо по време на пътуването или най-малко след това.

Аз бих отделил поне още един ден за Бокете, макар че още сме доникъде с планирането. Разбира се, ние смятаме да изкачваме Бару, а не да ни возят догоре, и все пак си мисля,ч е ще имаме поне три дни в района.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако някой смята да се концентрира изцяло върху Панама, ето ви един възможно най-пълен наръчник от един луд австралиец, който досега никога не ни е разочаровал, а ни е бил пътеводната светлина дотук за островите Ява и Мадейра, както и за пешеходните преходи в Кападокия.

https://www.journeyera.com/category/panama/

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 45 минути , master_of_germs каза:

Аз бих отделил поне още един ден за Бокете, макар че още сме доникъде с планирането. Разбира се, ние смятаме да изкачваме Бару, а не да ни возят догоре, и все пак си мисля,ч е ще имаме поне три дни в района.

Трябваше да избираме между този допълнителен ден и трипа до остров Coiba и шнорхелинга там. Тъй като водата ни тегли повече от планината решихме по този начин. За Бару,мислехме да го качим пеша,но идеята за превоз до горе дойде единствено заради възможността да се наблюдава игрева от там (на такива турове попаднах). Ако не намерим такъв вариант ще променим плана.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не намерих никъде някой да те качи донякъде с кола и после да има само малко катерене до Бару и затова се отказах изобщо да ходим до тсм

Връзка към мнение
преди 19 минути , MayaS каза:

Аз не намерих никъде някой да те качи донякъде с кола и после да има само малко катерене до Бару и затова се отказах изобщо да ходим до тсм

https://www.boqueteoutdooradventures.com/volcanbaru.html

 

Това сме харесали. Имат доста добри отзиви, включително и от тази година. Все още не съм им писал, за да запазя.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ох, дано са по-малко такива с джипки към Бару за изгрев, че това би направило качването адски неприятно изживяване, особено ако скоро е валяло. Даже не толкова качването през нощта, колкото слизането обратно сутринта. То е достатъчно стръмно и хлъзгаво и без джипки да те опръскват с кал до ушите...

Връзка към мнение
На 9.10.2023 г. в 22:18, Marisha каза:

След това трансфер с бус до Кауита. там имаме няколко нощувки

Към Parque Nacional Cahuita ли сте насочили поглед? Има там едни чудно красиви жълти змии, които вече сънувам два дни поред. Нещо друго набалезяно имате ли в района? И още един въпрос относно Air Panama, видях, че позволения ръчен багаж е до 4 кг., което е крайно недостатъчно, та предполагам сте добавили чекиран, че му се чудя как може да се изиграе..... Иначе смятам, като вас от Bocas del Toro  да се прехвърля с трансфер или каквото намеря до Cahuita и след това с автобус, към Сан Хосе, но преди Bocas искам да мина и през Boquete.

Връзка към мнение
преди 13 минути , randi каза:

Към Parque Nacional Cahuita ли сте насочили поглед? Има там едни чудно красиви жълти змии, които вече сънувам два дни поред. Нещо друго набалезяно имате ли в района? И още един въпрос относно Air Panama, видях, че позволения ръчен багаж е до 4 кг., което е крайно недостатъчно, та предполагам сте добавили чекиран, че му се чудя как може да се изиграе..... Иначе смятам, като вас от Bocas del Toro  да се прехвърля с трансфер или каквото намеря до Cahuita и след това с автобус, към Сан Хосе, но преди Bocas искам да мина и през Boquete.

Да, основната цел е Parque Nacional Cahuita. Точно животните ни интересуват. На място ще решим, какво още ще правим. И ние така мислим, от Cahuita с автобус до Сан Хосе.

С чекиран багаж сме с Air Panama.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За тези, които между 9 и 14 февруари са в Панама сити: ще има карнавал. Може да не е като този в Рио, но сигурно ще е интересно
https://cosmopoliclan.com/travel-with-kids/inspiration/panama-carnival/#:~:text=during Panama carnival-,Panama carnival 2024 dates,dancing (evening and night).

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , Lirea каза:

За тези, които между 9 и 14 февруари са в Панама сити: ще има карнавал. Може да не е като този в Рио, но сигурно ще е интересно
https://cosmopoliclan.com/travel-with-kids/inspiration/panama-carnival/#:~:text=during Panama carnival-,Panama carnival 2024 dates,dancing (evening and night).

Имаме късмет, на 10-11 ще сме в Панама сити.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 12.10.2023 г. в 13:13, Kaio каза:

Ние сме първите от групата, които ще поемат към Панама, ще споделя на кратко и нашия план. Тъй като Панама е загадка за нас, решихме да отделим цялото време само за нея и да не се „разсейваме“ в посока съседни държави.

 

05.11.2023г.– София-Истанбул-Панама – кацане и такси до хотел TRYP by Wyndham Panama centro (3 нощувки).

06.11.2023г – Ще отделим целия ден за всичко интересно в Панама сити (ще съм благодарен за всякакви съвети).

07.11.2023г – от 07:00 сутринта – 8 часов трип - Ocean to Ocean Panama Canal and Jungle Tour (114$ на човек. В зависимост от ‚асът на прибиране, ще решим вечерта какво ще правим.

08.11.2023г. – Взимаме кола под наем от Avis за 09 дни (цена 285Е за 9 дни с включена пълна застраховка). В 10:00 поемаме към Санта Каталина – 365км. Ако остане време за разходка по плажа и някой коктейл на брега. Хотелът е Nativo.

09.11.2023г. – Цял ден екскурзия до остров Coiba – разходка из природния парк и 3 места за шнорхелинг . (65$ на човек + такса за парка). Tour Full Day Coiba.

10.11.2023г. – Потегляме към Boquete, където ще направим 2 нощувки. Хотелът е Downtown suits.- 272km. В зависимост от часът на пристигане ще решим какво правим.

11.11.2023г. – На място ще търсим екскурзия с местен гид и транспорт до вулкана Бару. (ако имате предложения или информация ще съм благодарен).

12.11.2023г. – Потегляме към Bocas del Toro- 3 нощувки. Хотел –Bambuda Bocas Town. Доколкото прочетох, най-добрия вариант е колата да остане в Almirante и оттам с ферибота само ние. Разстояние – 181км + ферибота.

13.11.2023г. – Дайвинг + Разходки из островите

14.11.2023г. – Шнорхелинг + каквото друго измислим (отново ще съм благодарен за идеи)

15.11.2023г. – Поемаме обратно към Панама Сити с нощувка в Сантиаго – 339км. Хотел – Mykonos. Каквото има да се види там, това ще правим. Достатъчно е да усетим местния дух и опитаме храната.

16.11.2023г. – Пристигаме в Панама сити за последна нощувка в хотел Riu Plaza. - 250km. Остатъкът от деня ще прекараме из града или околностите. Трябва да върнем колата до 17:00 – стандартното работно време на офиса, след това има допълнителна такса.

17.11.2023г. – Имаме почти целия ден свободен, така че какво ни е дошло на ум или не сме видели това ще е. В 21:20ч. излитаме в посока Истанбул.

 

Това е за сега планът. Разбира се може и да претърпи някакви корекции. Надявам се ще мога да споделям нещо по време на пътуването или най-малко след това.

Супер програма. Наща е подобна но ние решихме да пропуснем Бокас Дел Торо тъй като е много далече за ходене с кола в двете посоки но ще ходим на островите Сан Блас за сметка на това.

Откъде запази колата с пълна застраховка?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 44 минути , Atleastaflush каза:

Супер програма. Наща е подобна но ние решихме да пропуснем Бокас Дел Торо тъй като е много далече за ходене с кола в двете посоки но ще ходим на островите Сан Блас за сметка на това.

Откъде запази колата с пълна застраховка?

Колата я запазих от Avis, но не директно от тях, а от посредник - easyterra.com. Цената беше с около 80 долара по-ниска.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • logist13
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.