Прескочи до съдържание

Панама, Коста Рика, Никарагуа - обща тема за планиране


Препоръчани мнения

На първо търсене кола за 10 дни -350 евро с zero excess и блокиране на 300 евро. Повече от разумно и не ти дрема какво се случва със колата по време на наема.  За таблицата - двама сме от 5-ти до 17-ти ноември.

IMG_3463.jpeg

IMG_3464.jpeg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ако някой има желание може да посети островите Сан Блас, близо до Панама сити. Има турове от столицата, като те вземат директно от хотела. Описал съм моя в пътепис:

Като цяло в интернет цените бяха еднакви навсякъде и доколкото разбрах се определят от индианците които държат островите (племето Guna Yala).

Мога да дам и контакт на единия от местните индианци, който е много приятен човек.. Казва се Arcadio Bonnila и ползва WhatsaApp: +50764602647 Да се има предвид, че обхвата по островите не е много добър и той няма постоянно интернет.

Като му кажете, че му пишете от България, може и да се сети, че имаше гост от там, но ако му покажете и снимката със знамето на магеланци от пътеписа, няма как да не се сети 🙂 Та може да се пробвате за оферта директно от него, но човека освен испански друг език не знае и трудно се разбирахме на английски с по една две думи и много ръкомахане 🙂 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , Kaio каза:

На първо търсене кола за 10 дни -350 евро с zero excess и блокиране на 300 евро. Повече от разумно и не ти дрема какво се случва със колата по време на наема.  За таблицата - двама сме от 5-ти до 17-ти ноември.

IMG_3463.jpeg

IMG_3464.jpeg

Със застраховка от посредник се съмнявам да има "zero excess". Звучи малко нереално ...

Връзка към мнение
преди 4 минути , jorocontrola каза:

Със застраховка от посредник се съмнявам да има "zero excess". Звучи малко нереално ...

Застраховката не е от посредника а директно от Авис. Ползвам autoeurope.eu от 10 години.

 

Ето за пример, за Херц предлагат и външна застраховка и такава от компанията и съответно 0 самоучастие. 

IMG_3465.jpeg

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

За таблицата - ние сме 16.02 - 01.03

 

И да издам и други със слаби ангели в панамския кюп  😉 

преди 4 часа, Roberto Baggio каза:

Много ти е слаб ангела 😀 Да се похваля и аз с два билета до Панама 23.02 - 08.03

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Боян Димитров

Ние сме двама от 2-18.02. От Панама мислим за coiba islands. Някаква кооперация за там можем да направим за началото или края на нашите дати 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За колите под наем има особености, помня, че Станислав, Александър и Иво бяха обсъждали в тази тема: 

 

Ние сме през март, след абсолютно всички.  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 3 часа, ruwenzogy каза:

Оги ,разбрах ,че имаш и тефтерче с цени на автобусни билети ,турове...дали ще може и тях да споделиш.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Моите пет стотинки по темата :

Радвам се , че толкова много различни хора ще посетят Централна Америка . Форумът ще стане много богат на информация различна от - жега , мръсотия, жега , мръсотия ... Който не е ходил в Никарагуа , да не говори за жега . Който не е бил в Алмиранте да не ми говори за нищета и мръсотия . Който не е бил в Коста Рика да не говори , че животни и птици се виждат само ако си платиш входа за национален парк и тъй нататък.

В трите страни - Визи не се изискват . Българският паспорт предизвиква любопитство и дружелюбност .  Няма нужда от ваксини . Туризмът не е непознато животно , все пак над тях е мастодонтът :yes: Испанският е Езикът . Хич д ане ви плаши това - всеки централноамериканец е инсталирал на телефона си преводач . Предпочитат говорящия . И имат български на него . Питайте мен за това :lol:

На мен ми се видяха малко 20 дни из трите страни , макар да тръгнах с мнение, че са ок . Искам да кажа да не слагате и още някоя държава. 

Панама е силно подценена , слънчево зелена и с колониална архитектура. Коста Рика е за всички, които обичат животните и растенията . Никарагуа е всичко по малко плюс вулкани и езера .

Ще видите зор да си намерите плаж , но и на това му се намира начина. 

Транспортът е добре уреден и няма никакви проблеми да се придвижвате с него . Някъде ще знаете разписанието , някъде няма да го знаете , но със сигурност ще пътувате . Не купувайте билети предварително , защото в деня , в който ви трябва транспорт всичко може да изглежда по друг начин , но това не значи , че няма да се придвижите когато и до където искате .  Пътува се бавно , вярвайте на гугъл мапс, защото пътищата не са магистрали , а където ги има са в строеж . Слагам и тук сайта , препоръчан ни от Майкъл, канадец живеещ отдавна в Никарагуа и отдаден на страстите на пътешествениците - https://centrocoasting.com/

Настаняванията има за всеки джоб и вкус . 

Гладни няма да останете .  Кафето няма да ви хареса , ама @MayaS не я мисля, тя не оставя на случайността тези неща. Последното изречение не значи , че самото кафе е лошо , неее, приготвянето му нещо не допада на европейския вкус . 

Ежедневието не е евтино.

 

Питайте , а аз обещавам да довърша пътеписа преди да са узрели дюлите :wink: Има време .

  • Харесвам 11
  • Благодаря 10
Връзка към мнение
преди 18 часа, MayaS каза:

Добре правя една табличка с датите и ще я допълваме

 

Дати за полетите до и от Панама Сити

Магеланци

отиване връщане
@MayaS и Иво 10.02.2024 03.03.2024
@ivan69 и Павел 20.02.2024 05.03.2024
@Lirea и Co 16.02.2024 01.03.2024
@master_of_germs 07.02.2024 23.02.2024
@Alexander    
@Kaio 05.11.2023 17.11.2023
@r_nikolov1 07.02.2024 16.02.2024
@ivwer34 18.02.2024 03.03.2024
@Lindt @Gentleman Basta    
@Roberto Baggio 23.02.2024 08.03.2024
@aikula3d,@Drinkalot, Надя, Тони 16.02.2024 25.02.2024
@Боян Димитров 02.02.2024 18.02.2024
@Ивайла и Со 20.01.2024 04.02.2024
@Marisha и Со 28.01.2024 11.02.2024
     
     
     

 

Не мога вече да редактирам поста и да добавям новите попълнения и затова с цитиране 😞 

преди 27 минути , Marisha каза:

Подстрекатели🙂. И аз +3 билета 28 януари-11 февруари за Панама.

Добре дошла в клуба.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , MayaS каза:

Не мога вече да редактирам поста и да добавям новите попълнения и затова с цитиране

Пиши ми или ме тагвай тук с конкретните допълнения, а аз ще добавям в поста, който закачих най-отгоре, че да ви е удобно на пътуващите.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Включвам се задочно в темата с мои впечатления. Не подценявайте Панамá само защото малко магеланци са били там и няма кой знае какви екстра коментари за тази страна, и НЕ надценявайте Коста Рика, само защото е по-често посещавана от магеланци и има повече суперлативи за нея. Ако търсите плажове, ОК, повече време в Коста Рика, тя се гордее с най- красивите плажове на Централна Америка. По мое мнение, за Панамá  може да се отделят 4 дни. Един ден е напълно достатъчен за самостоятелна разходка из града. Ако не ви се ходи пеша, има туристически автобус за 30 евро билета за 24 часа / към момента/. Ако някой реши да отскочи до Панамския канал,  не е желателно да го прави без да знае в кои часове се отварят шлюзовете, иначе е безсмислено. В самия град има музей на канала.Има и организирани турове до там. Интересен е и Museo de la Biodiversidad. За другите 3 дни, който харесва тропическа непокътната природа, а Панамá е преди всичко  това, има организирани турове до: 1. Островите Сан Блас  2. Остров Монос и Gamboa rainforest resort / съжалявам, че не отидох там/, 3.  Национален Парк Soberanía.  Всичко това може да   се резервира в civitatis.com или getyourguide.com . Панамá,  въпреки че е захвърлена от някои геополитици- бюрократи в "Третия свят", има висок жизнен стандарт и, съответно, високи цени. Да сте готови за това. Търгува се само в долари. Не си помисляйте да хващате таксита, ще ви одерат. От летище Tocumen Internacional има надземно метро. До Casco Viejo / колониалния квартал/, се пътува около един час, с две прекачвания. Можете да си купите карта за метрото на самото летище, мисля, че беше 5 долара. Последната станция е San Miguelito, от където пеша са около 20 минути до Стария Град. За да придобиете представа за цените там, давам три примера. Магнитче- 5 долара, сладолед- 1- 2 долара, закуска в обикновена закусвалня /с кафе или местен натурален сок/- 5 долара. И не се шашкайте, че местните ви гледат странно. Панамá е преобладаващо негърско- мулатска държава.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Alexander каза:

21.12-31.12 току що 3 билета 

Ай честито

преди 2 часа, Mary каза:

Пиши ми или ме тагвай тук с конкретните допълнения, а аз ще добавям в поста, който закачих най-отгоре, че да ви е удобно на пътуващите.

Ето новото попълнение Alexander 21.12-31.12.2023

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 минути , muchachote каза:

Включвам се задочно в темата с мои впечатления. Не подценявайте Панамá само защото малко магеланци са били там и няма кой знае какви екстра коментари за тази страна, и НЕ надценявайте Коста Рика, само защото е по-често посещавана от магеланци и има повече суперлативи за нея. Ако търсите плажове, ОК, повече време в Коста Рика, тя се гордее с най- красивите плажове на Централна Америка. По мое мнение, за Панамá  може да се отделят 4 дни. Един ден е напълно достатъчен за самостоятелна разходка из града. Ако не ви се ходи пеша, има туристически автобус за 30 евро билета за 24 часа / към момента/. Ако някой реши да отскочи до Панамския канал,  не е желателно да го прави без да знае в кои часове се отварят шлюзовете, иначе е безсмислено. В самия град има музей на канала.Има и организирани турове до там. Интересен е и Museo de la Biodiversidad. За другите 3 дни, който харесва тропическа непокътната природа, а Панамá е преди всичко  това, има организирани турове до: 1. Островите Сан Блас  2. Остров Монос и Gamboa rainforest resort / съжалявам, че не отидох там/, 3.  Национален Парк Soberanía.  Всичко това може да   се резервира в civitatis.com или getyourguide.com . Панамá,  въпреки че е захвърлена от някои геополитици- бюрократи в "Третия свят", има висок жизнен стандарт и, съответно, високи цени. Да сте готови за това. Търгува се само в долари. Не си помисляйте да хващате таксита, ще ви одерат. От летище Tocumen Internacional има надземно метро. До Casco Viejo / колониалния квартал/, се пътува около един час, с две прекачвания. Можете да си купите карта за метрото на самото летище, мисля, че беше 5 долара. Последната станция е San Miguelito, от където пеша са около 20 минути до Стария Град. За да придобиете представа за цените там, давам три примера. Магнитче- 5 долара, сладолед- 1- 2 долара, закуска в обикновена закусвалня /с кафе или местен натурален сок/- 5 долара. И не се шашкайте, че местните ви гледат странно. Панамá е преобладаващо негърско- мулатска държава.

Благодаря за ценните съвети. Аз също си мислех за около 5 дни в Панама, а другото време разпределено  между Коста Рика и Никарагуа. За плаж мисля да е само един ден. Тези дни ще разнищвам какво да се види в Панама и ще пусна местата, които са ми направили впечатление.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

Ти пък и нахален, за Коледа. И къде ще искате да ходите?

Ще разделя нощувките  на две места.

 

Тихоокеанската част Около bahía de patita и полуострова в ляво от залива  където е Chitre.

 

Другите нощувки ще са в другата част-  карибския басейн към isla Colon ,cayos Zapatilla или portobelo, ще го обмисляме.

 

ще взема кола със сигурност 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

И аз от вчера се включих в нашествието -19.01-28.01.2024. По план -релакс и плажове. И някоя животинка. Туристическия обход съм го изпълнила и мога да си позволя лежане на плажа.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 28 минути , Роми каза:

И аз от вчера се включих в нашествието -19.01-28.01.2024. По план -релакс и плажове. И някоя животинка. Туристическия обход съм го изпълнила и мога да си позволя лежане на плажа.

@Mary❤️

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.