Прескочи до съдържание

Панама, Коста Рика, Никарагуа - обща тема за планиране


Препоръчани мнения

Боян Димитров
На 12.10.2023 г. в 13:13, Kaio каза:

Ние сме първите от групата, които ще поемат към Панама, ще споделя на кратко и нашия план. Тъй като Панама е загадка за нас, решихме да отделим цялото време само за нея и да не се „разсейваме“ в посока съседни държави.

 

05.11.2023г.– София-Истанбул-Панама – кацане и такси до хотел TRYP by Wyndham Panama centro (3 нощувки).

06.11.2023г – Ще отделим целия ден за всичко интересно в Панама сити (ще съм благодарен за всякакви съвети).

07.11.2023г – от 07:00 сутринта – 8 часов трип - Ocean to Ocean Panama Canal and Jungle Tour (114$ на човек. В зависимост от ‚асът на прибиране, ще решим вечерта какво ще правим.

08.11.2023г. – Взимаме кола под наем от Avis за 09 дни (цена 285Е за 9 дни с включена пълна застраховка). В 10:00 поемаме към Санта Каталина – 365км. Ако остане време за разходка по плажа и някой коктейл на брега. Хотелът е Nativo.

09.11.2023г. – Цял ден екскурзия до остров Coiba – разходка из природния парк и 3 места за шнорхелинг . (65$ на човек + такса за парка). Tour Full Day Coiba.

10.11.2023г. – Потегляме към Boquete, където ще направим 2 нощувки. Хотелът е Downtown suits.- 272km. В зависимост от часът на пристигане ще решим какво правим.

11.11.2023г. – На място ще търсим екскурзия с местен гид и транспорт до вулкана Бару. (ако имате предложения или информация ще съм благодарен).

12.11.2023г. – Потегляме към Bocas del Toro- 3 нощувки. Хотел –Bambuda Bocas Town. Доколкото прочетох, най-добрия вариант е колата да остане в Almirante и оттам с ферибота само ние. Разстояние – 181км + ферибота.

13.11.2023г. – Дайвинг + Разходки из островите

14.11.2023г. – Шнорхелинг + каквото друго измислим (отново ще съм благодарен за идеи)

15.11.2023г. – Поемаме обратно към Панама Сити с нощувка в Сантиаго – 339км. Хотел – Mykonos. Каквото има да се види там, това ще правим. Достатъчно е да усетим местния дух и опитаме храната.

16.11.2023г. – Пристигаме в Панама сити за последна нощувка в хотел Riu Plaza. - 250km. Остатъкът от деня ще прекараме из града или околностите. Трябва да върнем колата до 17:00 – стандартното работно време на офиса, след това има допълнителна такса.

17.11.2023г. – Имаме почти целия ден свободен, така че какво ни е дошло на ум или не сме видели това ще е. В 21:20ч. излитаме в посока Истанбул.

 

Това е за сега планът. Разбира се може и да претърпи някакви корекции. Надявам се ще мога да споделям нещо по време на пътуването или най-малко след това.

 

Мда, и на мене много ми допада програмата и ще е подложка за моята. Аз ще пропусна вулкана обаче. Не изглежда да има много голям смисъл:

http://www.pinoymountaineer.com/2016/11/hiking-matters-518-volcan-baru-3475m-the-highest-mountain-in-panama.html

 

 

Връзка към мнение
На 17.10.2023 г. в 23:59, Marisha каза:

Да, основната цел е Parque Nacional Cahuita. Точно животните ни интересуват. На място ще решим, какво още ще правим. И ние така мислим, от Cahuita с автобус до Сан Хосе.

С чекиран багаж сме с Air Panama.

 

Аз в този парк виждам само 1 пътека и 2 плажа. А шнорхелинг е възможен само с гид за 40 $/ 2 часа. Вие колко време ще бъдете там и какво мислите да правите?  

https://www.cahuita.cr/snorkel-y-parque-nacional/

 

Ако дадеш и линк към трансфера, ще съм много благодарна, че се оплетох в търсения и не знам кое по-напред да чета

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

 

Аз в този парк виждам само 1 пътека и 2 плажа. А шнорхелинг е възможен само с гид за 40 $/ 2 часа. Вие колко време ще бъдете там и какво мислите да правите?  

https://www.cahuita.cr/snorkel-y-parque-nacional/

 

Ако дадеш и линк към трансфера, ще съм много благодарна, че се оплетох в търсения и не знам кое по-напред да чета

 

Трансфер https://www.bookaway.com/routes/panama/bocas-del-toro-1-to-cahuita?gclid=CjwKCAjw-eKpBhAbEiwAqFL0mkoSA4jY4mXoqSodye7B6OpmqN31zLWDl4T2qPweG7pSQcJivwG2lxoCZRkQAvD_BwE

Ще бъдем 3 нощувки. Шнорхелинг не мисля да правя. Нищо не мислим да правим. Мотане из парка, коктейли и хубава храна. Това е карибкско село, трябва да има от това в изобилие. Поне там, където сме били из карибските села така беше.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Marisha каза:

Трансфер https://www.bookaway.com/routes/panama/bocas-del-toro-1-to-cahuita?gclid=CjwKCAjw-eKpBhAbEiwAqFL0mkoSA4jY4mXoqSodye7B6OpmqN31zLWDl4T2qPweG7pSQcJivwG2lxoCZRkQAvD_BwE

Ще бъдем 3 нощувки. Шнорхелинг не мисля да правя. Нищо не мислим да правим. Мотане из парка, коктейли и хубава храна. Това е карибкско село, трябва да има от това в изобилие. Поне там, където сме били из карибските села така беше.

 

Добре тогава, има смисъл в думите ти. Аз не съм била на Карибите и някак съм свикнала мотаенето и импровизациите да са в планината, примерно Монтеверде и Бокете 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Lindt каза:

 

Добре тогава, има смисъл в думите ти. Аз не съм била на Карибите и някак съм свикнала мотаенето и импровизациите да са в планината, примерно Монтеверде и Бокете 🙂 

А и сме в тази къща https://www.airbnb.ru/rooms/701362831097088878?source_impression_id=p3_1698228889_W5RxW2TTKVJ5nYek , смятам, че дори в двора ще ми е добре🙂

Има и ресторант точно до къщата, ни трябва да ходим далече🙂

 

Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 13 минути , Lindt каза:

 

Добре тогава, има смисъл в думите ти. Аз не съм била на Карибите и някак съм свикнала мотаенето и импровизациите да са в планината, примерно Монтеверде и Бокете 🙂 

Ама и Бокете нещо не ми изглежда да си струва като за планина или пропускам нещо? Вулканът е доста скучноват, освен ако няма някаква активност. На мене за около 5 до 7 дена , колко съм отпуснал, ми се струва Койба (дайвинг, шнорхелинг) и Бокас Дел Торо (водни таксита, мотаене по плажове и лежане). Сан Блас също би могло, при повече време или да замести нещо от другите при по-малко. Не знам де, тепърва почвам да мисля в тази посока, защото преди това мислех морето да го направим в Колумбия, а май Панамското ми харесва повече

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Боян Димитров каза:

Ама и Бокете нещо не ми изглежда да си струва като за планина или пропускам нещо? Вулканът е доста скучноват, освен ако няма някаква активност. На мене за около 5 до 7 дена , колко съм отпуснал, ми се струва Койба (дайвинг, шнорхелинг) и Бокас Дел Торо (водни таксита, мотаене по плажове и лежане). Сан Блас също би могло, при повече време или да замести нещо от другите при по-малко. Не знам де, тепърва почвам да мисля в тази посока. 

И на мен Бокете нещо не ми привлече внимание. Избрахме района на Ла фортуна за планина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разни хора, хора разни...

А мене пък нищичко освен Бокете не ми харесва в тая Панама вече не на първо, ами и на второ четене... 😕

 

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Боян Димитров каза:

Ама и Бокете нещо не ми изглежда да си струва като за планина или пропускам нещо? Вулканът е доста скучноват, освен ако няма някаква активност.......

На мен ми допаднаха няколко пътечки + един парк с мостове. Вулканът мен не ме привлича с тези антени отгоре. 

https://www.journeyera.com/hikes-in-boquete-panama/

 

https://www.nomadicmatt.com/travel-guides/panama-travel-tips/boquete/

 

"For a fun afternoon in the treetops, visit Boquete Tree Trek Eco-Adventure Park. They have 12 different zip lines spanning over 5 kilometers (3 miles). It takes around four hours to finish the course. Tours cost $65 USD. If ziplining isn’t your thing, you can also explore the treetops via hanging bridges. There are six suspension bridges covering a 4.5-kilometer (2.7-mile) route through the tropical treetops. Bridge tickets are $30 USD for a 3.5-hour tour"

 

https://g.co/kgs/AXMFW3

 

The Lost Waterfall Trail

The Pipeline Trail

El Pianista Trail


+ тази пътека за кецалите, ако я отворят, на нас би ни уплътнило 3-4 дни.  Но... няма да ходим, реших тази сутрин. И аз сега почвам да редя и ми се иска да гледаме гори и животни на различни височини, а това място сякаш се дублира с Монтеверде. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 3 минути , Lindt каза:

На мен ми допаднаха няколко пътечки + един парк с мостове. Вулканът мен не ме привлича с тези антени отгоре. 

https://www.journeyera.com/hikes-in-boquete-panama/

 

https://www.nomadicmatt.com/travel-guides/panama-travel-tips/boquete/

 

"For a fun afternoon in the treetops, visit Boquete Tree Trek Eco-Adventure Park. They have 12 different zip lines spanning over 5 kilometers (3 miles). It takes around four hours to finish the course. Tours cost $65 USD. If ziplining isn’t your thing, you can also explore the treetops via hanging bridges. There are six suspension bridges covering a 4.5-kilometer (2.7-mile) route through the tropical treetops. Bridge tickets are $30 USD for a 3.5-hour tour"

 

https://g.co/kgs/AXMFW3

 

The Lost Waterfall Trail

The Pipeline Trail

El Pianista Trail


+ тази пътека за кецалите, ако я отворят, на нас би ни уплътнило 3-4 дни.  Но... няма да ходим, реших тази сутрин. И аз сега почвам да редя и ми се иска да гледаме гори и животни на различни височини, а това място сякаш се дублира с Монтеверде. 

 

 

Моята планина за това ходене ще се казва Лос Невадос и се надявам да видя нещо подобно:

 

img_6491-1.jpg.a36c73ec21b93eed7d950378453c901b.jpg

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Боян Димитров каза:

Моята планина за това ходене ще се казва Лос Невадос и се надявам да видя нещо подобно:

 

img_6491-1.jpg.a36c73ec21b93eed7d950378453c901b.jpg

Аз имах порочни идеи с тези панамски билети да си доразглеждаме Колумбия и Еквадор, но сега мисля, че Коста Рика и повече моренце ще ни се отразят чудесно. 

 

@master_of_germs, аз от цяла Панама най-много харесах една гледка, но в нашия период ще е кафяво и не искам да бием толкова път. Обаче ако бяхме с кола в Панама, щях да отида и така. 

https://www.journeyera.com/cerro-picacho-ola/

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 18 минути , Lindt каза:

Аз имах порочни идеи с тези панамски билети да си доразглеждаме Колумбия и Еквадор, но сега мисля, че Коста Рика и повече моренце ще ни се отразят чудесно. 

 

@master_of_germs, аз от цяла Панама най-много харесах една гледка, но в нашия период ще е кафяво и не искам да бием толкова път. Обаче ако бяхме с кола в Панама, щях да отида и така. 

https://www.journeyera.com/cerro-picacho-ola/

 

Аз имах идея да е само Колумбия, но не ми се лети толкова, а и без това не е сезона за цветната река. Все още се блазня от рафтинг на сен джил и се чудя за карнавала, ама карнавалите и латинската музика не са ми голямо увлечение. Та май съм се спрял на една седмица от Меделин с кола и да се върнем на море в Панама пак с кола. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Аз имах порочни идеи с тези панамски билети да си доразглеждаме Колумбия и Еквадор, но сега мисля, че Коста Рика и повече моренце ще ни се отразят чудесно. 

 

@master_of_germs, аз от цяла Панама най-много харесах една гледка, но в нашия период ще е кафяво и не искам да бием толкова път. Обаче ако бяхме с кола в Панама, щях да отида и така. 

https://www.journeyera.com/cerro-picacho-ola/

 

Това и аз го харесах, ама май нямаме консенсус в групата 🙂

Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

На мен ми допаднаха няколко пътечки + един парк с мостове. Вулканът мен не ме привлича с тези антени отгоре. 

https://www.journeyera.com/hikes-in-boquete-panama/

The Lost Waterfall Trail

The Pipeline Trail

El Pianista Trail

 

 

 

Ние освен вулкана, ще направим и някоя от тези пътеки. За това сме отделили 2 нощувки в Бокете. 

Нашият план включва към 1600км обиколка с кола из панама. Спряхме се на този вариант, тъй като информацията кое си струва и кое не, тук във форума не е много подоробна. По този начин ще комбинирам дори с Вашите идеи тук в темата и на място, ако има нещо интересно в близост до маршрута ни, ще го посетим. Надявам се и да помогнем с повече информация след пътуването.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз пък се насочих към Колумбия, 4 полета, Панама-Картахена, Картахена-Сан Андрес, Сан Андрес - Баранкиля и Баранкиля-Панама ми се вързаха 440 лв.

Сега почвам да разучавам активностите в районите.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 4 минути , ivan69 каза:

Аз пък се насочих към Колумбия, 4 полета, Панама-Картахена, Картахена-Сан Андрес, Сан Андрес - Баранкиля и Баранкиля-Панама ми се вързаха 440 лв.

Сега почвам да разучавам активностите в районите.

a кои компании и през кои сайтове, ако не е тайна. Аз се чудя дали да не изчакам да дойде Коледа за някакви промоции, но не познавам региона

Връзка към мнение
преди 2 минути , Боян Димитров каза:

a кои компании и през кои сайтове, ако не е тайна. Аз се чудя дали да не изчакам да дойде Коледа за някакви промоции, но не познавам региона

wingo, директно от сайта, по-изгодно е да се плаща в песо, отколкото в долари, 1 час се мъчих да махна всички "екстри", които ми предлагаха, но се справих , цената е само за ръчен багаж, аз така си пътувам.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 18 минути , ivan69 каза:

wingo, директно от сайта, по-изгодно е да се плаща в песо, отколкото в долари, 1 час се мъчих да махна всички "екстри", които ми предлагаха, но се справих , цената е само за ръчен багаж, аз така си пътувам.

a какво мислиш за моята идея за коледни промоции в региона, има ли такова нещо като черен петък, струва ли си да се чака

Връзка към мнение
На 10.10.2023 г. в 18:26, patilana каза:

Нее, @MayaS ,ние летяхме Сан Хосе - Панама сити  с Wingo. Мисля , че платихме по 115 $ с багаж 20 кг. Оги купи билетите онлайн докато бяхме в Леон ( няколко дни по - рано ) и каза, че не е имало никакъв проблем . 

Гризе ме съвестта , че не съм довършила разказа си , но като , чета никой няма да пътува по нашия начин . 

Абе, я вземи да пишеш! 😉

Ще пътувам като вас, та пушек се вдига. Само дето нямам толкова дни като вас и искам да видя, какво си струва да пропусна 🙂

Връзка към мнение

Ние се насочваме почти изцяло към Коста Рика, даже доникъде няма да ни стигне времето за всичко, което ми се струва интересно. Така като гледам за Панама ще останат максимум 2 дни от нашата програма. Панама - Сан Хосе взехме с wingo за 79 $ посоката, връщането още се чудя кога и как да стане. Някой планира ли  стигaне до Corocvado ? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 41 минути , Roberto Baggio каза:

Ние се насочваме почти изцяло към Коста Рика, даже доникъде няма да ни стигне времето за всичко, което ми се струва интересно. Така като гледам за Панама ще останат максимум 2 дни от нашата програма. Панама - Сан Хосе взехме с wingo за 79 $ посоката, връщането още се чудя кога и как да стане. Някой планира ли  стигaне до Corocvado ? 

Вие какво ще правите в Коста Рика? Аз още не съм си избрала със сигурност парковете, но не искам твърде горещ и невъзможен за посещение без гид, както е Корковадо. 

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Вие какво ще правите в Коста Рика? Аз още не съм си избрала със сигурност парковете, но не искам твърде горещ и невъзможен за посещение без гид, както е Корковадо. 

 

За момента това, което със сигурност влиза в  програмата са районите на Аренал, Монтеверде, Мануел Антонио, Ла Паз водопада и водопадите на Rio Segundo. Отделно ми се иска да вмъкна малко време и за водопада Rio Celeste, за трек в парка Rincon de la vieja, както и да обиколим Nicoya Peninsula. С всичко гореизброено плътно запълвам 10 дни на терен, което ми е максимално дългия възможен престой предвид датите на обратните полети към Панама. Логистично и поради липса на време отпадат Corcovado,  Torturego и района на Puerto viejo. Това всичко е възможно, в случай че вземем кола под наем, какъвто е плана за момента. Вие, може би, ще разчитате на обществен транспорт? Колко дни  имате в Коста Рика?

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 час, Roberto Baggio каза:

За момента това, което със сигурност влиза в  програмата са районите на Аренал, Монтеверде, Мануел Антонио, Ла Паз водопада и водопадите на Rio Segundo. Отделно ми се иска да вмъкна малко време и за водопада Rio Celeste, за трек в парка Rincon de la vieja, както и да обиколим Nicoya Peninsula. С всичко гореизброено плътно запълвам 10 дни на терен, което ми е максимално дългия възможен престой предвид датите на обратните полети към Панама. Логистично и поради липса на време отпадат Corcovado,  Torturego и района на Puerto viejo. Това всичко е възможно, в случай че вземем кола под наем, какъвто е плана за момента. Вие, може би, ще разчитате на обществен транспорт? Колко дни  имате в Коста Рика?

Имаме общо 17 дни, с вас се засичаме на последната ви седмица. 6 дни ще останат за Бокас дел Торо и Панама сити преди полета ни на 17-ти. Предполагам, че с оглед на обществения транспорт и интересa ни към трекове и животни, по-скоро ще избера по-дълго пребиване в 2-3 различни региона ( Облачна и Дъждовна гора), а не много обикаляне. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Roberto Baggio каза:

Ние се насочваме почти изцяло към Коста Рика, даже доникъде няма да ни стигне времето за всичко, което ми се струва интересно. Така като гледам за Панама ще останат максимум 2 дни от нашата програма. Панама - Сан Хосе взехме с wingo за 79 $ посоката, връщането още се чудя кога и как да стане. Някой планира ли  стигaне до Corocvado ? 

На мен при опит да закупя билети ми вдига цената с разни такси. Как постигсте тези цени.

Връзка към мнение
преди 1 минута , MayaS каза:

На мен при опит да закупя билети ми вдига цената с разни такси. Как постигсте тези цени.

При мен беше добавил само багаж, който премахнах, защото пътуваме само с ръчен. Други допълнителни такси и екстри нямаше. Крайната цена, която платихме съвпадна с първоначално обявената.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.