Прескочи до съдържание

Банкови карти с посещения на салони


Препоръчани мнения

След години на чести пътувания се усетих, че мога да се възползвам от някой лаундж, след като ме вкараха в IGA в Истанбул 🙂

 

Някой знае ли какви са таксите на дебитна Mastercard World от Пощенска? Изобщо не мога да се ориентирам, а и в тарифата не пише.

https://www.postbank.bg/Debit-Cards/MasterCard-World

 

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , chilko каза:

След години на чести пътувания се усетих, че мога да се възползвам от някой лаундж, след като ме вкараха в IGA в Истанбул 🙂

 

Някой знае ли какви са таксите на дебитна Mastercard World от Пощенска? Изобщо не мога да се ориентирам, а и в тарифата не пише.

https://www.postbank.bg/Debit-Cards/MasterCard-World

 

 

Информацията е налична в Тарифата :

bank.bg/-/media/Postbank/Documents/Tariff-and-GTC/01_09_2023_individuals_BG_version.pdf

 

За Дебит  MC WORLD информацията за всички такси и комисионни започва от страница 25.

 

Връзка към коментар

  

преди 27 минути , chilko каза:

След години на чести пътувания се усетих, че мога да се възползвам от някой лаундж, след като ме вкараха в IGA в Истанбул 🙂

 

Някой знае ли какви са таксите на дебитна Mastercard World от Пощенска? Изобщо не мога да се ориентирам, а и в тарифата не пише.

https://www.postbank.bg/Debit-Cards/MasterCard-World

 

 

Това е от сайта и тарифата на банката:
Дебитна карта World Debit Mastercard се издава като част от програмите на комплексно банково обслужване "Премиум" и "Премиум Екстра".

Програма Премиум:Програма Премиум* ЛЕВА * Считано от 03.04.2023г. разплащателни сметки по програма "Премиум" не се откриват. Таксите и комисионите се прилагат за вече открити продуктови пакети.

Програма Премиум Екстра - Обслужване (месечно) на основна разплащателна сметка по програма "Премиум Екстра" BGN 35
 

 

преди 18 минути , Tesh каза:

Информацията е налична в Тарифата :

bank.bg/-/media/Postbank/Documents/Tariff-and-GTC/01_09_2023_individuals_BG_version.pdf

 

За Дебит  MC WORLD информацията за всички такси и комисионни започва от страница 25.

 

Плюс таксата за пакет Премиум екстра - 35 лева на месец.

Връзка към коментар

Май е 20 лв на месец

 

Цитат

Дебитна карта Debit Mastercard World ще бъде издавана само с „Пакет Моят Престиж”

Цитат

Обслужване (месечно) на основна разплащателна сметка по програма "Моят Престиж" - BGN 20

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , chilko каза:

Май е 20 лв на месец

 

 

И това е стар пакет - Програма Моят Престиж * ЛЕВА * Считано от 01.10.2019г. разплащателни сметки по програма "Моят Престиж" не се откриват. Таксите и комисионите се прилагат за вече открити продуктови пакети. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, chilko каза:

Май е 20 лв на месец

 

 

Дебитната се издава с пакет Премим Екстра и е безплатна - пакетът е 35 лв на месец и включва и безплатна кредитна карта Мастър или Виза премиум. 

Връзка към коментар
преди 17 часа, Jorro каза:

Когато търсиш в търсачката за салони ще ти намира само тези 4

Открива ми и доста в САЩ, но без европейски, освен Скопие. Това ме озадачава в случая.

Връзка към коментар
преди 17 часа, adreno каза:

Открива ми и доста в САЩ, но без европейски, освен Скопие. Това ме озадачава в случая.

Каква карта си регистрирал и кои лаунджове в САЩ ти излизат? Може да им пишеш на лаундж Кий през сайта отговарят много бързо.

Виж как се вижда в профила през апа 

Screenshot_2024-01-31-19-10-02-832_com.android.chrome-edit.jpg

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
В момента, Ilian359 каза:

На всички български карти участващи в LoungeKey таксата за посещение 30 евро ли е?

При мен са или 30 евро или 30 $ в държавите извън Европа (напр в Египет).

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

някой с личен опит с Mastercard Gold на ПИБ - достъп само до салоните в София и Виена ли дава, и само за картодържателя ли или и за придружител? препратката от сайта на ПИБ - https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/find-a-card.html не дава никаква информация за Gold картата

 

за Visa Gold пък е даден само салона в София, пак без уточнения дали само за картодържателя или за +1

Връзка към коментар
преди 14 минути , antea каза:

някой с личен опит с Mastercard Gold на ПИБ - достъп само до салоните в София и Виена ли дава, и само за картодържателя ли или и за придружител? препратката от сайта на ПИБ - https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/find-a-card.html не дава никаква информация за Gold картата

 

за Visa Gold пък е даден само салона в София, пак без уточнения дали само за картодържателя или за +1

Към златните карти МС няма безплатен придружител. Освен до салоните в София и Виена, дават безплатен достъп на картодържателя и до тези в Истанбул (и двете летища)  и Белград.

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам Виза Голд на ОББ, дава право на безплатен достъп до салона в София за картодържаеля плюс един гост - многократно проверено. Може да се провери и специално за ПИБ, но ми се струва, че това идва от политиката на Виза за златни карти, не толкова от политиката на конкретната банка, но може и да греша.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 29 минути , antea каза:

за Visa Gold пък е даден само салона в София, пак без уточнения дали само за картодържателя или за +1

Имам златна дебитна Виза Голд от Уникредит и важи за 2ма за София. Мисля, че важи и за някои други летища, но не съм сигурен на 100%.

Иначе имам и кредитна златна от Мастъркард, но нея вече я орязаха. Преди беше за 2ма, сега е само за 1 ... 😞

Допълнение:

@Бръмбар, да и аз мисля, че е политика на Виза, а не на конкретна банка.

 

Малко офтопик: тия дни се възползвах от офертата на SkyExpress. 18Е за летището в Атина, което е относително приемлива цена. Така че трябва да се има едно на ум, какво може да се вземе и към билета като бонус.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 39 минути , jorocontrola каза:

Малко офтопик: тия дни се възползвах от офертата на SkyExpress. 18Е за летището в Атина, което е относително приемлива цена. Така че трябва да се има едно на ум, какво може да се вземе и към билета като бонус.

Аз няколко пъти като съм пътувала със SkyExpress съм имала безплатен (включен в билета) достъп до салон в Атина (мисля че салона беше на СкайЕкспрес).  С издаването на бордната карта в Атина ми даваха и ваучери, които дават право на салона. Но беше преди някоя и друга година последно и вече не помня какъв точно е бил билета, но не съм купувала достъпа отделно.

Връзка към коментар

Някой проучвал ли е платинената карта Visa, която се издава от ЦКБ? Пише, че 

  • ЦКБ АД Ви осигурява общо 10 безплатни посещения ( за Вас и Ваш/и придружител/и) в рамките на една календарна година.

Платинена кредитна карта Visa - Премиум карти - Централна кооперативна банка (ccbank.bg)

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Ilian359 каза:

Че това е най-доброто предложение на пазара! Чак не мога да го повярвам!

Не знам дали да се радвам. На първия бутон "Характеристики" пък пише: 

Тук вече пише съвсем различни неща за посещението на салоните. Затова се чудя - тези бонуси при полети с БГ Еър различни ли са от тези, посочени на Програма LoungeKey ?!?! Днес звънях, но нищо не можаха да ми кажат по телефона. 

На бутон "Специални предложения" ново 20 😄 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Цитат

До 15-то число на месеца, следващ Вашето посещение, ЦКБ ще възстановява обратно удържаната сума по сметката на картата Ви до достигане на максималния брой посещения от 10 за година.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Eva eva Различна са , да 👍 - вторите са бизнес салони и не са част от Lounge Key , тоест  ще са по хай-енд. За техен достъп ще е необходим бординг пас на Бг Еър , евентуално уточнение би било - дали ще важат и за икономи Бг Еър пътници…

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Eva eva каза:

Иха, искате да кажете, че без да искам май направих откритието на годината  🙂 

Тази карта ЦКБ я предлага от доста време, но имат доста стриктни изисквания по отношение на издаването и. Приятел е ползва вече 3 години и е доволен от нея доста.

 

Това е ключът за бараката при нея - "Платинената карта Visa от ЦКБ се издава се само на VIP клиенти, след специално одобрение от банката"

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Предложението е добро (120лв годишна такса за 10 посещения ) , радвайте му се , докато го има . В международен мащаб имаше доста карти с подобна такса и ограничение от 10 посещения , нелимитирани до картодържателя и един-два гости , тоест 10-те посещения  може да се използват наведнъж (1+9 гости ) , но от февруари тази година вече няма карта с подобно предложение . 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да, и аз си мисля, че офертата е супер. За таксата - надявам се да мога да похарча 30 000 лв. за година. Доста е, но като се сетя колко често купувам полети и резервирам хотели на приятели и познати.... може и да се получи. Пък и да не се, това са 10 лв. на месец. Нищо не е. Като се сетя колко струва едно кафе и вода на което и да е летище....

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.